«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

люкарник
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
240-254 от 335 отговора

јнкета

о€ е причината, ко€то ви спира?

¬ъведи тво€ глас

на тъмно

ћнени€: 156
не да€вам кръв, защото имам анеми€ и ниско кръено и н€какси н€ма особен смисъл. а и за мен уж би било опасно. ако се наложи за близък, ще насто€вам да дам.
÷итирай

ќileán na leipreachán

ћнени€: 6 273
«ащото съм 49кг.
ј преди да забремене€ с третото човече, б€х 42кг.  ooooh!
Ќикакъв шанс.
÷итирай

—офи€, Ѕорово

ћнени€: 1 771
  Ќ€ма опци€ "по медицински показани€", а най-веро€тно доста хора биха гласували с не€. 
ћо€та причина е именно тази.  Peace
ниско кръвно и анеми€
÷итирай

ћнени€: 4 276
’одила съм 2 пъти да дар€вам кръв - и двата пъти са ме връщали - ниско кръвно + високо късогледство.  азват, че за мен не е никак добре.
 олко е високо късогледство?
јз съм очила, очевидно недовиждаща Laughing, но не са ме питали колко са ми диоптрите Thinking
÷итирай

ћнени€: 770
ќт тази тема ако не друго ще научим доста неща.
ј за късогледството, сега с изтънените стъкла,  лекар€ въобще не може да прецени колко точно недовиждащ е човека.
 акво точно пречи късогледството?
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 3 018
Ќе съм кръводарител, защото съм анемична и с ниско кръвно 90/60
Rolling Eyes
» аз съм с тежка жел€зодефицитна анеми€ - н€ма и да ми € поискат.
 ато добавка ми става лошо дори и само от взимане на кръв...
—естра ми става често кръводарител, т€ е с р€дка кръвна група и т€ е много слаба, но н€ма анеми€ и ниско кръвно като мен  Peace
÷итирай

Ќ€къде на ё√

ћнени€: 1
«ащото освен ,че съм с ниско кръвно,нисък хемоглобин,жел€зо  и захар под нормата ами имам и нарушено кръвосъсирване.ќбаче като ни притиснаха в —офи€ преди н€колко години да даваме кръв за майка да € оперират и ние с мъжо  дадохме  и аз месеци наред се възстанов€вах на лекарства.ƒадох повече пари за т€х отколкото ако б€х си платила на ромите пред кръводарителски€ център.јма човек като се панира и не взема най -в€рното решение.
÷итирай

у дома...

ћнени€: 298
«а съжаление немога да съм кръводарител - диабетик съм. ќбаче сестра ми дава кръв два пъти годишно.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 671
 ъсогледството ми е -6 и на двете очи. ¬еднъж съм ходила в ÷ентъра по кръводар€ване, втори път се пробвах на √ергьовден или ÷ветница тази година (имаше организирана кампани€ по кръводар€ване) в един мед. център. ƒоколкото разбрах проблемът ми не е в ниското кръвно и килограмите (под 50 кг. ), колкото заради очите. Ћекарките и двата пъти ми казват, че би било рисковано и за мо€ прганизъм н€ма да е добре  Confused. » на мен ми прозвуча странно, но щом 2 пъти ми отказват.
ѕредполагам, че ако е за н€кой близък и наистина н€ма друг вариант - бих рискувала и бих скрила за диоптрите, и без това съм с контактни лещи, но както каза втората лекарка - н€ма смисъл да рискувам когато не е наистина наложително.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 1 460
јз ходих 2 пъти да давам кръв за близки, но се оказа че кръвта ми е гъста и тече много бавно.  ƒаже втори€ път не можаха да ми вземат необходимото количество- просто кръвта по едно време спр€ да тече и нищо не помогна, нито прист€гането, нито помпането. »мам проблеми даже при даването на кръв за изследвани€. Ќе знам защо е така- н€кой знае ли?

Ќе пиеш достатъчно течности може би?
÷итирай

–усе

ћнени€: 590
«ащото съм изкарала ’епатит ¬...
÷итирай

—офи€

ћнени€: 180
» аз съм с жел€зодефицитна анеми€.
÷итирай

In the middle of nowhere

ћнени€: 12
ј за късогледството, сега с изтънените стъкла,  лекар€ въобще не може да прецени колко точно недовиждащ е човека.
 акво точно пречи късогледството?
 ъсогледство над 5 диоптъра е сред противопоказани€та за кръводар€ване. » е по-сериозно от прословутото "ниско кръвно". —м€та се, че съществува значителен риск от отлепване на ретината.
÷итирай

ћнени€: 61
Ќе съм кръводарител защото не искам да съм - страх ме е от игли, става ми лошо при вида на кръв и се стресирам. ћоже би ако е за н€кой много близък бих се прежалила ( дано не се случва) но инък - категорично не.
Ќе се притесн€вам да си призна€. Ќе се и срамувам от тази си слабост просто защото приемам, че може да се помогне на болните и по друг начин и аз съм ангажирана с този друг начин.
÷итирай

ћнени€: 2 772
... ъсогледство над 5 диоптъра е сред противопоказани€та за кръводар€ване. » е по-сериозно от прословутото "ниско кръвно". —м€та се, че съществува значителен риск от отлепване на ретината.
                                 Ќе гарантирам, но май дори нормалното раждане се изб€гва в такива случаи. ѕо същите причини.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
240-254 от 335 отговора