Моля за мнението ви

  • 2 218
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Ами не ти е чак толкова прекрасен съпруга, значи.
Опитай се да разговаряте по темата без да стигате до скандали. Накарай го да изложи опасенията и аргументите си и според това, което ще ти каже се опитай да му обясниш твоята гледна точка и позиция.
Аз лично не бих напуснала работа, която харесвам заради нечия необоснована рвеност или несигурност.

Абсолютно.
Аз самата пътувам много често в командировки - почти всяка седмица и не мога дори да си представя как мъжът ми би си позволил да вдигне за това скандал. Обожавам работата си, правя постоянно усилия в тази посока, мъжът ми знае как покрай майчинството бях буквално болна без работата си (когато се запознахме, аз вече работех това и ясно сме се разбрали колко много означава професията ми за мен). Дори ако някой ден ме постави пред подобен избор, съм готова да реша в полза на работата ми. Но... това сме си го говорили точно и ясно - казала съм всичко, което мисля и той го е приел безусловно - с всички негативи на разделите, грижите за децата (преобладаващо оставащи за него) и т.н. Дори последните 4 седмици се налага да работя и в събота и неделя, а той ме чака вкъщи - поел е цялото домакинство този месец и самият той си отлага командировки, пътувания и ангажименти (работата му позволява да я върши и от дома, за разлика от една голяма част от моята, която е свързана с хора и срещи), за да мога аз да се отдам на работата си.
Ако реакцията му е от ревност, можеш да му обясниш, че при желание можеш и изобщо да не работиш и само вкъщи да си стоиш и пак да му изневериш. Въпрос е на доверие, а и ако държиш на работата си - надали ще хукнеш по командировки да се "таковаш".
Аз самата уж го раздавам свободомислещо, ама не си представям точно по време на командировка или усилена работа да мисля за друго, освен за работата...
Ама говорене му е майката...
Ако не те разбере, не е най-прекрасният. Семейството трябва да е тандем, а не единият да слага пречки пред другия, когато той сам не иска да се ограничи в нещо...
 Peace

Ами нали сме семейство - обикновено аз правя компромисите...но в случая съм в безизходица а поредната командировка наближава и не знам какво да правя...последния път не ми говореше 10 дни след като се върнах.

Подобно поведение още повече би ме амбицирало, между другото.

# 16
  • на майната си
  • Мнения: 424
Недопустимо е за мен това държане. И аз като Ulia мисля, че не е чак толкова добър. Трябва да се уважава свободния избор на човек.
Предполагам, че винаги си държала на работа си и той трябва да приеме това.
Семейните хора не са сиамски близнаци, а и не са толкова чести командировките за да се цупи като ощипана г-ца.
Поговорете и си защити позицията.

Да не би да ревнува от успехите в работата ти?

# 17
благодаря ви момичета за подкрепата...страшно много харесвам работата си, от друга страна мисля че се грижа добре за семейството си, старая се нищо да не липсва. може би наистина трябва да отстоявам позицията си повече - говорили сме много пъти, всеки път обаче сценарият е един и същ. надявам се следващия път да можем да се разберем.
благодаря още веднъж.

# 18
Тва мъжете и детинското им поведение ... Mr. Green Намирам прилика с една приятелка и драмата и... В началото беше луд тормоз защо този или онзи я е погледнал, защо се е заприказвала с момчето от бензиностанцията... Натяквания - оправдания ... Накрая тя се отказа от "светския си живот" за да му уйдиса и стана интересно  Mr. Green Сега картинката е следната: Тя няма никви приятелки! Той си е запазил отношението с всичките приятели от детинство. Тя си седи дома. Той се събира с приятелите си в тях и си праи луди купони до зори. Тя мие чинии и не може да спи от викове и крясъци (от стаята където са се събрали) Той не дава и 1 лев за нея. Абе пълно безразличие. Питала съм я как търпи тва отношение и съм и предлагала да излиза с нови хора, ама тя - не "той ще ме напусне, ако си намеря дори приятелка"  Sick ... Просто не знам има ли решение срещу такива мъже  newsm78

# 19
  • Мнения: 431
Решението е да няма жени, които да ги търпят. То бива крайности, ама чак приятелка да нямаш заради Негово Височество... златен ще да е. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 168
Знаеш ли, съвет не мога да ти дам, но ще ти разкажа какво се случи при мен. Не с работата ми, но с благотворителна дейност, с която се заех, докато съм в майчинство. Истината е, че с течение на месеците започнах да се ангажирам с тази дейност повече време отколкото очаквах и често оставях дъщеря ми на баба и дядо, които много я глезят, но пък и тя предпочита да е с тях, отколкото с мен.
Та в един момент съпругът ми реши да ми напарави иронична забележка, че не съм си гледала достатъчно детето, а съм тръгнала чуждите да оправям. По принцип аз се смятам за по-кротка от него, макар че и аз не съм от тихите води. Но тогава какво му чуха ушите не е истина. Директно му заявих, че от това няма да се откажа и че е твърде важно за мен. От тогава думичка не е обелил по въпроса. Даже ме кара да правим покупки за децата от време на време, веднъж дори дойде с мен до дома.
Така че не му позволявай просто да ти вдигне такъв скандал още веднъж. Само да не се стигне до детинските изцепки като "Избирай между мен и работата" щото това са камъни в неговата градина.

# 21
  • София
  • Мнения: 175
Отстъпиш ли за това, за мен ще е началото на края. Ще следват купища компромиси за твоя сметка. Не бих допуснала такова отношение, та ако ще на глава да ходи. Че чак и 10 дни да не ми говори... Просто вечерта на първия ден вече ще ми е видял гърба..

# 22
  • Мнения: 37
Аз така и не разбрах какви са му доводите за тези скандали и за нежеланието му да ходиш в командировка  newsm78. Така като чета как повечето компромиси си ги правила ти ми прилича на едно безкрайно налагане да става на неговото за всяко нещо. Това май е единственото за което не си му угодила и затова така се инати - просто е свикнал да командва за всичко. Поведението му не прилича на поведение на зрял мъж, а на разглезено дете, което тропа с крак. А да не говорим че командировките са толкова рядко. Той никъде ли не ходи без теб, на риба, на лов, на концерт или някъде другаде? Направи му и ти някоя сцена. Grinning

# 23
  • Мнения: 22 279
Аз съм на категоричното мнение да не се отказваш от работата, още повече щом ти харесва, доволна си, а и тези командировки за 3-4пъти в годината.
Заявяваш му ясно и конкретно, че каквото и да прави ти си продължаваш с работата.
Не бих търпяла скандали за нещо подобно.
Като не му изнася...на палатка.

# 24
  • Мнения: 2 960
Много странно /меко казано/и неуважително отношение на съпруга ти към теб.
Че и 10 дни не ти приказва,сърди се...ужас.
Моето мнение е да не отспътваш,да държиш позициите си и дабъдеш твърда пред него-това е твоята работа,ти държиш на нея и точка.
И аз не разбрах мотивите за скандалите му-ревност ли,натоварваш го с децата  ли /ако се грижи за тях сам в това време/,яд го е на успешната ти кариера???Той какво ти казва всъщност,кое го дразни точно???А?

# 25
ами няма конкретна причина, просто го "изоставям" и  това " ми харесва"...

# 26
  • Мнения: 1 788
Никога не съм разбирала този манталитет и начин на мислене...
Разбира се, че няма да оставяш работата си.
Особено в днешно време, много малко хора имат този късмет - да работят това, което харесват и ходенето на работа да не е просто задължение...
От това зависи много и настроението и гледната точка за останалите неща от ежедневието ти.
С две думи - не трупаш излишна злоба и негативизъм, който да пренасяш вкъщи с непрекъснато мрънкане колко си изморена и какви интриги и кавги е имало в работата ти...
Ако той не може да го разбере това, следователно - не е чак толкова прекрасен... Явно има доста проблеми, които сам не може да реши... или просто се опитва да прехвърли на теб някое негово качество или вина...
И в крайна сметка - няма незаменими хора...

# 27
  • Мнения: 2 011
Отстъпиш ли за това, за мен ще е началото на края. Ще следват купища компромиси за твоя сметка. Не бих допуснала такова отношение, та ако ще на глава да ходи. Че чак и 10 дни да не ми говори... Просто вечерта на първия ден вече ще ми е видял гърба..
дааааа Mr. Green
А в тази криза изобщо няма да  обмислям напускане на работата си заради нечие понижено самочувствие или несигурност! Защото струва ми се Той се чувства  комплексиран заради твоята работа - може ад мисли , че командировките са само за мъже Mr. Green а жените чинно се прибират от работа  в къщи и нямат право на командировка ....
Хич да не ти пука - поговорете сериозно !!1 Аз не мисля, че той  не скучае когато теб те няма - но най-добрата защита  е нападението...  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 2 563
Ами нали сме семейство - обикновено аз правя компромисите...но в случая съм в безизходица а поредната командировка наближава и не знам какво да правя...последния път не ми говореше 10 дни след като се върнах.

Това е емоционално насилие от негова страна. Аз ако бях щях да се боря с него (стига това да е единственият проблем, дано да!). Не ми говориш ли? А да те видя кво ще стане, ако аз не ти говоря. Брех, баси мухльото.

# 29
  • София
  • Мнения: 787
ами няма конкретна причина, просто го "изоставям" и  това " ми харесва"...

Това си е сериозна форма на зависимост. Да, вероятно съпругът ти наистина се чувства "изоставен", вероятно е много болезнено за него отсъствието ти. И да, това че може да харесваш нещо друго извън него и семейството ви вероятно много го плаши. Вероятно е много убедителен обяснявайки колко е важно да не се разделяте дори за ден и че истинската любов предполага "заедност".
Най-доброто, което можеш да направиш е да НЕ се съобразиш с неговите изисквания.

Общи условия

Активация на акаунт