Тестени закуски за деца?

  • 2 995
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 713
Здравейте,

Интересува ме има ли мами, които приготвят тестени закуски за децата си? Бебка закусва най-вече АМ с бисквити, попара, кус-кус, понякога филийка  кашкавал. Овесени ядки ми отказва, пробвала съм ги с плодове, сирене, не ги иска.
Та, се чудех дали не мога да приготвям за разнообразие някакви тестени закуски - кифлички,банички,т.н.?
Също да питам макарони на фурна дали е подходящо за едногодишно - какво мислите?

Благодаря ви  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 940
Зависи какви навици искаш да  създадеш, пък и дали детето обича. Ако кифличките са с повече сирене, не виждам нищо лошо. Това си е зърнено-млечна закуска. На Иво дълго време не му давах хляб и тестени изделия, предложих след годинка, година и половина и той отказва, не му харесва. Много рядко яде като му стане любопитно от друго дете. Сутрин, освен споменатите от теб кус-кус, овесени ядки, яде царевичен и пшеничен грис със сирене и масло, юфка, просо, елда, жито .
Макарони на фурна няма причина да не предложиш, аз съм давала, но не одобрява, иска ги със сирене и масло.

# 2
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Разбира се, че може да предлагаш и тестени закуски от време на време. Щом ще ги правиш ти, а няма да купуваш мазнотиите.Стига да харесва макарони, не виждам защо да не и правиш.

# 3
  • Мнения: X
Предлагам, да, особено домашни. Кекс, кифлички, сиренки....
Макарони също може.
Малката си пада много по сухи храни, сандвичи яде още преди годинката, голямата пък с триста зора яде сандвич.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 101
Правя разни домашни сладкишчета или банички за разнообразие, а и така знам какво има вътре. Ето ти рецептата на любимият полезен кекс на моето момче:
1 и 1/4 чаши бяло брашно
1/2 чаша пълнозърнесто брашно /може и бяло, ако нямаш пълнозърнесто/
1/2 чаша захар /може с по- малко и дори без/
1 бакпулвер
1 лъжичка сол
1 яйце
1/2 чаша пасирани праскови/ круши/ сочни плодове
1 чаша пасирани банани
1/4 чаша царевично олио /може и слънчогледово/
2 супени лъжици пресен сок от портокал
няколко капки лимонов сок

Първо се разбъркват сухите съставки. Добавяш останалите. Разбива се на ниска скорост на миксера, докато се получи хомогенна смес. След това може да се доразбърка на по- висока скорост за минута- две. Сместа се изсипва в предварително намазнена класическа правоъгълна форма за кекс. Отгоре могат да се добавят орехи на по- големи парчета или други ядки, когато детето е на възраст, в която могат да се предложат. Пече се в предварително загрята до 160 градуса фурна (по възможност на програма с вентилатор) за около 70 минути. След изваждането трябва да се остави да поизстине за пет минути, а след като се извади от формата да доизстине върху решетка, за да не остане влага в долната част и да стане глетав.

Като смесиш тестото не прилича на нищо, което би яла, но като се изпече е страшно вкусен, макар и да не е най- красивата гледка, заради по- кафявия си цвят. Рецептата е американска, а те наричат този кекс бананов хляб.

# 5
  • Мнения: 4 433
Предлагала съм кифлички със сирене,с мармалад...кекс,тутманик.
Макарони също,но така и не ги хареса и до сега.

# 6
  • Мнения: 15 379
Макарони на фурна, разбира се, че можеш да предлагаш - аз купувам пълнозърнести, стават много вкусни.
Макар и рядко, вкъщи се правят кейкове, кифлички, соленки, но задължително от пълнозърнесто, многозърнесто, ръжено, типово и пр. брашна, с много сирене, по-малко масло и пр. Често прибавям и смлени ядки - овесени, ръжени, слънчоглед и пр. Стават вкусни и мисля полезни Grinning.

# 7
  • Мнения: 1 049
Да можеш да даваш, стига да ги харесва.. моето не си пада много по такива работи.

# 8
  • Мнения: 6 713
Момичета, благодаря ви за отговорите! Hug На Бояна - благодаря и за рецептата! Ще го опитаме този бананов хляб bowuu Hug

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
  Според мен това което предлагаш е достатъчно и няма нужда от чак такова допълнително разнообразие.Можеш да въведеш и тестени закуски, но има вероятност да откаже тези които си ги написала.

 Големият ми син все още закусва млечни закуски, друго не давам, той е свикнал и не протестира.Следобяд не го ограничавам какво да яде, но на Калин тестено не давам и скоро няма да дам.

 Опитай да направиш грис с прясно мляко.Като изстине го пасирай с ябълка и банан.Става страхотно плодово кремче.

Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 13:04 от Биляна

# 10
  • Мнения: 9 973
предлагам,но не обича и рядко опитва от любопитство

# 11
  • София
  • Мнения: 7 033
Синът ми харесва домашни банички, мекички и кус-кус, слагам повече сирене.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Според мен няма лошо, ако са домашни и знаеш какво има в тях. Купешка кифла аз лично не бих дала. От сигурен източник знам, че тавите в които се пекат никога не се мият. По долната им част има прегоряла мазнина, която освен че  е вредна може да докара стомашни проблеми. А и един господ знае какво има вътре и при каква хигиена се приготвят. Ако са някакви пакетирани с ясен състав по-бива ама все пак... Аз лично съм давала само домашен козунак по Великден, надробен в кисело мляко. Ако имаше кой да ми меси бих давала и по-често, ама с две бебета и къща на главата някакси не стигам до месене  Laughing
А от макаронени изделия - мойте обичат домашна юфка варена в прясно мляко и кускус. На фурна се опитах да им дам веднъж, но им е много твърдо (или сухо, или гъсто, не знам коя е точната дума) и се давят. Но ако твоето детенце дъвче по-добре според мен можеш да му даваш спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт