Как да науча бебе на 5м. и половина да пие сокчета?

  • 1 747
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6


zdrasti na vsi4ki mami!
moito beb4e na 5 mesetza i polovina iade vsi4ko koeto i davam no sokovete ne iska dori i da gi pomiri6e.Kak da go nau4a da pie sok4eta?


здрасти на всички мами!
мойто бебче на 5 месеца и половина яде всичко което й давам но соковете не иска дори и да ги помирише. Как да го науча да пие сокчета?

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 14:58 от Vivi

# 1
  • Мнения: 1 062
Защо е необходимо на всяка цена да пие сок ?
По-добре вода, а по-късно направо пресни плодове, вместо само сокът им.
Това е мое мнение, разбира се  Peace

# 2
  • Мнения: 5 183
Да не се повтаряме - моето менние изцяло съвпада с това на Black Rose  Peace

# 3
  • Мнения: 3 166
Моето бебе  е доста по-голямо и изобщо не съм и пробвала да го науча да пие сокчета. Опитвал е точно 2 пъти - не му хареса. Повече не съм предлагала. Предпочита да гризка парченце плод вместо да пие сок от него.

А бебето кърмено ли е?

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 15:33 от svetlana_78

# 4
  • Мнения: 27 524
Не се учат на такива неща бебетата. След 6-ти месец има подходящи плодове, които можеш да предложиш пасирани  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 15 198
Иво не си падаше по соковете. Пробвах да му давам, даже проявих завидна упоритост  Crazy , но бебето просто не ги искаше. Оставих го на мира. Пропи ги на година и нещо.

# 6
  • София
  • Мнения: 9 517
А за какво ти е да го учиш? Синът ми от тези сокчета не близва грам вода - война водя за пиенето на вода, а езикът му все е бял. Малката е обратното - отказва да пие друго освен вода и АМ и смятам, че това е по-добрия вариант.

# 7
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Моя син досега сокове не е пил, не съм му давала. Няма и да му давам, яде плодове.

# 8
  • Мнения: 1 740
Защо е необходимо на всяка цена да пие сок ?
По-добре вода, а по-късно направо пресни плодове, вместо само сокът им.
това е и моят отговор. Peace

# 9
  • Мнения: 728
Предложих сокче едва когато навърши 1г.Харесват му,но се старая да поднасям пресни сезонни плодове.Според педиатърката ни сокчетата увеличават киселинността в стомаха и могат повече да навредат,отколкото да помогнат.Плодовете доставят достатъчно витамини.

# 10
  • Мнения: 426
Мила, за какво мъчиш бебенцето си ?Педиатърката ли ти даде този невероятен съвет ?Детето ти не иска сок защото той не му трябва... Вслушвай се повече в сигналите които детето ти дава и по-малко в съветите на назадничавите педиатри. И да ти кажа аз сок за първи път дадох на моето дете на 10 или 11 месеца.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 139
Предлагала съм няколко пъти да дам сок, уж за разхлабване.
Не го хареса изобщо и се отказах.
За мен е важно,че пропи вода Peace

# 12
  • Мнения: 2 658
Никак, не го учи  Peace

# 13
  • Мнения: 9 973
по-добре да пие вода,вместо сок-какво толкова има в този сок не знам....

# 14
  • Мнения: 529
Не се чуди как да го учиш да пие сок.Просто не му давай още е рано.

Общи условия

Активация на акаунт