Какво точно е 'мъж под чехъл'?

  • 9 091
  • 226
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Добро утро и спорна работна седмица на трудещите се.   bouquet

Една тема от мен, за начало.   tooth

Кой мъж се нарича 'под чехъл'?  newsm43

Мъж под чехъл ли е този, който зад гърба на жена си е много отворен, но когато е с нея се държи все едно е глътнал бастун?

Да поразмишляваме.  Laughing

# 1
  • Мнения: 25 600
Е, защо не написа Гил Грисъм в заглавието още, ами толкова увъртяно...  newsm78

# 2
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Мъж под чехъл е такъв, който ходи с чехъл на главата, това е. Ако ходи с тиган, ще е мъж под тиган.

# 3
  • Мнения: 15 619
Мъж под чехъл = силен на приказки, ... кога жената я няма.  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 3 405
Някой, който още живее с мама, т.е. под маминия чехъл.

# 5
  • Мнения: 2 018
Мъж под чехъл ли е този, който зад гърба на жена си е много отворен, но когато е с нея се държи все едно е глътнал бастун?

Точно. Голям майтап са такива мъже.  Laughing

# 6
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Убития Спайдермен  Laughing
Сериозно-мъж,с който не се обсъждат и не се взимат никакви решения.Така де,за какво е жената?И за какво той е щипнат м-ду пода и чехъла?

# 7
  • Мнения: 830
Това е онзи мъж, който стои м/у фикуса и позореца за да не му духа на фикуса и това под зоркият поглед на тъщата     Mr. Green

# 8
  • Мнения: 335

На "старобългарски": "Застъпили са му църуля"  Laughing

# 9
  • Мнения: 2 448
Според мен удобна и доброволна позиция, която са заели някои мъже, които ако не са под чехъла на жена си не стават за нищо.  Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 816
Страшен Мъж.Оставя жената да прави каквото си иска,а той прави каквото тя каже. Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 1 310
Мъж, който, докато се ожени е под командването на майка си,   ruporuu clockа след сватбата - под командите на жена си.  fight

# 12
  • Мнения: 17 407
На мен много мъже ми изглеждат под чехъл/ток на обувка. Може и моят да е такъв за някои, знам ли Laughing
Абе, ако и двете страни са доволни, къф е проблемът?

# 13
  • Мнения: 5 370
Мъж, дето са го настъпили на сватбата и са му отчупили по-голямото парче от питата. Mr. Green
Демек, вкаран в правия път from the very beginning. Mr. Green

# 14
  • Мнения: 7 947
Моя е такъв  Joy
Когато се запознахме -беше леке, в буквалния смисъл на думата, но с много нерви, усилия и проблеми - стана ми златце. Ето затова ме призна, че трябва да си ме слуша  Mr. Green

Иначе силен на приказки, когато я няма жената, а в нейно присъствие мушичка - не е мъж под чехъл, а лицемер.

# 15
  • Мнения: 3 405
Жените сме по-силния пол, нормално е да има мъже под чехъл.
Останалите са ергени, които не живеят с майките си.

# 16
  • Мнения: 2 196
''Мъж под чехъл'' е мъж, който не може да си позволи да купи красиви обувки с ток на жена си.

# 17
  • Мнения: 2 716
Това е умен мъж. Не спори с жени  Wink

# 18
  • Мнения: 7 947
''Мъж под чехъл'' е мъж, който не може да си позволи да купи красиви обувки с ток на жена си.

Това е мъж без възможности и е много далеч от мъж под чехъл...не всичко се измерва с парите бе хора  ooooh!

# 19
  • Мнения: 335
''Мъж под чехъл'' е мъж, който не може да си позволи да купи красиви обувки с ток на жена си.
...не всичко се измерва с парите бе хора  ooooh!

Май не разбра шегичката.

# 20
  • Мнения: 3 405
Не всичко се приема буквално, бе viliko  Laughing

# 21
  • Мнения: 7 947
Ами шега не-шега, то пък тия пари просто вече ми вадят очите  Crazy

# 22
  • Мнения: 335
Идеята е, че не съществува мъж без нещо на главата си.
Или ще е чехъл, или ще е цървул, или ще е токче, или украса на елен...

Естествено постановката е погрешна.
Но всяка жена има право да се успокоява някак си  Laughing

# 23
  • Мнения: 6 618
Мъж без право на мнение у дома.
Със сигурност има и мъже с възможности /финансови/ ,които могат да минат за мъже под чехъл.

# 24
  • Мнения: 3 521
"Мъж под чехъл" е модна тенденция. Както гей-парадите.

# 25
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Мъж, който при сключване на брака приема фамилията на жена си. Познавам такъв   Mr. Green В настоящият момент е под чехъла не само на жена си , а и на цялата й рода. Раздават му команди , а той козирува и изпълнява. Евалата на таКвиЗи укротителки и възпитателки! Ама не го жаля! Само лееекинко ми става лошо като го видя.

# 26
  • Мнения: 2 196
Идеята е, че не съществува мъж без нещо на главата си.
Или ще е чехъл, или ще е цървул, или ще е токче, или украса на елен...

Естествено постановката е погрешна.
Но всяка жена има право да се успокоява някак си  Laughing


Няма да си умра неразбрана, амин. Laughing

Естествено, че е погрешна постановката, но повечето мъже оставят на жените си дребната радост да въобразяват, че са едни малки, домашни Наполеончета. Много е симпатично, погледнато отстрани. Laughing

# 27
  • Мнения: 3 447
''Мъж под чехъл'' е мъж, който не може да си позволи да купи красиви обувки с ток на жена си.
Или обратно - мъж, чиято жена си стои вкъщи, защото няма нужда да работи.

# 28
  • Мнения: 3 268
Не знам какво е,а понякога ми се иска да знаех.На моя в къщи,тестостерона му е в повече,та не търпи чехли никъде.

# 29
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
''Мъж под чехъл'' е мъж, който не може да си позволи да купи красиви обувки с ток на жена си.
Или обратно - мъж, чиято жена си стои вкъщи, защото няма нужда да работи.

и двете са грешни твърдения ....

# 30
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
повечето мъже оставят на жените си дребната радост да въобразяват, че са едни малки, домашни Наполеончета. Много е симпатично, погледнато отстрани. Laughing
Повечето жени оставят мъжете си да мислят така.

По темата:
Сигурно визират някакво насекомо (черно) и идеята е, че чехълът не е настъпал и остава поне въздух за дишане, бил той спарен.

Вилико, след улулиците в темата за МДж си вземам мислите назад, ти си едно много сериозно, задълбочено и умерено момиче.  Peace

# 31
  • Мнения: 8 917
Познавам такъв  - умен, забавен, готин, добър, едновремешен "оборотен пич".........и заради детето е мъж под чехъл....не му харесва да се карат и затова си мълчи....в първият момент като видях какво е положението останах като гръмната....и досега не мога да проумея отношението на мацката и неговата покорна реакция - няма да навлизам в подробности...беше ми мъчно, защото го питах - щастлив ли си и той  - да, когато сме с малкият и ако сме само двамата сме си най-добре.....след това ми стана тъпо - коя съм аз, че да окачествявам кой е щастлив и кой не, може пък така да е щастлив.....

# 32
  • Мнения: 274
Кофти е да си чехлар, както и да го погледнеш. Ако жена ми се опита да ми дава тон в живота, ще я изгоня като куче!

# 33
  • Мнения: 11 607
Мъж, който чака с нетърпение жена му да иде някъде, за да може той да живее така както той иска! За съжаление жената рядко ходи някъде и го оставя сам, следователно той рядко(да не кажа никога)живее така както той си иска!

# 34
  • Мнения: 3
Голям го вади ,ама мек.

# 35
  • Мнения: 7 947
Има мъже под чехъл, които са такива по принуда някак, така са се стекли обстоятелствата, живее в дома на съпругата, тя изкарва повече пари и т.н., т.н. Те са хората, които мрънкат и говорят другояче зад гърба на жена си. Защото не са доволни. Не са щастливи. Не са приели нещата, но не могат и да ги променят. неудовлетворени са. Тях не ги понасям - за мен са лицемерни, двулични и неискрени.
Има обаче и такива мъже, с такъв тих и скромен характер, които не умеят да взимат решения, не обичат да се налагат, да водят, да носят отговорност и понеже го знаят - доброволно се оставят на по-властната, по-силната, по-можещата половинка. Те са добри  съпрузи и дават свобода на изява на онзи характер, които просто го заслужава и умее. Те са доволни по този начин. Тук не виждам нищо лошо.
Пък и в двата случая жената е наясно какво животно взема за спътник, така че...

# 36
  • Мнения: 335

Странна тема, като се има предвид, че изразът е измислен от мъже.

# 37
  • Мнения: 7 947
Това какво значение има  newsm78

# 38
  • Мнения: 4 292
Мъжете под чехъл са слабохарактерните мъже, които трудно вземат решения. Първо мама и тати са правили това вместо тях, а в последствие функцията се предава на жената.
Много често, в очите на околните жената е истинско чудовище, а той - добрият и онеправданият.

# 39
  • Мнения: 7 947
Аз уважавам всеки, който е във вътрешен мир със себе си, доволен е от това, което има, защото е това, което иска.
В тая насока - стига да е щастлив един мъж, пък било то и мъж под чехъл - браво! Всеки си има свое собствено място под слънцето, нека не корим другите за техния избор, защото не се покрива с нашия.

# 40
  • Мнения: 4 292
Това към мен ли е насочено? Защото аз никой не коря, а констатирам. Това ми е мнението по въпроса и си го изказах.

# 41
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
 Ако ходи с тиган, ще е мъж под тиган.

 JoyТефал, ти мислиш за всичко Joy

Кофти е да си чехлар, както и да го погледнеш. Ако жена ми се опита да ми дава тон в живота, ще я изгоня като куче!

Марадона, много сериозно го раздаваш  Joy

# 42
  • Мнения: 5 577
Радвам се, че толкова мнения има в темата, защото аз наистина не можех да си отговоря точно /може би защото нямам толкова опит/.

Точно - този, който гълта бастуна когато е с жена си, е лицемер. А под чехъл е този, който чака жена му да замине някъде, за да живее както иска. Това мисля, но не зная как да се изразя. Затова и пуснах тема.
За щастие моя не е от нито един от двата споменати вида.
За нещастие, имаме доста познати от двата вида.

# 43
  • Мнения: 166
За мъжа под чехъл не знам, но горко й на жената в чехъла. Във всеки един момент може здраво да се подхлъзне.
Не че имам нещо против - всеки да живее, както му е удобно. Самата аз не харесвам крайностите в отношения, наречени не случайно "партньорство".

# 44
  • Мнения: 7 947
Ама то партньорството може да бъде 50 на 50 , а може и 90 на 10, варианти всякакви и все си е партньорство, зависи партньорите как се разберат и кой как ще бъде доволен  Wink

Защо не завиждаш на жената в такъв случай с чехъл само не разбрах  newsm78

# 45
  • Мнения: 24
Не мога да дам точната дефиниция, но мога да дам точния пример. Себе си!  Sad
Простоват, тих, кротък, възпитан, деликатен и невзрачен човечец. Жена ми ме командва и ме хока по цял ден, а когато не е наблизо и не ме вижда какво правя на компютъра, влизам в бг-мама и се правя на много отворен!  Peace

# 46
  • Мнения: 592
Темата е за женските блянове, нали....

# 47
  • Мнения: 3 268
Такъв блян могат да имат само комплексирани жени.Един мъж ако не те кара да трепнеш,да ти се обърне сърцето само като го видиш на вратата,какъв мъж е!?Мъж,на когото можеш да разчиташ,който може да те защити,който може да смени гумата на колата,който ще се сбие заради теб,който винаги плаща сметката в ресторанта,ето това е мъж.Друг вид не ща.

# 48
  • Мнения: 4 585
Мъж, пишещ в женски форум.
Тъй де, все някой трябва да го изслуша /прочете/.

# 49
  • Мнения: 2 556
Мъж под чехъл е една от несбъднатите ми мечти  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 7 947
Такъв блян могат да имат само комплексирани жени.Един мъж ако не те кара да трепнеш,да ти се обърне сърцето само като го видиш на вратата,какъв мъж е!?Мъж,на когото можеш да разчиташ,който може да те защити,който може да смени гумата на колата,който ще се сбие заради теб,който винаги плаща сметката в ресторанта,ето това е мъж.Друг вид не ща.
Един мъж под чехъл преспокойно може да покрие тези елементарни критерии  Wink

# 51
  • Мнения: 5 577
Мъж под чехъл е една от несбъднатите ми мечти  Mr. Green

 hahaha

# 52
  • Мнения: 166
...а може и 90 на 10, варианти всякакви и все си е партньорство,
Подобно съотношение ме устройва само в делови план. В личен - не.

# 53
  • Мнения: 7 947
То голяма разлика няма - или обичаш, или не обичаш ти да си водещата...
И пак не разбрах, защо не им завиждаш на жените с мъже под чехъл?

# 54
  • Мнения: 3 405
Само да вмъкна, че Клю и ДиС са две различни вселени.

# 55
  • Мнения: 24
Такъв блян могат да имат само комплексирани жени.Един мъж ако не те кара да трепнеш,да ти се обърне сърцето само като го видиш на вратата,какъв мъж е!?Мъж,на когото можеш да разчиташ,който може да те защити,който може да смени гумата на колата,който ще се сбие заради теб,който винаги плаща сметката в ресторанта,ето това е мъж.Друг вид не ща.

Брей...все едно мен описа! Естествено без смяната на гумите, все пак не съм автомонтьор...и без плащането на сметките...да си имаме уважението все пак  Peace ...абе то май само сбиването остана, но там съм пръв!  Hug

# 56
  • Мнения: 3 268
Аааа не,без гумите и сметката не става! Grinning

# 57
  • Мнения: 166
То голяма разлика няма - или обичаш, или не обичаш ти да си водещата...
И пак не разбрах, защо не им завиждаш на жените с мъже под чехъл?
Има. В службата работиш - там няма значение какво обичаш ти или партньорът. В личния живот само това има значение.
По въпроса ти. Един такъв мъж е доста хлъзгава територия. Настъпаните работи, освен, че се размазват, може и много да замиришат. Не искам да обиждам никого, това е моята гледна точка.

# 58
  • Мнения: 7 947
От това какво обичаш - как виждаш нещата - взимаш своите решения. Има много общо характера с отношенията във всеки план.
Хлъзгав не знам дали е, може би ти имаш пример, които не споделяш, защото иначе не е нужно да оприличаваме мъжете под чехъл като лайна, просто защото ще се обидят  Wink И не забравяй, че за всеки влак си има пътници.
Принципно исках наистина да обясниш кое как и защо, но явно не ти се иска или и сама не знаеш.

# 59
  • Мнения: 3 447
Мъж,на когото можеш да разчиташ,който може да те защити,който може да смени гумата на колата,който ще се сбие заради теб,който винаги плаща сметката в ресторанта,ето това е мъж.
Да де, мъж, който да служи на жена си  Laughing

# 60
  • Мнения: 3 268
От както са създадени мъжът и жената,мъжът е по-силен и доминиращ.Той закриля и обгрижва,но не бива да бъде газен с чехъл,иначе какво мъжко ще му остане?Само Y хромозомата.

# 61
  • Мнения: 7 947
Мъжкото на един мъж не е само да бъде силен  ooooh!
За едно семейство има и много неща, които са изключително важни.

# 62
  • Мнения: 3 405
Разбира се, с перо трябва да бъде гален. И с въже на врата, може и по-дълго, но не прекалено, за да си знае мястото, все пак  Laughing

# 63
  • Мнения: 260
Мъжът под чехъл е мъж, дето в отсъствие на жена си се оплаква от нея и я критикува, но насреща й гък не смее да каже  Mr. Green

Много такива около мене, между другото...

# 64
  • Мнения: 3 447
Добре де... един мъж, който благодарение на галенето с перо обгрижва жена си, прави всичко според нейните желания, изобщо - поставен е изцяло в услуга на жената - какъв е в крайна сметка, мачо или под чехъл?

# 65
  • Мнения: 1 650
Мъж под чехъл е мъжът, който няма мнение и се съгласява за всичко с жена си.

# 66
  • Мнения: 7 947
И семейството й  Peace

# 67
  • Мнения: 3 405
viliko, мила, виждам, че разбираш живота, благодаря ти, че ни помагаш и ние да го разберем  Peace

# 68
  • Мнения: 5 462
Мъжът под чехъл е мъж, дето в отсъствие на жена си се оплаква от нея и я критикува, но насреща й гък не смее да каже  Mr. GreenМного такива около мене, между другото...
Потвърждавам .
С две думи дундьо .На такива отдалеч им личи , че са дундьовци .
На която и харесва да има такъв до себе си , лесно може да го намери .
Имат отличителни белези.

# 69
  • Мнения: 166
От това какво обичаш - как виждаш нещата - взимаш своите решения. Има много общо характера с отношенията във всеки план.
Хлъзгав не знам дали е, може би ти имаш пример, които не споделяш, защото иначе не е нужно да оприличаваме мъжете под чехъл като лайна, просто защото ще се обидят  Wink И не забравяй, че за всеки влак си има пътници.
Принципно исках наистина да обясниш кое как и защо, но явно не ти се иска или и сама не знаеш.
Вилико, струва ми се, че ти се обиждаш в случая и ми е напълно понятно защо. В моето лично обкръжение няма кой да се обиди. Умея да разграничавам "нещата" и да правя разлика кога какво се изисква от мен, кога имам право на избор и кога не, до къде могат да стигат компромисите и доколко си заслужават. В работата си мога да бъда и командващ, и командван - би било глупаво да не го приемам. Личният ми живот е територията на личните ми предпочитания. Едно от които е равнопоставеност на партньорите.
П.П. Отдавна не беше ми се случвало толкова упорито да ползвам различните родове и форми на "лично".

# 70
  • Мнения: 46 510
5 страници и всички се правят на ударени  Mr. Green

Хората, които описвате дотук не са "под чехъл", те са хора тип Изпълнител, такива са не само пред жена си, но и пред майка си, приятелите, шефа и т.н. - въпрос на характер Peace

Иначе може да си тълкувате още 5 страници, но важното е какво е искал да каже авторът  Laughing "Мъж под чехъл" е измислено от човек с комплекси, който не може да се докаже по друг начин, освен като тъпче някой по-слаб физически от него, в случая - жена си. Той е възпитаван в това, че е нещо повече от нея, че е господар, неговата дума е закон, без значение дали жена му има аргумент, който е в полза на решението, че трябва да му се слугува и е срамно да хване да свърши нещо в собствения си дом и това се явява перфектното оправдание да си осигури правото да живее един безгрижен живот, без никакви задължения, включително към децата, ма как ще бута количката, да не е "мъж под чехъл"  Laughing като може през това време да седи в кръчмата и да почива заслужено, парадирайки пред приятелите си какъв "мъж"е и т.н.

Но в горното няма нищо лошо, лошото е, че има много жени, възпитани да бъдат жени на "истински" мъже (кавичките не са сложени случайно) и те довръшват онова, което са започнали родителите му.

Бракът в партньорство и като такова, трябва да има равностойност, поне приблизително, нито единият, нито другият трябва да е под нещо, освен в леглото ...

# 71
  • Мнения: 7 947
От това какво обичаш - как виждаш нещата - взимаш своите решения. Има много общо характера с отношенията във всеки план.
Хлъзгав не знам дали е, може би ти имаш пример, които не споделяш, защото иначе не е нужно да оприличаваме мъжете под чехъл като лайна, просто защото ще се обидят  Wink И не забравяй, че за всеки влак си има пътници.
Принципно исках наистина да обясниш кое как и защо, но явно не ти се иска или и сама не знаеш.
Вилико, струва ми се, че ти се обиждаш в случая и ми е напълно понятно защо. В моето лично обкръжение няма кой да се обиди. Умея да разграничавам "нещата" и да правя разлика кога какво се изисква от мен, кога имам право на избор и кога не, до къде могат да стигат компромисите и доколко си заслужават. В работата си мога да бъда и командващ, и командван - би било глупаво да не го приемам. Личният ми живот е територията на личните ми предпочитания. Едно от които е равнопоставеност на партньорите.
П.П. Отдавна не беше ми се случвало толкова упорито да ползвам различните родове и форми на "лично".

Не се обиждам, но когато не разбирам - питам. Както в случая. Два пъти те попитах защо не завиждаш на жените с мъж под чехъл. Отговор не даде, освен, че мъжа е лайно...леко смешно  Thinking

От друга страна има два вида мъже под чехъл според мен и назад описах - едни, които не се кефят на това и мрънкат и лицемерничат и други, които искат, тоест позволяват да бъдат такива и това не им носи неудовлетворение, а напротив. Има голяма разлика.

И още нещо - и най-голямия мъжкаран може с малко умение да го накараш да простре и изхвърли боклука - това мъж под чехъл ли е? Какво точно влагате в мъж под чехъл...

Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 15:29 от viliko

# 72
  • Мнения: 335
Затова рекох, че е странна тема.
Как жена би могла да знае какво е "мъж под чехъл" като изразът е измислен от трима мъже?

С него те спешават четвъртия, заради когото бирата им се стопля, докато го чакат за карето.
А той се мотка у тях, където по същото време е и жена му.
Няма значение защо се мотка там - важното е, че понятието е измислено, за да се има предвид, ако някой реши да се мотка за мъжки сбор.

Цяла реклама за бира има по този сюжет.
И рекламата става, и бирата.

# 73
  • Мнения: 46 510


Абе то стигне ли се до там, че трябва да го караш и молиш да се грижи за собствения си дом, все едно е нещо чуждо ...

# 74
  • Мнения: 7 947
Ееееее, извинявай ама не зная кой мъж самодоброволно ще простира прането, без дори да му намекнеш  Wink

# 75
  • Мнения: 1 650
Ееееее, извинявай ама не зная кой мъж самодоброволно ще простира прането, без дори да му намекнеш  Wink
Joy Joy Joy
Може, може.Може и да обича да глади, да мие чинии...

# 76
  • Мнения: 3 164
Такъв блян могат да имат само комплексирани жени.Един мъж ако не те кара да трепнеш,да ти се обърне сърцето само като го видиш на вратата,какъв мъж е!?Мъж,на когото можеш да разчиташ,който може да те защити,който може да смени гумата на колата,който ще се сбие заради теб,който винаги плаща сметката в ресторанта,ето това е мъж.Друг вид не ща.
Peaceна едно мнение сме с теб Heart Eyes
Мъжът с който съм, трябва да бъде такъв, а не само полово да се различаваме Mr. Green

# 77
  • Мнения: 46 510
Ееееее, извинявай ама не зная кой мъж самодоброволно ще простира прането, без дори да му намекнеш  Wink

Искаш да кажеш, че ще те гледа как готвиш, чистиш, подреждаш масата, тичаш след детето, пералнята изпрала, и няма да си вдигне сам задника, за да хване и той нещо?
Е, не е казано, че ще трябва да хване точно простирането, има достатъчно неща, така с годините постепенно всеки си взема неговите задължения и си ги върши, доброволно.
Освен, ако не му пука за теб и те остави да се гърчиш, но важното е, че комшиите няма да кажат, че е "мъж под чехъл" като го видят на балкона да простира ...

П.П. В дома на свекър ми и свекърва ми винаги простира той, не съм видяла някой да го кара  newsm78

# 78
  • София
  • Мнения: 3 064
Мъж под чехъл е мъж "п@тьо".
Никога не може да вземе решение, никога няма инициатива, жена му е нагърбена с тези отговорности, а накрая него го съжаляват, щото го командвала. Ми пада му се!

# 79
  • Мнения: 4 292
Ееееее, извинявай ама не зная кой мъж самодоброволно ще простира прането, без дори да му намекнеш  Wink
Моят! Днес отново простря дрехите, без да го моля, докато аз приготвях закуската на малката и нашата. Изобщо, за много неща не се налага да го моля, да му намеквам и т.н. Това съвсем не го прави мъж под чехъл, което за мен е състояние на духа.

# 80
  • Мнения: 7 947
Ееееее, извинявай ама не зная кой мъж самодоброволно ще простира прането, без дори да му намекнеш  Wink
Joy Joy Joy
Може, може.Може и да обича да глади, да мие чинии...
дааааа, това си жив пример за чехли...

Не се сърди, човече, Клото, това с простирането е просто пример, не се връзвайте точно за това действие. Идеята ми е следната - има си неща, които е привично жената да върши. Същите тези неща обаче може и мъжа да върши, ако му подскажеш или понамекнеш, че може да се включи. Тук не става въпрос той да седи и пърди на масата с чаша бира, докато ти се превиваш от работа. И не става дума за грижа за собствения дом, а за помощ чисто физическа понякога или за неща, които макар да не са трудоемки, пак може да са ти от помощ. Не винаги мъжа може да гадае от какво имаш нужда в съответния момент и няма нищо лошо ти да му подскажеш понякога. Жените са манипулаторки, понякога го правят без да искат. В тия моменти мъжа е ли е под чехъл? Или под чехъл влагаме друго? Ей това исках да се уточни. Защото ако моя се съгласява с мене почти винаги, в това число винаги пред хората - което си е задължително - противоречията и разприте са си вкъщи или поне така би трябвало да бъде - би трябвало всеки да пази достойнството на половинката си дори тогава, когато не е съвсем прав, поне според мен, та ако моя е съгласен с мен в болшинството от случаите, помага вкъщи - има си негови задължения, но и помага, когато аз поискам /без да се прекалява де/, оставя на мен да решавам за лятната почивка, оставя да му поръчвам бирата в заведението ей така - да ми направи кеф примерно и т.н. и т.н. - това под чехъл ли ще да е?
Или когато от уважение мълчи пред роднини, но не щото е путьо, а щото не вижда смисъл да спори или щото възпитанието му не му позволява или просто щото не му се занимава с дърти вещици, или когато оставя на приятелите да го заведат на почивка, не щото няма мнение, а щото преценява да се съобрази с мнението на болшинството? Или когато с вдигната глава и ехидна усмивка подмине някаква обида, или когато премълчи моя хаплива забележчица...или или или...

# 81
  • Мнения: 3 405
Имаме кандидат за тазгодишните форумски номинации  Grinning

# 82
  • Мнения: 1 650
Браво, Vliliko, много точно казано! Hug

# 83
  • Мнения: 166
Мъжът под чехъл е мъж без достойнство.

# 84
  • Мнения: 24
Мъжът под чехъл е мъж без достойнство.

Отдавна забелязвам, че се заяждаш с мен...с какво съм го заслужил?! ...М?  Close

# 85
  • Мнения: 4 585
Харесва те. Понякога става така.
Може даже да не е наясна с чувствата си.

# 86
  • Мнения: 46 510
viliko, ние разсъждаваме малко по-различно, домът и детето се нуждаят от всекидневни грижи, някои от тях може да носят удоволствие, другите са си чисти задължения, те трябва да се свършат без много приказки, за минимално време, колкото по-бързо, толкова повече време ще ни остане за нас, така, че когато се приберем и единият подхване нещо, другия хваща другото, без да седи и да чака някой да му подсказва. А онова за нещата, които е привично жената да прави, такива мисли могат да минат само през главата на мъж от типа на този, който е създдал лафа, обсъждан в темата и на жена му.

# 87
  • Мнения: 166
Душици... Hug Хайде, стига сте спамили.

Не се сърди човече, изключително много се радвам на онова, което описваш като отношения в семейството ви. Не само по тази тема.   bouquet

# 88
  • Мнения: 7 947
Не се сърди, човече , не всеки мъж гадае и умее да влиза така в хода на нещата, а това че не може да го прави не го прави самия него лош, разграничи нещата. Това, че едни се разбират и без думи, а други просто трябва да си кажат - не променя нещата в семейството ни най-малко и не опорчва взаимоотношенията. Когато имаш достатъчно доверие в някого - не се притесняваш или срамуваш или считаш за погрешно да си кажеш, каквото ти идва от вътре, няма нищо лошо в това аз или половинката да си кажем от какво имаме нужда. И да, има си женски работи и мъжки работи - за различните хора те са различни - за мен женска работа си е готвенето, не че моя не го прави също, мъжка работа си е смяната на изгоряла крушка и т.н. Въпрос на виждане. По-важното е това дали всеки е доволен от положението, дали е щастлив, дали дава и получава това, от което има нужда, дали се е изградила т.нар. златна среда. А тя се постига по различен начин за различните хора.

# 89
  • Мнения: 3 521
Не се сърди, човече, сега обяви, че и седнал пикА и ти гарантирам, че ще бъдеш обявена за главна чехларка Laughing Wink.

По темата - не знам мъж, който помага в домакинството дали е под чехъл, но със сигурност на жена му и е по-добре, отколкото на онези, които си ходят с прахосмукачката отпред и тупалката отзад Rolling Eyes.

# 90
  • Мнения: 2 716
И аз така. И като легнем двамата под колата, всичко си знам. Помагам и не питам  bowuu  Joy

# 91
  • Мнения: 46 510
Ами мен не ме е срам да си сменя крушката, вместо да седя на тъмно, не виждам особена разлика м/у това да завинтя капачката на лака си или изгорялата крушка, на същия принцип е  Mr. Green
А и не виждам защо винаги се намесват инцидентни неща като това, какво общо имат с ежедневните? Не ми казвай, че всеки ден ви горят крушките  Laughing или, че като направиш пролетно почистване после цяла година седиш и не пипваш нищо Simple Smile

... Въпрос на виждане. По-важното е това дали всеки е доволен от положението, дали е щастлив, дали дава и получава това, от което има нужда, дали се е изградила т.нар. златна среда. А тя се постига по различен начин за различните хора.

Това е така, има жени, които са доволни и от това, че всеки ден ядат бой, лошо няма, всеки има различни разбирания за живота, но защо трябва да измисляме хиляди оправдания за елементарни неща, които са част от ежедневието на възрастен човек и да слагаме определения?

surfline, тц, прав,  лошото е, че детето го имитира, ама ще си мине си с тоя кусур  Mr. Green

# 92
  • Мнения: 7 947
Явно обичаш да се "ловиш" за буквалния смисъл.
Не, не стоя на тъмно. Не, не ни горят крушките всеки ден  Crazy
 Не говоря за инциденти. Давам прости примери. Не измислям оправдания.
Аз не виждам нищо прекрасно в роботизирането на отношенията - всеки действа , без да говори. За мен не е проблем да кажа какво искам, как го искам, кога го искам. Много по-близко ми е, отколкото да вярвам и да очаквам, че моя винаги ще се сети какво имам впредвид. И много скучно ми звучи подобна предсказуемост...
Това на мен обаче, затова казвам, че различни хора, различни виждания.

# 93
  • Мнения: 46 510
За нищо не се ловя, казвам само, че не може инцидентна повреда да е оправдание за целогодишно седене, а дали е крушка, спукана гума или каране на пералнята на ремонт, няма значние, не могат да се сравняват нещата, които трябва да ни минават през ръцете всеки ден, с нещо, което я стане, я не.

И това, че никой не заповядва на другия, не значи, че не си говорят, има много теми на разговор, различни от "Вдигни масата и измий чиниите" Peace

На мен не ми е скучно, ако ми беше скучно, щях да си потърся някой друг  Grinning

Както и да е, това е моето обаснение на лафа от темата и аргументите към него, е задължавам никой да ги приема, щом има по-добри под ръка  Hug

# 94
  • Мнения: 7 947
Какво едногодишно седене  ooooh!

Спирам вече, мисля, че бях достатъчно ясна за тези, които искат да вникнат и достатъчно неразбираема за тези, които са на друго мнение.
Нищо лично, просто   bouquet

# 95
  • Мнения: 4 300
И без това отдавна влезе в номинациите, а за предизборна кампания ми се струва твърде рано. Макар че я започна достойно дето се вика:)

# 96
  • Мнения: 7 947
За предизборна много си се объркала - отдавна започнаха, но то не всеки разбира от политика  Crazy
Наистина не виждам нищо подигравателно в изказванията си, но ти щом откри и реши, че е наложително така подобаващо да ми отвърнеш...дерзай, но поне по-компетентно го прави.

# 97
  • Мнения: 3 405
Личи ти, че не четеш темите след трета страница  Laughing

# 98
  • Мнения: 4 300
Въпрос с повишена трудност за потребители с над 500 мнения.
Когато прочетете"номинации" и "предизборна кампания" в едно мнение си мислите :
а) евроизбори
б) парламентарни избори
в) годишните форумски номинации & малини
г) на кой му пука, докато обмисля, и е дошъл Гущерът с катанеца и метлата

# 99
  • Мнения: 3 521
Сложно. Трябва да се призове на помощ някой Моделиер. Rolling Eyes

# 100
# 101
  • Мнения: 3 405
Отговорът на роксиния въпрос е 42.

# 102
  • Мнения: 7 947
Не се заяждам, ама между "номинации" и "предизборна кампания" ще да има огромна разлика...та в тая насока не ще да отговоря май  Thinking
Както и да е, темата се измести достатъчно.
Така и не се уточни какво е "мъж под чехъл".

# 103
  • Мнения: 3 405
Така де, аз откога разправям, че ДиС и Клюто са различни вселени.
Тук може да се случи всичко, дори и изместване на темата  Laughing

# 104
  • Мнения: 7 947
Много моля мамите, използващи абревиатури и съкращения - да вметнат за какво иде реч, защото вече съвсем се чувствам непросветена, а това не е добре  Joy

# 105
  • Мнения: 2 196
Така де, аз откога разправям, че ДиС и Клюто са различни вселени.
Тук може да се случи всичко, дори и изместване на темата  Laughing
Аз няколко пъти поглеждам дали не са преместили темата, като гледам как върви дискусията. Обърках се 'начи.

# 106
  • Мнения: 3 405
ДиС - Дом и семейство.
Клюто - Клюкарника.

Ама ти почети, недей кат' чукчата  Grinning

# 107
  • Мнения: 7 947
Е какво да чета, на работа съм, пък и искам да си я запазя...ей затуй не чета много, а наблягам на писането  Joy

# 108
  • Мнения: 4 585
Мъж под чехъл е мъж, който няма думата при взимането на важни за семейството решения.
Взима  ги жената & тъщата, в по-лекия случай - жената. Често и жената му дава всяка сутрин
джобни за кафе и сандвич.
Това, че един мъж гладел, готвел или перял - е бял кахър, като му се пере - да пере.

# 109
  • Мнения: 481
Мъж под чехъл е мъж, който няма думата при взимането на важни за семейството решения.
Взима  ги жената & тъщата, в по-лекия случай - жената. Често и жената му дава всяка сутрин
джобни за кафе и сандвич.
Това, че един мъж гладел, готвел или перял - е бял кахър, като му се пере - да пере.

А,то било същото като мухльо. Joy
Има ли някой изобщо,който не знае какво е това.

# 110
  • Мнения: 2 716
Щом пие кафе си е само мъж.
Мъжът под чехъл пие мляко с какао.
Не пере, щото не му разрешават. Да не повреди прането.

# 111
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Вилико, запази този ентусиазъм, този форум обикновено е много груб и невъзпитан, не им позволявай да спрат устрема ти. Ти си права.

# 112
  • Мнения: 3 164
5 страници и всички се правят на ударени  Mr. Green

Хората, които описвате дотук не са "под чехъл", те са хора тип Изпълнител, такива са не само пред жена си, но и пред майка си, приятелите, шефа и т.н. - въпрос на характер Peace

Иначе може да си тълкувате още 5 страници, но важното е какво е искал да каже авторът  Laughing "Мъж под чехъл" е измислено от човек с комплекси, който не може да се докаже по друг начин, освен като тъпче някой по-слаб физически от него, в случая - жена си. Той е възпитаван в това, че е нещо повече от нея, че е господар, неговата дума е закон, без значение дали жена му има аргумент, който е в полза на решението, че трябва да му се слугува и е срамно да хване да свърши нещо в собствения си дом и това се явява перфектното оправдание да си осигури правото да живее един безгрижен живот, без никакви задължения, включително към децата, ма как ще бута количката, да не е "мъж под чехъл"  Laughing като може през това време да седи в кръчмата и да почива заслужено, парадирайки пред приятелите си какъв "мъж"е и т.н.

Но в горното няма нищо лошо, лошото е, че има много жени, възпитани да бъдат жени на "истински" мъже (кавичките не са сложени случайно) и те довръшват онова, което са започнали родителите му.

Бракът в партньорство и като такова, трябва да има равностойност, поне приблизително, нито единият, нито другият трябва да е под нещо, освен в леглото ...
Не се сърди,  твойто ми заприлича като няма мъжка-няма женска работа Twisted Evil
Ами то с тази еманципация няма да знаем след време кой е мъжа и коя жената CrazyМоже би еволюцията ще си каже думата и бъдещото поколение ще е безполово Mr. Green Sick

# 113
  • Мнения: 17 407
 Не му давам да простира, защото не може. Минавам аз след него да пренареждам. Знаех си, че моят е под чехъл, направо с двата го натискам, като хлебарка е.
Усойници с усойниците му, какво сте се разсъскали срещу вилико! Тенденциозно е, наблюдавам аз Mr. Green

# 114
  • Мнения: 46 510
Не се сърди,  твойто ми заприлича като няма мъжка-няма женска работа Twisted Evil
Ами то с тази еманципация няма да знаем след време кой е мъжа и коя жената CrazyМоже би еволюцията ще си каже думата и бъдещото поколение ще е безполово Mr. Green Sick

Не знам, не съм го делила умишлено, според мен си сидва отвътре, чисто човешки неща, стига човек да успее да превъзмогне натиска отвън, 2-ма възрастни, всичко на 2, не мога да си представя да обгрижвам здрав, прав човек като болногледачка, когато сме живяли отделно, всеки е полагал същите грижи сам, като сме заедно, нормално е да се облекчим и да ги поделим, а не да тежим един на друг  Rolling Eyes но пък всеки си има своите разбирания Peace

# 115
  • София
  • Мнения: 2 896
аз познавам един, който не под чехъл, ами под цяла обувна фабрика е.
ама май е доброволно в неговия случай.

# 116
  • Мнения: 5 577
аз познавам един, който не под чехъл, ами под цяла обувна фабрика е.
ама май е доброволно в неговия случай.

я я сподели  Mr. Green

# 117
  • Мнения: 7 947
Това, че аз например деля женските и мъжките работи, не значи че обгрижвам моя като болногледачка, нито пък значи, че ми тежи. Именно, идва си отвътре. Всеки вкъщи си има определени задължения и ангажименти, свързани с дома и всеки си ги изпълнява кой по-добре, кой по-зле. Принципно на жената се падат повечето, нека не се лъжем. Пък и всичките да й се падат - щом сама го приема, какво го нищим? Ако мъжа сам приема да е под чехъл - същата работа. Щом ги влече дето се вика...

За мен брака /съжителството/ определено не е просто партньорство и споделяне на половина на грижите и домакинството. Има много други неща като това да ти е приятно с тоя човек, да споделяш с него, да ти е кеф да си пиете биричката вечер, да не можеш да живееш без него, щото ти липсва. Тук не слагам парите, те са друга химера. Говоря за такива емоции, чувства, страст, без които на мен ми се вижда невъзможен брака. Ако те са налице не мисля, че факта дали той сам се е сетил да изхвърли боклука или аз съм му казала, има значение!

# 118
# 119
  • Мнения: 46 510
... Ако мъжа сам приема да е под чехъл - същата работа ...

Какво значи един мъж да приема сам да е под чехъл  newsm78 това не го разбирам?

... Има много други неща като това да ти е приятно с тоя човек, да споделяш с него, да ти е кеф да си пиете биричката вечер, да не можеш да живееш без него, щото ти липсва ...

Е това въобще не го коментирам, защото за мен то си е задължителна част  Simple Smile
Но предпочитам да седна да си пия биричката в 20 ч., а не в 22 ...

# 120
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ех, олекна ми.

# 121
  • Мнения: 7 947
Да приема сам да е под чехъл означава, че нито мрънка пред приятели, нито плюе зад гърба на жена си, нито роптае вкъщи, а доброволно се е оставил тя да е водещата, защото така му е по-лесно или защото съзнава, че тя има тая дарба повече от него. На него си му е добре така - тя да се грижи за всичко, той понеже е доволен от това- съответно се отплаща като прави това, което тя очаква. И двамата са си щастливи  Wink

Иначе и аз предпочитам да си пия биричката по-рано, за да мога да изпия повече преди лягане  Joy
Но не става за това въпрос.
Защо мислиш, че ако моя не е така роботизиран и не прави всичко автоматично, без да се налага някой да го подсеща например - няма да свърши в 20ч????? Моя свършва и по-бързо, много зависи  Joy На мен нито ми пречи, нито ми тежи, нито ми е неприятно да му кажа какво да ми помогне. Пък и не всеки ден задълженията са еднакви. Какво лошо виждаш в това да си кажеш примерно "Я ходи купи прах за пране и пусни една пералня"? Ми представи си , че човека не се е ровил в шкафа с препарати и не знае, че е свършил праха. Ето, в тоя момент нормално да го подсетя. Примери колкото щеш, само не се хващай за конкретния, моля те  Laughing Та като цяло - дали аз казвам, дали той казва, дали всеки прави нещо, щото сам се е сетил - все тая, важното е работата да се свърши и да се пие бира по много  Peace

Франзела - здравей   bouquet

# 122
  • Мнения: 15 619
Съвсем ме объркахте. Crazy

# 123
  • Мнения: 46 510
Да приема сам да е под чехъл означава, че нито мрънка пред приятели, нито плюе зад гърба на жена си, нито роптае вкъщи, а доброволно се е оставил тя да е водещата, защото така му е по-лесно или защото съзнава, че тя има тая дарба повече от него. На него си му е добре така - тя да се грижи за всичко, той понеже е доволен от това- съответно се отплаща като прави това, което тя очаква. И двамата са си щастливи  Wink ...

По напред в темата писах, това е човек тип изпълнител, има ги, и сред двата пола, например стои до 24 ч. в офиса, защото колегите му стоварват цялата работа и не може да откаже  Laughing по същия начин реагира и с роднините, всичко живо го настъпва, но пък ако му се падне жена домакиня, и не го пипва за нищо, какво? Не е под чехъл, а силен, истински мъж  Mr. Green

Не знам защо непрекъснато повтаряш роботозиран и автоматично. Ами те всъщност роботите са  тези, които изпълняват командите, хората не, не правят нищо автоматично, имат мозък, мислят с него и тогава решават какво да правят. Не го казвамза конкретен човек, да не вземеш да се обидиш сега, просто не виждам връзка с темата.

Ако не си разбрала, позицията ми е, че хората живеят, както им е удбно, мъже и жени под обувки няма, има лаф, измислен за нечие удобство ...

# 124
  • Мнения: 7 947
Е като сама си писала назад - защо ме питаш какво значи  Laughing
Както и да е, като цяло не мисля, че това да говориш е проблем, да казваш, да подсещаш и т.н. - в тая насока писах, пък и това, че някой прави нещо, без да го ръчкат далеч не значи, че е по-щастлив от онези, които понякога имат нужда от подсещане. Поне това не е доказателство. А автоматичното и роботизираното е по повод именно на това да вършиш нещо , защото така си научен да изпълняваш. Трябва си и спонтанност. И понякога именно това, че един мъж е приучен да върши всичко онова, което е наложително и то всяка вечер, без и дума да обели, е признак на чехълство...Да не се обидиш, казвам понякога, не конкретно за теб!

# 125
  • Мнения: 2 448
Това тема за рекламиране на привлекателността на мъжете под чехъл ли е или аз се обърквам нещо?  newsm78  Laughing

# 126
  • Мнения: 4 585
И понякога именно това, че един мъж е приучен да върши всичко онова, което е наложително и то всяка вечер, без и дума да обели, е признак на чехълство...
Или признак на трудолюбие и разбирателство, работа в екип в семейството.

# 127
  • Мнения: 7 947
работа в екип...колко скучно и има офис-звучене  Confused

# 128
  • Мнения: 4 585
Добре, дефинирай трудолюбив и внимателен съпруг, който не е мъж под чехъл.
Какво има толкова да обсъжда и спори за ежедневни дейности? Ние с Вълчицата правихме сребърна сватба. Знаеш ли колко пъти е прано в къщи, почиствано, слагана и вдигана масата, лепени тапети и боядисвано, варосвано? Какво има да говорим, след
като се разбираме с поглед, с кимване?

# 129
  • Мнения: 7 947
Ми не си говорете, ОК, ама това, че други си говорят - далеч не значи, че са по-малко щастливи и няма да направят сребърна  Wink
Нали това искам да кажа - важното е всеки да е щастлив по своему, пък как - негова си работа.

Аз например съм много щастлива дори когато къщната работа не е свършена, други неща ме правят доволна  Wink

# 130
  • Мнения: 3 447
Изобщо вече не разбирам за какво става дума в тая тема  Rolling Eyes

# 131
  • Мнения: 46 510
Е като сама си писала назад - защо ме питаш какво значи  Laughing ...

Писала съм, но след ме ти питаш:

Така и не се уточни какво е "мъж под чехъл".


Помислих, че има нужда от уточняване, но щом няма, ок  Laughing

Това тема за рекламиране на привлекателността на мъжете под чехъл ли е или аз се обърквам нещо?  newsm78  Laughing

Бъркаш, тази тема е за истинските мъжаги, които след работа сядат на двора, а жена им тича с легенче топла вода  Mr. Green

работа в екип...колко скучно и има офис-звучене  Confused

Аз го приемам като работа в екип в екстремен спорт  Mr. Green но пък и игра на гост в хотел и камериерка пак става, в определни случаи  Laughing

Dona, става дума, че всеки, който се държи като възрастен и не чака да му измият г*за е под чехъл, другите, при които жената върши обслужващата дейнст са силни, истински мъже, ох, размечтах се  Mr. Green

# 132
  • Мнения: 4 585
Нищи се дефиниция за мъж под чехъл. Невероятно много се разминаваме.
Потдържам мнението, че не става въпрос за домакинска работа,
а за мъж, който изобщо няма думата при вземане на важни решения, касаещи фамилията.

# 133
  • Мнения: 7 947
Не се сърди човече, Много едностранно го тълкуваш  Confused
Никъде не съм казала, че мия гъза на моя или че съм обслужващ персонал, пък и честно казано не откривам нито един пост с подобно звучене...за кого говориш, от де го извади това заключение  newsm78

Като цяло се говори за мъже. Нормално да има различия. Иначе щяхме да се изпотрепеме за единия хубавец, носител на исканите качества  Laughing

И най-сетне вълка да ме чуе - не наблягам и аз на домакинската работа, ама хич не е определящо това за мен...

# 134
  • Мнения: 3 268
Нищи се дефиниция за мъж под чехъл. Невероятно много се разминаваме.
Потдържам мнението, че не става въпрос за домакинска работа,
а за мъж, който изобщо няма думата при вземане на важни решения, касаещи фамилията.
Абсолютно съм съгласна.Не виждам какво общо има тука домакинската работа!?Един мъж или е путьо или не.Той се ражда такъв или пък мама го създава.

# 135
  • Мнения: 3 447

И най-сетне вълка да ме чуе - не наблягам и аз на домакинската работа, ама хич не е определящо това за мен...
Значи в крайна сметка става дума за секс, знаех си  Mr. Green

# 136
  • Мнения: 7 947
И още нещо  Mr. Green

# 137
  • Мнения: 2 448
И аз се чудя какво е това нещо, само домакинството ли нищите в тез семейства, що ли?  Laughing

Мъж под чехъл е този дето като го почерпили с баница и той тъкмо посегнал към парчето и жена му "ааааааааа, наш Ванко баница не яде".   Mr. Green

# 138
  • Мнения: 4 585
Мъж, който не чака да му измият г*за, мие си го сам, и тъй, и тъй, е почвнал,
измива и на жена си, и на тъща си, п*тките. Преди да дефинираме мъж под чехъл,
трябва да дефинираме секс.

# 139
  • Мнения: 46 510
Засягам въпроса с домакинската работа, защото това е разпространеното тълкуване сред масата, дори да казват друго, вЕрвайте ми, това им минава през главите  Laughing

Жена му може да е казала последната дума по въпроса в кой квартал да живеят или да определи къде ще работи, но това си го знаят те, друго е да го мернат от някъде, че върши онова, което определяш като женска работа, е тогава вече ще се тупнат в гърдите какъв късмет има жена им, че те не са такива.

Да, елементарно мислене е, за нещо толкова нормално, но тук е факт, затова и подобни теми винаги ще са "живи"  Simple Smile


# 140
  • Мнения: 7 947
Мъж, който не чака да му измият г*за, мие си го сам, и тъй, и тъй, е почвнал,
измива и на жена си, и на тъща си, п*тките. Преди да дефинираме мъж под чехъл,
трябва да дефинираме секс.
това с миенето е или не е секс  Thinking

# 141
  • Мнения: 4 585
Това пък с разделението на работата на мъжка и женска е толкова древно,
че няма и къде повече. Ама като искате да си вкарвате квадратен, делете я.
То в града в апартамент мъжка работа няма. Най-много да изгори крушката в банята или да прокапе кран.

# 142
  • Мнения: 46 510
Това пък с разделението на работата на мъжка и женска е толкова древно ...
То в града в апартамент мъжка работа няма ...

Именно де, няма никаква работа  Laughing отдавна не търчи цял ден на лов и не се връща вкъщи с преметнато на гръб животно, но работата, дето казвате, че е женска е константа. Затова не можете да ме убедите, че е нормално в днешно време, в града, двамата да работят наравно, вечер тя да върши "женските" неща, а Големият мъж да седи и гледа в точка, сакън да не засрами жена си, че е мъж под чехъл и да си вкара квадратен  Laughing

# 143
  • Мнения: 7 947
Ама това кой го прави в днешно време  newsm78

# 144
  • Мнения: 34
Всякаква мръсна работа - хвърляне на кофите за смет, чистене на тоалетната, миене на терасите и др. подобни досадни и не чак толкова изискващи деликатност на дама си е мъжко задължение  smile3502 smile3503 smile3525

# 145
  • Мнения: 3 268
Въх!А как е положението с оргазма? Wink

# 146
  • Мнения: 46 510
Ама това кой го прави в днешно време  newsm78

Мъжете и жените, които делят работата на женска и мъжка  Simple Smile

Въх!А как е положението с оргазма? Wink

Мъжкия или женския  Joy
Лошото е, че понякога мъжът е такъв истински мъж, че оргазмът на жена му става работа на друг ...

# 147
  • Мнения: 7 947
Далеч си от истината и то много  Laughing
Никъде подобно нещо не е споменато. Това, че определям някои дейности като типично женски, други като типично мъжки далеч не значи, че аз се бъхтам, моя гледа ТВ вечер...странна логика изваждаш тук.
Не зная защо не приемаш, че хората са щастливи макар с по-различни семейни отношения от вашите. Не всеки има това, което вие имате, но и вие нямате онова, което другите имат, нека бъдем реалисти.

Пък и ние не работим наравно, ако трябва да се уточняваме, ама това е друга тема  Mr. Green
Както и оргазмите са си друга тема, но само ще кажа - колкото повече - толкова по-добре...

Последна редакция: вт, 30 юни 2009, 12:33 от viliko

# 148
  • Мнения: 46 510
Далеч си от истината и то много  Laughing
Никъде подобно нещо не е споменато. Пък и ние не работим наравно, ако трябва да се уточняваме, ама това е друга тема  Mr. Green ...

Офф, защо си мислиш, че говоря само за теб, казвам ти какво е разпространеното тълкуване на задачката, смисълът, който се влага, когато се употребява, а дали ти го приемаш или не и колко  работите с мъжа ти, няма значение ...
 

# 149
  • Мнения: 7 947
Ами като ме цитираш си мисля, че поне малко мен имаш впредвид...пък и обсъждаш основно неща, казани от мен...

# 150
  • Мнения: 875
не знам какво е определението за мъж под чехъл (явно зависи от чехъла, под който са го натиснали), но като го видиш и си му личи по погледа.

# 151
  • Мнения: 4 585
Мъжка работа е мъжът да убие дивеч, да налови риба, да изори, засее, /не жъне/, върже снопите, да овършее, да отгледа жиботни /без птиците/, да им почиства, да изкопае външна тоалетна, яма, ветара, трап за ряпата и морковите, да насече и нацепи дърва, да донесе дърва вкъщи, да разрине снега, да направи пъртина. Та кое от тия прави на Витошка?
Относно оргазмите, на мъжа под чехъл му казват - събувай се и лягай да ми направиш оргазъм.

# 152
  • Мнения: 3 268
Хаха,да ама как да го вдигне като са му отнели всичко мъжко?Скопили са го така да се каже.

# 153
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Настъпан по врата. Първо от майка си, после и жена му, избирана по специалния мамин калъп. Под цели два чехъла... Трудна работа. Двете се мразят, ама са един дол дренки... А той - щастлив мълчи и търпи.

# 154
  • Мнения: 481
Аз пък мисля,че мъжът е под чехъл ,докато е сляп от любов.Или докато някакви обстоятелства,други го принуждават да е в това положение.Иначе на мъжете не им е генетично заложено да са в това състояние.Тук изключвам спорните моменти за мъжка и женска работа,задължения и т.н.
Замислих се и стигнах до това умозаключение ,след като си спомних няколко примера за "чудесни семейства",в които жената е командващата в семейството и изведнъж....развод И този който си е грабнал чукалата е съпругът,или изневерил или просто не издържал...И ето ти голяма изненада за всички.

# 155
  • Мнения: 3 268
Ти ми напомни за един случай.В блока на свекърва ми живееше семейство,кото всички даваха за пример.Най-вече мъжа.Пазарува и мъкне торбите всеки ден,хвърля боклука,жена му нкога не го правеше,всяка вечер извеждаше жена си на разходка и я водеше нежно за ръка.Ехх,как въздишаха съседките по този мъж-мечта.Ненадейно мъжът изчезна...И о чудо,намерил си друга,зарязал жена си!!!Жена му полудя,в истинския смисъл,влезе в лудницата.Така свърши една семейна идилия.Никога не знаеш под едно лустро колко гнилоч се крие.

# 156
  • Мнения: 46 510
Хаха,да ама как да го вдигне като са му отнели всичко мъжко?Скопили са го така да се каже.

Нямам опит, но който мъж има проблем, да взима една лопата и да прекОпа м/у блоковите пространства  Laughing ох, колко бил "слаб" силния пол, душички  Joy

...
Замислих се и стигнах до това умозаключение ...


Аз пък имам обратните наблюдения  newsm78 половината от развелите се мои познати бяха абсолютно либерални - кой където си иска, и с който си иска, тях ги оставям настрана, защото нямат връзка с темата, другите бяха с мъж тип мъжкар, след работа отиваше да пие бира с приятели (защото трябва да си почине след работа, жена му нямаше това право, разбира се, тя е майка, домакиня, има си задължения), всички му завиждаха, че живее като ерген, а в същото време бил добър баща и мъж, само дето виждаше децата си 30 мин. на ден и лягаше преди жена си, защото тя оставаше да си довърши "женската" работа. Накрая тя го изрита, както казваше "Поне да гледам едно дете по-малко". Сега и двамата имат щастливи връзки, но познайте дали той се прави на мъжкар  Mr. Green

... всяка вечер извеждаше жена си на разходка и я водеше нежно за ръка ...

Ох, и аз познавах едни такива, пред хората й сваляше звезди, а вкъщи беше като диктатор, отделно, че я спукваше от бой, докато веднъж тя не изтича на улицата и той хвърли една тротоарна плоча по нея  ooooh! такова чудо не бях виждала, добре, че я уцели в гърба. 

# 157
  • Мнения: 7 947
Мъжка работа е мъжът да убие дивеч, да налови риба, да изори, засее, /не жъне/, върже снопите, да овършее, да отгледа жиботни /без птиците/, да им почиства, да изкопае външна тоалетна, яма, ветара, трап за ряпата и морковите, да насече и нацепи дърва, да донесе дърва вкъщи, да разрине снега, да направи пъртина. Та кое от тия прави на Витошка?
Относно оргазмите, на мъжа под чехъл му казват - събувай се и лягай да ми направиш оргазъм.

А би ли споделил кое е женска работа според теб?

# 158
  • Мнения: 14 654
Този, който по принцип пие друга бира, но след рекламата на Каменица е започнал да пие нея.

# 159
  • Мнения: 3 405
Ха, одисеята продължава  Popcorn

# 160
  • Мнения: 7 947
Този, който по принцип пие друга бира, но след рекламата на Каменица е започнал да пие нея.

Ех, значи и аз съм мъж под чехъл  Joy Joy Joy

# 161
  • Мнения: 17 407
Всякаква мръсна работа - хвърляне на кофите за смет, чистене на тоалетната, миене на терасите и др. подобни досадни и не чак толкова изискващи деликатност на дама си е мъжко задължение  smile3502 smile3503 smile3525

както казва свекърва ми- "не ти отива да изхвърляш боклука" Joy Добавям и миене на прозорци, тъй като, според познати- и това не е за мен.

# 162
  • Мнения: 7 947
Все още чакам какво е женска работа. Не за друго, а защото хем нямало делене според някои на мъжка и женска, хем пък имало типично мъжки неща...объркахте ме.

И последно кое е за предпочитане - мъжкар или мъж под чехъл?

# 163
  • Мнения: 4 585
Казах ти кое е мъжка работа, за да те провокирам да ми кажеш коя е мъжка в апартамент на пъпа на София.
Коя е женска, ти кажи, ти я делиш. Правя в къщи това, което ми е приятно, или смятам, че го правя по-добре.
Ако една работа е неприятна и на двама ни, я правя аз, но не пропускам възможност да я пробутам или поне опитам да пробутам на Вълчицата.

# 164
  • Мнения: 3 405
Вилико, шефът ти те вика  Laughing

# 165
  • Мнения: 7 947
Вилико, шефът ти те вика  Laughing
Tired...така е, когато не знаеш какво да кажеш - наблягаш на нападките и иронията...нормално.

Казах ти кое е мъжка работа, за да те провокирам да ми кажеш коя е мъжка в апартамент на пъпа на София.
Коя е женска, ти кажи, ти я делиш. Правя в къщи това, което ми е приятно, или смятам, че го правя по-добре.
Ако една работа е неприятна и на двама ни, я правя аз, но не пропускам възможност да я пробутам или поне опитам да пробутам на Вълчицата.

Ами аз вече казах, че ги деля, но това , че ги деля далеч не значи, че аз се гърбя, моя си чеше оная работа, щото така било време оно и някои тук на това наблягат. Да, за мен например готвенето си е женска работа - тоест моя, гладенето също, подреждането на секцията с джунджуриите или тоалетката ми, избора на пердета, купуването на саксии, но например подмяната на неща като крушки, разхлабени панти, тупане на килими, подреждане на мазето, чистене на двора, поправката на автомобил или смяната на гуми, подмяната на тоалетната чиния, смяната на бравата - са мъжки. Има и още - например избора на място за почивка си е мой приоритет - купуването на билети или резервацията - негов. Купуването на дрехи е мое удоволствие. Избора на вино - негово. Ей такива разни...
Тоест - ние вкъщи така сме си ги разпределили и гледаме да не си ги мешаме поне тези, установените. Не виждам лошо - но вие кажете, ако виждате нещо нередно!
В същото време, ако нещо на мен ми дойде в повече или на него - ми казваме си и си искаме "сътрудничество". Не виждам и в това нещо нередно, понякога човек не се сеща или се прави, че не вижда, та в тия моменти се поподсещаме.
Ама то е ясно, че при всеки е различно. Но различното от нашето не значи, че ние сме по-добре или по-зле от други. Всеки си има неговия начин.

# 166
  • Мнения: 2 716
Стана ли ясно, че всички мъже са под чехъл, или още има съмнения?

# 167
  • Мнения: 3 405
Така е, Вилико, ти знаеш това най-добре, както винаги  Laughing

# 168
  • Мнения: 7 947
Чудя се понякога ти мнение имаш ли или само така вметваш по някоя реплика  от скука Tired

# 169
  • Мнения: 3 405
Че от теб може ли друг да вземе думата?  Laughing

# 170
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Анджелина никога не е имала мнение, един път не съм видяла да го разхожда. Вилико,  Mr. Green ти си права.

# 171
  • Мнения: 7 947
Момичета, каква ви е идеята нещо явно изпускам...  newsm78

# 172
  • Мнения: 2 716
Франзела ти си провокатор  Crazy

# 173
  • Мнения: 3 521
Моят мъж готви прекрасно, но не може една картина да нивелира, а боядисаната от него стена изглежда като преливане Натурализъм-Реализъм-Идеализъм. Означава ли това, че ако искам да не е под чехъл трябва да оставя творението му на стената, за да отида в кухнята и продължа опитите си да изтровя фамилията с моите бъркочи и рецептите на д-р Идиоткер? Thinking

# 174
  • Мнения: 2 716
Момичета, каква ви е идеята нещо явно изпускам...  newsm78
На 12 страница сме.
Нищо не изпускаш  Outta Joint

# 175
  • Мнения: 2 196
Че от теб може ли друг да вземе думата?  Laughing
Може, може - Никол. От вчера са се заели да ни просветляват, надцаквайки се една друга.
Ей нА, вече ми е светло пред очите.  Laughing

# 176
  • Мнения: 7 947
Моят мъж готви прекрасно, но не може една картина да нивелира, а боядисаната от него стена изглежда като преливане Натурализъм-Реализъм-Идеализъм. Означава ли това, че ако искам да не е под чехъл трябва да оставя творението му на стената, за да отида в кухнята и продължа опитите си да изтровя фамилията с моите бъркочи и рецептите на д-р Идиоткер? Thinking

този въпрос означава, че явно не четеш какво написах, защото доста добре съм обяснила и повторила, че НИЕ ТАКА ГО ПРАВИМ, това е нашият начин за разбирателство. Това не значи, че и вие така трябва и неколкократно наблягам на факта, че е различно при различните семейства. Явно вече не е нужно да пиша, който иска да разбере - разбира, който му се заяжда - се прави на неразбрал или просто на тъп   Stop

# 177
  • Мнения: 46 510
... крушки, разхлабени панти, тупане на килими, подреждане на мазето, чистене на двора, поправката на автомобил или смяната на гуми, подмяната на тоалетната чиния, смяната на бравата - са мъжки ...


Добре се е уредил човек с такива задължения, евала  Simple Smile
За 12 г. имаме 2 изгорели крушки и като идем на гости на родителите ми понеже имат канал, се завира да си рови за кеф.
Няма лошо, че тези неща считаш, че не можеш и не трябва да ги вършиш. И когато се наложи, разбира се, ще поемеш всичко вкъщи, но да седи и да чака да се счупи нещо  Shocked ех, живот  Simple Smile ама важното е да ви харесва ...

Бианkа, не мога да я надцакам, а и не искам  Blush

# 178
  • Мнения: 7 947
Не виждам защо трябва да се надцакваме, никога не съм го целила...

Не зная, явно или аз не пиша ясно, или има хора, които просто не разбират човека отсреща.
Не може така елементарно да се тълкува.
Вече май е излишно, но ще кажа отново, за да внеса яснота, ако евентуално не пиша ясно - "Мъжките" задължения и "женските" задължения така сме си разпределили и това са неща, за изпълнението на които обикновено не си се бъркаме. Това са онези неща, които негласно всеки си знае като задължение. Така ни харесва, да.
Това обаче не изключва други задължения и неща, които също си делим, но според случая. Неща, за които се разбираме на момента, неща, които гласно изказваме. От сорта на "Мило, хайде днес ти да измиеш чиниите" или "Уф, моля те изкъпи детето, докато си гледам Доктор Хаус, мнооого те моля...". При нас просто не става автоматично всеки да подразбира другия къде го сърби. Затова си казваме къде да се почешем.

Човече - какви крушки ползвате?

# 179
  • Мнения: 2 448
Аз пък искрено си признавам, че страшно завиждам на вилико, ама не за мъжа и , ами за работата. Толкова много да може да пише из форума през работно време и да получава пари за което.  Crossing Arms

# 180
  • Мнения: 7 947
Ако ме познаваше - щеше още повече да ми завиждаш, готин човек съм  Wink
А ако имаше и други така интересни теми - още повече щях да се вихря, време имам..за сега, така че давайте предложения...

# 181
  • Мнения: 2 196
Аз пък искрено си признавам, че страшно завиждам на вилико, ама не за мъжа и , ами за работата. Толкова много да може да пише из форума през работно време и да получава пари за което.  Crossing Arms
Е що, може просто да е организирана жената. Ако и в работата е така организирана, както и в семейния живот, съвсем спокойно може да работи и да си цъка из форума.

Никол, не се давай така лесно де. Laughing
Аз още не мога да преценя кой от мъжете е под чехъл и кой мачо. Ама се надявам, че ще разбера.
И стига с тая домакинска работа. Кажете сега как се държи мъжът под чехъл в леглото - реагира на кратки и точни команди или е обучен да поема сам своята част, без да се обажда излишно? Thinking

# 182
  • Мнения: 7 947
Е не мога просто да се сдържа  Joy
значи - ако ми кажете дали моя е под чехъл - и ако се окаже, че е - веднага ще ви кажа и за легловата база  Laughing

# 183
  • Мнения: 2 070
Аз пък искрено си признавам, че страшно завиждам на вилико, ама не за мъжа и , ами за работата. Толкова много да може да пише из форума през работно време и да получава пари за което.  Crossing Arms
Е що, може просто да е организирана жената. Ако и в работата е така организирана, както и в семейния живот, съвсем спокойно може да работи и да си цъка из форума.

Никол, не се давай така лесно де. Laughing
Аз още не мога да преценя кой от мъжете е под чехъл и кой мачо. Ама се надявам, че ще разбера.
И стига с тая домакинска работа. Кажете сега как се държи мъжът под чехъл в леглото - реагира на кратки и точни команди или е обучен да поема сам своята част, без да се обажда излишно? Thinking
хич го няма,чехъла му пречи Joy

# 184
  • Мнения: 17 407
Аз пък искрено си признавам, че страшно завиждам на вилико, ама не за мъжа и , ами за работата. Толкова много да може да пише из форума през работно време и да получава пари за което.  Crossing Arms
Аре, бе! Че да не е само тя Mr. Green

# 185
  • Мнения: 2 196
Моя е такъв  Joy
Когато се запознахме -беше леке, в буквалния смисъл на думата, но с много нерви, усилия и проблеми - стана ми златце. ...

Ти сама каза, че е под чехъл. Казвай сега за легловата база. Crossing Arms

# 186
  • Мнения: 7 947
Ама нали вие никога не сте съгласни с мен,  затова питам - е ли е или не е  Joy

# 187
  • Мнения: 2 196
Така като те чета, спокойно можеш да строяваш цял батальон с мъже. Хем с един чехъл. Joy

# 188
  • Мнения: 25 600
Е, е, давай сега за леглата, че ми стана интересно.  Party

# 189
  • Мнения: 7 947
Така като те чета, спокойно можеш да строяваш цял батальон с мъже. Хем с един чехъл. Joy

Ей това чукане чаках...  Joy

# 190
  • Мнения: 46 510
... Кажете сега как се държи мъжът под чехъл в леглото - реагира на кратки и точни команди или е обучен да поема сам своята част, без да се обажда излишно? Thinking

Към тези добавям и дали си сваля чехлите, докато прави секс  Laughing

viliko, енергоспестяващите карат по 6 г., но не казвай на мъжа ти, че ако и това му отпадне, съвсем ще му доскучае  Simple Smile

# 191
  • Мнения: 3 405
Чехъл за Бианка, че налива масло в огъня  Laughing

Мъжът под чехъл не е в леглото, а до него. Свети на жена си и любовника й.

# 192
  • Мнения: 7 947
За да го твърдиш - може би си го изпитала  Thinking

... Кажете сега как се държи мъжът под чехъл в леглото - реагира на кратки и точни команди или е обучен да поема сам своята част, без да се обажда излишно? Thinking

Към тези добавям и дали си сваля чехлите, докато прави секс  Laughing

viliko, енергоспестяващите карат по 6 г., но не казвай на мъжа ти, че ако и това му отпадне, съвсем ще му доскучае  Simple Smile

О, аз на моя лесно мога да му добавя графата с "мъжките" работи, не се притеснявай  Mr. Green

# 193
  • Мнения: 3 405
Ох, ти наистина знаеш всичко  Laughing

# 194
  • Мнения: 25 600
Дами, не се разсейвайте, давайте за леглата!  Naughty

# 195
  • Мнения: 7 947
Какво по-точно - за мъжете под чехъл, за тези над чехъл или за жените с мъже с чехли  Laughing

# 196
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Викам на 50 мнения тук да се брои едно. Не може да остане това творчество непремирано, моля.

# 197
  • Мнения: 25 600
значи - ако ми кажете дали моя е под чехъл - и ако се окаже, че е - веднага ще ви кажа и за легловата база  Laughing

Казахме ти - твоят е под чехъл!
Казвай бързо и за легловата база, че ще ти свърши работното време!  Mr. Green

# 198
  • Мнения: 7 947
Е и там си има женски и мъжки задължения...ако ме разбирате  Joy

# 199
  • Мнения: 4 585
Вилико, защо пишеш само в една тема? И в други ще ни е интересно.
Ако издаваш команди и в спалнята, това е гаранция, че мъжът ти е под чехъл. Но не е задължително. Мъжът под чехъл може и да е отбит на диванче в кухнята.

# 200
  • Мнения: 3 405
Вълк, а чехъл искаш ли, а?!

# 201
  • Мнения: 7 947
Ами като се научите да четете - ще разбереш защо само тук пиша...тоест - назад питах вече за други темички така интересни - знаете, зает човек съм, нямам време да търся  Crossing Arms
Иначе моя все още спи при мен. Команди давам, когато се налага - например "Не спирай, о, да" или "По-бързо, да, давай"  Joy

# 202
  • Мнения: 2 196
Вълк, а чехъл искаш ли, а?!
Дай му, ще си направим комплект с него. Скръндза, само по един даваш. Mr. Green


Е и там си има женски и мъжки задължения...ако ме разбирате  Joy
Не разбирам аз. Как така? И кои са мъжките? А женските?
Казвай, че ни свърши работното време. Crossing Arms

# 203
  • Мнения: 7 947
И моето свършва, ще ме извините, че ще ви липсвам до утре  Mr. Green
с една дума - мъжката работа е - той да го вкара, женската - аз да го поема  Joy

# 204
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ти ни прелъсти и ни изостави...

# 205
  • Мнения: 7 947
Ти ни прелъсти и ни изостави...

това е тактика - така ставам по искана - моя нали трябва с хитринки да го държа под чехъла, аре ся  Joy

# 206
  • Мнения: 2 070
И моето свършва, ще ме извините, че ще ви липсвам до утре  Mr. Green
с една дума - мъжката работа е - той да го вкара, женската - аз да го поема  Joy
а чехъла за какво е Thinking

# 207
  • Мнения: 7 947
За да има с какво да го млатя по главата, ако ми е малко  Joy

# 208
  • Мнения: 3 405
Бианко, само по един имам. Другата част от чифтовете са у Вилико, пък тя чак утре ще дойде. Почакай  Grinning

# 209
  • Мнения: 25 600
Отмерва ритъма, сигурно.
Ако е с дълго и остро токче, явно си падат по садо-мазо.  Thinking

# 210
  • Мнения: 2 070
За да има с какво да го млатя по главата, ако ми е малко  Joy
не млатиш на правилното място

# 211
  • Мнения: 4 585
Чехъла да го дам на Бианка, а тя да ми брагодари.
Боже, сетих си за Али Мак Бийл, пичът с нервните тикове, дато чу мацката си, че мечтаела да я нашляпа по дупето с чехъл. И я нашляпа, и я изгуби.

# 212
  • Мнения: 3 521
Вълк, с джапанка я шамароса, не с чехъл Wink. Ако беше с чехъл мацката щеше да му го сложи на главата и да си добруват.

# 213
  • Мнения: 4 733
Мъжът под чехъл е путьо. По-красноречиво не бих могла да обясня.

# 214
  • Мнения: 46 510
Вълк, с джапанка я шамароса, не с чехъл Wink ...

Не беше ли с четка за коса?

# 215
  • Мнения: X
Аз мъже под чехъл още не съм намирала.
По-често се срещат онези, които ги е страх да не попаднат под чехъла. А според мен доста от вторите по-скоро имат крещяща нужда да докажат онази трибуквена част, която би се поддавала изпод патъците на жена им, ако някой ден се решат да изтъркат кенефа ей така от любопитство поне.

# 216
  • Мнения: 4 585
Женската на мъжа под чехъл е доминираща женска, недопустиво е да лежи под мъжа.
В такъв случай той е в поза на покорител, завоевател, господар, изнасилвач.
Допустимо е да я "почиства", докато лежи по гръб. Във всички останали случаи -
той отдолу, или кучешката.

# 217
  • Мнения: 3 447
Темата още не е заключена, щото чакаме утре в 9 вилико да разкаже за леглото ли?

# 218
  • Мнения: 5 577
не съм чела цялата тема, какво сте  и направили, та трябва да се заключва

# 219
  • Мнения: X
Женската на мъжа под чехъл е доминираща женска, недопустиво е да лежи под мъжа.
В такъв случай той е в поза на покорител, завоевател, господар, изнасилвач.
Допустимо е да я "почиства", докато лежи по гръб. Във всички останали случаи -
той отдолу, или кучешката.
Бъркаш едни трибуквени части с други. И вторнишни теми с петъчни, но понеже си Вълк, а и наближава Джулай, виенето срещу луната е твърде обяснимо, почти някак извинително.

# 220
  • Мнения: 3 405
не съм чела цялата тема, какво сте  и направили, та трябва да се заключва

присвоиха ти я  Laughing

# 221
  • Мнения: 4 585
Вълк, с джапанка я шамароса, не с чехъл Wink. Ако беше с чехъл мацката щеше да му го сложи на главата и да си добруват.
Нима допускаш толкова висококвалифицирани и добре платени адвокати да имат джапанки в къщи? Made in China?
Бутински, като ще бистрим понятие, трябва да го осветлим във всичките му аспекти, пък и не моя беше идеята да надникнем и в спалнята на съпругата на мъжа под чехъл.

# 222
  • Мнения: 25 600
Темата още не е заключена, щото чакаме утре в 9 вилико да разкаже за леглото ли?

Естествено, цял форум тръпне в очакване.  Flutter

# 223
  • Мнения: 2 070
да де Crazyзабравих да попитам,чехъла определена марка ли трябва да е newsm78

# 224
  • Мнения: 46 510
Вълчо, пълна ти е кутията с ЛС  Simple Smile

# 225
  • Мнения: 7 947
Момичета, съжалявам за закъснението, но цяла сутрин обикалях за подходящи чехли  Sunglasses

# 226
  • Мнения: 3 447
Ох, слава богу, притесних се. Дай сега по същество.

Общи условия

Активация на акаунт