Кризата дойде и в нашия дом-закъсахме я здраво:(

  • 5 421
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
 Добър ден. Влизам само да споделя какво ме мъчи от месец насам... то не че някой може да помогне. И все пак... Родителите ми да са живи и здрави винаги са опитвали да осигурят на мен и сестра ми всичко необходимо. Колкото и да е било трудно за нас децата винаги е имало лакомства, играчки, дрешки. Изобщо до сега не бяхме усетили нищо. Но нещата се промениха за отрицателно време. 2009 ни изненада неприятно... Баща ми се наложи да напусне работа...търси си няколко месеца друга, нищо не излезе...сега си стои вкъщи и ми се струва че го е налегнала някаква депресия.Майка ми едвам смогва работи на 2 работи,и след като платим заема в къщи едва остава за ядене и ток . Сестра ми учи в чужбина, затам е теглен и кредита. Само че е много скъпо...Освен всичко издържаме и трима пенсионери- баба и двама правуйчовци, които са сами. Парите са малко- те сега не стигат че като се разрази въпросната криза не знам какво ще става. Аз да работя не става-уча медицина, по цял ден съм в болницата. След като завърша пък живот и здраве, заплатата ми като стажант-лекар ако не се променят коренно нещата ще е 300 лв. Е поне храната ще мога да си плащам. Просто не знам...мисля го тъй, мисля го инак... нищо не ми идва на ум. Освен да спечеля от тото друго не виждам да помогне. Ако стане нещо и не можем да плащаме ипотеката, срещу която е теглен кредита, ще ни вземат апартамента Sick. Тогава вече не ми се мисли  Tired. Здраве да е българинът е свикнал да оцелява, ще стискаме зъби, само да има какво да ядем. Че кризата тепърва започва. И не се знае кога ще стигнем дъното. Не искам никого да плаша- дай боже  да не ни се отрази много. Ама други са прогнозите, даже и най-оптимистичните Tired.
 Желая на никой да не изпада в тая ситуация. Дай боже да стане чудо и ние да излезем от нея.

# 1
  • Мнения: 46 434
Криза или не, не е нормално 1 или двама работещи да издържат 7 човека  Crazy

# 2
  • Мнения: 7
 Не е нормално но... това е положението. Трима пенсионери, двама учащи редовна форма, един вече без работа и един работещ на 2 места. Да двама издържат седем,така е.

# 3
  • Мнения: 5 173
Бабата и правуйчовците нямат ли пенсии?

# 4
  • Мнения: 7
 Имат, но за какво стигат пенсиите в България? Общо тримата взимат 400лв, което не стига на единия за лекарствата.

# 5
  • Мнения: 25 442
Чакай сега, пенсионерите нямат ли пенсии? Защо да ги издържате? Може да помагате, да, ама чак пък да ги издържате...
Щом са сами и чакат на вас, събирайте ги на едно място и давайте поне едно жилище под наем. Сега е моментът да се друса крушата. Нали сте във Варна?

# 6
  • Мнения: 7
Баба ми и единия вуйчо живеят при нас. Другия на село... Явно здравата сме я закъсали, и това не става. Sad

# 7
  • Мнения: 5 577
Братовчедка ти няма ли възможност да работи нещо в чужбина?

Кофти, само давам вариант

# 8
  • Мнения: 7
Сестра ми е не братовчедка Peace. Тя работи но едва си покрива храната и излизанията. Иначе таксата и престоя са голямото перо.

# 9
  • Мнения: 25 442
Селото близо ли е? Ако е удобно, защо не отидете там през лятото поне и да давате апартамента на летовници?
През лятото и ти можеш да работиш. Колкото изкараш, толкова. И сритайте таткото отзад - няма време сега за депресии. Като си стъпите на краката - тогава.

# 10
Хора,защо нападате момичето.Помислете малко.На всеки може да се случи.И ние имаме пенсионери в къщи с пенсия от 150-200лв как се живее?Помагаме разбира се с каквото можем,но е много трудно.Жалко живеем в държава България..........
Напълно те разбирам,почти сме в същото положение.Съвет не мога да ти дам.Благодаря на Бога,че е лято правим икономия от тока за сега.Не ми се мисли след 3 месеца.Живеем с надежда нещо да се промени.Желая ти късмет.

# 11
Как да работи момичето, при условие, че учи медицина.Та изпитите им са до юли месец, сложете после и летен стаж...замина лятото.Искам да кажа, че студентите по медицина са много ощетени откъм лятна почивка.Докато други студенти заминават по бригади и изкарват добри суми, то студентите по медицина няма как да заминат на бригада, защото абсолютно по никакъв начин не може да си отлагат изпитите.
Емпатични са чувствата ми към теб, rosacanina.Но в крайна сметка, радвай се, че сте живи и здрави и все някакси успявате.От всичко има изход, когато близките ти хора са около теб.Един ден със сестра ти ще се отблагодарите на родителите си и ще си спомняш с усмивка за тези трудни моменти!
Успех и давай смело напред!

# 12
  • Мнения: 804
Не е виновна кризата, а това че сте се метнали извън чергата си.
То вярно, всички решиха да "учат за консули", ама немой.
Цялото младо селско народонаселение в Ивропъ съ изнеси, а цялото старо народонаселение руча трикольор и се хвали с децата си.
Майка ти и Христос да беше, не би издържала на всички търтеи около себе си. Виснали сте и всички на врата на жената, че се и жалвате.
Ако темата е истина - жалко за теб и сестра ти. Вие сте най-големите егоисти.
Поклон пред майка ти.
На нейно място бих ви пратила да поработите малко.
Никой не е умрял като е прекъснал...

# 13
Бабилия, ти си един човек, чието сърце е сбръчкано от безчувствие.Не мога да повярвам, че има такива хора като теб.
Защо не си спестиш "остроумните" и пренебрежителни постове.Май в тема като тази някак не върви да излееш старческата си деменция.
Не си преминала през перипетиите на това момиче, може би затова си толкова елементарна.А това момиче тук се бори въпреки премеждията и не учи за "конусл", а за нещо далеч по хуманно.И професията й не е достойна за подигравки от твоя страна.Явно не си и запозната как се влиза и учи за медицина.Откровено ме дразнят хора като теб.И дано съдбата единд ен не те отпрати при този лекар, който днес ти посъветва да остави ученето си.
rosacanina, никога не се предавай.Всичко това идва, за да те направи по-силна и амбицирана.Родителите ви се борят за вас, казах ти, ще се гордеят един ден с вас.

# 14
  • Мнения: 348
Положението наистина е тежко, но понякога един завой в живота води към по-добро.
Прекъсването на следване по медицина не е за препоръчване . И все пак има варианти, в които нещата могат да се съчетаят.
Ако опре до там, че има опасност да изгубите апартамента , ти и сестра ти ще трябва да се разберете да поработите по една година поне.

Мед. сестри в Англия и Швейцария са мн. добре платени! Ще караш и стаж в добра европейска болница, ще се запознаеш с други среди... ако има вариант да ти приравнят образованието дотук с това на мед. сестра или направиш лична договорка с някоя болница в Европа. Предполагам, все един от трите езика - англ. ,френски, немски - ще знаеш на средно ниво, щом имаш потенциал за медицина.

Общи условия

Активация на акаунт