Подходящи занимания за деца на 1-2-3 години на които ходят варненските деца?

  • 4 973
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 641
На скоро попаднах на тема за тренировки по плуване за деца във Варна – много благодаря на Монда че публикува информацията. Това ми даде идея да попитам варненските мами, на какви други „извъндомашни” форми водите децата си?

Има ли във Варна Монтесори клуб или танци за малки деца, рисуване или гимнастика? Лятото ще шрекарваме много време във Варна и си мисля ако намеря подходяши за възрастта на синът ни да го водим на някакви образователни занимания.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 073
извън градината ходим  на английски и модерни танци организирани от дружество 'Атапис" провери и в общински детски комплекс варна

# 2
  • Мнения: 3 971
На вашата възраст /1,5г/ освен да си водя детето на плаж и в морската да си играе с приятелчета не съм го водила другаде.
В къщи си рисуваше ,танцуваши и тн

# 3
  • Мнения: 398
То зависи на каква възраст сте.Ние сме на 3 и все още се замислям какво е подходящо за нас.Но ние сме от палавите,и не ми е ясно кой ще я накара да се поспре дори за малко.

# 4
  • Мнения: 4 187
В тази възраст 1-3г, водихме Рая само на плуване. Допълнителни занимания след 3г възраст - английски и танци, също от дружество "Атапис", в детската градина.

# 5
  • Мнения: X
В големия мол (Varna Mall) има много хубав според мен детски център на Capella Play (марката е датска - ето и сайт, но не намерих много снимки. В София не съм виждала толкова хубаво подреден детски кът и с удоволствие водех дъщеря ми там докато бяхме във Варна. Не е точно образователно, но определено е интересно за малки деца - има много въртящи се елементи, огромни кълбета за търкаляне, възможности за катерене по нивата, въжено мостче, басейн с топки, пързалка, бебешки кът със SmartFrames и т.н., всичко е максимално обезопасено и можеш спокойно да го оставиш да се забавлява сам, а ти да го гледаш от кафето долу. Няма нищо общо с Патиланци в София примерно, където отидохме веднъж и не бих повторила. В този детски център не се пуши, оградено е и родителите са добре дошли. Отвън има и магазин, в който продават интересни играчки, включително и дървени такива. От време на време има добри промоции, иначе е скъпичко.

Винаги, когато сме във Варна, не пропускам Capella и магазин "Двата жирафа", който е в близост  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 2 641
Много много ви благодаря  Hug Hug Hug

Ще отидем в Капела още следващия уикенд Simple Smile

А къде водите на плуване малките? Аз звъннах на тренъорката която беше препоръчана в друга тема, но тя работи с по големи дечица, от 4 г нагоре.

# 7
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
За дете на 1-3години си мисля, че лятото на разходки в Морската, детския кът, следобеден плаж си е най-добре. От тази година /на 5г/ е записана на плуване и тенис. Когато беше на 2г. я записах на занимания в Орф Шулверк, но там заниманията са в периода септември-юни.

# 8
  • Мнения: 2 096
За толкова малко дете ви препоръчвам да си играете вие с него и да се забавлявате заедно.. на разходка.. с топката или с кола за бутане с крачета.. Вар4на е чудесен град и дава много възможности за разходки и игри с деца.. не ви трябва група или трньор по нищо... децата имат нижда само от нас до 3г възраст

# 9
  • Мнения: 2 149
Права е sky*
Благодаря за предложенията,ще се възползвам и аз при първа възможност Hug

# 10
  • Мнения: 8 769
Аз не мога да се включа с предложения, пък и авторката едва ли има нужда от повече отговори.
Ще използвам обаче темата, за да попитам за сайт на Capella Play в Мол Варна на български (имаха, разглеждала съм го този сайт и сега не мога нещо да го намеря). Линка от по-горния пост е само на норвежки и датски.
Ще съм благодарна много!  bouquet

# 11
  • Мнения: 4 187
Ето от ТУК би трябвало да се сменя на български, но не отваря!

# 12
  • Мнения: 24
Във всяка градина в Варна има курсове с двигателни форми, според мен са изключително полезни, защото с тези 30 деца в група госпожата едва ли им позволява да скачат, тичат и т.н. , а там в курса по танци е момента, в който освен да изразходят енергията си могат да добият и някаква двигателна култура, учи се не само танц или спорт, а и толерантност.

Общи условия

Активация на акаунт