Как ще решите за кого ще гласувате?

  • 2 657
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Отдавна имам подозрения че никой не чете предизборите платформи на партиите където е описано всичко което те ще направят след изборите.
Как в такъв случай вземате решение коя партия е по-добра и за коя ще гласувате. Много ми е интересно това.
Как един човек който не е прочел нито ред от предизборните платформи на партиите може да ги сравни и да намери най-добрата такава за страната и за народа. Как се взема решение за коя партия ще гласувате като понятие си нямате какво пише в техните програми за действие след изборите.
Колко от вас тук например са изчели и задълбочено са сравнили икономическите програми на най-големите партии за да решат коя е най-добрата и коя си заслужава да се подкрепи...

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Чела съм няколко платформи, но от скука сутрин в тоалетната  Laughing

Иначе гледам телевизия, чета вестници, изобщо по тая линия се оформя избора ми.

# 2
  • Мнения: 4 841
Чета, чета  bowuu

Правя "информиран избор". Но за целта не следя само предизборните програми и изяви на партиите, а целогодишната им дейност - в парламента, комисиите, в местните структури, в общинските съвети. Изисква много време обаче. И едва ли много хора го правят.

# 3
  • Мнения: 4 585
Смятам, че предизборните програми са ташак, никой досега не се е обвързал с предизборните кандърми, или поне да се е извинил, че не е пистигнал всичко обещано.
Гледам рекламите, която най-ми хареса, за тях гласувам. Не че така е правилно, но така ми харесва.

# 4
  • Мнения: 60
Няма да гласувам.

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
метода на изключването и по-малкото зло ....

# 6
  • Варна
  • Мнения: 17 910
На всички избори имам фаворити, през годините са се менили....
Гласувам разпалено и агитирам и другите да го сторят.
За съжаление, досега нито веднъж не са печелили тези, за които съм гласувала. hahaha
Не чета платформи, гледам телевизия и така избирам.

# 7
  • Мнения: 5 370
Определено ще гласувам, РЕАЛНО, за разлика от изборите за ЕП.
Дори прочетох платформата от А до Я.

# 8
  • Мнения: 2 821
Аз съм тотално объркана и не знам до 5ти дали ще реша за кого да гласувам Crazy
Платформи не чета - всички обещават, но никой не си спазва обещанията Crossing Arms

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... може би ще играя на ала-бала...

# 10
  • София
  • Мнения: 3 064
Четох платформата на политическата сила, за която така и така смятам да гласувам, само колкото да се уверя, че наистина покрива моите разбирания. Никога не съм се чудила за кого да гласувам. Телевизия не гледам. Чета в интернет.

# 11
  • Мнения: 2 127
Гласувам за партията, която по прогнози се очертава да е на първо място!

# 12
  • Мнения: 1 517
Чела съм няколко платформи, но от скука сутрин в тоалетната  Laughing

Иначе гледам телевизия, чета вестници, изобщо по тая линия се оформя избора ми.

Много мразя да отговарям така, но...и аз така  Grinning
От известно време си имам любима партия, чиито идеи най-много ми допадат (пък и на лидера не бих отказала  Mr. Green не  иде реч за Бат Бойко, ама няма да ви кажа)

# 13
  • Мнения: 678
Чета, гледам телевизия, обсъждам с други избиратели. Имам определени критерии, на които много държа и те не са свързани само с икономическата част на платформата, което автоматично ограничава избора ми до няколко партии. Сред тези няколко гледам коя какво е направила в последно време. Ако никоя не ми хареса, отивам и пускам невалидна бюлетина, за да не бъде разпределен гласът ми ей така и после в парламента ДПС да е трета политическа сила, а в бъдещия да дам възможност на братоците Галеви и дуги престъпни елементи да се спасят от правосъдието.

# 14
  • Мнения: 1 517
метода на изключването и по-малкото зло ....

Това май е най-правилният начин за гласуване...защото според мен трябва да се гласува.

Общи условия

Активация на акаунт