За хората с увреждания и секса

  • 14 144
  • 171
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 156
ох, имам дежа вю. не може да бъде!

аз знам, че момичето ги има тези проблеми - за повечето съм убедена. има и едни други проблеми, за които е крайно време да се замисли.

не знам какво да напиша по темата, освен че хората с някакви здравословни проблеми имат право точно толкова на щастие, колкото и всички останали. според мен.

# 31
  • Мнения: 25 589
И благодаря за съмнението, че няколко души пишат от моя ник! Значи на човек не му е позволено да има всестранни интереси?

Искрено се надявам няколко човека да пишат от твоя ник, защото съвкупността от дълги, логично обосновани и изключително грамотни за декларираната възраст постове рязко контрастират с инфантилните, пълни с емотикони и правописни грешки такива. На пръв поглед - поне двама души. Дано наистина са в различни тела...
Не виждам с какво нетолерантното ни общество има вина за факта, че си на 25 години и девствена. Няма социални служби, които да се грижат И за това.
Познавам хора на инвалидни колички, хора напълно глухи или хора напълно слепи, които не само си водят напълно задоволителен сексуален живот, но и създават семейства, и отглеждат деца.
Е, правят го на живо, не пред компютъра, все пак.
Всеки ден край нас минават куп парализирани от кръста надолу хора с инвалидните си колички, често се движат по двойки - мъж и жена, хванали се нежно за ръце и с любовен пламък в очите. Нито някой ги е посочил с пръст, нито някой им се присмива, напротив - всички им се радваме. Защото това е животът - да преодолееш трудностите и да си го живееш такъв, какъвто ти се е паднал.
Е, вярно, можеш и да хленчиш по форумите, как всички са ти криви, че принцът на бял кон не е дошъл още да те измъкне от къщи... Ама за тази цел не ти трябва задължително да имаш някакво увреждане, до манталитет си е.

# 32
  • Мнения: 55

Познавам хора на инвалидни колички, хора напълно глухи или хора напълно слепи, които не само си водят напълно задоволителен сексуален живот, но и създават семейства, и отглеждат деца.
Е, правят го на живо, не пред компютъра, все пак.
Всеки ден край нас минават куп парализирани от кръста надолу хора с инвалидните си колички, често се движат по двойки - мъж и жена, хванали се нежно за ръце и с любовен пламък в очите. Нито някой ги е посочил с пръст, нито някой им се присмива, напротив - всички им се радваме. Защото това е животът - да преодолееш трудностите и да си го живееш такъв, какъвто ти се е паднал.
Е, вярно, можеш и да хленчиш по форумите, как всички са ти криви, че принцът на бял кон не е дошъл още да те измъкне от къщи... Ама за тази цел не ти трябва задължително да имаш някакво увреждане, до манталитет си е.

Аз пък не разбрах с какво ви подразни девойчето? Може би, че не пише във форум за инвалиди, или? Много ясно, че отговора няма да може да и го даде никой там. Наистина и тук във форума си пролича нетолерантното отношение към инвалидите в България.
Не стига, че се чепкате помежду си, но и нападате всичко което не е като вас.

Кака Сийке, много харесвах постовете ти до сега и искрено им се възхищавах.
Но са прави хората, че никога не е късно да станеш за резил Peace

 

# 33
  • Мнения: 212
Како Сийке,смисъла от поста ти е нулев! И знаеш ли защо?!
Защото Полинка никога няма да чатне,че единствения виновен за това й положение е единствената тя(не говоря за болестите й за друго)!
Така че ако ще и 300000 пъти да го напишеш,тя няма да се замисли над думите ти!

# 34
  • София
  • Мнения: 3 880
много грубо, момичета. не знам защо е тази злоба и защо всеки втори пост е "ааа, теб те знаем, я се махай"...а ако зад този профил стои наистина човек, който изпитва болка, тревога и тъга защо е нужно това?
когато сметна, че една тема е измишльотина и някой вероятно ме будалка просто я подминавам - не отивам да му размахам пръст и да пея хор на още няколко клявки, които се чувстват просто длъжни да се "изкажат" във всяка тема.

на Полинка пожелавам късмет и вяра...сигурна съм, че ще намери своята половинка  bouquet

# 35
  • Мнения: 55
много грубо, момичета. не знам защо е тази злоба и защо всеки втори пост е "ааа, теб те знаем, я се махай"...а ако зад този профил стои наистина човек, който изпитва болка, тревога и тъга защо е нужно това?
когато сметна, че една тема е измишльотина и някой вероятно ме будалка просто я подминавам - не отивам да му размахам пръст и да пея хор на още няколко клявки, които се чувстват просто длъжни да се "изкажат" във всяка тема.

на Полинка пожелавам късмет и вяра...сигурна съм, че ще намери своята половинка  bouquet


Подкрепям мнението ти на 100% Peace

# 36
  • Мнения: 4 138
лъже, не лъже, темата е актуална. авторката не я долюбвам и по-точно мнението и заради темата кога сме били по-добре. това няма нищо общо с тази тема, обаче.
честно казано, не мога да повярвам, че няма никакви изгледи за секс, след като имам достатъчно познати с едно или друго къде по-тежко увреждане, които сменят партньорите си като носни кърпички. въпрос на мироглед. и чисто технически проблеми имат и това въобще не ги спира.
и да се разберем, в тази тема става дума за секс, макар че не е петък. а след като става дума за секс, ще се наднича под чаршафите на всички.

ако ше нищим това, да го нищим. ако става дума за друго, авторката да доуточни. лично аз не виждам пречка полинка да има секс.
и не считам, че това, че няма е плод на увреждането, което има, а е въпрос на характер и начин на общуване.
дъщеря на моя приятелка е на 23 и е девствена. не знае как да си поиска........

ако говорим за нежни емоции, е друго, обаче това не е тази тема. тя е за секс.

хайде да не правим трагедии от нормални неща, викам аз.

# 37
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Няма значение дали става дума за секс или други обикновени дейности,присъщи на хомосапиенс, инвалидите в много от случаите сами се дистанцират, после реват ,че не били социализирани и обществото не ги приемало. Когато  самия ти не се приемаш и се подценяваш, няма как да искаш другите да те ценят. В  повечето случаи хората с физически проблеми живеят само с увреждането си, навират ни го в очите и после се сърдят, защо не сме ги приемали като част от нас. Приемаме ги, ако те ни приемат като равни. Нерядко аз се чувствам дискриминирана. За голяма част от тях, това е по-скоро психологически проблем , отколкото физически. Peace

# 38
  • Мнения: 55
Сега пък "ревът".

ЖЕНИ Осъзнайте се и не пишете повече глупости.
 Не е истина просто, каква е тази злоба срещу различните.
Засрамете се бе хора.
Крайно време е тази тема да я заключат, защото ще си лъсне цялата деградация на пропадналото ни общество.
Хора, живяла съм в чужда държава, не можете да си представите хората колко са толерантни към инвалидите.
Тук не само държавата ги е забравила, мисленето на хората е закостенеело  спрямо тях.

Не може чужденци да осиновяват българските инвалиди деца и да се грижат за тях, а ние да се обръщаме срещу тях.
Спрете се, изказвайте се по други теми.
Вече видяхме как се орезилиха с писаниците  си тук много от първескините на форума.
Не се излагайте  повече  Peace

# 39
  • Мнения: 4 138
като си живяла, да си внимавала. ама май не си. аз живея от 20 години в градът, който е най-добре устроен за инвалиди.
до огромна фондация.
и никой не иска да бъде ТОЛЕРИРАН. нормални хора са си, както всички останали. и се напиват, и не се напиват и се женят и не се женят и се бият и не се бият.
никой не иска да го третират различно, а да е част от обществото. и никого не галят с перце.
има специален затвор за инвалиди, даже за такива на командно дишане, защото някои се изхитриха да пренасят дрога. получават си присъдата и си я лежат на общо основание, с нужните медицински грижи. това е интеграция.
всичко останало е съжаление.

данъците се плащат за да живеем всички в човешки условия, някои имат нужда от по-малко, други от повече. за определени работни места хора с увреждане имат предимство. има данъчни облекчения за определени неща и те са напълно ок.

всичко извън това е разтягане на локуми и унизително съжаление. не третирам някого различно, защото е с увреждане. той е човек, абсолютно същия като останалите.

освен чисто техническите подробности, за мен друга разлика няма. не съм толератна към хора с увреждания и мисля, че обясних защо.

# 40
  • Мнения: 55
Скъпа  и 100 години да живееш там  балканския ти маталитет,  ще ти пречи  да погледнеш по далече от носа си  Peace
Хората имат възпитание и няма да нанесът обида на човек зарди физическите му недъзи.
 Нито, ще го третират като втора ръка човек.
Като живееш там поне поне си видяла разликата, а именно,  че има интеграция за разлика от тук.
Знаеш ли? Съжалявам, че се върнах в Бълхария, не зарди друго, а зарди тесногръдието на хората.
Лошо е , че българина територията си мени , но нрава никога  Sick

# 41
  • Мнения: 212
Скъпа  и 100 години да живееш там  балканския ти маталитет,  ще ти пречи  да погледнеш по далече от носа си  Peace
Хората имат възпитание и няма да нанесът обида на човек зарди физическите му недъзи.
 Нито, ще го третират като втора ръка човек.
Като живееш там поне поне си видяла разликата, а именно,  че има интеграция за разлика от тук.
Знаеш ли? Съжалявам, че се върнах в Бълхария, не зарди друго, а зарди тесногръдието на хората.
Лошо е , че българина територията си мени , но нрава никога  Sick
Не е вярно!
Аз познавам хора,които по един или друг начин са различни-в инвалидни колички,слепи,глухонеми и т.н...едната ми сестричка е с церебрална пареза откакто се е родила,само че ходи на училище наравно с другите деца и е доста добре интегрирана там,както и много други хора!
Проблема на Поли е,че на нея й изнася да я приемат като болна и да я съжаляват,тя  не желае да се бори с проблемите си и да стане част от това общество,а всички да виждат в нея различното!

# 42
  • Мнения: 1 749
Баща ми беше инвалид.Никога не съм го мислела за такъв.Просто защото беше такъв човек,че и досега,а мисля никога,няма да срещна друг мъж,който да може да му стъпи и на малкия пръст.Както при всички,то си зависи от човека.Ако не ми харесваш като човек,независимо здрав ли си или не си,няма да те приема.Ако си човек,който си заслужава,значи други неща нямат значение.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 840
Трия трето мнение в тази тема и не зная какво да напиша.

Обществото ни е длъжник на хората с увреждания, но все ми се струва, че не в посока на интимния им живот, а по-скоро по отношение на социалния, защото не им подсигурява достъпна среда. Чисто технически ги ограничава в придвижването, например. Може пък и това да е в основата на проблемите им в личния живот, не зная.

Отношението ми към Полинка е неуточнено, защото предизвиква смесени чувства и няма да го коментирам.

# 44
  • Мнения: 55
Трия трето мнение в тази тема и не зная какво да напиша.

Обществото ни е длъжник на хората с увреждания, но все ми се струва, че не в посока на интимния им живот, а по-скоро по отношение на социалния, защото не им подсигурява достъпна среда. Чисто технически ги ограничава в придвижването, например. Може пък и това да е в основата на проблемите им в личния живот, не зная.

Отношението ми към Полинка е неуточнено, защото предизвиква смесени чувства и няма да го коментирам.
Подкрепям те напълно, просто последните 2 страници от темата прерастнаха в инвалидна дискриминация като цяло. Не е въпрос за секс.
Аз пък напълно я разбирам .
Имам братовчедка която е различна , не много -движи се сама поне.
Но от малка обществото я отхвърля, дори самите и родители в стремежа си да я опазаят от хорската злоба и присмех  я изолираха от всякакви социални контакти.
Това е убийственото в България, в малките селища  хората инвалиди нямат възможност да се събират  и присъединят към тяхно си общество. Почти нямат контакти с хора като тях , нямат общност , приятели дори. Около тях има само нормални индивиди и те започват да се чудят защо не могат да са като тях. Напълно разбирам авторката на темата. Дори идеята с която пуска въпроса си. Моята братовчедка стана на 35, а хора с нейния проблем по света са семейни и имат деца. Peace

Общи условия

Активация на акаунт