Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 71 отговора

София

Мнения: 1 532
Здравейте, днес получих "честитка" от данъчните. В нея ме "канят" да се явя еди-къде си в 7-дневен срок, за да ми връчат "акт за установяване на административно нарушение", защото не съм си подала данъчната декларация в срок.
Съответно, и данъците не съм платила, но за това още не са ме подпукали.
Въпросът ми е някой има ли опит с подобна ситуация - да ходя ли, да не ходя ли? Да се моля? Или да се карам? Да плача?
В крайна сметка аз съм грешната, но, какво да направя, случва се и в най-добрите семейства, както се казва....
Както разбрах от ЗДОФЛ, може да ми бъде наложена глоба до 500 лева, но на фона на 100-те лева, които дължа, това не ме устройва. Както и още 500 за неплащане в срок.
Как се определя глобата, от кого зависи? Какво става, ако не идеш?
Направо ми дойде като гръм от ясно небе  ooooh!

Ще съм благодарна, ако някой може да даде инфо от собствен опит....
Цитирай
Вчера бях в нашият НАП,където и аз бях поканена по пощата с писмо ,за да ми връчат АУАН/Акт за установено адм.нарушение/във връзка с фирмата по чл.92 от ЗКПО.Акта ми беше написан само го подписах.По добре е да отидеш,защото така или иначе ако не се явиш се счита за връчен.Макар и фирмата ми да не работи от години,съм била длъжна да пусна нулева данъчна декларация.Момичето с усмивка ми го каза.Жалко но факт.
Цитирай

До морето

Мнения: 919
Пише име и номера. Звънни, уговори си среща и си го вземи. След 1-2 месеца ще ти излезе и глобата. 500лв е  Tired И аз се колебаех, дали да отида, но ме посъветваха да си го взема.
Цитирай


Мнения: 1 316
Да се вмъкна да чета.
И аз пропуснах срока, по моя си вина.
Имам трудов договор и там всичко е наред/ счетоводителката на фирмата се занимава с подаване на декларации/.
Обаче имам и граждански договор на второ място, от което имам доходи за миналата година само за декември месец.
Плоският данък е платен от работодателя.
По мои сметки не дължа нищо.
Но не съм подала декларация и сега се чудя да ходя ли да я пускам или да чакам да ме канят, ще има ли санкции и в какъв размер?
Разбрах, че максимумът за физически лица е 500 лева, но има ли минимум и зависи ли той от дължимата сума и закъснението?
Цитирай

Варна

Мнения: 2 258
И аз да се запиша.
Цитирай

До морето

Мнения: 919
Hakiba данъчната ми каза, че за физически лица и ЕТ, не е необходимо, да се подава нулева декларация.
Цитирай

пловдив

Мнения: 2 340
Hakiba данъчната ми каза, че за физически лица и ЕТ, не е необходимо, да се подава нулева декларация.


Шуши, а спомена ли и гражданския договор, защото мисля, че когато има трудов договор+граждански, се декларира /не се подава само ако ЕТ няма дейност, а физ.лице е само по трудов договор/
"В края на годината се внася задължителна данъчна декларация. При граждански договор, се изваждат 35 на сто от дохода и разликата се облага с плосък данък от 10%, които са за сметка на човека работил на граждански договор. Също така се внася и задължително здравно осигуряване (ЗЗО)  в размер на 6%, както и Държавно обществено осигуряване (ДОО)."
това го прочетох тук
http://expertsbg.com/bg/actuals/read25.html
Цитирай

София

Мнения: 5 796
Истината е, че и 1 лв да сте взели с документ трябва да го декларирате. Лъсва при насрещна проверка. Нали данъчните трябва да отчетат дейност - гонят разни  обикновенни хора.
Другите, с големите суми - разсрочват и забравят. А и тях много не ги търсят.
Цитирай

София

Мнения: 1 532
Пише име и номера. Звънни, уговори си среща и си го вземи. След 1-2 месеца ще ти излезе и глобата. 500лв е  Tired И аз се колебаех, дали да отида, но ме посъветваха да си го взема.

На теб каква глоба ти наложиха? 500? или по-малко? кой ги определя тия глоби? И от какво зависят?
Цитирай

София

Мнения: 5 796
Узи, при първа среща с данъчните няма да ти наложат глоба. Отиди, поговорете, и действай според обстановката.
И да се криеш и да не отидеш те ще продължат да те издирват, ще заведат съдебно дело и ще им платиш и разноските за съд, адвокат и частен съдебен изпълнител.
Та затова аз бих отишла и бих лъгала, мазала и бих се правила на тъпа, ако може да се отложат нещата.
« Последна редакция: сб, 27 юни 2009, 09:47 от Aisha »
Цитирай

софия

Мнения: 457
Доколкото разбрах е трябвало да подадеш декларация по чл.92 отЗКПО-ЕООД ООД ли е фирмата?
Защо не си си подала декларация не мога да разбера? newsm78
Според чл.276 от ЗКПО глобата за неподадена декларация по чл.92 е ОТ 500 лева до 1000 или 2000 беше , забравих.Ако това ти е първо такова нарушение налагат попринцип минимума / тоест 500 лева/
Цитирай


Мнения: 143
След като се подпише АКТ,до 6 мес.излиза Наказателното постановление-сиреч глобата като сума ,/500лв/
Цитирай

София

Мнения: 1 532
Неее, нямам фирма, физическо лице съм. Просто се чудих да подавам ли декларация, да не подавам ли, и докато се натуткам, стана май.
Въпросът ми беше, че понеже в закона пише "до 500 лева", каква е възможността да ми наложат 20 лева примерно. И кой го решава това - колко да е глобата.
Цитирай

софия

Мнения: 457
20 лева няма да е със сигурност . Според данъчно-осигурителния процесуален кодекс мисля минимума е 100 лева.Данъчния инспектор решава каква да е глобата - за първо нарушение налагат минимума обикновенно / според ДПОК/
Цитирай


Мнения: 1 334
Ако те глобят 500 лв задължително трябжа да обжалваш!
Ако нямаш адвокат по данъчни дела - пиши на лични. Самите данъчни допускат процесуални нарушения при съставянето на самия акт и тогава може да падне в съда.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 71 отговора