Анкета за "раждането" на плацентата, при мами раждали нормално

  • 11 486
  • 177
  •   1
Отговори
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте!
Правя си малко проучване как е процедирано с излизането на плацентата. Дали са ви оставили без намеса плацентата да се "роди" сама или е имало ръчно изчистване и даване на лекарства, за да излезе? Долу-горе колко време след раждането на бебето плацентата е излязла?

В какво състояние е била плацентата - дали е била цяла или части са останали в матката? Как са процедирали лекарите в случаите, когато части са останали в матката? Имали ли сте кръвоизлив?

Също ще се радвам да уточните дали раждането е било индуцирано и ускорявано по някакъв начин.
Благодаря предварително.

# 1
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
При първото ми раждане, без окситоцин, плацентата я извадиха насила, и беше леко разкъсана. Започнаха да я дърпат почти веднага, след като излезе бебето.
При второто, с окситоцин, сама излезе, цяла, някъде 15-тина минути след бебето. И двете ми раждания са нормални Simple Smile

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 13:55 от mama_galka

# 2
  • софия
  • Мнения: 2 140
Сама излезе,цяла.

# 3
  • Мнения: 2 013
Гласувах с "Излезе сама. Без помощ от лекарите или медикаменти. Беше цяла."
Раждах без упойка и без нищо обезболяващо.След лек напън от моя страна я усетих как излиза.Беше цяла,но леко калцирала поради преносването с една седмица.
Лекаря и акушерките само гледаха отстрани,не са се намесвали.

# 4
  • Мнения: 4 070
Излезе си сама (даже чувсвах леки напъни и при нея) до 10-тина мин. след раждането. Дори като ми я видяха казаха,че по плацентата могат да се кажат някои неща и ми казаха, че съм заченала близнаци, но едното не е оцеляло още в самото начало (нямам преглед на който да са подозирали две). Явно е била цяла щом такива неща видяха и доста я гледаха .

# 5
  • Мнения: 8 939
Родих нормално, без упойка и намеса. Плацентата излезе около 20 минути след като родих, беше цяла тежеше 1100 гр. Друго не помня. Знам че докторите я оглеждаха, но нищо специално не казаха.

Интересно ми е защо си правиш това проучване?


Hug

# 6
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Интересно ми е защо си правиш това проучване?

Принципно причини много. Най-вече ме интересува колко често не оставят плацентата сама да излезе и евентуално при какви условия (за момента причините ми са абсолютно неясни и неоправдани). Също така колко често плацентата е скъсана - при самостоятелно излизане и при "насилено" излизане. Знам, че не е представителна издвадка тази анкета, но мисля, че може да се уловят някакви тенденции.  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 44 098
чесно казано не помня....понапънах  и излезе....беше си цяла...почти веднага след бебето излезе. ръчно със сигурност не са я чистили...
в предродилна имах система окситоцин, после нищо.....
хич не обърнах внимание...погледът ми беше вперен в бебо...всичко останало беше без значение....

# 8
  • Мнения: 2 658
Първа опция и двата пъти. И двата пъти ражданията ми бяха спонтанни, беz упойки и системи  Peace

# 9
  • Мнения: 1 740
Излезе сама. Без помощ от лекарите или медикаменти. Беше цяла.

# 10
  • Мнения: 1 650
Ръчно, не беше цяла.

# 11
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147

Знаеш ли защо са я извадили ръчно?

# 12
  • Мнения: 998
При първото ми раждане, без окситоцин, плацентата я извадиха насила, и беше леко разкъсана. Започнаха да я дърпат почти веднага, след като излезе бебето.
И при мен се получи нещо подобно.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 555
Аз бях толкова развълнувана, че въобще май не я погледнах тази плацента.  Crazy Родих нормално, с епидурална упойка, непредизвикано раждане. След като се роди дъщеря ми, лекарката си спомням, че ме натискаше по корема и след малко излезе плацентата и най-накрая се свърши всичко и ми биха още една доза упойка (този миг чаках аз, защото ме предупредиха, че ще ме обезболят само докато започнат напъните, самите напъни няма да са обезболени, бая зор видях, а анестезиологът се разхождаше само пред погледа ми с вълшебната доза упойка  Embarassed Rolling Eyes Crazy).  Mr. Green Самата плацента хич не я усетих кога излезе, болеше ме, че ме натискаха по корема, лекарката ми направи някакъв коментар за плацентата, но не си спомням нищо.  Thinking

Иначе не съм се замисляла за този въпрос - дали трябва да я оставят сама да излезе. Знам, че може да стане опасно, ако не излезе след определено време или ако остане някое парченце от нея.

# 14
  • Мнения: 222
И при мен си излезна сама, с малко помощ от доктора, който ми понатисна корема, докато излизаше. еше непосредствено след раждането. Каза, че е добре и излезнала цялата  Peace

# 15
  • Мнения: 158
Моята излезе веднага след бебо,като го извадиха,пъпната връв я дръпна и тя си излезе.
П.С. Не е ли правилно да се пише дадОха а не дадАха??? newsm78

# 16
  • Мнения: 5 997
излезе сама и цяла,акущерката докато извика "Докторе плацентата" и тя беше вън,може би около 10 мин след раждането

# 17
  • София
  • Мнения: 5 079
И двата пъти излезе 2 - 3 минути след бебето, беше цяла дори настоях да ми я покажат Laughing. Peace

# 18
  • Мнения: 5 183
Сама излезе, скоро след раждането, цяла
Ведмага ме пшопитаха дали искам да си я взема с мен, а аз се ококорих.
После ми обясниха, 4е тук масово си взимали плацентата  Shocked Mr. Green

# 19
  • Мнения: 2 447
Сама излезе,цяла.Почти веднага след раждането(не знам колко точно)Раждах нормално,предизвикано с вагинално хапче,без упойка..

# 20
  • София
  • Мнения: 3 064
Гласувах с "друго", защото не помня добре. Излезе сама и цяла, но май ми биха някаква инжекция да стане по-бързо.

# 21
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
не си спомям много за първия път ама и двата пъти сама си се излизала дори сега с втория ми син искаха да ми я показват аз отказах твърдо, но мъжа ми я видя,каза че нечак толкова гадно колкото описват

# 22
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147

П.С. Не е ли правилно да се пише дадОха а не дадАха??? newsm78


За по-сигурно съм го написала и по двата начина!  Mr. Green Нещо много ми е колеблив правописа. ДадОха е! Оправих го!

# 23
  • Мнения: 240
Лекарите я извадиха малко след като се роди бебчо, беше цяла.

# 24
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Първото ми раждане беше с усложнения, получих кръвоизлив, правиха ми ревизия на матката.Не знам дали е свързано с плацентата.
За втрото раждане мого до кажа, че с напънах 10-тина минути след раждането и плацентата излезе, без усложнения  ипроблеми.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 555
Сама излезе, скоро след раждането, цяла
Ведмага ме пшопитаха дали искам да си я взема с мен, а аз се ококорих.
После ми обясниха, 4е тук масово си взимали плацентата  Shocked Mr. Green

Бях гледала някакъв научно-популярен филм някъде и си спомням, че разказваха как еди-къде си (не си спомням точно  Rolling Eyes) било практика след раждане плацентата да се сготви и да се изяде (май от роднините  Sick).  Rolling Eyes Съжалявам, че с толкова неточности (някъде и еди-къде си Laughing), но поне главната идея съм запомнила.  Joy

# 26
  • Мнения: 2 232
Веднага след като бебето излеза докторът издърпа и плацентата.Цяла беше.Раждах със система,но без упойка.

# 27
  • София
  • Мнения: 39 759
И при двете ми раждания (нормално, без упойка), плацентата излезе сама, цяла . Не се е налагала някаква външна намеса.

# 28
  • Мнения: 1 167
Гласувах друго. Първия път родих месец по-рано и ми дадоха хапче + окситоцин за да започне раждането. След като излезе бебето се напънах и излезе плацентата. Оказа се, че е скъсана и малко парче е останало в мен, но това го разбрах аз  20 дни след раждането. Акушерката явно го беше пропуснала. Втория път  бях само с окситоцин и 2-3 мин. след като излезе бебето ме накараха да се напъна, за да излезе плацентата. Беше цяла. Но и двата пъти не са ми давали нещо допълнително за да излезе по-бързо. А и то не е трудно. Плацентата е къде, къде по-малка от бебето. Направо не я усещаш кога излиза.

# 29
  • Мнения: 1 796
Излезе сама, цяла, без медикаменти.

# 30
  • Мнения: 672
И двата пъти излезе цяла, около 10 минути след раждането, без намеса.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 613
Плацентата излезе "цяла" след около 10 минути след раждането, като лекаря само леко натисна корема. Родих със система, без упойка.

# 32
  • Мнения: 11 607
Натиснаха ме по корема за да излезе. И трите пъти със ситема бях, и трите пъти бе цяла. Последният път в ужасно състояние, момент, за който не искам да си спомням. Просто си била заминала, а с нея имало опасност и аз да си замина.........До 10 мин. след раждането.

# 33
  • Мнения: 2 401
Нямам съвсем ясен спомен, но не си спомням да е имало някакви интервенции за изваждането и, но за съжаление от всичките варварски процедури бях в такова състояние, че не съм много сигурна.
п.с. Мама Цоцоланка, за какво точно става дума?

# 34
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Честно казано не помня.Раждането ми беше тежко,с голяма епизиотомия,която лекарите бързаха да зашият,защото вече бях изгубила много кръв.Мисля,че я издърпаха,но след като ме зашиха се наложи кюртаж,така,че предполагам плацентата не е била цяла,когато  е излязла.

# 35
  • Мнения: 1 146
Раждах нормално, без упойка, последните 2 часа - със система окситоцин. Няколко минути след като родих докторът продължаваше да бърка нещо отдолу и аз го попитах какво прави, нали бебето се роди. Той ми отговаря "трябва да извадя  плацентата". И аз казвам "ама не трябва ли тя сама да се роди?" А той  ме скастри - "много четеш в Интернет". Дали беше цяла, така и не разбрах, а и не чух да се коментира. Точно тогава не бях много на себе си и ми се губят моменти. Озадачаващо  за мене беше, че ме ши с пълна упойка. Бях чувала, че ако въобще използват упойка за шиенето, то тя е местна. Но това е друга тема...

# 36
  • Мнения: 6 713
Аз мисля, че при мене излезе бързо, малко след беба! Thinking Изобщо не знам цяла ли е била, нищо! Вече ще знам да следя.....  #Crazy

# 37
  • Мнения: 6 713
Последният път в ужасно състояние, момент, за който не искам да си спомням. Просто си била заминала, а с нея имало опасност и аз да си замина.........До 10 мин. след раждането.

Маме, защо така?? Никой ли не е видял по-рано?? Confused

# 38
  • Мнения: 11 607
Лурдес, причината бе прозаична.....Докторката искаше да и платя.......Викаше ми през 3-4 дни, естествено плащах си, плацентата ми все бе добре. Злоупотреби с това,че имам нередовен цикъл и все това ми повтаряше - то при теб термина е относителна работа. Докато накрая аз не издържах....Все пак бях родила 2 деца и малко или много знаех нещо си...Поне тези 16 дни ми се видяха най-накрая много съмнителни, независимо от нередовния ми цикъл......След един мини скандал от моя страна, тя ми даде направлението за раждане с открита досада и нежелание. Плацентата бе тъмно лилава и докторката, която присъстваше на раждането каза,че започнала да развива метастази, което е било много опасно, на крачка от сепсис съм била. Детето ми имаше всички признаци на преносеност....Въобще......ръцете целувах на акушерката щом родих и благодарих 100 пъти на Господ,че детето ми е живо и здраво след всички преживявания........

# 39
  • Мнения: 6 713
Ужас! ooooh! Извинявай, че полюбопитствах Embarassed и ти наведох лоши спомени... Това е направо недопустимо! И това ми били доктори..... Crossing Arms Confused

# 40
  • Мнения: 11 607
Не....не си ме върнала в лошите спомени.......Да, знам...че тук е Майки(бъдещи и настоящи) и някак си трябва да звучим по-ведро.......Но......без да е плашещо всеки трябва да има едно наум и всеки трябвада е поне малко започнат с някой положения, без да си внушава какво ли не.......Ето...това е една моя грешка - аз съм писала и преди за това...Предоверих се на докторката....Та тя ми каза и 3-те пъти, че съм бременна за 1-ви път........За първи път отидох при нея, когато самата тя прохождаше и малко хора са ходили в най-първия и кабинет........Просто и вярвах много......Но....не е трябвало.....Та...ако може това да послужи като опит поне за една мама и съм и помогнала за щастлив край - ще съм много доволна. Та така......Слушайте докторите си...но без да им се предоверявате...Ако имате някакво съмнение - второ мнение потърсете. Все пак става въпрос за живота и здарвето на децата ни и на нас самите. С това шега и лекомислие не бива.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 613
Мама Цоцоланка- добре, че така са се развили нещата с теб и бебето тогава и в крайна сметка сте добре Hug

# 42
  • Мнения: 198
Раждах нормално, последните два часа със система. Плацентата излезе  петнайсетина минути след раждането, като лекаря леко ме натисна по корема. Беше цяла и добре, че единия лекар не даде на другия да я извади веднага след раждането, плацентата имаше някаква особеност, след това се събраха трима лекари да я гледат дали е цяла.

# 43
  • Мнения: 178
И двата пъти веднага след раждането се започваше едно мачкане на корема,което беше много болезнено за да излезне плацентата.На въпроса ми-не може ли сама да си излезне акушерката ми отговори-"ти да не си овца,че сама да излезне  Shocked .И двата пъти беше цяла,дори втория път коментираха-виж каква хубава плацента  Laughing .

# 44
  • Мнения: 233
Натиснаха ме по корема за да излезе. И бе цяла, но в ужасно състояние. До 10 мин. след раждането.

# 45
  • Мнения: 3 016
Първият път явно не беше цяла и се наложи ревизия.Вторият си излезе цяла.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 185
Излезе сама около 10 минути след раждането на бебето! Не съм сигурна дали сама е точно казано, защото май видях лекарката на подръпва пъпната връв! Беше цяла, но около 3 пъти по-малка от нормалното и за това бебето се роди 2 седмици преди термин с признаци на преносване!

# 47
  • София
  • Мнения: 250
Гласувах за Излезе сама. Без помощ от лекарите или медикаменти. Беше цяла.

Излезе без проблем, няколко минути след като родих  Naughty

# 48
  • България
  • Мнения: 757
Беше цяла и с намесата на израждащия лекар.Това стана непосредствено след раждането Peace

# 49
  • Мнения: 329
Веднага след раждането лекарката се опита да ми бие медикамент, за да излезе плацентата, но аз я спрях. Докато се радвах на бебчо няколко пъти идваше да досажда, че ако не излезела до не-знам-кога-си, трябвало да ми сложат медикамента, защото съм имала кръвозилив. Не беше вярно, разбира се, и след като бебо посука малко и след няколко контракции като станах, плацентата си излезе без никакви драми, беше цяла, и почти без кръв. Това беше около 40 минути след раждането на бебо.

# 50
  • Мнения: 1 310
Родих нормално с епидурална упойка. Плацентата сама си излезе, малко след бебето и беше цяла.  Peace

# 51
  • Мнения: 425
Сложиха ми медикамент и плацентата излезе цяла някъде 5-10 мин след като се роди плода,като лекарката леко дръпна за пъпната връв,и тя се отлепи,аз не съм напъвала.
Сега мисля да направя едно уто4нение понеже видях че най -много мами са отговорили 4е не са имали никакава медикаментозна намеса при вадененто на плацентата-рутинна практика е след като се извади плода да се сложи Метергин венозно за да се изгони плацентата/в ръката като се хване венозен път или директно в системата/-може би някои мами не са разбрали или не са обърнали внимание в този момент какво им правят,и затова са отговорили с първия отговор. Peace

# 52
  • Мнения: 514
Излезна си сама -цяла!М/у 5 и 10 мин след раждането! Peace Peace

# 53
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Сега мисля да направя едно уто4нение понеже видях че най -много мами са отговорили 4е не са имали никакава медикаментозна намеса при вадененто на плацентата-рутинна практика е след като се извади плода да се сложи Метергин венозно за да се изгони плацентата/в ръката като се хване венозен път или директно в системата/-може би някои мами не са разбрали или не са обърнали внимание в този момент какво им правят,и затова са отговорили с първия отговор. Peace

Аз имам същите подозрения. Пък и виждам, че повечето жени не са обърнали особено внимание на плацентата.

# 54
  • Мнения: 2 587
Лекарите я извадиха ръчно. Беше цяла.Не са ми слагали Метергин нито в ръката,нито в системата.

# 55
  • Мнения: 1 167
Сега мисля да направя едно уто4нение понеже видях че най -много мами са отговорили 4е не са имали никакава медикаментозна намеса при вадененто на плацентата-рутинна практика е след като се извади плода да се сложи Метергин венозно за да се изгони плацентата/в ръката като се хване венозен път или директно в системата/-може би някои мами не са разбрали или не са обърнали внимание в този момент какво им правят,и затова са отговорили с първия отговор. Peace

Аз имам същите подозрения. Пък и виждам, че повечето жени не са обърнали особено внимание на плацентата.
Аз за себе си съм сигурна, че нищо повече не са ми давали след като излезе бебето. Само ме поляха с йод  Mr. Green . И двата пъти си видях плацентата, но като нищо не разбирам..... Цяла ли не е ли, тя е една такава безформена гадост...

Последна редакция: сб, 27 юни 2009, 13:25 от AnMary

# 56
  • София
  • Мнения: 44 098
sundey- моята с-ма беше в предродилна, махнаха  я като се запътих към родилната...няма как да не съм разбрала....
виж после докато ме шиеха ми биха нещо...защото не контрахираше матката...но плацентата беше вече излязла....

# 57
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Спокойно, момичета! Далеч съм от мисълта да оспорвам думите ви.  Hug Само казах, че някои мами не са обърнали внимание, няма нищо лошо в това. Тази анкета е много далеч от някаква представителна извадка. Повечето родилки наистина не обръщат никакво внимание на плацентата и в това няма нищо лошо, а докторите често пъти не казват какво ти се влива, ако има система.  Wink
Просто споделяте, каквото си спомняте. Това е достатъчно за мен. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 4 433
Първа опция.

# 59
  • София
  • Мнения: 39 759
При 1вото раждане нямах никакви с-ми. При 2рото ми сложиха само една инжекция при приема (за сваляне на кръвното).
И при двете раждания плацентата излезе веднага след бебетата. Лекарите ги разгледаха и толкова.

# 60
  • Мнения: 27 524
Друго  Peace
Нормално раждане, без намеси и лекарства, упойки. Само епизиотомия. След почиването на бебето на корема ми с пъпната връв за около 5мин, подръпнаха връвта и ме натиснаха ниско долу по корема. Беше доста болезнено. Плацентата изскочи веднага, абсолютно цяла.  Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 1 842
Първият път раждах с окситоцин и обезболяващо, натиснаха ми корема веднага след като се роди бебето, излезе цяла.
Вторият път без окситоцин и обезболяващо, но с близнаци, след раждането на второто бебе усетих контракция, накараха ме да напъна и пак излезе веднага и цяла.

Признавам обаче че докато четях темата още преди поста на sundey си помислих дали не са ми сложили нещо без да разбера, дори щях да питам какъв медикамент се ползва, но определено нямам спомен нещо да са ми слагали в системата в родилната зала.

# 62
  • Мнения: 566
При първото ми раждане родих плацентата сама,без чужда намеса непосредствено след раждането на бебето,беше цяла.Второто раждане също нормално ,но доктора ме натискаше по корема и то доста силно и болезнено и пак беше цяла но казаха че съм имала отлепване(така и не питах какво значи,вече ми беше все тая нали бях видяла бебата) .

# 63
  • Мнения: 6 274
Излезе сама. Без помощ от лекарите или медикаменти. Беше цяла.  Peace

Около 10 минути след ражданията ми.
И трите пъти беше едно и също.


П.С. Първият път раждах със система окситоцин.
Имах и епизиотомия.

# 64
  • Мнения: 1 691
Гласувах с първата опция, макар че не съм сигурна дали не са ми сложили нещо, за да излезе плацентата по-бързо. Излезе цяла, почти неусетно за мен, няколко минути след раждането (нормално раждане с епизиотомия, без окситоцин и т.н.).

# 65
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
И при двете раждания излезе сама, без помощ и медикаменти, цяла, 10-15 минути след бебето.

# 66
  • Мнения: 826
Излезе около 5-10 минути след раждането, без медикаменти и с много малко подръпване, като намеса от лекарката. Беше цяла.

# 67
  • Мнения: 22 865
Родих нормално с епидирална упойка.Биха ми инжекция ,за да излезе по-бързо и безпроблемно плацентата.Без лекарска намеса,поне доколкото помня.Не знам след какъв период стана.

# 68
  • Мнения: 166
Раждането ми имаше малко усложнения и нямаше как да мина без окситоцин,така че  плацентата излезе цяла с малко лекарска помощ и окситоцин около 10 мин. след раждането.Успях да я видя и после съжалих,че съм погледнала  Mr. Green

# 69
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Изобщо незнам как и кога е излязла, защото имаше проблеми с бебо и аз гледах все към него и въобще не обърнах внимание какво се случи.Но си мисля, че лекарката, която ме заши я извади.

# 70
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Аз отговорих, че лекарите я извадиха и не беше цяла. НО! Малката подробност е, че разбрах, че не е била цяла десетина след раждането, когато направих кръвоизлив и се наложи да ми правят кюртаж.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 235
Плацентата излезе сама поне така мисля, дари и да е имало лекарска помощ не съм усетила. Стана много бързо, почти ведната след като бебка излезе. Беше цяла.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 834
.... подръпнаха връвта и ме натиснаха ниско долу по корема. Беше доста болезнено. Плацентата изскочи веднага, абсолютно цяла.  Simple Smile..
И при мен беше точно по същия начин,но първо ми бяха пуснали окситоцин,после ми го спряха и т.н

# 73
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Плацентата може и да се "роди " сама ,но са нужни 30-40 мин.Израждащите нямат време да чакат  Mr. Green ,  затова , още като излезе главата на бебето се слага Метергин и за 5-10 мин и  плацентата излиза .

# 74
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
10 мин. след като родих, излезе без намесата на лекар, беше цяла. Акушерката я разгледа внимателно и каза,че всичко е наред PeaceСлед това в епикризата видях,че пише в колко часа плацентата се е "родила" и още нещо не не помня точно термините.

# 75
  • Мнения: 1 715

И двата пъти излезе сама. Без помощ от лекарите или медикаменти. Беше цяла.

# 76
  • Мнения: 6 274
Плацентата може и да се "роди " сама ,но са нужни 30-40 мин.Израждащите нямат време да чакат  Mr. Green ,  затова , още като излезе главата на бебето се слага Метергин и за 5-10 мин и  плацентата излиза .

Не винаги, естествено.

# 77
  • Мнения: 1 475
Спонтанно започнало раждане, и завършило, като такова, плацентата излезе с един напън от моя страна, 5 мин след бебето, мисля, че беше цяла, поне такова нещо ми се стори, че видях! Simple Smile

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
нормално раждане,без  упойка,с окситоцин-излезе сама около 15-20 мин. след бебето,беше цяла-около 580 гр. ако случайно акушерката нещо е помогнала е било минимално,защото аз нищо не усетих и не ме болеше изобщо.

# 79
  • Мнения: 568
Почти без система след пукната вена не успяха да намерят друга преди да родя ,единственото което направи лекарката е ,че ми натисна корема няколко пъти.Не съм напъвала излезе цяла.

# 80
  • Мнения: 108
И двете раждания бяха нормални, второто особено беше напълно  естествено. При първото с малко помощ от лекаря след 5 минути и беше цяла, със второто по - късно, доктора ме понатисна и даже ми я показа. Peace

# 81
  • Мнения: 16
нормално раждане без упойка или някакви др. системи - плацентата ми я извадиха без да усетя и беше цяла! Grinning

# 82
  • Мнения: 3 638
Болна тема  Sad

Предизвикано раждане с близнаци, плацентата не се роди. Всъщност вече след раждането на първата нямах абсолютно никакви контракции. След раждането на втората девойка ми биха инжекция, масаж на корема, по-късно опит за дърпане на пъпните връви, плацентата не излизаше, губех кръв.
В крайна сметка след близо час и половина я извадиха ръчно с пълна упойка, голям кръвоизлив, наложи се да ми преливат кръв. Получило се е защото матката ми е била преразтегната, атонична. Но това е нещо, което може да се случи при близнаци. Вероятно роля е изиграло и предизвиканото дълго раждане, но пък и коремът ми беше наистина чудовищен
(38-а г.с.), две големи бебета. За щастие повечето жени нямат подобни проблеми  Simple Smile

# 83
  • Станимака
  • Мнения: 123
При първото раждане, плацентата се "роди" непосредствено след бебето, без медикаменти.
При второто- не получавах контракции, за да излезе сама плацентата и докторката, каза че пикочния ми мехур бил прекалено пълен и пречел на плацентата да излезе. След което ми вкара катетър, за да изпразни мехура и плацентата веднага излезна Tired пак без допълнителни медикаменти Confused

# 84
  • Мнения: 4 292
И двата пъти ми понатиснаха корема, за да излезе плацентата. Не ме е боляло, поне не много, щом не помня и не са ми давали медикаменти. Беше си цяла.

# 85
  • Мнения: X
3 нормални раждания, от които 1 предизвикано и 2 спонтанно започнали. И при трите плацентата излезе около 10 мин. след бебето, цяла. При второто и третото раждане ми биха медикамент за да ускори излизането на плацентата, при първото раждане нямам никакви спомени, може и да е имало медикамент за това, може и да е нямало. И трите раждания са ми извън Бг, в 3 различни страни.

# 86
  • Мнения: 142
Първа опция избрах, излезе малко след бебето Peace

# 87
  • Мнения: 1 983
Излезе с 1 напън от моя страна, около минута след бебето, без лекарска намеса и беше цяла(поне така казаха лекарите). Но и калцирана доста.
Първият ми цикъл след раждането беше кошмарен, колабирах от загуба на кръв и болка, та според мен май не се беше родила цяла.
Слава Богу, с подходящите лекарства и навремена консултация с лекар, не се наложи кюртаж. Peace

# 88
  • Мнения: 9 973
Излезе с 1 напън от моя страна, около минута след бебето, без лекарска намеса и беше цяла(поне така казаха лекарите). Но и калцирана доста.
и при мен беше същото

# 89
  • Мнения: 543
Гласувах с първата опция. Излезе малко след бебето, усетих напън, лекичко напънах и изскочи. Честно казано, изобщо не обърнах внимание, предполагам, че е била цяла, защото лекарите нищо не казаха.

Имах система с окситоцин при раждането и епидурална упойка.

# 90
  • Мнения: 114
Сложиха ми инжекция веднага след като се роди малката и родих плацентата 20сек по-късно(поне така пише в картона) .Беше цяла ,макар че не можах да я видя ,но приятеля ми беше там и на него са му обяснили.

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Гласувах с първа опция.Излезе малко след бебка.

# 92
  • Мнения: 71
След излизането на бебето, ми натиснаха корема и я извадиха ръчно Thinking Незнам защо не чакаха да излезе сама, но беше цяла.

# 93
  • Мнения: 3 804
Големите родих със система,малката с таблетка ,но и при 3те ми сложиха инжекция и малко след това извадихаплацентата-цяла.

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Гласувах с "друго". При мен раждането се разви точно като при  fata morgana, с разликата, че не бях с близнаци. Контракциите ми започнаха предния ден следобед. Вечерта се обадих на доктора, с когото имах уговорка, и той ме прегледа. (Всъщност той ме викаше за планово раждане на другия ден сутринта, когато му беше смяната). Каза, че имам само 1 см разкритие, би ми някакво успокително за болките и ме прати вкъщи. Само че контракциите ми се засилиха и аз се върнах в болницата. Прегледаха ме отново (лекарят, който си беше на смяна), и ме сложиха в предродилна зала. Така изкарах нощта, с чести контракции, без особено разкритие. Сутринта в 8 моят доктор пристигна, нахака ми системи за ускорение, и чак в 12,40 родих. Плацентата така и не излезе. Последва пълна упойка и абразио. Имала съм голяма загуба на кръв, което е наложило преливане.

# 95
  • Мнения: 2 677
Излезе сама, цяла.

# 96
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Предизвикано раждане с окситоцин, банка и половина (преносвах 8-ми ден). Плацентата я родих с един напън, без болки, непосредсвено след бебето. Не съм забелязала да са ми слагали инжекция в системата или да са дърпали пъпнат връв. Този път ще следя за тези неща  Sunglasses

# 97
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Излезе сама. Без помощ от лекарите или медикаменти. Беше цяла.

# 98
  • Мнения: 552
Част от плацентата излезе сама почти след бебето.Другата част лекарите извадиха ръчно и ми правиха ревизия на матката.По време на бременността имах отлепване на плацентата и впоследствие на това място се образувал съсирек и плацентата се е захванала по-силно за стената на матката.

# 99
  • Мнения: 360
при мен не излезе сама,след като извадиха бебка с вакума ме приспаха не помня нищо а и след това да си кажа честно не се и сетих да питам за плацентата Peace

# 100
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249

 Peace Излезе малко след като се роди бебето.

# 101
  • Мнения: 69
при мен Излезе сама. Без помощ от лекарите или медикаменти. Не беше цяла.
13 дни след раждането разбрах,че не е била цяла ooooh!

# 102
  • Мнения: 1 098
Сама, почти веднага след бебчо и без никаква намеса Peace

# 103
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
"Лекарите я извадиха ръчно. Беше цяла." - Звучи зловещо, но никакво болка не усетих.

# 104
  • Мнения: 521
Родих нормално без упойки и медикаменти.Плацентата излезе сама около 10 мин след раждането,може и по-малко,беше цяла.Питах дали трябва да напъвам и лекарят каза просто да си лежа кротко и така.

# 105
  • Мнения: 626
Малко след като излезе бебка , с малко помощ от докторката и беше цяла . Спонтанно раждане без медикаменти  Peace

# 106
  • У нас
  • Мнения: 304
Малко след раждането 10-15 мин усетих напъни, (за момент си помислих, че пак бебо излиза)  #Crazy ,акушерката ме натисна по корема и плацентата излезе ,после ми казаха ,че е цяла ,но не влязоха в подробности,пък и аз бях заета да разглеждам бебо.

# 107
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз не разбрах кога е излезнала, даже.

5 мин след като се роди бебо попитах и теми отговориха "Охо, вече свърши всичко"

# 108
  • Мнения: 1 021
И двата пъти излезе сама, но и двата пъти раждах с окситоцин, без обезболяване.

# 109
  • Велико Търново
  • Мнения: 283
Дадох отговор: Друго. Нормално раждане със система в предродилна зала.
Ако съм разбрала правилно, бебето излезе обвито в плацентата. Спомням си, че коментираха, че се случва рядко и казват, че бебето се е родило "в було" и носи късмет.  Simple Smile

Последна редакция: нд, 19 юли 2009, 17:35 от Serenity'

# 110
  • Мнения: 1 372
Излезе сама без помощ от лекарите и медикаменти. Беше цяла.

# 111
  • Мнения: 54
Моя отговор в анкетана е в графата други и затова давам пояснения.

След като излезе малката , докторите ми казаха айде сега напъни още един път за да излезе и плацентата и аз напънах съвсем леко и тя си излезе цяла, незнам да са ми слагали медикаменти или да са ме бъркали че да я вадят

# 112
  • Мнения: 1 733
Раждането ми беше нормално, без упойки. Плацентата излезе цяла, почти веднага след бебето, без ничия помощ.

# 113
  • Мнения: 5 026
1 опция.

# 114
  • Мнения: 6 365
Имах система окситоцин, като отрязаха пъпната връв след около минута-две лекаят ме поглади по корема да предизвика контракция, акушерката дръпна и плацентата излезе цяла.

След това смешното беше, че я сложиха в тава- не някакъв фенски хирургически съд, ами домакинска емайлирана тава. Сетих се за Том Круз...

# 115
  • Мнения: 391
Аз не знам за болница в която се "позволява" на плацентата да се роди естествено по принцип. Ако си поискаш, може, но иначе си имат система да я вадят.
Така че въпреки че болшинството тука твърдят че не е имало помощ, едва ли, особено в Българските болници. Като излезе главата на бебето се бие инжекция (която майката въобще не усеща, защото е заета с други работи) и след това се придърпва връвта и може да се натиска корема докато излезе плацентата.

Естествено плацентата не излиза, а се ражда с напъни и не непосредствено след раждането. Отнема време да се затворят кръвоносните съдове и тя да се отлепи сама от стената на матката. Никой няма да чака на нея в една заета болница (може да отнеме дори час и повече). Този пост е оше един пример колко малко знаем за това което ни се случва там.

# 116
Невидях никъде в постовете случаи като моя - затова и аз да допълня: родих нормално и лекарката ми каза да си поотпочина малко и като искам да родя плацентата да и кажа предварително преди да направя напън. В момента на напъна тя ме натисна силно с лакът в корема и плацентата излезе цялата, но малко скъсана на едно място. Незнам дали това се казва с лекарска помощ  newsm78, но нямаше медикаменти или дърпане.

# 117
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И двата пъти родих нормално. Гласувах с първия отговор.  Peace

# 118
  • Мнения: 92
Родих един месец преди термина и в продължение на 40минути лекарите се опитваха да извадят плацентата,но се оказа невъзможно.Казаха,че причината е не пълното й узряване поради преждевременното раждане и ми направиха "ревизия на матката" с пълна упойка.

# 119
  • Мнения: 133
Аз не знам за болница в която се "позволява" на плацентата да се роди естествено по принцип. Ако си поискаш, може, но иначе си имат система да я вадят.
Така че въпреки че болшинството тука твърдят че не е имало помощ, едва ли, особено в Българските болници. Като излезе главата на бебето се бие инжекция (която майката въобще не усеща, защото е заета с други работи) и след това се придърпва връвта и може да се натиска корема докато излезе плацентата.

Естествено плацентата не излиза, а се ражда с напъни и не непосредствено след раждането. Отнема време да се затворят кръвоносните съдове и тя да се отлепи сама от стената на матката. Никой няма да чака на нея в една заета болница (може да отнеме дори час и повече). Този пост е оше един пример колко малко знаем за това което ни се случва там.
Сигурно си права, но аз не родих глава, а цялото бебе с един напън и секунди след като излезна тя (поех си въздух и чух, че детето проплака) лекарката ме попита "Ще напънеш ли още веднъж?" и аз напънах... Никой нищо не ми е бил, даже докоснал, защото никой не очакваше, че детето се ражда и се завтекоха да я поемат!
Ако това има някакво отношение преносих 5 дни

# 120
  • Мнения: 3 506
Аз не знам за болница в която се "позволява" на плацентата да се роди естествено по принцип. Ако си поискаш, може, но иначе си имат система да я вадят.
Така че въпреки че болшинството тука твърдят че не е имало помощ, едва ли, особено в Българските болници. Като излезе главата на бебето се бие инжекция (която майката въобще не усеща, защото е заета с други работи) и след това се придърпва връвта и може да се натиска корема докато излезе плацентата.

Естествено плацентата не излиза, а се ражда с напъни и не непосредствено след раждането. Отнема време да се затворят кръвоносните съдове и тя да се отлепи сама от стената на матката. Никой няма да чака на нея в една заета болница (може да отнеме дори час и повече). Този пост е оше един пример колко малко знаем за това което ни се случва там.

И аз точно това щях да кажа. При второто ми раждане бях убедена, че плацентата ми си е излязла сама и едва след това разбрах, че действителността е съвсем различна.

Ushco, дори и да не са ти сложили окситоцин/метергин (в което се съмнявам, защото лекарите дълбоко вярват, че по този начин се намалява риска от следродови кръвоизливи; да кажем обаче, че не е изключено), са издърпали плацентата с пъпната връв на бебето, поради което са ти казали да напънеш още веднъж. В случай, че са изчаквали плацентата да излезе сама би следвало да изчакат спонтанен напън, а не да ти диктуват да напънеш  Wink

# 121
  • Мнения: 6 274
Аз не знам за болница в която се "позволява" на плацентата да се роди естествено по принцип. Ако си поискаш, може, но иначе си имат система да я вадят.
 

Според мен, решаващото в случая е не болницата, а човекът, който стои до теб.
В моите случаи съм сигурна, като единствено за първото си признавам, че не помня, защото след тридневни мъки и моменти на загуба на съзнание, не мога да съм убедена, че не са я "дръпнали", както казваш ти.
Но за второто и третото бебе съм убедена, защото си бях адекватна и съсредоточена.
Особено пък с третото бях даже и усмихната, защото се шегувахме с лекарят и акушерката ми.   bouquet
Нищо не са ми били и никой не ме е дърпал/натискал и т.н.
Даже сега си спомних, че като й казах, че имам напъни (за "раждането" на плацентата), акушерката ми ми каза: "Аааа, ама имаш ли? Ми казвай де."
И веднага след това ми я показа.
Даже самата аз исках да я видя, а те се шегуваха, че искам да им взема професията, но ми я показаха от съвсем близо, и след като им казах, че според мен плацентата си е "супер", се разсмяха и тогава я отнесоха.
Та, това е в общи линии.
Пак казвам - според мен зависи на какъв човек си попаднал, а не в коя болница.
  Peace

# 122
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Аз не знам за болница в която се "позволява" на плацентата да се роди естествено по принцип. Ако си поискаш, може, но иначе си имат система да я вадят.
Така че въпреки че болшинството тука твърдят че не е имало помощ, едва ли, особено в Българските болници. Като излезе главата на бебето се бие инжекция (която майката въобще не усеща, защото е заета с други работи) и след това се придърпва връвта и може да се натиска корема докато излезе плацентата.

Естествено плацентата не излиза, а се ражда с напъни и не непосредствено след раждането. Отнема време да се затворят кръвоносните съдове и тя да се отлепи сама от стената на матката. Никой няма да чака на нея в една заета болница (може да отнеме дори час и повече). Този пост е оше един пример колко малко знаем за това което ни се случва там.
Е как ще ми бият инжекция без да усетя и по-скоро без да видя newsm78
Нали и аз присъствам в залата?
Със сигурност знам какво ми се е случило там.

# 123
  • Мнения: 6 365
Абе някой тук държи ли да го чакат един час за отлепване на плацентата? Щото на мен не ми се седеше толкоз време в студената зала с ношница, навита до врата. А и за шиене ако има...за какво е това чакане?

И все пак излиза, че при половината случаи плацентата си изпадва сама.

# 124
  • Мнения: 6 274
Абе някой тук държи ли да го чакат един час за отлепване на плацентата? Щото на мен не ми се седеше толкоз време в студената зала с ношница, навита до врата. А и за шиене ако има...за какво е това чакане?


При мен бяха десетина минути, не един час.
А и така или иначе си стоиш в залата, дали със или без плацента каква е разликата?
  Thinking

# 125
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Мисля, че лекаря я издърпа и беше цяла. Поне това помня.

# 126
  • Мнения: 6 365
Абе някой тук държи ли да го чакат един час за отлепване на плацентата? Щото на мен не ми се седеше толкоз време в студената зала с ношница, навита до врата. А и за шиене ако има...за какво е това чакане?


При мен бяха десетина минути, не един час.
А и така или иначе си стоиш в залата, дали със или без плацента каква е разликата?
  Thinking

Може би практиките са различни, ама при мен беше- махане на плацентата, преглеждане, зашиване и 3 мин. след това вън от залата и в коридора. Така имаше и минимално време, в което да стоя в неудобна поза и да треперя. Май бързаха за зашиването, докато още тъканите са изтръпнали, щото в бившата Тина Киркова шият само с лидокаин, колкото да не е без хич.

# 127
  • Мнения: 6 274
Абе някой тук държи ли да го чакат един час за отлепване на плацентата? Щото на мен не ми се седеше толкоз време в студената зала с ношница, навита до врата. А и за шиене ако има...за какво е това чакане?


При мен бяха десетина минути, не един час.
А и така или иначе си стоиш в залата, дали със или без плацента каква е разликата?
  Thinking

Може би практиките са различни, ама при мен беше- махане на плацентата, преглеждане, зашиване и 3 мин. след това вън от залата и в коридора. Така имаше и минимално време, в което да стоя в неудобна поза и да треперя. Май бързаха за зашиването, докато още тъканите са изтръпнали, щото в бившата Тина Киркова шият само с лидокаин, колкото да не е без хич.

Да, различни са.
В "Шейново" си лежах на родилната маса, докато стана време да ме преместят в стаята.

# 128
  • София
  • Мнения: 44 098
може да зависи и колко още родилки има...когато аз раждах едвам им стига местата и гледаха да не лежат излишно в родилна зала, защото  просто нямаше къде да раждат другите Simple Smile

# 129
  • Мнения: 391
Аз не коментирам единични преживявания, но със сигурност резултатите от анкетата не може да са представителни, като цяло.

Ето каква е клиничната пътека за едно раждане и какво включва:
Цитат
УНИВЕРСАЛНИЯТ ПАКЕТ (УП) съдържа следните диагностични и терапевтични процедури:
Терапевтични процедури са една или комбинация от следните: изкуствено спукване на мембрани; медикаментозно предизвикване на раждането операции върху плода за улесняване на раждането; мануално отстраняване на плацента; възстановяване на прясно акушерско разкъсване; трансфузия на кръв и кръвни компоненти; инжекция на Rh имуноглобулини;
Пакети лечебни процедури (ПЛП):
При “Спонтанно раждане” се извършват задължително УП и следния пакет лечебни процедури: мануално асистирано раждане с или без епизотомия; приложение на инжекция или инфузия на лечебно или профилактично вещество; инжекция или инфузия на електролити.

И информацията за пациентката включва:
Цитат
След раждането на плода се отделят плацентата и плодните ципи. За намаляване на кръвозагубата в този период венозно се прилагат медикаменти.
Цялата информация може да се намери - http://www.doctorbg.com/page.php?id=2365

Тъй като голямото болшинство от българските жени раждат със системи, медикаментите се дават венозно, не чрез инжекция.

Всичко това взето със факта, че една естествено родена плацента излиза средно след около 30 минути и не може да стане от само себе си докато жената лежи с крака на магаре (тя трябва да стане, плацентата да натисне нужните нерви и да предизвика напъни), е достатъчно да се влее съмнение в твърденията на половината от жените тука, че са я родили без помощ средно 3-5 мин след раждането.

Ако не сте си държали тавата и избутали плацентата сами, докато акушерките или докторите са си държали ръцете в джобовете, вероятността че те не са дърпали връвта след медикаментно 'подпомагане' на отлепянето на плацентата, е нищожна.

Това ако някой изобщо се интересува от истината.  Peace






# 130
  • Мнения: 6 274
Всичко това взето със факта, че една естествено родена плацента излиза средно след около 30 минути и не може да стане от само себе си докато жената лежи с крака на магаре (тя трябва да стане, плацентата да натисне нужните нерви и да предизвика напъни),

 

Що да не може?  Thinking
Аз ти казвам, че имах напъни, а бях легнала.
Не са ми слагали система преди, а след раждането, и аз си я спрях сама, защото ми ставаше лошо от нея.
Но, може би си права, че отделните случаи не могат да дадат цялостна представа.

# 131
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Всичко това взето със факта, че една естествено родена плацента излиза средно след около 30 минути и не може да стане от само себе си докато жената лежи с крака на магаре (тя трябва да стане, плацентата да натисне нужните нерви и да предизвика напъни),

 

Що да не може?  Thinking
Аз ти казвам, че имах напъни, а бях легнала.
Не са ми слагали система преди, а след раждането, и аз си я спрях сама, защото ми ставаше лошо от нея.
Но, може би си права, че отделните случаи не могат да дадат цялостна представа.

Да разбирам ли , че си била на система  newsm78???Какво беше съдържанието и все пак???

# 132
  • Мнения: 6 274
Да разбирам ли , че си била на система  newsm78???Какво беше съдържанието и все пак???

Да ти кажа честно, не съм питала, а и не ме интересуваше много, защото бебето беше родено, плацентата също, и единственото, което ме интересуваше, беше да го гушкам.
А и от самата система ми стана лошо (може би около 2-3 минути, след като ми я поставиха), и както вече казах, си я изключих.

# 133
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Да разбирам ли , че си била на система  newsm78???Какво беше съдържанието и все пак???

Да ти кажа честно, не съм питала, а и не ме интересуваше много, защото бебето беше родено, плацентата също, и единственото, което ме интересуваше, беше да го гушкам.
А и от самата система ми стана лошо (може би около 2-3 минути, след като ми я поставиха), и както вече казах, си я изключих.

Питам, защото ако е Оскитоцин ,действа като на Метергина , но по слабо .Друго , което могат да ти включат след раждането на бебето , не се сещам  Thinking (освен ако не е имало проблем , но ти не споменаваш такъв).

# 134
  • Мнения: 6 274
Питам, защото ако е Оскитоцин ,действа като на Метергина , но по слабо .Друго , което могат да ти включат след раждането на бебето , не се сещам  Thinking (освен ако не е имало проблем , но ти не споменаваш такъв).

Е, за какво би ми бил този Окситоцин/Метергин, при положение, че и бебето и плацентата бяха вече родени?   newsm78

# 135
  • Мнения: 346
Аз бях на окситоцин. Плацентата изскочи десетина минути след раждането при натиск по корема, беше цяла и ми я показаха, а аз щях да повърна.

# 136
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Е, за какво би ми бил този Окситоцин/Метергин, при положение, че и бебето и плацентата бяха вече родени?   newsm78
Не разбрах , че и плацентата е била "родена" Embarassed..... , но тогава пък системата за какво ти е била съвсем не разбирам  Rolling Eyes

# 137
  • Мнения: 6 274
Е, за какво би ми бил този Окситоцин/Метергин, при положение, че и бебето и плацентата бяха вече родени?   newsm78
Не разбрах , че и плацентата е била "родена" Embarassed..... , но тогава пък системата за какво ти е била съвсем не разбирам  Rolling Eyes

Предполагам, че пак е някаква ненужна измишльотина, защото никой не се възпротиви.
Само се смяха, и ми казаха:"Абе, казахме ти ние, че искаш да ни вземеш професията, ама ти не вярваш".  hahaha
И до там беше.
Та, от това си правя заключението, че едва ли е била с някакъв кой знае колко важен разтвор.
  Rolling Eyes

# 138
  • Мнения: 3 483
За мен няма опции Rolling Eyes, и в двете ми раждания плацентата излезе с леко придърпване от страна на лекаря, без медикаменти. Цяла. И в двете раждания поисках да я видя, не че разбирам нещо, просто ми е интересно ....верно си е като "дроб",както казват бабите Joy

# 139
  • Мнения: 641
Доки я извади цялата от веднъж без проблеми.

# 140
  • Мнения: 453
По време на цялото раждане бях с окситоцин и май ми биха нещо за да излезне по- бързо...
Д- ра искаше да ми я покаже, но аз не си падам по кървища и не пожелах да я видя.

# 141
  • Мнения: 63
Без медикаменти при напън 5 мин след раждането излезе и двата пъти цяла. То си личи ако липсва част от плацентата.

# 142
  • Мнения: 288
Моето раждане беше предизвикано с медикаменти , доста трудно протече  Cry Плацентата се роди някъде 5-10 минути след съкровището ми много болезнено , но без помощ от гинеколога . И чак сега разбирам , че трябвало да се огледа  Embarassed Нямам спомен някой да е коментирал състоянието й , така че според мен се е родила цяла newsm78

# 143
  • Мнения: 165
Излезе цяла с помощта на лекарката.

# 144
  • Мнения: 3 506
Е, за какво би ми бил този Окситоцин/Метергин, при положение, че и бебето и плацентата бяха вече родени?   newsm78
Не разбрах , че и плацентата е била "родена" Embarassed..... , но тогава пък системата за какво ти е била съвсем не разбирам  Rolling Eyes

Аз пак да кажа. Метергин / окситоцин се слагат, защото се смята, че намаляват риска от кръвоизлив в последния период на раждането и непосредствено след него. И от тях може да се получи гадене и прочее. По принцип се слагат преди да се роди плацентата (най-често, ако вече не текат през система, се поставя инжекция след израждането на главичката на бебето), но явно в случая не са смогнали, и са ги сложили след това. Това е рутинна практика в болничните заведения, както и Sheila писа по-горе. Ето още веднъж официалната информация за пациента от клинична пътека раждане:

Цитат
Раждащата се превежда в родилна зала при пълно разкритие и чувство за напъни, които наподобяват позивите при “голяма нужда”. В този етап жената получава подробни обяснения относно активното й поведение в периода на раждането. Проследяват се сърдечните тонове на плода след всеки напън. По преценка на лекаря се прави местна упойка за отпускане и обезболяване на тазовата мускулатура. При нужда може да се направи малък разрез на кожата и подкожието за разширяване на естествения отвор на родовия канал (епизиотомия или перинеотомия) или да се приложат оперативни методи за бързо завършване на раждането – форцепс или вакуумекстрактор. След раждането на плода се отделят плацентата и плодните ципи. За намаляване на кръвозагубата в този период венозно се прилагат медикаменти. След отделяне на плацентата се извършва инструментален преглед на меките тъкани на родовия канал. Разрезът на естествения отвор на родовия канал (ако е извършен такъв), както и спонтанни разкъсвания (ако има такива), се възстановяват по хирургичен начин след прилагане на местна упойка. Преди превеждане в послеродов сектор, родилката престоява два часа за наблюдение на общото състояние, тонуса на матката и кървенето.

# 145
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Излезе сама, без помощ цялата

# 146
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Лекарката и помогна побутвайки я през корема ми, няколко минути след раждането. Беше цяла.

# 147
  • София
  • Мнения: 1 423
Излезе сама, няколко минути след раждането.
Без помощ от лекарите или медикаменти. Беше цяла.  Peace

# 148
  • Мнения: 2 495
Излезе сама, минути след като бях родила, само с един напън, без намеса от акушерки и лекаря. PeaceПоисках да я видя и те ме погледнаха толкова учудени... Rolling Eyes Беше цяла, даже ме похвалиха че ми била много чиста и запазена.

# 149
  • Мнения: 6 274
Аз пак да кажа. Метергин / окситоцин се слагат, защото се смята, че намаляват риска от кръвоизлив в последния период на раждането и непосредствено след него. И от тях може да се получи гадене и прочее. По принцип се слагат преди да се роди плацентата (най-често, ако вече не текат през система, се поставя инжекция след израждането на главичката на бебето), но явно в случая не са смогнали, и са ги сложили след това.  

Сигурно си права.
Но пък ясно колко е важно да се слагат, щом аз самичка си спрях системата, а никой нищо не каза.

 

# 150
  • Мнения: 3 483
И предизвиква контракции, силни, с които уж матката кърви по-бързо и се прибира.... Tired

# 151
  • Мнения: 124
Аз нямам представа как е излязла! Embarassed

# 152
  • Мнения: 2 171
И двете ми раждания бяха индуцирани. И двата пъти плацентата се роди около 10-15 минути след раждането на бебето, като веднага след раждането на бебето ми включваха система с окситоцин. Докторът помогна и с ръка за раждането й. И двата пъти беше цяла.

# 153
  • Мнения: 124
ама наистина/ след като родих успях само да видя как ни слагат гривничките и после нищо не помня/ събудих се с шише м/у краката и ме викаха по име.

# 154
  • Мнения: 1 674
1 опция

# 155
# 156
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Като цяло ражданято ми беше като по учебник Peace

# 157
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Първия път си излезе сама и беше цяла, при второто ми раждане излезе сама, но лекарката имаше съмнения, че части от нея са останали и за това ми направи кюртаж. В резултат на това лохиите ми бяха оскъдни за разлика от първия път.

# 158
  • София / Перник
  • Мнения: 584
След раждането се беше показала плацентата и доктора леко я издърпа с едни пинцети, излезе цялата без проблеми. Simple Smile

# 159
  • гр.София
  • Мнения: 147
при мен всичко си беше нормално, плацентата чрез натиск по корема я извадиха

# 160
  • Мнения: 195
Раждането беше индуцирано със система окситоцин.  Докторът извади плацентата като с едната ръка дърпаше пъпната връв, а с другата ме натисна по корема. Плацентата не беше цяла, поради което ми направиха ревизия на матката.

# 161
  • Мнения: 2 376
При мен май бебе и плацента пристигнаха заедно. Пъпната връв беше къса, но не помня да са я дърпали. Бяха ми сложили система, естествено  #Cussing out, колкото да ми се подуе ръката работа свърши  #Cussing out

# 162
  • Мнения: 140
 Лекарите я извадиха ръчно. Беше цяла.

# 163
  • Мнения: 1 672
сама излезе ,цяла

# 164
  • Мнения: 1 558
Първия път излезе сама цялата.Втория път беше малко по-трудно,излезе цялата,но с лекарска помощ Peace

# 165
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Първа опция, излезе няколко минути след Цвети, беше цяла.Д-р Диков я разстла пред погледа на таткото(раждах в негово присъствие) и той я инспектира Mr. Green

# 166
  • Мнения: 48
сама си излезе плацентата

# 167
  • Мнения: 3 929
Плацентата излезе няколко минути след раждането на бебето. Акушерката само я издърпа. Не съм била на системи, нито съм взела медикаменти.

# 168
  • Мнения: 1 219
Ами аз не си спомням много кога точно излезе.Май веднага,но без никаква помощ от лекари или медикаменти-цяла Peace

# 169
  • Мнения: 621
При мен излезна 5 мин след бебчо,с яко натискане и щипене на корема ми,цяла

# 170
  • Мнения: 110
Излезе сама. Без помощ от лекарите или медикаменти. Беше цяла

# 171
  • Мнения: 85
Излезе сама, цяла и много бързо , направо не усетих кога стана. Не са ми предизвиквали раждането с нищо. Имах кръвоизлив повече 12h след раждането, но беше защото съм имала някакъв дефект на матката.

# 172
  • Мнения: 1 020
Мииии, нямам много спомен... някак изтрих от съзнанието си раждането от момента,  в който влезнах в родилна зала Simple Smile Спомням си само как малката се роди... И сега като се замислиа не съм сигурна дали ми помогнаха докторите да се роди плацентата, но ми сложиха окситоцин, като влезнах в родилна зала... бях изтощена, обезводнена и не бях яла почти 24 часа, като последното ми ядене, беше ала бала Simple Smile та малката се роди с натиск от доктора на корма, предпоалагам, че и за плацентата са помогнали  newsm78
Не беше цяла, разкъса се и най-силна беше болката от кюртажа... много ме болеше, докато чистеше остатъците  Shocked

# 173
  • Мнения: 923
И двата пъти ме удариха по-корема за да излезе по-бързо    Shocked не болеше, ама не беше особено приятно пак да ми скачат по корема.
Беше цяла, но вторият път нещо не и беше наред- плацента маргиналис и искаха да ми правят ревизия заради силен кръвоизлив, но слава Богу размина се Laughing

# 174
  • Мнения: 1 437
извадиха ми я с пълна упойка - незнам цяла ли е била или не

# 175
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Броени минути след бебето, без лекарска помощ.

# 176
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
 Първата опция!Спомням се,че малко след като извадиха Влади,лекарката ми каза -Хайде последен напън да излезе плацентата.Беше цяла.

# 177
  • Мнения: 198
Излезна си сама,без чужда намеса,няколко минути след детето.

Общи условия

Активация на акаунт