Спонтанен аборт

  • 3 333
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 13
Здравейте на всички приятели във форума.Разбира се тази тема е разисквана безкрайно , но когато ме боли от случилото се търся приятел просто за разговор.Миналата година преживях спонтанен аборт.Съвсем в началото беше.След поредица от изследвания / не толкова подробни - хормони , възпаления / и три месеца предпазване започнахме.И ето близо една година по-късно всичко се повтаря.Толкова скоро го преживях / тази сутрин/ , че се чувствам изключително безпомощна.Не ми помага това но и не мога да го контролирам поне не все още.И сега изследвания и после.......

# 1
  • Мнения: 793
Дано следващия път да гушкаш поне едно бебче (а защо не и близнаци)  Praynig  Успех мила,бъди силна и мисли за момента в който ще имаш ревящо бебе Hug  А колкото до изследванията мисля че трябва да ги задълбочиш и да потърсиш мнение на друг лекар

# 2
  • София
  • Мнения: 89
  Cry Каквото и да кажем сега едва ли ще има смисъл за теб. За това просто те Hug

# 3
  • Мнения: 604
  Cry Каквото и да кажем сега едва ли ще има смисъл за теб. За това просто те Hug
И аз Hug съжалявам за болката която изпитваш....

# 4
  • Мнения: 493
 CryСъжалявам мила Hug

# 5
  • Мнения: 13 798
Мила Раде
много съжалявам за случилото се, притеснително е че случва втори път.
Всъщност може да  е просто съвпадение, но може да се наложи и да си направиш по сериозни изследвания.
Прегръщам те, знам че е е трудно, но трябва да преминеш през това изпитания. Остави мъката ти да се излее не се затваряй в себе си. опри се на любими хора
Кураж

# 6
  • Мнения: 13
Благодаря на всички приятели тук във форума.Мечтата да бъда майка ще продължава да ме води и да дава сили.Благодаря Ви!

# 7
  • Мнения: 533
Ами само мога да те  Hug трябва да има конкретна причина

# 8
  • Мнения: 686
 Hug и от мен. Съжалявам за загубата ти

Вероятно ще мине време в мъка, гняв и сълзи, но най-важното е да не се отчайваш и да не губиш надежда. Щом се посъвземеш и се почувстваш готова, намери лекар, на когото да се довериш и да те преведе през пътя, който те очаква.

# 9
  • Мнения: 1 163
Много съжалявам Раде,
и аз като теб имам 2 спонтанни аборта и до болка ми е познатоно Hug
Направи си изследвания

# 10
  • Мнения: 13
Здравейте приятели.От вчера вече съм при доц.Маркова Варна на прегледи , изследвания. Дано което трябва да извървя доведе до щастлив край.Приятен ден на всички!

# 11
  • Мнения: 3 016
Здравейте приятели.От вчера вече съм при доц.Маркова Варна на прегледи , изследвания. Дано което трябва да извървя доведе до щастлив край.Приятен ден на всички!

Дано fingerscrossed!!!

# 12
  • Мнения: 9 973
дано скоро гушнеш най-хубавото бебе на света.Не забравяй,че всяко зло е за добро!

# 13
  • Мнения: 3 166
Първо да изкажа и моето искрено съжаление за случилото се. Знам колко боли , когато нещата се случат два пъти.  Sad Но то е сигурна индикация, че не е въпрос на случайност и че трябва да се търсят причните. Вярвам, че след като си намерила своя лекар , ще се намери и причината и няма да е далеч денят, вкойто ще гушнеш своя бебчо. Прегръщам те силно! Пиши ни, когато имаш нужда.  Hug

# 14
  • Мнения: 63
съжалявам за загубата ти,но не губи вяра и скоро ще гушкаш своето бебче.знам от опит,че сега ти е трудно да го повярваш,но е така.аз имам 4 аборта и сега се радвам на едно прекрасно бебче на 4 месеца,най-важното е да вярваш,аз когато забременях последния път ходих много често на църква и си повтарях всеки ден,че този път ще е успешен,изследвания си правих само за успокоение.моя съвет е да изчаках малко повечко поне 6 месеца

# 15
  • Мнения: 69
Това е много тъжно и няма думи .... Hug Hug Hug Мога само да те прегърна и да ти пожелая никога повече да не го преживяваш!  Praynig

# 16
  • Мнения: 13
Здравейте приятели!
Аз реших да споделя с вас случващото се през последни дни.Все още нямам резултати от започналите вече изследвания.Днес бях при генетик- за изследване на аномалии при хромозомите при мен и съпруга ми.Също и за хламидия.Спермограмата е добра.Набляга се че съм " R - " резус фактора.Ако някои е минал вече по този път със изследванията след два и повече аборта да сподели.Благодаря Ви предварително!!!

# 17
  • Мнения: 245
Съжалявам, че ти се случва. Надявам се това да са последните лоши моменти, а занапред да са само хубави дни с пълно коремче, а после и ръце  Heart Eyes

За резус фактора...След първия аборт сложиха ли ти инжекция (мисля, че в БГ се води "Анти-Д" нещо си)? Изследваха ли те за антитела тогава? А след втория? Кога разбра, че си с отрицателен резус фактор?

Аз съм с отрицателен резус, но при мен проблемът не беше това (никой не се нае да каже какъв е, само предположения, но това е друга тема). Почти съм сигурна, че ако се резусът е причината при теб, може да се изготви план за терапия, но не съм запозната.

# 18
  • Мнения: 162
Боже Rade,аз съм в същата ситуация и знам какво изпитваш,особено когато е желано Cry.Миналата год.-абразио,защото ембриона беше спрял да се развива,а преди няколко дена спонтанен аборт/мисет/.Аз също съм Rh-,а мъжа ми Rh+.Сега мислим да си правим ген.изследвания.Прочетох,че ги правиш във Варна,аз мислех че са в София.Можеш ли да ми кажеш, какви изследвания се правят,искат ли записване,колко време отнемат,абе въобще всякаква информация ще ми бъде полезна.
Трябва да бъдем силни!

П.П.-Много е важно след всеки аборт и за в бъдеще раждане, да ти бият инджекция анти-Д гама глобулин!Тя предотвратява образуването на антитела срещу плода,ако е с Rh+. Аз също късно разбрах,и ми беше бита само след 2-я аборт.Лекарите не изключват варианта това да е причината,но ще видим.Казаха ми да не забременявам до края на годината.

# 19
  • Мнения: 160
Милички,чета и сърцето ми се къса от мъка...Искам да ви успокоя и да ви вдъхна кураж,но при мен никой и никакви думи не успяват да го сторят,затова и аз няма да го правя...Знам,че ако сами не си даваме кураж,ако сами не стъпим на краката си,никой и нищо няма да ни помогне.Явно обаче и във вас има много сила,явно и при вас желанието за дете ще успее да надделее и  един ден,задружно ще се радваме на живи и здрави бебчета!
Относно генетичните изследвания,аз прочетох доста из форумите,както и за имунологичните...При мен проблема явно е от друго естество,но за себе си,от прочетеното досега,стигнах до извода,че най-надежните генетични изследвания се правят в София,при Кременски/ не си спомням проф. или доц. е той и затова не го пиша,но това в случая не е най-важното/,а като най-добра в имунологичните изследвания се сочи доц.Конова от Плевен.Във форумите на Зачатие има доста писано по въпроса,както и тук в Бг мама.Иначе изследвания от този тип се правят и на други места,но ако аз тръгна да ги правя ще се доверя на посочените от мен специалисти.На първо време може да пишете на доц.Конова и на Кременски,на имейлите им,и да опишите ситуацията при вас,те ще ви отговорят и ще ви насочат какво да предприемете.Аз лично съм писала на доц.Конова и след около 2-3 дни тя ми отговори.
Ако мога да ви помогна с нещо друго-насреща съм Hug
Милички,знам,че е трудно,знам,че много боли,но трябва да се борим за своето щастие!Живота може да ни тъпче,може да ни смазва,но ние сме длъжни да се преборим с него и да завоюваме мечтите си!Заради изгубените ни мечтани дечица,заради хората ,които ни обичат,заради бъдещите дечица,които чакат своя ред да дойдат при силните си мами...
Господи,дай ни сили за да се преборим за нашето щастие!!!Знам,че с твоя помощ ще успеем Praynig

# 20
  • Мнения: 13
Здравейте Приятели!
Ani4ka_ генетичните изследвания правя във Варна - при доц.Ангелова , ръководител на тази катедра в Терапията.Извинявам се че по-късно отговарям , но сега прочетох мненията.Няма записване предварително.все още за моите нямам резултат.Стават по-късно  за около 20 дни.Първо има диалог с генетика и тогава той решава какви показатели да се изследват от взетите кръвни проби на теб и съпруга ти.Не мога с подробности да кажа  за моите показатели все още.Знам , че ще се изследват хромозоми / аномалии/ ........Ако друго те интересува пиши  Ani4ka_!
Ще споделя с вас другата седмица когато имам информация .
Приятен ден на всички!

# 21
Здравейте приятели!
Аз реших да споделя с вас случващото се през последни дни.Все още нямам резултати от започналите вече изследвания.Днес бях при генетик- за изследване на аномалии при хромозомите при мен и съпруга ми.Също и за хламидия.Спермограмата е добра.Набляга се че съм " R - " резус фактора.Ако някои е минал вече по този път със изследванията след два и повече аборта да сподели.Благодаря Ви предварително!!!

Здравей,
Аз също загубих моето момченце преди 2 дена. Бях в шестия месец, бременността ми започна с много кървене и лежане по болниците, но после уж всичко се оправи. Биохимичния скрининг, четириизмерния, всички дежурни тестове - всичко беше отлично...и така, както си лежах и ми изтекоха водите. Оказа се, че бебчето е било мъртво от няколко дена, а само 10 дни преди това бях на преглед на видеозон - и той перфектен..... newsm78
Моят резус фактор също е отрицателен и когато родих бебето, ми биха една инжекция, която щяла да предотврати евентуални проблеми при следващи бременности. Цената и е 150 лв. Само не знам защо не се предприемат предварителни мерки за подобни ситуации..... Cry
Моля се само след няколко месеца да си направим ново бебче и тогава всичко да мине добре, защото тъгъта наистина е неописуема.

# 22
  • Мнения: 160
Viksito,миличка,съжалявам много за загубата ти newsm45 newsm45 newsm45
Мило момиче,нека тази болка ,която чувстваш сега вместо да те отчайва ти даде сили да продължиш напред,да продължиш да се бориш за мечтата си,и тя няма да закъснее!Скоро ще се похвалиш тук ,че отново си бременна,скоро твоето бебче ще се върне пак при теб,защото то вижда ,колко обич,топлина,нежност го чакат при теб!Бебчето осъзнава,че ти си прекрасна майка,която ще му осигури най-прекрасното детсто,ще му подари живот,в който нищо няма да му липсва,а любовта и грижите дори ще са предозирани!
Виждам ,че си силна и гледаш напред,виждам,че скоро ще се радваш на едно прекрасно бебче!
Желая ти го от сърце!Прегръщам те!

пп.Ще се радвам ако споделяш мъката си и предстоящата си радост с нас!Ние сме тук Hug Hug Hug

# 23
ksd_g, Благодаря ти много за милите думи. Боже, ако знаеш колко ми е мъчно и колко много плача сега като ги чета и препрочитам. Влязох в сайта, за да търся отговори за всичко това, което ми се случи, но нямам вече сили. Мислех си че плачейки, ще се освестя по- бързо, но май сълзите никога няма да свършат. Казват ми, че някой ден ще стана майка - ТА АЗ СЪМ МАЙКА - НА МАЛКИЯТ МИ МИШО. Винаги ще си остане моето момченце, първото ми детенце. newsm45 newsm45

# 24
  • в сърцето на моето Слънце
  • Мнения: 708
Мъчно ми е!
Душата ми е вече изгоряла... Сълзи не ми останаха... Вече мога само да вия и да крещя. В събота изгубих бебето си! Бях в началото на 5 месец. Чаках това дете, толкова дълго! Исках го толкова много... Нямам сили да продължа...
Толкова ми е тежко, момичета...

# 25
  • Мнения: 493
Съжалявам мила Sad всяка една от нас знае как се чувстваш в този момент.Не се забравя,но с времето болката се притапява.Бъди силна знам че ще ти е трудно,но трябва не се предаваи. Hug Hug Hug

# 26
  • Мнения: 13
Здравейте приятели във форума.Известно време не съм писала с идеята да имам резултати от изследванията, които направих след двата си спонтанни аборта.Хормоните са добре.Оказа се че имам бактерии във влагалището.Това обаче не е причината за абортите.Имам въпрос към вас: Имам положителен резултат от изследване на Токсоплазмоза.Излезе хронично.Остра зараза нямам.т.е съм преболедувала.Това може ли да е причина за повтарящи се аборти.Предварителни Ви благодаря за отговорите.

# 27
  • Мнения: 161
Токсоплазмозата е инфекция, която може да инфектира плацентата и бебето.  Не е ясно дали токсоплазмозата може да причини спонтанен аборт, но в някои случаи може да доведе до раждане на мъртъв плод или до смърт скоро след раждането.
Токсоплазмозата може да предизвика спонтанен аборт, само при прекарана през бременността тежка форма на заболяването, но не е причина за повтарящи се спонтанни аборти.
Това съм си записвала, когато съм се ровела в интернет за това заболяване.

Общи условия

Активация на акаунт