Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 220 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

София

Стигнахме най-накрая и дотук - къртенето, шпакловането и слагането на плочки и гранитогрес приключи. Останаха ламината и боядисването. Обаче целият апартамент е потънал в прах и мизерия, а доколкото знам трябва да е префектно чисто, за да продължим нататък. Вие как се преборихте с тази мръсотия - фирма ли викахте или сами се справихте. И ако сами, как изметохте всичко? С прахосмукачка ли, с метла ли... Просто като гледам какво е и не знам откъде да подхвана... Моля, помагайте със съвети!
Цитирай

Големия боклук - с метлата. После прежалих прахосмукачката, купих си нова, а със старата почистихме по-основно ситния прашец. Тя горката, вече е почти сдала багажа.
Цитирай

София

Значи, да си купя прахосмукачка и да я хвърля после. Защото сега живеем при майката на гаджето ми, докато стане нашия апартамент. Или пък да взема нейната прахосмукачка и да я скапя Mr. Green Майтап, тя ми е много добричка свекърва Laughing
Цитирай

Абсурдистан

Има ли мебели в апартамента, на който правихте основен ремонт?
Цитирай

София

няма мебели, той е нов-новеничък!
Цитирай

Абсурдистан

Еми значи нямаш никакъв проблем.
Според мен нямаш нужда от фирма.
Запрятате ръкави и почвате с метлата.
Обирате големия боклук.
След това, както вече са те посъветвали, с прахосмукачката.

Не се отчайвай - само на пръв поглед е трагично.

Представи си всичко това в обитавано жилище.
Цитирай

София

Не искам да си го представям просто #Crazy Значи другата седмица, като изляза отпуск, запрятам ръкавите и почвам... И маска на устата задължително ще сложа, защото само при мисълта, че мога да го нагълтам целия тоя прахоляк, лошо ми става...
Цитирай

Пловдив

И ние преди 2 месеца се нанесохме в ново жилище.
Съвсем сами се справихме с почистването и една част от ремонтните дейности. Още по време на ремонта гледах да почиствам от големи боклуци и мръсотия, така че  накрая не беше толкова трудно. След работа всяка вечер бюхме там да дооправяме - за месец и половина оправихме апартамента и ни изработиха мебелите и се нанесохме  Laughing
Цитирай

София

Самички ще се справите с чистенето, но както вече са ти казали - трябва да прежалиш 1 прахосмукачка. Smile И нашата даде фира покрай тия строително-ремонтни дейности.
Цитирай

софия

Сами си чистихме и се справихме успешно. Peace
Цитирай

София

Стигнахме най-накрая и дотук - къртенето, шпакловането и слагането на плочки и гранитогрес приключи. Останаха ламината и боядисването. Обаче целият апартамент е потънал в прах и мизерия, а доколкото знам трябва да е префектно чисто, за да продължим нататък.

Аз не съм чистила преди ламината и боядисването. Момчетата, които правиха довършителните работи си имаха грижата. След това обаче настана страшно. Прозорците бяха ужасно мръсни. Един цял ден прекарах търкайки едни 90 на 180 см., а има 6 такива само в хола. А и коридора и банята си бяха трудно почистваеми, заради мръсотията набита във фугите. Та прежалих една шапка пари и викнах фирма. Спестиха ми време, в което аз опаковах багажа в предишния ни дом. Така на следващия ден се пренесохме.
Цитирай

В най-невинните детски очи и най-голямото мъжко сърце

Всичко сами си правим, всичко си и чистим  Laughing Не е болка за умиране.  Wink Дори може да се каже, че е приятно при мисълта, че това е вашия дом. Намирате здрави чували (ние имахме от пясъка), започваш да метеш с метлата навсякъде. После и прахосмукачка. Дори и няма смисъл да купуваш после нова - достатъчно е да си вземеш няколко нови хартиени торби, после като свършите с чистенето мъжа ти да я погледне и почисти. Изперете и филтрите.  Peace
Цитирай

София

Май реших сама да си чистя. И без това ще съм три седмици отпуска. Пък и като се сетих в стария апартамент как една фирма за почистване ни счупи мраморния плот на мивката и една голяма дървена статуя на жираф, мъкната от Африка... Май по-добре сама. Тъкмо ще спестя някой лев, че тоя ремонт гълта като за световно... На майсторите да си изчистят сами не мога да разчитам. Все ще попретупат нещо...
Цитирай

Абсурдистан

Нашите майстори,
колкото и калпави да бяха,
въпреки че ги изтърпяхме само 1 седмица,
си почистваха основния боклук.
Цитирай

Sofia

Аз ползвах фирма, след като една седмица лъсках плочките с какво ли не и оставаха бели.
Струваше си инвестицията, определено...
А и вече поради кризата не е толкова скъпо.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора