Кошмарен опит за море

  • 4 059
  • 48
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Здравейте. Искам да споделя какъв кошмар ни се случи онзи ден. Решихме да отидем на море. Имам две момчета на 1г и 3м. Стигнахме там, настанихме се, цял ден бяха спокойни, следобед малко по-трудно заспаха, но заспаха. И като дойде вечерта време за лягане... е няма такъв рев. От 20.00 до 24.00 часа реваха и двамата на почивки. Единият спре, другият почне. Не искат да спят, а изморени, нервни... ужас някакъв.  ooooh! Дигнаха хотела на главите си. Няколко пъти идваха хора да ни правят забележка, че не могат да спят от нас. Накрая не ми издържаха нервите, събрахме багажа и в 1.00 часа през нощта си тръгнахме. Бях карала цяла сутрин, не бях спала и после карах цяла нощ наобратно. Как не заспах на волана не знам. Та това ни беше морето тази година.  Cry
Искам да ви попитам този проблем със смяната на обстановката до каква възраст е горе долу? Поне да знам следващият път кога мога да ги заведа спокойно, да не си правим пак такива експерименти.

# 1
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
странно  Thinking
за пръв път ли спят на място различно от дома ви?

# 2
  • Мнения: 779
на мен ми се е случвало ..малката ми рева от 9 до 1 през нощта ей така по същия начин веднъж(без никаква основателна причина )като отидохме за първи път с нея ,с преспиване на друго място.Бях станала луда,даже си спомням ,че си бях казала,че ще викам бърза помощ ако не се успокои  до 1.
Понякога се случва да се превъзбудят сигурно незнам ,смяна на обстановката и т  н ,но на другия ден нещата се оправят и мисля,че не трябваше да си тръгваш.Може би си се притеснила ужасно всъщност (то естествено  в такава ситуация),но все пак мисля ,че на другия ден всичко щеше да е наред,ако са здрави децата и още повече на море и пясък ,щеше да им супер забавно..
нищо..има време пак ще отидете.. Peace

# 3
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Случи ни се първият път / и последен де, засега Wink/, когато отидохме на море с щерката. Тя беше на 3 години и първата вечер доста си поплака, че иска да си спи вкъщи Confused. На втората вечер - по-малко рев, на третият ден вече не искаше да си тръгва Laughing...

# 4
  • София
  • Мнения: 3 679
Случи ми се февруари месец с малкия. Такъв рев нямаше просто. Бяхме на Павел баня и освен нас и приятелите ни имаше само още 1 стая с други гости. Е да, ама те бяха точно до нашта стая. Цяла вечер не са мигнали, но не са ни правили забележка. Само сутринта бяха питали хазяите да не сме оставили бебето само  Shocked Shocked Shocked
Обаче няма какво да се направи, вторият ден беше вече по-добре. От тогава не ми е правил друго такова изпълнение.
Да кажа само, че не му е било първо спане извън вкъщи, а и си носим и неговата кошарка.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
Когато беше малка на 1г и няколко м. само първата вечер рева много и иска да се прибираме в къщи ooooh!,но после така й хареса морето че сама си бягаше към морето да влиза ,не иска да излиза от водата и не искаше накрая да си тръгваме от морето и рев за морето този път  Joy
Според мен не е трябвало да тръгваш посред нощ.Все пак си с малки деца и ако са хора=ще ти взязат в положението...

# 6
  • София
  • Мнения: 6 540
трябваше да изчакаш още 1 ден/вечер за да свикнат с обстановката. моите от 3-месечни са по почивки с нас и периодът от 10 м до около 2 г. беше като при вас (е 4 часа не са ревали де, но около 2- да ). на разменни начала - първо едната, после другата, и така първите 1-2 вечери. явно малките деца се превъзбуждат от смяната на обстановката, въпреки, че ние навсякъде си ходехме с техните си кошари. Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 711
Никога не сме имали такъв проблем. Ние обаче пътуваме с малкия навсякъде откакто беше на 1,5мсеца. За 1 година даже 3 ъти е ходил до Гърция. Явно не са свикнали още, но не мисля, че решението е да и стоите вкъщи и никъде да не ходите.  Peace Дано следващия път успеете да си изкарате супер  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Засега не ми се е случвало, но ние мъкнем децата с нас от 3-месечни по хотелите и явно са свикнали. Никога не е късно за резил де Mr. Green Според мен не е трябвало да си тръгвате, щяха да свикнат. В тоя хотел други бебета няма ли, че забележки ще ви правят? Ми да си шумоизолират стаите бе Crossing Arms Значи на мене дивия секс на тия отгоре не ми пречи, а моите деца им пречат да си поспят после! Можеше да ги повозиш в колата да се приспят и после леко да ги преместите.

# 9
  • Мнения: 8 221
На нас ни се случи преди 2 седмици. Бяхме на Беклемето. Синът ми беше много щастлив долу в ресторанта, закачаше се с всички, но като се качихме горе и като каза: "Хайде сега вкъщи!" Един час рев... а не е като да не е спал по други места. Добре, че с приятели бяхме заели целия хотел, та никой не ни е правил забележки. На следващия ден трудно заспа на обяд. Този път изказването беше: "Няма да спя. Искам долу". Ама като заспа откара 4 часа. Втората вечер вече нямахме проблем  Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 5 251


Мисля, че темата е за моите деца, а не за тук.  Heart Eyes

Много гадно звучи изживяното, надявам се да можеш да си починеш скоро.. за съжаление още нямам
бебоци и не знам какво може да е...   bouquet

# 11
  • Мнения: 835
Децата не обичат смяната на обстановката.Но мисля, че са се превъзбудили и от там.........няма заспиване.На мен ми се е случвало когато имаме гости да забравя да ги сложа на време, а и покрай шумотевицата.....и после....няма заспиване, то става едно нани-нани и т.н.Но и аз не бих си тръгнала, може би етрябвало да ги поразходиш с количката или нещо да измислиш, знам ли, много е изнервящо.

# 12
  • Мнения: 473
Миналата година като бяхме на море с детето /беше на същата възраст, на каквато са и твоите деца/ не можа да спи първата нощ изобщо, после спеше, но като цяло изкарах най-кошмарното море през живота си. Ревеше, защото му никнеха зъби, от топлото, получи разстройство...какво да ти кажа, пълен ужас, добре че си се върнала.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 539
Моя син го заведохме за пръв път на море когато стана на 3 г. Смятам , че преди тази възраст просто няма смисъл ,както сама си се убедила.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 679
Моя син го заведохме за пръв път на море когато стана на 3 г. Смятам , че преди тази възраст просто няма смисъл ,както сама си се убедила.
Защо пък да няма смисъл?
На моите им харесва на морето. Малкият беше на 10 месеца, когато отиде за първи път, а кака му дори на 9.

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 152
Моя син го заведохме за пръв път на море когато стана на 3 г. Смятам , че преди тази възраст просто няма смисъл ,както сама си се убедила.
Защо пък да няма смисъл?
На моите им харесва на морето. Малкият беше на 10 месеца, когато отиде за първи път, а кака му дори на 9.

Всяка майка сама си преценя кога да заведе детето си за пръв път на почивка. Дъщеря ми видя морето на 3,5 г., и пак си беше кошмарно и изнервящо. Отгоре на всичкото беше и на антибиотик... При нас проблемът беше, че си правеше каквото си науми, без изобщо да ни слуша. Явно от смяната на обстановката се превъзбуди, все едно не беше моето дете.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 498
Същото ни се случи и на нас ,само че малкия беше на 2 години тръгнахме в 4 часа сутринта ,цял ден не спа и вечерта ,като стана време за лягане -рев и в крайна сметка в 5 часа сутринта на другия ден си бяхме в къщи  LaughingТогава хич е ми беше смешно ,следващия път беше на Рибарица след по- малко от година ,не мога да ви опиша с какъв страх съм отишла ,но нямаше проблеми.Съжалявам ,че не сте могли да си изкарате почивката, съчувствам ти напълно.Ще се оправят нещата ,само малко време трябва.Децата са различни ,няма как  Wink

# 17
  • Мнения: 153
И ние изкарахме подобно море миналата година. Дъщеря ми беше на 9 месеца и половина и беше в разгара на зъбоникненето. Ние обаче, стоически понесохме кошмарните дни и нощи и се прибрахме само един ден предсрочно. Общо взето аз бях като изцеден лимон след тази "почивка". През деня постоянно я носехме, че иначе ревеше безутешно, вечер супер трудно заспиваше и за капак се будеше със страшен рев около 4.30 сутринта Sad. Аз се спасявах от стреса, че ще събудим целия хотел, като я завивах с едно одеало и я водех на плажа за много ранна сутрешна разходка Simple Smile. Там тя заспиваше на минутата и после я връщах в хотела да си доспим и двете.. След този случай се бях зарекла, че докато не порасне ще ходим на почивка само като си наемаме самостоятелна вила или къща. След 2 седмици обаче, пак заминаваме на море на хотел... Като се върнем пак ще се включа  Sunglasses

# 18
  • Мнения: 872
Според мен не е до това дали детето е пътуавало или не преди. С големия ни син пътуваме от новороден, навсякъде е с нас, със самолет е летял 10 пъти, по хотели, по почивки. Но от 1 до 2 годишна възраст, когато не му е вече все едно къде заспива, а разбира... изпадаше първата нощ в паника, превъзбуда и непознаване на новата обстановка.
 Рев рев, гушвам го силно стиснат, изчаквам малко да се поуспокои и му разказвам стаята:
-Ето тук е твоето легло, тук ще спи мама, тук тати. Имаме лампа, имаме също телевизор, имаме врата и прозорци, също като в нашата къщичка
И така полека лека се унася и успокоява

А наистина сме пътували доста и винаги с децата, а живот и здраве още много ни предстои...

# 19
  • на село
  • Мнения: 1 028
Същия кошмар изживяхме и ние в Боженци, когато малката беше на 8-9 месеца. Рев до посиняване - цяла нощ. Даже и температура вдигна от рев. Добре поне че бяхме сами в една голяма къща. Бяхме планирали да останем поне 2-3 вечери, ама си тръгнахме още на другия ден  Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Хм, успяхте леко да ме притесните. След 2 дни тръгваме за морето, бебо е на 11 месеца, да видим Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 872
Аз не бих си тръгнала, дори и да е възможно. Нашите пътувания често са свързани с прибиране в България, не съм виждала майка си от половин година и да си тръгна заради прищявките на детето.???? Не че омаловажавам тревогите му, но по-скоро се опитвам да го успокоя и запозная навреме с обстановката, отколкото да вдигна ръце и да си тръгна.  И къде да ида??? Обратно на самолета ли? А и подобни изпълнения и тревоги са само първия ден...

Пътувайте спокоино и бъдете до децата си, гушкайте ги, разказвайте им къде са , при кого са и какво ги очаква  Hug

# 22
  • Мнения: 835
Сега дори обмислям като тръгнем за морето ако и се приспи да спрем с колата, да преспи някъде по пътя в количката и пак да продължиме, за да не се преумори.защото тогава няма заспиване.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Благодаря за отговорите. Явно не са мойте най-ревливите.  Laughing И аз много съжалявам, че избързахме да си тръгнем, ама човек в такова състояние не мисли разумно... И баща им изтрещя, те мъжете нали хич не издържат на стрес...  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 2 044
Е как ще си тръгнете???Щяха да се успокоят на другия ден,и Алекс веднъж го направи този номер миналата година,но не сме имали други такива изпълнения Laughing

# 25
  • Мнения: 502
миналия уикенд имахме същия кошмар, но в лека форма. беше придружен и с лек инцидент с ръчичката в ресторанта на хотела. намрази го тоз ресторант, а сме ходили и на ортопед в 9 вечерта. като се прибрахме от клиниката, слава богу само наместиха някаква костица на лакътя, и като ревна че искала да си спи във варна, в стаята си загубих ума и дума. но постепенно я успокоих, заиграх я, изкъпах я и след това заспахме някак си. на следващия ден пак ни юркаше да сме се прибирали в къщи, а на по следващия не искаше да си ходи вече. а сега пак врънка баща си да я водим в хотелчето. дано като повтрим да не се плаши пак. прави ми впечатление, че изведнъж стана една плашлива на непознато място много се страхува, дърпа и започва да плаче като стане по сериозно.
а миналата година малко преди да навърши годинка я водихме в Арбанаси и там нямаше никакъв проблем. не е ревала в хотела въобще, дори и в банята.

# 26
  • Мнения: 637
A защо се мъчите да пътувате с малки деца? То голяма почивка ще си изкарате. Връчвате ги на някоя баба за една седмица и заминавате. Е има и кротички дечица с които е песен да се почива, но май са рядкост. Вече след 2 годинки може да се направи първият опит да се отиде на пичивка. Иначе мъкни ванички за къпане, пюрета, преварявай вода. Защо е нужно като и на децата не им понася?

# 27
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
А ако освен любимата играчка, с която да заспи, му застелите и неговите чаршафчета и си спи на неговата възглавничка, няма ли обстановката да е по-приятелска и приемлива ?  Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 38 393
И Габи е нервна първите 24 часа на почивка. Но поне през нощта заспива по някое време.
От втория ден нататък е лесно.
Но като бебе не смеех да я водя никъде извън София.

# 29
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Аууууу,ужас Confused.Много сьжалявам,4е така бьрзо е приклУ4ила по4ивката ви.
Ние не сме имали такива проблеми.На детето му стигаШе да си легне и заспи до мен.....после го местех в неговото легло.
Много кофти история Confused

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
galana_s, ами защото първо нямаме баба на която да ги "връчим" и второ си мислех, че и за децата е добре да сменят малко климата. Все пак отидохме на море главно заради тях. А се мъчим да пътуваме, защото 1,5 год не съм мръднала от къщи, а и аз съм човек все пак.

# 31
  • Мнения: 325
Съжалявам за провалената ви почивка. И аз се поизплаших малко,че и на нас ни предстои пътуване до морето.
Аз мисля,че си е до дете дали ще се приспособи бързо или не.Сина ми  е на 10 години и всяка година досега е бил с нас на море,като първия път беше на 1 год. и 2 месеца. Но той си е много кротичко дете,никога не сме имали такива проблеми с него.Нооо бебата е на 7 месеца сега и много реве като не си е у дома. Та незнам и нас какво ни чака.Всъщност, ще издържа на реването,ама това с хората от съседните стаи...много тъпо. Дано следващия път да нямате такъв проблем.Пробвайте само с една нощувка някъде наблизо като за начало,пък като свикнат да пътешестват,хайде на море!

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Е точно хората в съседните стаи бяха проблема. Иначе то ясно че за 2-3 дни ще свикнат ама мога ли да държа целия хотел буден 3 дни? А като бяха на 6-7 мес между другото сме пътували и нямахме никакъм проблем. Явно сега вече повече разбират и не им е все едно къде спят. Решението може би е самостоятелна къща или поне бунгало, да не се притеснявам че тормозим хората.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 498
То не само съседните стай тормозим ,ами най-много нас и децата.Моя син пищеше истерично ,като влезе в стаята,оглеждаше се стреснат не можех да го успокоя по никакъв начин и само викаше -не искам тука.Как мога да седя и да чакам да минат два дни за да свикне, може би някой със силна психика и нерви би издържал ,но не и аз ,а то егати и почивката би било.Направо се дигнахме и в къщи.И на мен тогава много хора ми казаха -"ти си луда да се прибереш", луда, луда , ама да не ти се случва на тебе...На чужд гръб и 100 тояги са малко  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 872
Пак да питам, ако сте на гости на родителите си , не сте ги виждали си половин година, на 2100 км от дома, със самолет,  къде си отивате?

Това лято тръгваме от тук с колата, 4 дни път, 3 нощувки по хотели в Германия, Австрия и Унгария... Много е приятно да пътуваме, стига нагласата да е положителна и организацията да е на ниво  Peace

Човекът е човек, когато е на път!  travel А децата нямаме нито желание, нито възможности да ги оставяме!  family

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 498
Ако си на толкова много километри наистина няма как да се прибереш.Но все си мисля ,че е различно да си при родителите си, на спокойствие и всички удобства и да си в тясна хотелска стая и от всичките ти страни непознати хора дошли да си почиват ,а не да слушат бебешки рев с дни.Според мен в такъв случай ,ако не си много далече от дома е по -добре за всички да се прибереш.Не натрапвам мнението си,просто казвам ,че за мен това е ненужен стрес.Всеки сам си решава ,разбира се. Hug
Сега вече и ние пътуваме много ,на малкия му харесва и никога не го оставям на бабите ,въпреки ,че слава богу ги има.

# 36
  • Мнения: 2 522
А ако освен любимата играчка, с която да заспи, му застелите и неговите чаршафчета и си спи на неговата възглавничка, няма ли обстановката да е по-приятелска и приемлива ?  Wink
Само една играчка -  при първата ни почивка на една година и един месец аз носих цял сак с играчки, тези които са му най - любими.Чершафи, прибори за хранене, кърпи - всичко. Сигурно Ви е смешно, но мъкнех едни пеперуди, които в къщи висят от полюлея в спалнята ни /принципно представляват комарник, който се продава в Джъмбо/ , но преди детето да влезе в стаята, първо тях закачих. Нещо като знак - тук ги има същите пеперуди, значи е сигуно. Първия ден беше превъзбуден - дадох Долче Нанна на Бейби Кучало /Чико/ - при превъзбуда ефекта е невероятен.
Лично аз предпочитам да не съм на море с дете на 2 години , на колкото е моето сега. Избрах Хисаря - защото мога да се върна за 2 часа в София, а отделно на това за цената на хотелска стая си наех апартамент.  За мен да разполагам със собствена кухня с толкова малко дете и малко повече пространство, плюс самостоятелен санитарен възел е първостепенно.
Не одобрявам почивка за средностатистически българин в чужбина с дете. По-добре го оставете на някоя баба.

# 37
  • Мнения: 4 302
Савина, съжалявам че така е приключил  опита за почивка  Sad
Още повече ме хваща страх за това, че и ние сме намислили да ходим на море.
Моите и двамата ревят много когато сменяме обстановката. Понеже сравнително често си ходим в провинцията и първите една две нощи са шок и ужас, особено ако не  сме си ходили отдавна. Понякога една доза панадол помага, но съм съвсем сигурна дали просто не се уморяват от рев и така заспиват.
Разбирам те и ти съчувствам за стреса и неудобството, което сте преживели  Hug.

# 38
  • Мнения: 241
А ако освен любимата играчка, с която да заспи, му застелите и неговите чаршафчета и си спи на неговата възглавничка, няма ли обстановката да е по-приятелска и приемлива ?  Wink

Не одобрявам почивка за средностатистически българин в чужбина с дете. По-добре го оставете на някоя баба.

а защо не одобряваш?

сестра ми и мъжът и си пътуват с детето поне 3-4 пъти годишно и досега детето е било спокойно(е, да, ходят на места като Дубай, Италия, все му намират цаката). По-добре така щом има условия да го оправят отколкото да го оставят всеки път като тръгнат нанякъде. Освен това морето му се отразява добр ена детето, зимата имаше проблеми с дробовете и от морския климат се оправи, само че те имат къща на морето, че и бавачка, която си водеха в началото като ходеха в чужбина  newsm09
не е въпрос само на какво е 'добро', ами и на ситуация, и на възможности  Peace
другата ми сестра пък си заведе 10 месечния син в началото на месеца на Слънчев бряг за 2 седмици и не са имали особени проблеми, започвам даже да си мисля че колкото по-отрано свикнат да пътуват, толкова по-голяма е комфортната им среда

# 39
  • Мнения: 17 963
И аз имах подобни кошмари с каката, рев, разтройство, повръщане- така докато не стана на 5 г. Малката да си призная не съм я мъкнала, заради тези кошмарни спомени. Като стана на 3 г., тогава и беше сефтето. И установихме че каката няма никакви спомени, язък за мъките ми. Имаме баби, така че определено предпочетохме миналата година без малката. Освен това така имах време да обърна внимание на кака и, което ако малката е с нас е направо невъзможно. Така че всеки преценява сам за себе си.

# 40
  • Мнения: 801
Не сме имали проблем, винаги вземах антуража от леглото му с нас- спално бельо, чувалче, пижами, играчки, музикален часовник, един куфар с всичко което смятах, че за заспиването, дневния режим и ритуалите е важно. Все още ги нося, без значение къде и за колко време отиваме, старая се за него нищо да не се променя. Понякога дори от къщи тичам до детската градина, ако там си е забравил агнето с което заспива.

# 41
  • Germany
  • Мнения: 7 917
Направо съм изумена колко много от вас предпочитат да почиват без детето/децата си  Confused
По темата - винаги носим любимата играчка с нас и да чукна на дърво проблем с баткото не сме имали. Бебока ще го тестваме след 1 месец Simple Smile

# 42
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Направо съм изумена колко много от вас предпочитат да почиват без детето/децата си  Confused
По темата - винаги носим любимата играчка с нас и да чукна на дърво проблем с баткото не сме имали. Бебока ще го тестваме след 1 месец Simple Smile

Ааааа не, за мен почивката е свещено нещо, цяла година си скъсваме гъза от работа и да ми я провали един рев? Не!
Децата почнахме да ги взимаме с нас след като навършиха 2 години и проблеми не сме имали, ама никакви!
Какъв е смисъла вместо да си починем да се изтормозим? Те да реват, щото искат вкъщи, аз да рева, щото искам да си почина....

# 43
  • Germany
  • Мнения: 7 917
Ми, както писах ние за сега проблеми с баткото не сме имали, може би защото си го водим от бебе с нас и е свикнал и той и ние. Забавляваме си се много добре Simple Smile. На мен пък почивка на която през половината време тъгувам за него не ми се нрави. За 4-5 дни "да", но да идем за 10 дни на море без него не искаме и двамата с мъжа ми.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз също не си представям почивка без деца, независимо дали са малки или големи. Както не разбирам жените, които ходят без мъжете си на почивка или обратното. За мен почивката е семейно мероприятие и трябва цялото семейство да е заедно. Така съм научена. Не стига че през цялата година се виждаме за по 1-2 часа вечер ми ако и на почивка отидем отделно... Не че имам на кого да ги оставя, но и да имах не би ми минало през ума такова решение на проблема. А за любимите неща - всичко носих - и одеалца, и играчки, и възглавнички... нямаше ефект.
В общи линии ми е ясно, че е нормално и че малките деца трудно понасят промени (поне повечето от тях). Идеята на темата беше да разбера до каква възраст го има този проблем. Но явно няма правило, доколкото разбирам май при всяко дете е различно.

# 45
  • Мнения: 4 302
savina_33 , явно наистина е индивидуално.
При нас младежът е по-впечатлителен. Обикновено заспиват нормално, но след около 23.00 часа започва неистово да пищи, буди сестра си и ... няма оправия поне час и половина.
Понякога го правят не първата вечер, която прекарват в спокоен сън, а втората ooooh!.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ааа за буденето, моите и в къщи са така. Заспиват в 20.00 часа без проблем и в 22.00 като по часовник се будят с рев. Ама слава богу за малко. Разхождат се 10-15 мин, изяждат по 2 солети, пият вода и заспиват пак.

# 47
  • Мнения: 4 936
Заведох сина си на море на 1,5 г. Вдигна температура, повръща, 2-3 дни беше ужас - но после едва го прибрахме:) Бих ти препоръчала да ги ангажираш за почивакта настаняване в къщички или бунгала - и за децата е по-добре, и е по-спокойно. Преди 3 г. бяхме на почивка на Чифлик - едно бебе в съседната стая ми скъса неврите - всяка вечер ревеше, на 2 ден направихме забележка на рецепция да ги преместят - тях или нас, но нио не се случи. доста е гадно да ти досаждат на 5 дневната почивка веднъж в годината. Вземи им чай от ментичка, анасон, нещо успокоително, зорът е 2 дни, но и да гледат като терорист останалите почиващи не е приятно:)

# 48
  • Мнения: 325
savina_33 ,наистина е индивидуално при всяко дете. Затова,като се поуспокоите и имате желание отново да отидете някъде, наистина най-доброто решение е в самостоятелна къщичка. Към някои от хотелските комплекси си има такива къщички и така няма да се притесняваш от хората.

Общи условия

Активация на акаунт