Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 31 отговора
Здравейте
искам да помоля за съвет и мнение.
Омъжена съм от 4 години и имам прекрасен съпруг. Проблемът е че имам и прекрасна работа, заради която се налага 2-3 пъти в годината да ходя в командировка (за макс. 3-4 дни).
Съпругът ми е против, всеки път стават скандали когато трябва да замина. Не съм му дала повод да се съмнява в мен или нешо подобно
Командировките ми не са по желание - просто са свързани с работа която трябва да се свърши и то от мен. работата ми е добре платена, имам възможност за развитие, екипът е чудесен и не ми се напуска...от друга страна не мога да откажа командировките...от трета страна скандалите...

Какво ще ме посъветвате? Как да се справя с тази ситуация?
Цитирай

Galaxy 13197853088

вземай го с теб.
Цитирай
Не мога да го вземам - той също работи, аз по време на командировки съм в заседания и срещи по цял ден, понякога до вечерта... освен това ще дойде доста скъпичко-  все пак фирмата не е длъжна да плаща и за него...
Цитирай

Тази ревност само покрай командировките ли се пробужда или има и други прояви?

Не знам какво бих правила, моята половинка не е ревнива. Но тъй като съм цапната в устата, в такава ситуация бих му казала, че ако дойде до кръшкане, може и в обедната почивка, защо ми е да чакам с месеци. Бих добавила и че с тези скандали и недоверие сам ме тласка към изневяра.

И разбира се - той ходи ли на командировки? А там какво прави, че му хрумват такива идеи? А на фирмените купони? Най-добрата отбрана е нападението.

Във всеки случай добре платена, любима работа в криза не бих напуснала заради нечии лиготии.
Цитирай

Ами не ти е чак толкова прекрасен съпруга, значи.
Опитай се да разговаряте по темата без да стигате до скандали. Накарай го да изложи опасенията и аргументите си и според това, което ще ти каже се опитай да му обясниш твоята гледна точка и позиция.
Аз лично не бих напуснала работа, която харесвам заради нечия необоснована рвеност или несигурност.
Цитирай
Да тази ревност е само когато отида в командировка - и преди това скандал и след това скандал..аз няма как да обясня на работодателя си че не мога да пътувам, а и ако не отида не мога да си завърша проектите...
неговата работа в момента не изисква пътувания...
Цитирай

Да тази ревност е само когато отида в командировка - и преди това скандал и след това скандал..аз няма как да обясня на работодателя си че не мога да пътувам, а и ако не отида не мога да си завърша проектите...
неговата работа в момента не изисква пътувания...

Вдигни му скандал за скандала + скандал с кого се е забавлявал, докато теб те е нямало. Може и скандал преди командировката, защото много го ревнуваш.
Цитирай

Неговият скандал дали не е някаква предпазна мярка ???
Какви ли ги върши той  докато те няма - да не мислиш, че реве....гледа си кефа явно.
Чака те само да излезеш и на ядосана му уж физиономия се е изписала нагла усмивка...
Но един ден ще те изкара тебе виновна за краха - "Ето виждаш ли, ти липсваше от дома, аз недоволствах, карахме се... сама си си виновна"
 Crossing Arms
Цитирай

София

Лично аз съм много чувствителна на тема "Работа", ако някой се опита да ми поставя ограничения в тази насока. В крайна сметка ти имаш изконното човешко право да пътуваш, да работиш, ти си свободен човек.
Моята реакция надали е най-правилната в случая, но аз със сигурност бих вдигнала грандиозен скандал при всеки опит да промъца защо отивам в командировка. И наистина, опитай се да му обясниш, че ако един човек е решил да кръшка, няма никакъв проблем да го направи и през работно време.
Цитирай

София

Я си го давай малко "ехо" и не обръщай внимание на желанието му за скандал.След като това се повтаря при всяка командировка, аз не бих му се връзвала-тръгне ли да прави скандал, бих му казала съвсем спокойно само "Знам,знам, но вече сме се карали на тази тема и не искам пак да се караме, ако ти се вика- викай си сам, аз няма да говоря, но няма и да слушам!".Знам, че се иска волско търпение, ама щом е само няколко пъти годишно, а всичко останало е О.К- изтърпява се.
 А, и през ум не би ми минало да напускам работа или да отказвам командировките заради това!
Цитирай
ами аз ако можех щях да се откажа, само мир да има...но това би се отразило пагубно на работата.
Цитирай

Щом е само 2-3 пъти годишно не виждам проблем просто  newsm78
Цитирай

Как ще се отказваш от подобна работа.... ти да не полудя съвсем... И то заради мъж, пък бил той и "най-най" !!!
Цитирай
Ами нали сме семейство - обикновено аз правя компромисите...но в случая съм в безизходица а поредната командировка наближава и не знам какво да правя...последния път не ми говореше 10 дни след като се върнах.
Цитирай

Добре де, а какъв е конкретния му  мотив за скандалите? В какво точно те обвинява?
Не мога да си представя, че някой ще ми спретне скандал,  просто защото ми се налага да отида в командировка. Не е логично.
В тази ситуация ти имаш пълното право да изискваш от него и да си обидена, не той на теб.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 31 отговора