Шишета против колики

  • 7 179
  • 62
  •   1
Отговори

Анкета

Какви шишета против колики използвате?

Опции:

* Гласуването приключено: пт, 24 юли 2009, 17:07

  • София
  • Мнения: 292
Какви шишета против колики използвате? Имат ли ефект или давате и капки/чайчета?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 742
Пробвах с Чико,но не ни предотвратиха коликите.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 035
Имах шишета на д-р Браун, но кърмех, ползвала съм ги като й давах вода или чай, които почтич не приемаше. Шишетата няма да ви зпасят от коликтем без да те притеснявам, какпите и чайовете също. Просто трябва да минат, успех Peace

# 3
  • Мнения: 2 521
Ползвах шишета Б-фрее и давах и капки.
И колики пак си имаше.
Може би обаче все пак тези мерки ги намаляват до някоя степен.
A,и чайче на Хип давах.

# 4
  • Мнения: 340
Има едно специално шише против колики. Пропуснала си го. Нарича се цица.  Joy
Бебо почти не е имал колики.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 524
Би-фрии и Авент, давах му цедена кърма с тях, а по-късно и АМ.
Но и според мен по-скоро намаляват колкиките отколкото да ги предотвратяват. Както са писали и другите, капки и чайчета донейде помагат също Peace

bgbabba кърмила съм сина ми, уви само 6 месеца, но да ти кажа не забелязах това да спря коликите Rolling Eyes

# 6
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Има едно специално шише против колики. Пропуснала си го. Нарича се цица.  Joy
Бебо почти не е имал колики.
Колко духовито. Или може би мислиш, че всички кърмени бебета нямат колики? В дълбока заблуда си обаче.
По темата - пробвах какви ли не шишета, капки и чайове, но ефект никакъв. Коликите отшумяха от само себе си към третия месец.

# 7
  • Мнения: 4 915
Шишетата не предотвратяват коликите.

Лекарите все още не са установили причините за колики за бебета. И всичко е много индивидуално. С две деца - едното нямаше грам колики, другото се измъчи 2 месеца. Кърмени.

Мисля, че най-разпространената теория за гълтане на въздух при хранене е погрешна. Но много успешна в търговията с бебешки продукти.  Wink

Най-вероятно коликите се дължат не незряла нервна система при бебетата, превъзбуждане, ненастроен режим за ден-нощ при малките, невъзможност за самоуспокояване и т.н. Затова и коликите отшумяват обикновено след 2-3 месец, не защото вече бебетата не сучат и не гълтат въздух, а защото порастват.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 008
Има едно специално шише против колики. Пропуснала си го. Нарича се цица.  Joy
Бебо почти не е имал колики.
Аз тази марка не съм я ползвала, пък
малката изобща не е имала колики.
По темата:кривото шише на Чико е против колики.
Приятелки са доволни,лично аз не мога да кажа
нищо.

# 9
  • Мнения: 544
За капките за колики вие ли преценявате кои да купите или доктора ви съветва?
azsa , а дали само кривото шише на Чико е против колики или и др. шишета също стават(пак на чико)

# 10
  • София
  • Мнения: 4 035
Има едно специално шише против колики. Пропуснала си го. Нарича се цица.  Joy
Бебо почти не е имал колики.
Колко духовито. Или може би мислиш, че всички кърмени бебета нямат колики? В дълбока заблуда си обаче.
По темата - пробвах какви ли не шишета, капки и чайове, но ефект никакъв. Коликите отшумяха от само себе си към третия месец.
Не знам дали е духовтито, но е доста препоръчително. Не, не е вярно, че нямат, но правилното засукване, добрата поза и малко късмет определено биха намалили коликите. А самото кърмене успокоява бебето и прави коликите доста по-поносими и за двете страни.

# 11
  • Мнения: 46
Др.Браунс +Инфалол 4 опаковки и Еспумизан(редувах ги).Синът ми нямаше колики,беше си доста спокоен и не си е свивал крачетата към корема.

# 12
  • Мнения: 3 478
Има едно специално шише против колики. Пропуснала си го. Нарича се цица.  Joy
Бебо почти не е имал колики.
Колко духовито. Или може би мислиш, че всички кърмени бебета нямат колики? В дълбока заблуда си обаче.
По темата - пробвах какви ли не шишета, капки и чайове, но ефект никакъв. Коликите отшумяха от само себе си към третия месец.
Не знам дали е духовтито, но е доста препоръчително. Не, не е вярно, че нямат, но правилното засукване, добрата поза и малко късмет определено биха намалили коликите. А самото кърмене успокоява бебето и прави коликите доста по-поносими и за двете страни.
1-во дете - не е кърмено, много силни колики
2-ро дете - кърмено, пак с колики,но много по-слаби.
Коликите се образуват от въздух в червата, въздухът се образува от пяната на млякото. Направих си експеримент вкъщи. Разтварям АМ в шише, разклащам лекичко, без да друсам, пяна -2 пръста (Фризолак, Хип). Изцедих кърма същото количество, раздрусах яко шишето, грам пяна не образува Peace. (от замразената кърма също не се образува) Peace
Всяко правило си има изключения, разбира се , но е писано страшно много по темата и е всеобща истина , че кърмените бебета (на поискване обаче!!!!!) страдат от колики много по-малко

# 13
  • Мнения: 245
Bfree. използвах.

# 14
  • Мнения: 1 702
Използвам шишета на Нук и давах Инфакол и хомеопатично л-во.

Общи условия

Активация на акаунт