Как приготвяте зимнина?

  • 175 802
  • 775
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, дайте рецепта за домати (доматен сос) - тези които са настъргани и консервирани в буркани.  Praynig

# 136
  • Варна
  • Мнения: 777
Нещо по-специално ли търсиш или класика-смилат се доматките,сол на вкус и след това сокът се налива в буркани или шишета и се вари 15-20 минути.
dani_i,за доматите какво да ти кажа-според мен просто не се консервират по този начин(с аспирин),а въпросната жена решила да експериментира и резултатът беше бомбастичен.И дано да станат краставичките!

# 137
  • Мнения: 13 187
Всяка година си правя домати с аспирин. Страшно ги обичам. Трябва да се правят в стъклени бутилки или буркани и да са белени. Не са ми вкисвали никога.

# 138
  • Варна
  • Мнения: 777
Е,значи е от ПВЦ шишето...Не знам и аз,просто споделих каква авария стана.Понякога уж спазваме пропорции и рецепти,а накрая пак нищо не става.

# 139
  • Мнения: 3 971
Ние си направихме 45 буркана с кисели краставички.От които вече 3 са изядени Crazy
Смятаме другата седмица домати да правим.
Та имам въпрос по тази точка  Wink

От 1кг домати колко буркана стават newsm78. Като ще ги попарвам и ще ги слагам цели.Ако някои е правил  Praynig
Имам същия въпрос и за пипера Blush
Че сме двама големи +дребосък и искам да ни стигнат ,но не и да прекаля Crazy

# 140
  • София
  • Мнения: 12 554
Ние си направихме 45 буркана с кисели краставички.От които вече 3 са изядени Crazy
Смятаме другата седмица домати да правим.
Та имам въпрос по тази точка  Wink

От 1кг домати колко буркана стават newsm78. Като ще ги попарвам и ще ги слагам цели.Ако някои е правил  Praynig
Имам същия въпрос и за пипера Blush
Че сме двама големи +дребосък и искам да ни стигнат ,но не и да прекаля Crazy

1 кг домати са грубо казано 4-5 домата. Като ги попариш тамън ще ти стигнат за 1 буркан, че може би даже няма да се напълни.
При чушките е още по-зле, защото още повече се свиват при печене.

# 141
  • Варна
  • Мнения: 777
И аз така знам от майка ми- от 1кг пипер най-много да напълниш 1 буркан.Аз пипера го замразявам във фризера.

# 142
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И аз така знам от майка ми- от 1кг пипер най-много да напълниш 1 буркан.Аз пипера го замразявам във фризера.
Аз също замразявам печен и суров пипер. Вкусът е много различен от тези в бурканите!  Peace

# 143
  • Варна
  • Мнения: 777
Печеният е много по-вкусен от фризера (поне за мен),отколкото в буркан,защото в бурканите свеки слагаше аспирин и се усещаше неприятно...

# 144
  • София
  • Мнения: 12 554
Печеният е много по-вкусен от фризера (поне за мен),отколкото в буркан,защото в бурканите свеки слагаше аспирин и се усещаше неприятно...

Майка никога не е слагал аспирин на чушки.  newsm78

# 145
  • Варна
  • Мнения: 777
Майка ми също,но и не си спомням как го правеше.А свекърва ми защо го буха този аспирин и аз не знам-направо си личи на дъното на буркана.

# 146
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Момичета, дайте рецепта за домати (доматен сос) - тези които са настъргани и консервирани в буркани.  Praynig
Вчера питах майка ми за нейната рецепта, стават много вкусни. Тя ги пече в голяма тава във фурната, опичат се и така излишната вода се изпарява, после се белят и се намачкват. Така се слагат в буркани, като между тях се слага и 1 опечена, обелена и нарязана на дребно чушка и малко нарязан магданоз и сол на вкус. Затварят се бурканите и се стерилизат 10-15 мин. на водна баня. А ако доматите се насипят в бурканите още горещи и се затворят, тогава те си се вакуумират сами и не се стерилизират.  Аспирин не се слага.
Стават страхотни и тази година мисля да ги направя.

# 147
  • Мнения: 3 971
Благодаря на всички  Hug

# 148
  • София
  • Мнения: 10 858
Bluebell O'Smallheaven, Unknown_lady , мерси и на двете за рецептите.   bouquet

# 149
  • Варна
  • Мнения: 522
И аз да попитам ,
как се прави тази салата ропотамо.
Благодаря ви предварително Hug

Общи условия

Активация на акаунт