Как върви захранването - част II

  • 10 972
  • 276
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 632
Някой знае ли от къде мога да взема комплект за варене на пара?
Мама Моник търси в хипермаркетите, аз моето приспособление го имам отдавна,купих си го от тукашното Пикадили,виждала съм и в Метро.Всъщност ти за комплект ли питаш или замо за домакински съд?

# 16
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ако става въпрос за една метална кошничка на дупки, която се свива и разгъва като листчета на цвете (ама го обясних! Rolling Eyes Laughing), можеш да го купиш от домашни потреби (също и Метро, Била, т.н.). За уред не знам.

# 17
  • Мнения: 6 243
Аз писах, че ги има в Билла и метро, ама нещо ми се затри постинга.
Както и да е - има и друго нещо - ако вариш зеленчуците в малко вода и после ги пасираш с нея, не се губят ценните им компоненти. Пък и става по-лесно.

(на мен ми мина ентусиазма да варя на пара за около месец - два, хем имах кошницата отпреди, а да купуваш специално - не си струва).

# 18
  • Мнения: 6 243
Зъхи, имате ли напредък с Ема с адаптираното?
(Аз наглеждам криво-ляво темата за захранването, ама не видях да си писала. ако сте го обсъждали вече - сори на сървъра.)

# 19
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Имам въпросче  newsm78
Реших да дам на моята сокче. Скоро ще станем на 4 месеца. След второто даване, две лъжички сокче, вечерта беше много нервна. Пет пъти се събуди да суче през ноща  ooooh! Дали не и предизвиках колики с това сокче, беше само ябълка  newsm78 На следващия ден ми дойде за първи път и М. Чувала съм че тогава млякото се променяло, може ли това да е причината, а не сокчето? Тази вечер беше по-спокойна, но пак не е както преди. Чудя се да спирам ли сокчетата и да изчакам да направи 5 месеца newsm78

# 20
  • Мнения: 980
Аз писах, че ги има в Билла и метро...
Благодаря, ще видя колко струват и ще реша.

# 21
  • Мнения: 980
Реших да дам на моята сокче.
Спри 3-4 дни, после пак опитай с по-малко, лъжичка, две.

# 22
  • София
  • Мнения: 10 825
Някой знае ли от къде мога да взема комплект за варене на пара?
Мама Моник търси в хипермаркетите, аз моето приспособление го имам отдавна,купих си го от тукашното Пикадили,виждала съм и в Метро.Всъщност ти за комплект ли питаш или замо за домакински съд?

Ако става въпрос за специалните уреди за готвене на пара - например на Тефал и Мулинекс, има ги в Технополис... и струват към  стотина лева май беше

# 23
  • Мнения: 8 459
Имам въпросче newsm78
Реших да дам на моята сокче. Скоро ще станем на 4 месеца. След второто даване, две лъжички сокче, вечерта беше много нервна. Пет пъти се събуди да суче през ноща ooooh! Дали не и предизвиках колики с това сокче, беше само ябълка newsm78 На следващия ден ми дойде за първи път и М. Чувала съм че тогава млякото се променяло, може ли това да е причината, а не сокчето? Тази вечер беше по-спокойна, но пак не е както преди. Чудя се да спирам ли сокчетата и да изчакам да направи 5 месеца newsm78
Изчакай!Мое мнение.Повече вреда,отколкото полза носят сокчетата на тая възраст.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Чудя се да спирам ли сокчетата и да изчакам да направи 5 месеца newsm78
Мен ако питаш ги отложи не с 1, а с 10 месеца  Wink
Сока е абсолютно ненужен на тази възраст, а като виждаш че има проблеми значи наистина не му понася.
Остави бебето да суче и си гледай рахата, вместо да се цапаш с ябълки и моркови  Wink

# 25
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Зъхи, имате ли напредък с Ема с адаптираното?
(Аз наглеждам криво-ляво темата за захранването, ама не видях да си писала. ако сте го обсъждали вече - сори на сървъра.)

Ами никак. Не съм я пробвала пак. Опитах с гола вода, не ще.  Sad От три дни пък изобщо съм спряла другите храни, само я кърмя, защото акото й е много грозно - силно зелено на цвят и тя само ми мрънкоти, явно не й е добре на стомахчето, ще изчакам да й мине и пак ще пробвам.
Айде и от мен един въпрос - имам на Нестле безмлечни оризови каши с три плода (ябълка, банан и портокал). Трябва ли да съм я захранила със съответния плод поотделно, или може направо да й давам от тези каши, надявам се да са просто по-вкусни, а пък и вътре все пак няма плодове в чист вид...  newsm78

# 26
  • Мнения: 6 243
Принципно - не би трябвало да си захранвала поотделно, защото плодовете не са в чист вид в кашата. Но тая специално каша аз така и не я дадох на моята убавица заради портокала - нали е цитрус, а ние сме от "обременените" с алергия - следователно - след годинката и реших да не дърпам дявола за опашката.

Щом Ема е кисела и акото е променено на цвят, изчакай още с тая каша, не я отваряй (дано срока й на годност не е наближил). Иначе има хубава ябълкова на Хумана, която е безмлечна и безглутенова, препоръчвам ти я за следваща каша от готовите. Грисът на Хумана също е много хубав. (безмлечния)

# 27
  • София
  • Мнения: 396
предварително да отбележа, че не се заяждам, а просто питам, защото не знам.
1. Защо толкова се държи на кашите и то още от началото на захранването? В смисъл, ако бебето хапва пюренца /особено от домашни плодове и зеленчуци/ не е ли достатъчно?
2. Прочетох какво е казала Jade на м е р и   за соковете, но около мен всички мами са захранили първо със сокове, а след това с по-твърда храна. Та, въпросът ми е, ако при навършени 4 месеца и половина започна със зеленчуково пюре, а после и с плодово, кога мога да дам и сокче и какво? Това при положение, че Теди няма колики и откликне на моя "план".

# 28
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
предварително да отбележа, че не се заяждам, а просто питам, защото не знам.
1. Защо толкова се държи на кашите и то още от началото на захранването? В смисъл, ако бебето хапва пюренца /особено от домашни плодове и зеленчуци/ не е ли достатъчно?
2. Прочетох какво е казала Jade на м е р и   за соковете, но около мен всички мами са захранили първо със сокове, а след това с по-твърда храна. Та, въпросът ми е, ако при навършени 4 месеца и половина започна със зеленчуково пюре, а после и с плодово, кога мога да дам и сокче и какво? Това при положение, че Теди няма колики и откликне на моя "план".

Да отбележа, че и аз не се заяждам - ама що толкоз зор за тия сокове?  Rolling Eyes

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
предварително да отбележа, че не се заяждам, а просто питам, защото не знам.
1. Защо толкова се държи на кашите и то още от началото на захранването? В смисъл, ако бебето хапва пюренца /особено от домашни плодове и зеленчуци/ не е ли достатъчно?
2. Прочетох какво е казала Jade на м е р и   за соковете, но около мен всички мами са захранили първо със сокове, а след това с по-твърда храна. Та, въпросът ми е, ако при навършени 4 месеца и половина започна със зеленчуково пюре, а после и с плодово, кога мога да дам и сокче и какво? Това при положение, че Теди няма колики и откликне на моя "план".

1. Не че се държи на кашите, просто оризовата каша се препоръчва като първа твърда храна, защото е по-лесносмилаема и не е алерген, но не е проблем да се започне и с плодове или зеленчучи, стига да са подходящи за възрастта.

2. Соковете не се препоръчват отначалото заради коликите и стомашните неразположения, които предизвикват при незрялото бебешко стомахче. В по-късна възраст, като вашата например, когато вече няма колики също не са нужни, защото изцеждайки сок от един плод ти дефакто премахваш целулозата от него, която е много полезна за перисталтиката. Затова аз лично предпочитам да давам настъргани плодове, а не сок от тях.

Пък и ме мързи да мия сокоизтисквачки  Wink

Общи условия

Активация на акаунт