Какво точно е 'мъж под чехъл'?

  • 9 075
  • 226
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 268
От както са създадени мъжът и жената,мъжът е по-силен и доминиращ.Той закриля и обгрижва,но не бива да бъде газен с чехъл,иначе какво мъжко ще му остане?Само Y хромозомата.

# 61
  • Мнения: 7 947
Мъжкото на един мъж не е само да бъде силен  ooooh!
За едно семейство има и много неща, които са изключително важни.

# 62
  • Мнения: 3 405
Разбира се, с перо трябва да бъде гален. И с въже на врата, може и по-дълго, но не прекалено, за да си знае мястото, все пак  Laughing

# 63
  • Мнения: 260
Мъжът под чехъл е мъж, дето в отсъствие на жена си се оплаква от нея и я критикува, но насреща й гък не смее да каже  Mr. Green

Много такива около мене, между другото...

# 64
  • Мнения: 3 447
Добре де... един мъж, който благодарение на галенето с перо обгрижва жена си, прави всичко според нейните желания, изобщо - поставен е изцяло в услуга на жената - какъв е в крайна сметка, мачо или под чехъл?

# 65
  • Мнения: 1 650
Мъж под чехъл е мъжът, който няма мнение и се съгласява за всичко с жена си.

# 66
  • Мнения: 7 947
И семейството й  Peace

# 67
  • Мнения: 3 405
viliko, мила, виждам, че разбираш живота, благодаря ти, че ни помагаш и ние да го разберем  Peace

# 68
  • Мнения: 5 462
Мъжът под чехъл е мъж, дето в отсъствие на жена си се оплаква от нея и я критикува, но насреща й гък не смее да каже  Mr. GreenМного такива около мене, между другото...
Потвърждавам .
С две думи дундьо .На такива отдалеч им личи , че са дундьовци .
На която и харесва да има такъв до себе си , лесно може да го намери .
Имат отличителни белези.

# 69
  • Мнения: 166
От това какво обичаш - как виждаш нещата - взимаш своите решения. Има много общо характера с отношенията във всеки план.
Хлъзгав не знам дали е, може би ти имаш пример, които не споделяш, защото иначе не е нужно да оприличаваме мъжете под чехъл като лайна, просто защото ще се обидят  Wink И не забравяй, че за всеки влак си има пътници.
Принципно исках наистина да обясниш кое как и защо, но явно не ти се иска или и сама не знаеш.
Вилико, струва ми се, че ти се обиждаш в случая и ми е напълно понятно защо. В моето лично обкръжение няма кой да се обиди. Умея да разграничавам "нещата" и да правя разлика кога какво се изисква от мен, кога имам право на избор и кога не, до къде могат да стигат компромисите и доколко си заслужават. В работата си мога да бъда и командващ, и командван - би било глупаво да не го приемам. Личният ми живот е територията на личните ми предпочитания. Едно от които е равнопоставеност на партньорите.
П.П. Отдавна не беше ми се случвало толкова упорито да ползвам различните родове и форми на "лично".

# 70
  • Мнения: 46 492
5 страници и всички се правят на ударени  Mr. Green

Хората, които описвате дотук не са "под чехъл", те са хора тип Изпълнител, такива са не само пред жена си, но и пред майка си, приятелите, шефа и т.н. - въпрос на характер Peace

Иначе може да си тълкувате още 5 страници, но важното е какво е искал да каже авторът  Laughing "Мъж под чехъл" е измислено от човек с комплекси, който не може да се докаже по друг начин, освен като тъпче някой по-слаб физически от него, в случая - жена си. Той е възпитаван в това, че е нещо повече от нея, че е господар, неговата дума е закон, без значение дали жена му има аргумент, който е в полза на решението, че трябва да му се слугува и е срамно да хване да свърши нещо в собствения си дом и това се явява перфектното оправдание да си осигури правото да живее един безгрижен живот, без никакви задължения, включително към децата, ма как ще бута количката, да не е "мъж под чехъл"  Laughing като може през това време да седи в кръчмата и да почива заслужено, парадирайки пред приятелите си какъв "мъж"е и т.н.

Но в горното няма нищо лошо, лошото е, че има много жени, възпитани да бъдат жени на "истински" мъже (кавичките не са сложени случайно) и те довръшват онова, което са започнали родителите му.

Бракът в партньорство и като такова, трябва да има равностойност, поне приблизително, нито единият, нито другият трябва да е под нещо, освен в леглото ...

# 71
  • Мнения: 7 947
От това какво обичаш - как виждаш нещата - взимаш своите решения. Има много общо характера с отношенията във всеки план.
Хлъзгав не знам дали е, може би ти имаш пример, които не споделяш, защото иначе не е нужно да оприличаваме мъжете под чехъл като лайна, просто защото ще се обидят  Wink И не забравяй, че за всеки влак си има пътници.
Принципно исках наистина да обясниш кое как и защо, но явно не ти се иска или и сама не знаеш.
Вилико, струва ми се, че ти се обиждаш в случая и ми е напълно понятно защо. В моето лично обкръжение няма кой да се обиди. Умея да разграничавам "нещата" и да правя разлика кога какво се изисква от мен, кога имам право на избор и кога не, до къде могат да стигат компромисите и доколко си заслужават. В работата си мога да бъда и командващ, и командван - би било глупаво да не го приемам. Личният ми живот е територията на личните ми предпочитания. Едно от които е равнопоставеност на партньорите.
П.П. Отдавна не беше ми се случвало толкова упорито да ползвам различните родове и форми на "лично".

Не се обиждам, но когато не разбирам - питам. Както в случая. Два пъти те попитах защо не завиждаш на жените с мъж под чехъл. Отговор не даде, освен, че мъжа е лайно...леко смешно  Thinking

От друга страна има два вида мъже под чехъл според мен и назад описах - едни, които не се кефят на това и мрънкат и лицемерничат и други, които искат, тоест позволяват да бъдат такива и това не им носи неудовлетворение, а напротив. Има голяма разлика.

И още нещо - и най-голямия мъжкаран може с малко умение да го накараш да простре и изхвърли боклука - това мъж под чехъл ли е? Какво точно влагате в мъж под чехъл...

Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 15:29 от viliko

# 72
  • Мнения: 335
Затова рекох, че е странна тема.
Как жена би могла да знае какво е "мъж под чехъл" като изразът е измислен от трима мъже?

С него те спешават четвъртия, заради когото бирата им се стопля, докато го чакат за карето.
А той се мотка у тях, където по същото време е и жена му.
Няма значение защо се мотка там - важното е, че понятието е измислено, за да се има предвид, ако някой реши да се мотка за мъжки сбор.

Цяла реклама за бира има по този сюжет.
И рекламата става, и бирата.

# 73
  • Мнения: 46 492


Абе то стигне ли се до там, че трябва да го караш и молиш да се грижи за собствения си дом, все едно е нещо чуждо ...

# 74
  • Мнения: 7 947
Ееееее, извинявай ама не зная кой мъж самодоброволно ще простира прането, без дори да му намекнеш  Wink

Общи условия

Активация на акаунт