Имуновенин или кортикостероиди

  • 54 997
  • 191
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 756
Засега не смятам с никой да се консултирам. Ще пробвам да оставя така нещата по течението. Пък да видим дали ще има ефект. До гуша ми дойде от доктори ,от терапии и от изследвания. И накрая никакъв ефект. Реге знам ще кажеш, че не съм права ,но така мисля в момента. И за нищо на света не съм се отказала да си имам бебче. И това ще стане много скоро.

# 151
  • Мнения: 172
Искам само да ви споделя моите впечатления от имуновенин и интралипид - вливах си ги един месец преди и после по време на цялата бременност: никакъв грип не успя да ме събори дори 5 месеца след раждането, дори обикновена хрема не лепнах, нито един херпес не ми излезе и ми се оправи един нокът на крака, който имаше гъбички... Толкова ме беше страх от имуновенин (интралипида е безобиден), а в крайна сметка само полза видях  Simple Smile
А на най-голямата "полза" вчера се показаха първите два зъба!  Grinning

# 152
  • Варна
  • Мнения: 756
Asaly да ,но ти нали занеш ,че при всеки организъм всичко е строго индивидуално?? Радвам че при теб е минало добре. Колко ти излезе тази терапия с вливане на имуновенин и интралипид? Казваш ,че е през цялата бременност?

# 153
  • Мнения: 526
аз не направих вливанията, които ми бяха препоръчани за много високите стойности на тат и мат. От една страна много се страхувам от евентуално заразяване с нещо. Предвид това, че имуновенина е българско производство...пред вид това от коя група са основните кръводарители, ..риск винаги има и това са ми го казвали доктори.

Другото е, че цената, особено на вносните препарати е много висока. За минимума от 3 вливания на киовик цената е около 3600. На всичкото отгоре има 30 % вероятност вливанията да се окажат неефективни.

Вече съм в 13 г.с. Много се надявам тази бременност да е успешна.
В 7г.с  АнтиТПО беше 800, а АнтиТГ 182. От тогава не съм ги изследвала. Интересно ми е дали са спаднали от самосебеси, но ако не са...така или иначе вече нищо не мога да направя. Sad

# 154
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
nlight, а пи ли Преднизолон? Мисля, че ти питаше дали може да замести терапията с Имуновенин. Питам, защото тези теми са ми изключително интересни, защото и самите лекари не са наясно в кой случай коя терапия помага. Всичко ще е наред и ще гушкаш сладко бебче  Hug

# 155
  • Мнения: 526
Да, пих но само 2 седмици, защото тук пък други доктори ми казаха, че риска да навредя на бебето с преднизолона е по-голям. Трябваше да го пия 4 седмици и тогава да направя контролно изследване. Аз обаче направих изследването след 2рата седмица. Резултата беше още по-зле. АнтиТПО ми беше скочило от 600 на 800. АнтиТГ беше спаднал малко - от 236 на 182. След това намалих наполовина дозата на преднизолона за 10 дни и го спрях. От тогава нищо не съм изследвала.

Но...може би ей така от любопитство ще пусна едни изследвания по някое време.

# 156
  • Мнения: 104
nlight, стискам палци всичко да е наред при теб! Може би ако не са ти много високи покозателите ще се справите  Hug
Аз съ в 5г.с с 16% нк клетки и трябваше да зпочна с имоновенин, но го няма нещо и ми вляха киовиг и не беше по-скъпо...Не знам тази цена, която казваш от къде я знаеш, но на мен ми излезе 604лв + 50 лв за вливането.

# 157
  • Мнения: 526
vesy_evi, благодаря ти, дано успеем този път!

Тази цена ми я каза един доктор от Плевен. Каза ми че цената е около 1200 лева за едно вливане.
На теб колко ампули ти вляха за НК клетките? Защото имуновенина трябваше да е по 40 ампули на вливане.

# 158
  • Мнения: 104
И на мен трябваше да ми се влеят 40 ампули имуновенин, но вместо тях ми сложиха киовиг 5 мг мисля...не съм напълно сигурна, но казаха че отговаря на същата доза, така че това е цената 650лв за киовиг, отговарящ на 40 ампули имуновенин. Не че пак не е скъпо, но не е като 1200лв Wink

# 159
  • Мнения: 526
Ее, тогава разликата не е много голяма наистина, явно тоя доктор не е бил много наясно с цената.

# 160
  • Мнения: 64
Само едно малко уточнение- 10г Киовиг струва около 1200лв, а 5г Киовиг е около 650. Съответно 15г е 1850.
40 ампули Имуновенин се равняват на 10г Киовиг. Казвам количествено, понеже една ампула Имуновенин е 250мг. А 60 ампули Имуновенин съответно на 15г Киовиг. Като качество не мога да коментирам, но от личен опит мога да кажа, че вливането на Киовиг е много по-улеснено и като време и като процедура.

# 161
  • Мнения: 104
Ами не съм сигурна, че 40 ампупули имуновенин отговаря на 10г киовиг....количествено може и да е така, но то това няма никакво значение Wink Важно е качествено как е и тъй като киовига е много по пречистен от имуновенина сметката не е точно такава... КАЧЕСТВЕНО 40 ампули отговарят на 5 мг киовиг!!! Смея да твърдя, че знам това от доста сигурен източник, тъй като посещавам една от най-реномираните клиники, хората там имат доста опит с тези неща, обясниха ми точно това, а те нямат причина да ми рискуват бременността и да ми вливат по-малко Wink
А за процедурата на вливане...ми не виждам разлика, система и вливане и при двете, за времето да, киовига се влива в един ден.

# 162
  • Мнения: 64
vesi_evi, аз не се изказвам неподготвена, пациент съм на доц. Конова от Плевен. Тя е имунолог и вече от почти година правя вливания с имуновенин.
Активната съставка и на двата препарата е човешки имуноглобулини IgG (98%), извлечени от човешка кръвна плазма. Пак казвам, че ако трябва да се съпоставят двата препарата по отношение на количеството имуноглобулини, то сметката е такава в 1 ампулa Имуновенин има 5% IgG 5ml/250mg умножено по 40 прави 10 грама IgG. Дозата на имуновенина се определя от лекуващия лекар и по принцип теглото на пациента също се взема под внимание. Нямам намерение да будя съмнения относно предписанието в твоя случай. Просто искам да внеса яснота, по отношение на цената на двата препарата и тяхното количествено измерение. За качеството пак казвам не съм специалист, не мога да твърдя, че българския препарат е по-лош от вносния, защото е факт, че бг варианта е доста масово употребяван и помага на много хора. Още повече има твърдение, че имуноглобулините придобити от съответен географски район, действат най-добре на хората, който живеят в същия този географски регион, понеже антителата са по-сходни, предвид общата имунологична картина в страната.
Що се отнася до процедурата, ами има си голяма разлика. Имуновенина е в ампули и се разрежда допълнително с физиологичен разтвор. Аз например като вливам по 60 ампули се налага 30 да се разредят в една банка от 0,5л и другите 30 в друга банка от 0,5л. Това освен, че отнема повече време (около 4-5 часа за цялото вливане) е и по-натоварващо за кръвообръщението, тъй като се събира доста течност. При Киовиг това е избегнато, 10-те грама си идват разтворени в банка от по 100мл, а 5гр са разтворени в 50мл. Ето защо и вливането му е по-бързо и почти не се усеща.
Пожелавам ти лека бременност!

# 163
  • Мнения: 104
Grix, никъде не съм казала, че си се изказала неподготвена...но явно така е прозвучало...сигурно е защото напоследък съм супер изнервена...вече и аз не се понасям и явно избива по малко....извинявай, ако съм казала нещо по на криво!
Разбирам, че искаш да дадеш сравнение на цените между двата препарата, но аз исках да кажа, че не е много точно това сравнение, защото е между количество в мг и г, а явно не само това е важно в случая, на мен ми обясниха, че киовига е много по-пречистен и за това тази доза е достатъчен заместител. Аз ще се повторя, но пак да кажа изписаните ми 40 ампули имуновенин, бяха заменени с 5г киовиг, за това тръгнах изобщо да ти репликирам...Но явно различните лекари си имат различни мнения...
А за процедурата пак е много относително при мен и киовига ми го вливат за 2-3 часа, колкото имуновенина, но...както и да е!
Лека бременност и на теб, важното е в крайна сметка да успеем  Hug

# 164
  • Мнения: 64
vesy_evi няма нужда да се извиняваш, не съм го приела лично, а и съм сигурна, че можем да се срещнем някъде по средата на тази дискусия, понеже съм съгласна с това, че Киовиг е по-пречистен, оттам логиката е да има и по-висока биологична усвояемост. Но за мен до сега винаги е било важно да се спази нужната дозировката, независимо от вида на използвания препарат. Съгласи се, че дори да се усвоява по-добре, ако е в по-малко количество си е по-малко количество. Няма как да се достигне желаната наситеност на антитела в кръвта, ако при необходима доза да речем 10гр вливаме наполовина.
Стискам палци при теб нещата лесно да се регулират и по-нататък да не се налагат вливания.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт