Рискове от слънцезащитните кремове!

  • 1 794
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте!Искам да попитам,тъй като днес прочетох за една статистика която показва че слънце-защитните кремове които са с висок фактор можели да причинят рак на кожата,поради причината че не винаги фактора е толкова висок колкото е показано на флакончето не предпазват от прякото излагане на слънчева светлина!Какви слънце-защитни кремове използвате и колко дълго!Благодаря!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
АЗ ползвам на Юсерин флуида за лице и е 50+. Миналата година  бях с Биодерма , пак 50+.Купувам си висок фактор, защото ми излизат петна по лицето . Рак на кожата се получава и от немазане , така че всеки сам избира по-малкото зло .

# 2
  • Мнения: 682
За мен - Нивеа и Piz Buin, а за малката  - Sebamed(няма парабени и химични филтри). Да, и аз чух, че цифрите над 30+ не са обективни, защото няма начин да се изчисли точния фактор. Лосионът трябва да се нанася поне 20 минути преди излагане на слънце.

# 3
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Най-добре е да не се прекалява с тях. Каквото и да ползваш преминава през кожата. За бебетата е добре да не се излагат на пряка слънчева светлина, а по-големите дечица - умерено. Иначе и аз четох една статия за слънцезащитните кремове, която окончателно ме убеди, че са вредни - ето я:

http://www.istinatazasveta.dir.bg/_wm/library/item.php?did=43469 … 31814&dflid=3

# 4
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз лично не прекалявам с тях, и не взимам, дори за детето фактор, по-висок от 25. Когато хване тен, спирам да го мажа изобщо.

# 5
  • Мнения: 2 334
Ползвах Себамед 50 фактор миналата година и тази като не мажа потоянно а от време на време само когато е много силно слънцето.Доволна съм  Peace

# 6
  • Мнения: 2 658
Аz себе си почти никога не съм маzала, чернея много и бърzо (zа което винаги съм била благодарна). Почти не мажа и децата, по точно сина си (на малката това лято ще й е първото  Heart Eyes ). Мажа го първия и втория ден, най_много и то никога не съм купувала фактор50 преz живота си, ето и сега съм купила 30ти, колкото да имам нещо, zащото дъщеря ми е бебе все пак (това май е най_високия фактор, който съм купувала някога).. След теzи ден, два маzане, той вече има тен и това е... С малката смятам да процедирам по същия начин, минимално маzане.
Но не бях zапоzната с това. Така си процедирам от години просто, така и ще продължа  Peace
П.С. статията от абутикон е добра. Хареса ми това zа кокосовото и сусамовото масло. Добра идея..

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 17:56 от Сова

# 7
  • Мнения: 6 713
Взимам около фактор 20-30, не прекалявам с тях. Избягваме да се печем в най-горещите часове, общо взето това е. Бебета изобщо не трябва да се пекат на слънце! Naughty

# 8
  • Мнения: 4 555
Тази статия четох и аз. Никакви кремове не ползвам вече, за предпазване от слънцето се доверявам единствено на сянката  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 167
Тази статия четох и аз. Никакви кремове не ползвам вече, за предпазване от слънцето се доверявам единствено на сянката  Mr. Green

Преди време и CI от подфорума Красива мама ни предупреди за тази вредна съставка.

# 10
  • Мнения: 779
 направих грешката да си сложа олио за тен и на лицето и то после цялото с пъпки -ефекта беше много гаден  Laughing не го правете

# 11
  • Мнения: 1 418
А знаете ли,че В лъчите от които се почернява не вредят
толкова,колкото А лъчите.Те видимо не причиняват нищо,
а всъщност увреждат ДНК-то на клетката.Пък вие,ако искате
се мажете...

# 12
  • Мнения: 636
Е, то имаше разни американски изследвания за вредите от слънцезащитните продукти, които след това бяха опровергани...

# 13
  • Мнения: 1 310
Аз пък се мажа. Мажа и детето си. До 3 годишна възраст не съм го водила по морета и басейни. Сега използваме качествена козметика с фактор 50+ и нямаме проблеми.  Peace

# 14
  • Мнения: 4 555
Какво прави тази тема в този подфорум?  Close

Общи условия

Активация на акаунт