Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори

  • 26 223
  • 298
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 431
Цитат
Не съм питала,доктора каза другия път като отида ще ми вземат влагалищен и анален секрет.Тогава ще бъда в началото на 9 месец и всъщност като си тръгнах тогава се замислих Rolling Eyes
Не са ми взимали анален секрет.
Като отидеш следващия път,ги попитай.

# 76
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Тоя пък анален секрет защо?  newsm78

# 77
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Момичета, има ли проблем когато бременната е в средата на 8 мес и пътува на дълго разстояние(100км в едната посока).Доста го отлагах това пътуване, май трябваше по-рано да си свърша работат, защото вече и корема ми натежава

Имам големи страхове от това да не започна да раждам или да не навредя на бебчето(да пази господ)
100 км не са чак толкова голямо разстояние. Ако се чувстваш добре можеш да си свършиш работата. Ако има вариант да изчакаш след раждането още по-добре.
джуличка никой не е казал че тя не държи на мен  Naughty на 10-ти съм на преглед и преди това реших да питам вас какво мислите.ще я питам евентуално тъй като бебо още не се е обърнал и може и да не се обърне и да се наложи секцио-тъй като аз не искам секцио и бебче върви по мъничко може да предизвикаме раждането.просто искам мнения от ЖЕНИ КОИТО СА РАЖДАЛИ С ХАПЧЕ.много извъртате нещата

Екстра!
Както бебето върви и по- мъничко, вие пък го измъкнете и по- рано, та съвсем да стане "идеално"!
И после, докато докторката си вее задника на почивка, а ти си блъскаш главата в стената, бебето ти ще страда, завряно в някой кувьоз, щото майка му много държи да й предизвикат раждането на малкото бебе по- рано, само защото докторката й тогава е на работа!!!
Абе, нямам думи!
Някои хора не разбират, и това си е.
  Crossing Arms
виж сега джуличка това че с теб са се държали така и са ти "завирали" бебета в ковьоз не значи че с всички е така.не мога само да разбера защо си толкова нападателна.моя баща се е родил в 7-ми месец 850гр -казали са оставете бебето давайте да спасяваме майката.да ми е жив и здрав сега е 2 метра човек.аз не искам непременно да родя сега не знам сащо ти си мислиш така  newsm78 единственото което попитах е има ли майки които са раждали с хапче.май наистина има хора които не разбират Wink
Ако лекарката толкова държи на теб както твърдиш, ще си прекъсне отпуската за да е до теб по време на раждането.
Не бих се доверявала на сляпо на такъв лекар, който е съгласен да предизвика раждане само и само да гушне парата от поредната пациентка.
Дребно бебе не се вади по-рано без обективна причина.
И да, тук има жени, които са раждали с хапче, но не по желание.
Малко ме е срам да попитам,но на вас взимали ли са ви аналан секрет в 9 месец? И по принцип защо се взима не ми е ясно.
Явно имаш някаква инфекция, иначе не съм чувала за такава стандартна практика.

Последна редакция: пт, 03 юли 2009, 22:44 от irenaani

# 78
  • Мнения: 370
Момичета, има ли проблем когато бременната е в средата на 8 мес и пътува на дълго разстояние(100км в едната посока).Доста го отлагах това пътуване, май трябваше по-рано да си свърша работат, защото вече и корема ми натежава

Имам големи страхове от това да не започна да раждам или да не навредя на бебчето(да пази господ)


Аз точно в 8 мес се разбих да пътувам Пловдив -София.Питай си док и ако няма проблем ти пожелавам лек път Peace

# 79
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз съм пътувала почти през цялата бременност до къмто средата на деветия месец доста по-големи разстояния - София-Шумен са ми 400 км в едната посока. Но не съм имала никакви проблеми през бременността и се чувствах добре да пътувам. Ако имаш съмнения най-добре говори с гинеколога си.

# 80
  • Мнения: 370
Малко ме е срам да попитам,но на вас взимали ли са ви аналан секрет в 9 месец? И по принцип защо се взима не ми е ясно.

Задължително се вземат и двата вида секрети.Не само във вагиналния може да има инфекция.На мен вече ми ги взеха и сега си чакам резултатите.Малко е неприятно,но става бързо  Peace

# 81
  • Мнения: 9 776
Малко ме е срам да попитам,но на вас взимали ли са ви аналан секрет в 9 месец? И по принцип защо се взима не ми е ясно.

Задължително се вземат и двата вида секрети.Не само във вагиналния може да има инфекция.На мен вече ми ги взеха и сега си чакам резултатите.Малко е неприятно,но става бързо  Peace

Разбира се, че не е задължително. Ако беше така, всички тук щяхме да потвърдим.

# 82
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
И аз не знам да е задължителен този анален секрет. Дори мисля, че не се поема по ЗК като изследване на бременни.

На мен нито са ми вземали, нито са ми предлагали да правя такова изследване.

# 83
  • София
  • Мнения: 618
Знаете ли с какво имах проблем преди време - как се разчита една снимка от УЗ.

Може и други да са в моето положение и да ги е срам да питат(като мен)....

Моля, някой да обясни какво означават различните съкращения на снимките: CRL, BPD, HC, GS, YS и други съкращения ако има, но аз съм ги пропуснала. И...моля за сайт където могат да се видят кои са нормалните стойности за дадена г.с. Но ако може сайта да бъде разбран,че бях попаднала на един, където към едни стойности се прибавя други и в един момент от толкова математика се обърках........
тук има един календар и отдолу обяснени всички съкращения  Peace

# 84
  • Мнения: 370
Eми аз пък не съм чувала на някоя да не е вземан такъв секрет.Да,не е по здравна каса и струва 2 лв.Мисля,че се взема,както когато лежиш в патологична бременност ти вземат,за да са сигурни,че няма да пламне някаква епидемия в отделението.Не е задължително да си болна,за да ти го вземат.

# 85
  • Мнения: 2 521
Малко ме е срам да попитам,но на вас взимали ли са ви аналан секрет в 9 месец? И по принцип защо се взима не ми е ясно.

Задължително се вземат и двата вида секрети.Не само във вагиналния може да има инфекция.На мен вече ми ги взеха и сега си чакам резултатите.Малко е неприятно,но става бързо  Peace

Разбира се, че не е задължително. Ако беше така, всички тук щяхме да потвърдим.
ooooh!Аз се мислех за що-годе информирана,ама вие ме разбихте.Анален секрет дори не съм чувала да се взема през бременноста,пък какво остава и за задължителен.На мен никакви секрети не са ми вземали Crossing ArmsВече взех да се чувствам пренебрегната Mr. Green

# 86
  • Мнения: 566
И аз не знам да е задължителен този анален секрет. Дори мисля, че не се поема по ЗК като изследване на бременни.

На мен нито са ми вземали, нито са ми предлагали да правя такова изследване.
Явно навсякъде е различно,в Пловдив са задължителни двете изследвания  и през двете ми бременности са ми ги правили.

# 87
  • Мнения: 485
и на мен ми искат анален секрет ... следващия път като ида трябва да го занеса... наистина е доста неприятно но ... и аз за първи път чувам на някого да се взима ан. сектер п овреме на бремеността ама.. уви

оо изобщо не се чувствай пренебрегната  Simple Smile

# 88
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Момичета, има ли проблем когато бременната е в средата на 8 мес и пътува на дълго разстояние(100км в едната посока).Доста го отлагах това пътуване, май трябваше по-рано да си свърша работат, защото вече и корема ми натежава


Ти пък 100 км дълго разстояние ли са? Мислех, че ще кажеш 500 км, но и те не са проблем, стига да се разтъпкваш от време на време.

# 89
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
ако  не са ти забранили да пътуваш, зна4и може.Аз исках да раждам в град на 100км. но имах изти4ане на околоплодни води от 6-тия месец и ми беше забранено всякакво пътуване.

Общи условия

Активация на акаунт