"Разградлийчето не ще бонбони, охлюв покрай Лома гони"

  • 12 272
  • 294
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 124

Тя изобщо не усеща,че така вреди на децата.На тържеството,по случай завършването на годината,набързо направиха родителска среща и госпожата каза-Имаме проблем с подчинението.
Ние почдчинението не го ли забравихме в казармите и ЦК на БКП?Аз все си мислех,че при 5 годишните деца би трябвало да става въпрос за дисциплина и респект.
Не ми се иска да обиждам никого,но за мен това не е педагог.На тази възраст се формират толкова много качества в едно дете и се полагат основите на ценностна система,че определено е най-наложително да се насади в него дълбок страх,който после да се превърне в психоза.Ами ако му дакара някое заекване или страх от заспиване и т.н.НАли детето в ДГ трябва да е толкова спокойно,колкото при родителите си.
Знам че е сложно,знам,че и те се грижат за много деца,но след като едно не ти е повярвало,че можеш да му залепиш устата трябва ли  всички да са еднакви...Иначе обаче сме силни и вилни и тръбим как трябва да доведем "различните деца" в яслите и градините.Ами,че то ще равносилно на убийство,след като такива изрази се смятат за нормални.
Все пак ме накара да ходя да разпитвам Тео какво прави госпожата,когато на Тео не му се спи.Ама сега той вече е изморен и просто ми обясни,че на него всеки ден му се спи.Аз обаче вече ще имам едно на ум.

# 61
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Всъщност,учителките много държат децата да заспят.Ами,когато не им се спи?Казах на Макси,когато не му се спи да си кротува в леглото,за да не събуди другите деца и детето точно това прави,научих от другите госпожи.След като не пречи какво ги притеснява,че не спи?Започвам да се ядосвам и ме хваща яд,че не е на градина,за да се изясня с тази госпожа.Сега един месец ще мисля за това,но няма да оставя това положение.Явно много им дотегнах в градината с моите начини за отглеждане и възпитание на дете.Те искат всичко изведнъж да се направи,без да се замислят как ще се почувства детето,много важно,че се било стресирало.Не можели на всяко поединично да отделят време.Просто не им се занимава,това ми е ясно,но няма да стане така.Какво й пречи децата като спят да отдели 5-10 минути да поговори с някое,което не спи,да го попита защо,притеснява ли го нещо,има ли проблем?
Имам чувството,че отнемането на възглавничката на Макси ще доведе до нещо друго,от рода на гризане на нокти,чоплене на кожата или нещо друго,знам ли вече?Той изпитва страх,това ще избие нанякъде,няма начин.
Ох,ядосах се. #Cussing out

# 62
  • Мнения: 2 774
как трябва да доведем "различните деца" в яслите и градините.Ами,че то ще равносилно на убийство,след като такива изрази  се смятат за нормални.
Зависи от педагога......когато Аничка,ходи тук на градина  сме я връщали в по малка група , по молба на старата и учителка....тя сама забеляза че не и се отделя нужното внимание , че е силно пренебрегната,точно защото е различна .....и каза на майка ,ако може да я върне при нея.....има учителки  и "учителки"  Peace
Лиде,ние с Милен понякога мечтаем да има камери в ДГ  Laughing.
Аз бих говорила  още веднъж с учителката ,ако видя че няма ефект,бих се обърнала към директорката.....но имай предвид че това малко или много може да рефлектира и в/у Макси ,по един или друг начин.
За възглавницата....аз бих била твърда  Peace,нищо и не и пречи ......това е все едно на мен да ми кажат ,да не вземаме любимата играчка на Мони в градината.....напротив - дори когато разбраха ,че той спи с тази играчка,ни казаха - но защо не предупредихте че е специална......да знаем ,да я пазим ,тя днес обиколи всички деца в групата -от тогава не я търся из градината ,тя е в чантата му,Мони знае че е там и отива и си  я вади ,преди да си тръгнем.

Мирка,това книжле,забавно ......мога ли да му хвърля няколко погледа  Flutter ,че този откъс в нета само ме пораздразни,гризе ме любопитство яко,какво пише в другите глави  Thinking

Но ва добре завърнала се   bouquet

# 63
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Поли,така и ще им кажа,без млякото,но възглавницата остава задължително.
За госпожата така мисля и аз.Още веднъж ще кажа и ако продължава разговора ще се води на шест очи.Замислям се за още нещо.Макси в момента е в група от деца,родени през 2004,т.е.на Макси ще му се наложи да повтаря евентуално четвърта група и се чудя дали от сега да стане това прехвърляне в по-малката(но негов набор)група,учителките на която той много харесва,и двете.Но това ще го мисля по-нататък,имам малко време до септември.

# 64
  • Мнения: 2 774
на Макси ще му се наложи да повтаря евентуално четвърта група и се чудя дали от сега да стане това прехвърляне в по-малката(но негов набор)група,учителките на която той много харесва,и двете.
Това е вариант....щом ще повтаря така и така ,по добре от сега - септември - и без това и да е създал контакти с деца от групата си ,няма да са толкова здрави колкото биха били  след 2 год  Peace
А и с част от  тези деца от по малката група ще е в училище,докато с тези по големите,едва ли би се застъпил....мисля че и за него ще е по добре и по лесно занапред,да си е със набора от сега   Peace
Дано ми разбираш мисълта,че днес нещо ми бягат думичките от клавиатурата  ooooh!

П.п Позволявам си да си кажа мнението свободно ,защото ме познаваш добре и знаеш че това си е мое мнение....което не налагам в никакъв случай ,просто казвам какво бих направила аз.....нали затова всъщност пишем тук....за да прочетем какво мислят и биха направили други мами ,но всяка мама знае кое е най добре за детето и  Peace.
Слаб ден ми е днес...слаб в изразяването  Tired

# 65
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Поли,разбрах те.То и аз мисля така.Бях говорила с една от учителките на тази група,тя каза,че от една страна е добре,но от друга,че Макси бил по-напред в развитието си и да не би да дръпне назад покрай по-малките?Ще мисля,имам малко време.А пък за деня,ако знаеш как бе боли глава и не мога да си събера ни мислите,ни действията.
Сега пия един Ефералган,ще направя на Хасан нещо за хапване и хващаме пътя за болницата.
Хубав ден на всички. Hug

# 66
  • Мнения: 2
Здравейте и аз да се запиша в новата темичка,чета ви редовно но не ми се пишеше няколко дена не ми беше наред главата ту ме боли ту не,но няма значение.
Танче както винаги стахотно си се справила  bouquet
Макси това с малкия не е никак хубаво,това е един стрес за детето тази учителка е за #2gunfire,а също така настоявай за възглавничката му на тях не им е проблем мисля.
Гали ти тук ли си бе още мила като влчзах днес си казах не съм влизала от петък галито дали не е родила а тя още тук,бързо да отиваш да раждаш че да се срещнете вече с малката мома.Леко и безпроблемно раждане.
Тази сутрин май никой не е сложил кафе аз сервирвам и отивам да допивам моето и да чистя докато моята госпожица е на село с баба и дядо.

Айде до после. Hug

# 67
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Добр утро и от нас!  Hug

Ани, мерси за кафето. Аз допивам моето тук и отивам да готвя. Днес ще ми е ден в кухнята и да изгладя натрупаната купчинка с дрехи.  Laughing

# 68
  • Мнения: 253
Запис и от мен за днес! Tired
Тук съм си още и май ще изчакам Поли и тогава ще раждам. #Crazy
Юлските мами родиха, а аз още си ходя с тумбака. Blush
Хубав ден!
Аз ще ходя пак да си разходя детето, та дано се реши да излезе и да види как е времето навън. Mr. Green

# 69
  • Мнения: 2 774
Тук съм си още и май ще изчакам Поли и тогава ще раждам. #Crazy
smile3532 ще има какво да ме разсмива цял ден Joy

Аз ще ходя пак да си разходя детето, та дано се реши да излезе и да види как е времето навън. Mr. Green
Стой вкъщи по добре ....че както гърми  навън,малката да не се уплаши newsm43 и да вземе се покрие.
Мони, знаеш ли как се кокори ,много се шашка.....в петък ходихме на Островче - то като загърмя,затрещя.....това като се ококори и уплаши  Joy,много сладък беше ,навря се във фругона и не ще да излезе от там  hahaha и мен не пуска,а  там задух....,аха да излезя навън въздух да подишам и той викне ...мамо ,мамо ела .

# 70
  • Мнения: 253
Аз се разходих докато не гърмеше, а сега си седя самичка у дома и се чудя какво да правя. Crazy
Нищо не ми се прави, само изчистих апартамента и сега седя пред компа. Blush Даже не ми се яде, снощи не съм вечеряла, днес само за закуска 2 филийки хапнах и още не ми е гладно. Чакам Георги да се прибере най-накрая и да ми донесе плодовете от маминка та поне от тях да си хапна. Crossing Arms
Ох, отивам да полегна малко, че ми е едно смотано, да не ви отегчавам и вас.
Спокоен дъждовен ден! Hug

# 71
  • Мнения: 291
Здравейте Hug
Най после и ние направихме кръщене на децата
Снимки тук -www.album.bg/pafito
почерпка за моите християнчета:)

# 72
  • Мнения: 281
Гали, леко раждане ти желая! аз съм поизостанала с инфото - тук ли ще раждаш? newsm78

Пък за някои госпожи в градините нямам думи... Макси, дай и да разбере, че за теб това не е дреболия. Аз вече бих отишла право при директора. #2gunfire

# 73
  • Мнения: 253
Гали, леко раждане ти желая! аз съм поизостанала с инфото - тук ли ще раждаш? newsm78

Благодаря!  bouquet Да тук ще раждам!

# 74
  • Мнения: 1
Въй, и аз имах подобен проблем с моя син в градината. Съответно бях дигнала голям панаир.Знам, че не това е начина но уви нямах голям избор. Преместих го в друга група. Една седмица обаче мъка за старите деца. Още си помни старата група. А съответно едната госпожата спря да ми говори, въпреки че за нея нищо не казах. Абе...педагози и половина.

Общи условия

Активация на акаунт