когато е дошло време да помислите за себе си

  • 3 349
  • 27
  •   1
Отговори
имаме чудесно момче, на 8 месеца, омъжена и живея с мъжа си от 2 години. Той не е лош човек, радва се много на детето, в къщи не пипва почти нищо, само събирам мръсни чорапи и дрехи, чистя, пера, той стои кротко пред компа и чете новини. Кротък е докато не му кажа, че трябва да си поделяме работата в къщи. Тогава се ядосва, казва че съм взискателна, чупи каквото му попадне. От известно време насам спрях да му подреждам гардероба, да му пера ризите, но ето че свекървата дойде да помага за малкия, а вместо това тя се захвана да ми покаже колко лоша съпруга съм - подреди му гардероба, изпра 10 ризи, изглади ги, а днес шие чорапите му. Тъжно е, болно ми е. Исках да му покажа пътя още докато бях бременна, но все си мислих, че е от хормоните и реших да изчакам, но нещата не се променят. До последно с голям корем чистих прозорци и прах пердета, докато той дори не работеше тогава. А като се храним заедно нямаме и теми на разговор, или той говори само за работата си, колко е велик и незаменим и как пак за пореден път ще сменя работата си, че няма бъдеще или ми говори за политика, от която живо се интересува. А как ми се иска да седнем на чаша вино и да се смеем дори и за глупости... Когато организирах събирания с мои приятели преди той понякога идваше, вече не иска, не му се слушали глупости, никой не можел да каже нещо интересно. Затворил се е в себе си, чете всичко каквото му попадне и ако случайно се видим с някой той тръгва да дискутира на научни и други теми, за да покаже колко е знаещ.Чувствам се зле от година и половина насам и мисля, че вече назрява момента да взема решение. Не искам така да живея. вие изправяли ли сте пред такова трудно решение?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 435
A когато се запознахте и оженихте такъв ли беше?

# 2
  • Мнения: 2 448
От две години живеете заедно, от година и половина се чувстваш зле, то направо си е било обречено от началото.  Thinking

# 3
  • Мнения: 431
Първо - свеки вън, за чий ти е да ти помага и да досолява отношенията ви.

Второ - натоварваш го постепенно, с конкретни задачи, без скандали и обвинения.

Какво хареса в него, че се омъжи и създадохте дете? Нали нещо положително и хубаво е имало между вас... Едва ли се е променил коренно за 2 г.?

# 4
  • Мнения: 24
... само събирам мръсни чорапи и дрехи, чистя, пера, ...

Да не си случайно жена ми?! ...Същото го чух вчера... newsm78

# 5
  • Мнения: 298
Първо - свеки вън, за чий ти е да ти помага и да досолява отношенията ви.

Второ - натоварваш го постепенно, с конкретни задачи, без скандали и обвинения.

Какво хареса в него, че се омъжи и създадохте дете? Нали нещо положително и хубаво е имало между вас... Едва ли се е променил коренно за 2 г.?

Последвай съветите на Лизбет. Много правилно го е казала. Първо,че свекърва ти може направо да ти развали семейството с тези нейни номерца. И второ-недей мълча и бездейства,а малко по-малко включи съпруга си в семейните задължения.

# 6
  • Мнения: 1 844
oo,щом свеки е дошла да пере ризите и да шие чорапи,работата ще отиде на зле.по-добре да откажеш помощта й,и без това явно имате проблем с мъжа ти,не нужно да си създаваш още един-съвместен живот с доброто маме. Mr. Green
поговори с мъжа ти,когато е в добро настроение,след секс например или след хубав романтичен филм. Simple Smileобясни му тихо и кротко,че се нуждаеш от помощта му,че не можеш всичко да направиш сама.ако е нормален човек би трябвало да разбере.
ако обаче е като кон с капаци,бъди и ти такава.остави му наистина ризите мръсни,чорапите на пода и готви за теб и детето.
каквото повикало-такова се обадило,все пак.
другият вариант е просто да се примириш,че си се събрала с мързелак и цял живот ще трябва да си го отглеждаш. Mr. Green Tired
успех!

# 7
  • София
  • Мнения: 7 980
Първо и жизненоважно условие - свеки аут.
Второ - давай со кротце, со благо, со малко кютек. Не му пили на главата какъв е мързел, лентяй, а как ти носиш цялата къща на гърба си. Карай с директни, много учтиви "молбички" - "Пиленце, каталясах, остава ми да простра, хайде да изхвърлиш боклука."; "Котенце, измих прозорците, бебето трябва да го изведа, хайде да минеш и да купиш нещо за ядене?"; "Злато, трябва да изгладя, но се е събрала много прах, бебето ще киха, хайде да я забършеш?"

# 8
  • Мнения: 589
От две години живеете заедно, от година и половина се чувстваш зле, то направо си е било обречено от началото.  Thinking
Паси ми го е "взела от устата"...
 Не сте се опознали достатъчно и сега е налице така нареченото "несходство в характерите"...Нямате общи интереси, общи възгледи за бита...съжлявам, ама ако е възможно да го промениш, ще е ужасно трудно.Или свикваш и правиш всичко сама в името на семейния мир, или ви чакат безкрайни караници на тема "не пипваш нищо вкъщи"...
 А, има и трети вариант- коткаш си свекито и тя да върши неговата част от задълженията.Щом не го е научила как сам да поддържа хигиената си( тя не е само да вземеш душ и да си измиеш зъбите)-значи и е кеф тя да го кърпи и глади...

# 9
  • Мнения: 4 300
Какво да ти кажа, така както си го написала звучи почти безнадеждно Tired.
Не че и аз нямам подобни настроения от време на време, но седнахме двамата и решихме кардинално нещата. Купихме максимум уреди, улесняващи домакинската работа- миялна, сушилня. Въведохме някаква организация- всичко за пране в коша и никъде другаде, чиниите само в мивката, който става последен от масата я прибира ( при положение, че аз ям като прахосмукачка,т ова  в 99 % от случаите е той), чистенето се поделя по равно- за единия прахосмукачката, за другия стирката и се събираме перфектно в половин час .
Пробвай с прости, конкретни мобли- ПРибери това, занеси онова там- и бъди постоянна.

# 10
Какво да ти кажа, така както си го написала звучи почти безнадеждно Tired.
Не че и аз нямам подобни настроения от време на време, но седнахме двамата и решихме кардинално нещата. Купихме максимум уреди, улесняващи домакинската работа- миялна, сушилня. Въведохме някаква организация- всичко за пране в коша и никъде другаде, чиниите само в мивката, който става последен от масата я прибира ( при положение, че аз ям като прахосмукачка,т ова  в 99 % от случаите е той), чистенето се поделя по равно- за единия прахосмукачката, за другия стирката и се събираме перфектно в половин час .
Пробвай с прости, конкретни мобли- ПРибери това, занеси онова там- и бъди постоянна.

Ох, това го правя от както сме заедно. Вече ми омръзна да казвам. А често има случаи, когато моля да се простре прането или хвърли буклука, връщам се и нищо не е свършено. Това, което прави без подсещане е да пазарува защото обича да си хапва и се притеснява да не остане гладен и жаден.

# 11
  • Мнения: 15 619
Познавам човек, който освен лъжицата и тоалетната хартия друго в къщи не слага в ръчичка. Оправия няма.
Не мога да те посъветвам, споделям наблюдения.

# 12
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Наистина звучи безнадеждно. Помисли си дали изобщо искаш да живееш с него. Ако да, като е толкова велик, нека да дава достатъчно пари, за да си наемеш домашна помощница и да ти е по-леко.

# 13
Ми аз виждам само 1 решение. Стани мързел. По-голям и от него. Не готви. Не чисти. Седи пред компа или гледай новини и модни шоута по ТВ. Може пък мъжо ти да забележи, че е мръсно.  Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 175
И на мен ми звучи безнадеждно. Чак ме втресе от мисълта. Съжалявам, но просто не си представям как ще го научиш. Може би наистина трябва първо да пратиш свеки вкъщи и после отново да зарежеш всичко на самотек. Може пък да му просветне.

Общи условия

Активация на акаунт