Трябва ли бебе на месец да спи с шапка?

  • 6 122
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 211
Слагате ли на малките си бебета шапка като спи? В болницата ми казаха да слагам, но виждам, че му е топло, не му е удобно. Докога да продължажаме така?

# 1
  • Мнения: 5 539
Сакън, недей!!!
Дори през зимата не е необходимо да се слага шапка на бебчето, та камо ли сега. Може да го прегрееш.

Да не живеете в Аляска? Wink

# 2
  • Мнения: 3 042
без шапки!! и зиме, и лете!

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Shocked  Shocked  Shocked
35 градуса е !!!!!

# 4
  • Мнения: 3 042
Сега се сетих, в болницата на мен ми казаха - да НЕ слагам шапка, на първото посещение от педиатърката и от нея чух- да НЕ слагам шапка- а това беше декември месец.
В Чикаго сега не е ли топло?
На мен лично няма да ми е приятно да спя с шапка Stuck Out Tongue

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Сиси, знам че зимата берете големи студове  Simple Smile , но не вярвам вкъщи да имате проблеми с отоплението Simple Smile

Още в родилното акушерките ми казаха, че ще е престъпление ако послушам бабите и свикна детето да спи с шапки, ръкавички, чорапки, терлички и прочее компреси.....и не съжалявам. Да не ти казвам, че след къпане едва-едва подсушавам косата и от първите дни си ляга на практика с мокра коса, а от както се върти - завит не е спал   Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 343
Подкрепям всички горни мнения. Това с шапките не знам откъде идва, но ми се струва прекалено. И на нашата хубавица не сме слагали и дори с мокра глава си лягаше и зимата, въпреки че беше новородено, та чак имахме спор с таткото  Grinning

# 7
  • Мнения: 5 500
В тая жега си представи ти ако спиш с шапка Rolling Eyes Голям кеф, а Rolling Eyes  Confused:

# 8
  • Мнения: 3 927
никакви шапки вътре в помещенията, само навън.

и ние си лягаме с мокра коса от банята още от раждането, а в началото беше малко хладно у дома - беше средата на март.

# 9
  • Мнения: 216
И моята дъщеря НИКОГА не е спала с шапка Wink  И при нас се е случвало заспиване с влажна коса, а за завивките откакто се е стоплило все отвита спи, аз й метна чаршафчето, а след 5 мин. тя е вече върху него ..........  33uu

# 10
  • Мнения: 637
Цитат на: Sisi
Слагате ли на малките си бебета шапка като спи? В болницата ми казаха да слагам, но виждам, че му е топло, не му е удобно. Докога да продължажаме така?


Как така със шапка? Тез американци ме смайват за пореден път! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Sisi
Слагате ли на малките си бебета шапка като спи? В болницата ми казаха да слагам, но виждам, че му е топло, не му е удобно. Докога да продължажаме така?

Никакви шапки!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Моето бебе е родено май месец миналата година. Ако някой не си спомня, бяха адски жеги като в момента. Никога не съм го оставяла да спи с шапка! Нито след баня нито никога.
Сложи си ти едно шапе и спи с него да те видим  Wink

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
който ти е казал това, му занеси на него една шапка да си я сложи и да спи задължително с нея.

# 13
  • София
  • Мнения: 310
И аз никога не съм слагала шапка докато спи, макар че Вики се роди средата на февруари. Мисля, че е напълно излишно  Sign Exclamation

# 14
  • Мнения: 713
И ние слагахме шапка в болницата - 3 дни. След това ми казаха да не слагам шапка защото бебетата до около 1 година не могат да регулират телесната си температура и през главата и ръцете/всички бебета спят с вдигнати и отвити ръчички като естествена поза/ отделят излишната топлина. Ако му е топло се изпотява точно около вратлето и главата и така се охлажда. По същата причина е препоръчително стаята, в която спи бебето да е с Т 19-20С. Колко е достижимо това е друг въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт