Помогнете! Бебето не ака.

  • 134 748
  • 108
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 347
krem4e_ts, това което можеш да направиш е да се опиташ да минете изцяло на кърма. За да имаш повече кърма, повече трябва да суче бебчето. Особено през нощта е важно, защото нивата хормоните, отговорни за производството на мляко, са най-високи.
Постарай се ти да консумираш разхлабващи храни - овесени ядки, повече плодове, повече вода; избягване на запичащи храни.
Прави му гимнастика и масаж на коремчето при всяка смяна на памперса.
Пробиотиците също са вариант.
Консултирай се с педиатъра. В краен случай може да ти препоръча глицеринови свещички или друг препарат.
Има ли колики? Даваш ли някакви капки?
А кой каза, че на 2 месеца трябва да пие по 150 мл вода? И извинявай за въпроса, но каква е причината да я храниш с шише (поне така разбирам от поста ти)?

Последна редакция: сб, 04 фев 2012, 00:06 от Шантава Калинка

# 31
  • Мнения: 65
Не се притеснявайте, не е толкова страшно. Това, което правите със сапуна и термометъра, не бих го препоръчала, по-скоро пробвайте с масаж.

# 32
  • Балчик
  • Мнения: 25
Има ли колики? Даваш ли някакви капки?
А кой каза, че на 2 месеца трябва да пие по 150 мл вода? И извинявай за въпроса, но каква е причината да я храниш с шише (поне така разбирам от поста ти)?

Kоликите минаха и не и давам и не съм и давала никога капки, защото минахме много леко. Относно водата - четох в една статия, специално за запичането пишеше, че и детето трябва да пие вода около 150 мл. И нашия педиатър каза така. Той даже ме кара да и давам до 200 мл. А се храним от шише, защото зърната ми ги няма, абсолютно плоски са и малката не може да суче. Цедя се цял ден, като вечер последно в 23.00, а сутрин в 05.00 ч. ако се цедя на 3 часа пускам само по 50-70 мл от двете гърди и затова съм минала на варианта на малко по-големи интервали да се цедя, за да се събира малко повече.

# 33
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен. Намерих спасението срещу запека. Моето бебенце е на 3 месеца, имаме проблем със запека от както е на 1 месец. Изцяло на кърма е!!! Първо се изхождаше на 3 дни, след това стана на 5. Изхождането беше страшно болезнено- плач, сълзи, целия става червен, твърди изпражнения. Опитахме какво ли не- пробиотици Биогая, после в комбинация с Био Баланс Бейби, чай Блевит Л, опитах с адаптирано мляко за регулиране на стомашно- чревнта флора, яла съм какво ли, което да действа разхлабващо и никакъв  резултат. Вече два пъти пробвам с клизма Релаксит. Подходящи са за бебнца, съдържат глицерин. Това ми е спасението за сега. Дано да съм помогнал и на вас. Надявам се като започнем захранването проблема да се реши. Успех на всички Мами и Бебенца с трудното изхождане. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 20
Мили мами, да се присъединя и аз към темата.
Моята бебка е на кърма и на АМ Миумиу.Водичка не иска да пие , нито със захар нито без.... Давам и капки за коликите -  Инфакол.
От 2 седмици насам ака на 3 дни. Първия път се изходи сама с доста напънчета, но акото не беше твърдо  Sad от два дни , даже днес е 3-тия не е акала.Естествено мене вече ме обхваща паника и нз как да процедирам.Правя и масажчета , свивам крачетата...няма полза.За термометъра не искам и да чувам.....Иначе пишка доволно,и попръцква доволно. Това с листото от мушкато , по '''''препорачително'''' ли е от термометъра или няма много разлика м/у двете процедури? пфффф а и хич неми се иска да и давам някакви лекарства

# 35
  • София
  • Мнения: 4
Здравейте мами и от мен,
Ще споделя и моят опит със запичането.Нашият бебо хапваше Аптамил и ние имахме проблеми със запичането.Приятелка ме посъветва да добавям в млякото пробиотици Infants Dophilus и още на втория ден имаше резултат.Дано бъда полезна на някого.

# 36
  • Мнения: 348
Мили мами, да се присъединя и аз към темата.
Моята бебка е на кърма и на АМ Миумиу.Водичка не иска да пие , нито със захар нито без.... Давам и капки за коликите -  Инфакол.
От 2 седмици насам ака на 3 дни. Първия път се изходи сама с доста напънчета, но акото не беше твърдо  Sad от два дни , даже днес е 3-тия не е акала.Естествено мене вече ме обхваща паника и нз как да процедирам.Правя и масажчета , свивам крачетата...няма полза.За термометъра не искам и да чувам.....Иначе пишка доволно,и попръцква доволно. Това с листото от мушкато , по '''''препорачително'''' ли е от термометъра или няма много разлика м/у двете процедури? пфффф а и хич неми се иска да и давам някакви лекарства

Мушкато твърдо НЕ .Все пак е растение  и може да има какво ли не.По-долу съм копирала моя публикация по въпроса.За мен свещичките са нй-безвредни.Казвам го от опит  след пиене и на дуфалак и след използване на термометър и клизма.

Моята дъщеричка беше така.Доктори ми казаха че повече от 3-4 дни не е добре да не ака,нищо че е кърмена,спокойна и с мек корем.Тя караше по 3-4 дни и накрая сама се справяше,като акото беше меко.Ако не се изходеше до 4-ия ден сама,и слагах свещичка.Тък като тя е пила дуфалак,Блевит на чай,биогая(зашото се запичаше и от капките за колики),открих че свещичките са най-ефикасни и безвредни.Естествено и те бяха по съвет на 2-ма лекари.Това с термометъра не помагаше винаги,а и си ме беше страх.Та за свещичките-продават се в гърция,не са скъпи и съдържат само глицерин,вода и желатин.Малки са и меки ,топят се в вода и действат м/у 5 и 30 мин ,като излизат с акото.Слагат се само по една на 3 дни.За мен те ни помогнаха.

# 37
  • Мнения: 20
Мили мами, да се присъединя и аз към темата.
Моята бебка е на кърма и на АМ Миумиу.Водичка не иска да пие , нито със захар нито без.... Давам и капки за коликите -  Инфакол.
От 2 седмици насам ака на 3 дни. Първия път се изходи сама с доста напънчета, но акото не беше твърдо  Sad от два дни , даже днес е 3-тия не е акала.Естествено мене вече ме обхваща паника и нз как да процедирам.Правя и масажчета , свивам крачетата...няма полза.За термометъра не искам и да чувам.....Иначе пишка доволно,и попръцква доволно. Това с листото от мушкато , по '''''препорачително'''' ли е от термометъра или няма много разлика м/у двете процедури? пфффф а и хич неми се иска да и давам някакви лекарства

Мушкато твърдо НЕ .Все пак е растение  и може да има какво ли не.По-долу съм копирала моя публикация по въпроса.За мен свещичките са нй-безвредни.Казвам го от опит  след пиене и на дуфалак и след използване на термометър и клизма.

Моята дъщеричка беше така.Доктори ми казаха че повече от 3-4 дни не е добре да не ака,нищо че е кърмена,спокойна и с мек корем.Тя караше по 3-4 дни и накрая сама се справяше,като акото беше меко.Ако не се изходеше до 4-ия ден сама,и слагах свещичка.Тък като тя е пила дуфалак,Блевит на чай,биогая(зашото се запичаше и от капките за колики),открих че свещичките са най-ефикасни и безвредни.Естествено и те бяха по съвет на 2-ма лекари.Това с термометъра не помагаше винаги,а и си ме беше страх.Та за свещичките-продават се в гърция,не са скъпи и съдържат само глицерин,вода и желатин.Малки са и меки ,топят се в вода и действат м/у 5 и 30 мин ,като излизат с акото.Слагат се само по една на 3 дни.За мен те ни помогнаха.

много ти благодаря за отговора
това което направих от ''чудо'' вчера беше да използвам мушкатото........попарих го с вряла вода(преварена) Подейства след 30тина секунди. Но честно казано не мисля повече никога да го използвам. Наистина бебка и олекна МнОгОоОо , но утре ще звънна и на нашата детска лекарка да я попитам. Тя ми каза че когато кърмата е по-малко от АМ обикновенно става така. Ние сме на МИЛУМИЛ , дали да не взема да го сменя?!?!?!?!? newsm78 Thinking

# 38
  • Мнения: 348
Мили мами, да се присъединя и аз към темата.
Моята бебка е на кърма и на АМ Миумиу.Водичка не иска да пие , нито със захар нито без.... Давам и капки за коликите -  Инфакол.
От 2 седмици насам ака на 3 дни. Първия път се изходи сама с доста напънчета, но акото не беше твърдо  Sad от два дни , даже днес е 3-тия не е акала.Естествено мене вече ме обхваща паника и нз как да процедирам.Правя и масажчета , свивам крачетата...няма полза.За термометъра не искам и да чувам.....Иначе пишка доволно,и попръцква доволно. Това с листото от мушкато , по '''''препорачително'''' ли е от термометъра или няма много разлика м/у двете процедури? пфффф а и хич неми се иска да и давам някакви лекарства

Мушкато твърдо НЕ .Все пак е растение  и може да има какво ли не.По-долу съм копирала моя публикация по въпроса.За мен свещичките са нй-безвредни.Казвам го от опит  след пиене и на дуфалак и след използване на термометър и клизма.

Моята дъщеричка беше така.Доктори ми казаха че повече от 3-4 дни не е добре да не ака,нищо че е кърмена,спокойна и с мек корем.Тя караше по 3-4 дни и накрая сама се справяше,като акото беше меко.Ако не се изходеше до 4-ия ден сама,и слагах свещичка.Тък като тя е пила дуфалак,Блевит на чай,биогая(зашото се запичаше и от капките за колики),открих че свещичките са най-ефикасни и безвредни.Естествено и те бяха по съвет на 2-ма лекари.Това с термометъра не помагаше винаги,а и си ме беше страх.Та за свещичките-продават се в гърция,не са скъпи и съдържат само глицерин,вода и желатин.Малки са и меки ,топят се в вода и действат м/у 5 и 30 мин ,като излизат с акото.Слагат се само по една на 3 дни.За мен те ни помогнаха.

много ти благодаря за отговора
това което направих от ''чудо'' вчера беше да използвам мушкатото........попарих го с вряла вода(преварена) Подейства след 30тина секунди. Но честно казано не мисля повече никога да го използвам. Наистина бебка и олекна МнОгОоОо , но утре ще звънна и на нашата детска лекарка да я попитам. Тя ми каза че когато кърмата е по-малко от АМ обикновенно става така. Ние сме на МИЛУМИЛ , дали да не взема да го сменя?!?!?!?!? newsm78 Thinking


за млякото не знам.Иначе моята се запичаше от Инфакола и давах и Биогая(НЕ ЧЕ МНОГО ПОМАГА,НО ПРИ РАЗЛИНИТЕ БЕБЕТА Е РАЗЛИЧНО.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 162
Докато е само на кърма няма от какво да се притеснявате защото то усвоява всичко, щом не ака

# 40
  • Мнения: 11
Не мога да го приема това, че докато е само на кърма може да не се изхожда и 10 дни. Бебенцата трябва да се изхождат всеки ден, дори по 2, 3 пъти.

# 41
  • Мнения: 1
Имаме си бебенце на 7 дни и откакто се е родил ака през 2-2.5 дни.До снощи веше спокоен,но започна да плаче и да си свива крачетата все едно го боли коремчето.Иначе се храни довре,на 2-3 часа,пикае често,дори ни орика 3-4 пъти вече,докато го преобличаме.Мисля че е рано да му стимулираме дупето,но се притеснявам.Моля ако някой се е справил по някакав начин да ми помогне?

# 42
  • София
  • Мнения: 2 217
Не прочетох всички мнениея, но от капките САБ средният ми син зверски се запичаше.....Освен това имаше някои адаптирани млека, от които ставаше същото - за съжаление вече не помня от кои точно, отдавна беше....
Не разбрах лекар видял ли е детето, но ако не е -идете. Има доста щадящи методи да предизвикате дефекация. Това с мушкатото......не го харесвам, както не харесвам изобщо стимулирането по механичен път: клизми, мушката и т.н. Има глицеринови свещички ако е толкова зле положението и не помага смяна на хранителния режим, а има и сиропчета: Дуфалак, Лактулоза и т.н.
Говорете с лекар.

# 43
  • Мнения: 348
За толкова малко бебе се посъветвайте задължително с лекар.Иначе както вече съм писала-за мен ,а и за двама педиатри които ми ги препоръчаха,глицериновите свещички са най -безвредни и най-помагат.Заради това ,че нямах в момента,малката пи и Дуфалак ,но резултат никакъв.Клизми,мушката,термометри,разни химии-за мен твърдо НЕ.

# 44
  • Мнения: 11
Ние не успяхме да се справим със запека, въпреки че пробвахме какво ли не. Поради тази причина започнахме захранването след като навърши 4 месеца. След като въведох разхлабващи пюрета тиква, круши и сок нещата се нормализираха. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт