Помогнете ми в избора на адаптирано

  • 1 016
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 467
Мамчета, помогнете ми в избора на адаптирано мляко. Педиатърката ни каза че трябва да имаме за резерва в къщи, иначе сме само на кърма. Но незнам какво мляко да взема  newsm78 Четох тук във форума, в резултат на което объркването ми стана по-голямо! Бебка е на 26 дни. Кърмата ми намаля (съдя по гърдите си и количеството изцедена с помпата) и трябва да имаме адаптирано в къщи за всеки случай.

# 1
  • Мнения: 3 356
Аз започнах с Фризолак ,но го смених с Омнео.Боян го харесва.Като се запече-давам Фризовом.

# 2
  • Мнения: 246
Моят съвет е да не бързаш с адаптираното мляко. Това, че изцеждаш по-малко кърма от преди не означава задължително, че ти е намаляла. Може да се е регулирала и бебето да изсуква повечето. Най-добре влез във форума за кърмене и прегледай темите. Мамите там са много отзивчиви и винаги ще ти помогнат със съвети.

Иначе Габи е на NAN. При нея нямаше никакви проблеми, но най-добре педиатъра ти да ви препоръча на какво адаптирано мляко да минете и то само в случай, че наистина не можеш да кърмиш пълноценно!
Стискам палци да продължите да се кърмите още дълго! Grinning

# 3
  • Мнения: 5 299
Аз съм от самото начало на "Милумил" и съм много доволна Hug

# 4
  • Мнения: 5 250
Аз давах Милумил и гласувам с две ръце за него  Peace

# 5
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Може кърмата ти да не е намаляла, а бебо да изцоква повече или количеството да се е регулирало. Не се притеснявай, защото от това наистина ще ти намалее или в спре кърмата /при мене така и стана/.
Ако почнеш да даваш мляко от шише /изцедена кърма или адаптирано/, можеш да отбиеш детето и после да не иска да суче. Трябва да си много внимателна с това, ако искаш да кърмиш по-дълго време.
Аз имах в къщи Нутрилон, но Габи направи някакъв обрив от него и сменихме с Нестле Н.А. То ни запече и после минахме на Аптамил.

# 6
  • Мнения: 1 089
Започнах с Фризолак, смених го с Аптамил. Все още пием Аптамил.

# 7
  • Мнения: 46 508
Нутрилон.

# 8
  • Мнения: 5 370
на НАН 1 съм...и мисля да минавам скоро на 2.

# 9
  • Мнения: 1 263
 Thinking Според мен е мноооооооого рано да мислиш за адраптирано. Ако вземеш адаптирано "за резерва" много скоро ще минете изцяло на адаптирано мляко. Има начини да увеличиш кърмата си (хомеопатични средства например)- ако искаш да продължавате с кърменето - обърни се към мамите в кърмаческия форум. Успех с кърменето!
П.П. По-принцип Аптамила се счита за едно от най-добрите адаптирани млека.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 219
Аз също държах една кутия Аптамил в къщи докато кърмех-за всеки случай. Човек не знае какво може да му дойде до главата и е добре да е подготвен.

# 11
  • Мнения: 2 467
Благодаря ви много! Засега удържаме положението с кърменето. Решила съм да кърмя доколкото мога и ми стига кърмата. Адаптирано няма да давам, само да си ми е резерва (така ме посъветва и педиатърката ни). Иначе взехме чай на Хип за кърмачки, пия течности до припадък. Много  Hug от нас с малка Жанета!

# 12
  • Мнения: X
О, тук ще получиш хиляди отговори - най-добре си питай педиатърката. Ния беше на Фризовом. Много сме доволни и двете от него Grinning

# 13
  • Мнения: 5 577
Наистина посъветвай се с докторката, макар, че моята не ми каза кое да взема.
Опитах НАН, хареса ни, и досега го хапваме без проблеми.

За Нутрилона знам, че не е много хранителен, не засища, но дали е вярно  newsm78

# 14
  • Мнения: 2 467
То добре да я питам тая наша лекарка, ама пусто като казва "Има доста видове. Вземете някакво." И ние с татето  #Crazy Затова вас тормозя Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт