въпрос към силните

  • 4 585
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 156
взех да оспамвам с въпросите си темата за кризата на седмата година и затова реших да си ги задавам отделно.

обръщам се към вас, малко по-дълго живелите и през повече неща миналите.

имали ли сте сериозна връзка, която да е била в дълбока криза, но да сте успели да я преодолеете? възможно ли е след това да е дори по-хубаво и тази криза всъщност да ви е помогнала взаимно да се оцените и обикнете повече от преди?

ще съм благодарна да прочета всякакви мнения, почерпени от личен опит.

# 1
  • Мнения: 9 990
Не съм престаряла, опит...не е като да нямам.Голите факти са-15 години връзка, две деца, една криза, след която се възродихме и последвал крах/на 12-13 година/, който ни постави в пепелта...сега мисля, че се вдигаме и от там и гледаме напред Заедно. Thinking
Няма как да разкажа целия си живот до тук, то близки на мен хора рядко успяват да хванат всичко, че да разберат какво мисля и какво се случва, много са нещата и са комплексни.
Апропо-това не ме прави силна, ама никак, напротив, до някаква степен ми отслабва системката.

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
възможно е.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 7 792
Ако има желание и от двете страни, всичко е възможно. За спасяването на една връзка трябва и двамата да участват.
Ние се борихме и успяхме.Нооо, трябваше време за да се възвърне доверието и то никога няма да е както преди.
След кризата го оцених повече. За него незнам.

# 4
  • Мнения: 3 641
Копирам си поста от другата тема ,вместо запис. Разбирас е всичк ое мнгоо индивидуално. Зависи от моментните  обстоятелствата. Ще ми бъде интересно да прочета други мнения
Може и да е съвпадение, но при нас най-големите катаклизми бяха през седмата година. Не ми се изпада в подробности, но имах много трудни моменти. Даже си мислех да слагам край на връзката.Бях решила,че този човек не е за мен и няма смисъл. Сега нещата са много по-различни. Макар,че пак имаме недоразумения най-вече от прекалено различните интереси ,характери и темпараменти. Но пък в много неща се допълваме и обичаме много
  
По-скоро съм си я преувеличила тогава, сега като погледна назад. Наблягала съм нанедостатъците на половинката, а сега наблягам на положителните качества. Преодолява се когато има любов, страст и чувства. Иначе наистина не си заслужава. Усеща се.Всъщност той винаги е казвал аз нямам проблеми, щастлив съм, ти г измисляш .Разбира се не било точно така, но лошото е ,че съм максималист.Давам всичк от себе си ,искам и всичко   Mr. Green


 
 

# 5
  • Мнения: 24
обръщам се към вас, малко по-дълго живелите и през повече неща миналите.

имали ли сте сериозна връзка, която да е била в дълбока криза, но да сте успели да я преодолеете?


Отговарям ти, като човек с опит, минал през доста неща, освен това "силен", както се изисква в заглавието. Да. Връзката ми с парите. Винаги е била много сериозна, минал съм дълбока криза в средата на деведесетте, когато ми се налагаше да карам на купони за студентски стол и на практика бяхме "скъсали". Успях да я преодолея. В момента живеем заедно в хармония. Аз ги обичам и те ме обичат. Надявам се да изкараме заедно до дълбоки старини.  Peace

# 6
  • Мнения: 2 448
Ами всъщност донякъде , да. За единия от нас сега е в пъти по хубаво от колкото в началото. Но този един не съм аз.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Въможно е, разбира се. Ако обичаш, всичко е възможно. Аз съм се разделяла с мъжа ми, бях направо готова да се развеждам, толкова му бях бясна...После установих, че всъщност ми липсва Simple Smile Още по-после установих, че крушката си има опашка и за случилото се си има логично обяснение и ако не оправдание, то поне разбиране от моя страна няма да е излишно. Кризата ми помогна да погледна на връзката си по-трезво, преди това хвърчах из облаците, с мъжа ми сме заедно от хлапета и в отношенията ни си бяха останали на това ниво, макар и да бяхме вече родители Confused
Сега е различно. Мисля, че и двамат се чувстваме много по-добре, по-уверени и по-зрели. А и мисля, че вече и двамата знаем точно докъде се простира границата на другия. Това е изключително полезно Peace

# 8
  • Мнения: 5 370
Ами....да изплюя камъчето и аз.

В момента е седмата ни година. Мисля, че е МНОГО вярно това за проблемите.

Белинда-ОПУЛ-никога не съм предполагала за тебе, мислех, че сте най=щастливата двойка на света.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 152
Вие за седмата година от брака ли говорите, или за седмата година от връзката? Объркващо е.

# 10
  • Мнения: 5 370
Вие за седмата година от брака ли говорите, или за седмата година от връзката? Объркващо е.
Aз говоря за връзката. Откакто сме се събрали да живеем заедно, а иначе от брака са по-малко години.

# 11
  • Мнения: 156
ами по принцип питам за сериозните кризи във връзката, независимо дали е брак или не. има отделна тема за седмата година, откъдето започнаха и моите въпроси. предполагам, че там е изяснено за коя седма иде реч Peace

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 152
Е, значи седмата година от връзката е минала, без да я усетим  Laughing
А за брака - скоро ще направим 7. Пак не се усеща (пу-пу).

По темата - не сме преживявали криза. А всичките ми познати, които са преживели такава, след това са се разделили. Мисля, че най-важното е да има любов и желание, тогава може да се преодолее всичко.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Ние сериозни кризи не сме имали. Но пък сме заедно само 8 години. Доколкото познавам него и себе си...влезе ли в криза ще приключим. Това за нас си е сигнал, че нещата са свършили.

# 14
  • Мнения: 171
Ако има желание и от двете страни, всичко е възможно. За спасяването на една връзка трябва и двамата да участват.

 PeaceКогато само единият се опитва да спаси връзката, а другият не прави нищо по въпроса...тогава със сигурност тази връзка няма да просъществува...

Преди да се омъжа...имах доста сериозна връзка с един човек, правехме сериозни планове за брак, деца и т.н....но накрая се появи още вдин човек...и аз се борих за връзката ни...а той не..и накрая се разделихме...Сега се радвам, че съм напуснала въпросният господин и мога да кажа, че вече съм си щастливо омъжена жена...с едно дете.. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт