В тази криза се ПЛЕТЕ: бримка-дупка, вместо две /44/

  • 108 135
  • 285
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 550
Аз не ги виждам, но може би "повредата" е в моя компютър.
А аз от плетенето на открито се сдобих с една вискоза "Класик", от която сега плета болеро. Имам известни подозрения, че няма да ми стигне. Дано не се оправдаят.  Sad

# 121
  • Мнения: 525
Steisi ей сега ще взема и аз да се обидя   Joy Joy Joy
Много добре се вижда даже, преждата я видях, че е лъскава точно в горната част.
Харесва ми такава прежда, но като плетох Дива лесно се надърпва ако не се внимава.
Как се плете тази?

# 122
  • София
  • Мнения: 1 626
Благодарности на Амели за инфото за гердана. Не се знае обаче, кога ще стигна до някой магазин за такива нещица, зада се сдобия с топчета. И понеже много ме сърбят ръцете може да пробвам с идеята на Доци с памук. Пък като се сдобия с топчета ще почне едно производство...  Joy


Ох, момичета, много ви моля вече за подсказка, просто се дразня на себе си вече...

Става въпрос за въпросния шал към меланжираната шапка. Не ми се получава нещо. Преждата е дебеличка и става твърдо. Искам да е мек и пухкав поне малко. Заплетох няколко пъти с различна кука, различна бримка, няколко модела и не става. А искам пък и да е на 1 кука за да си подхожда със шапката.

Дайте някакви идеи, как да я плета тази Ярн Арт Колор Гардън за да стане читав шал.

Моляяяяя   bouquet

# 123
  • в баира
  • Мнения: 861
Аз не ги виждам, но може би "повредата" е в моя компютър.
Избери "Цитат" на нейния пост и ще ги видиш. И при мен не се появяват.

# 124
# 125
  • Мнения: 1 172
Мацата, относно гердана има идеи за пълнеж. Купи си някакъв готов гердан с топчета от магазин "Всичко по лев" и наплитай върху тях. Ако не си намериш в подходящ цвят, може да ги боядисаш с латекс. Играчка е ,но зависи на какви жертви си готова.Аз обичам всичко да ми е супер изпипано и съм готова да боядисвам червени топчета в черно,ако се налага. Днес си купих неочаквано в обедната почивка чуден гердан от различни размери дървени топчета за 4 лв и гривна за 2 лв.Ще ги изнижа и ще плета върху тях следващите си поръчки.

Памукът като пълнеж ми вдъхва недоверие. Не знам ако си намокриш гердана случайно докато си миеш ръцете или те завали неочакван дъжд или друго нещо подобно - няколко капки вода сигурно биха опропстили топчето. При положение,че сега топчести гердани се продават под път и над път....

За шала в момента нямам готовност да се изкажа. Ровене за схеми и проби на различни варианти му е майката. И търпение.

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 203
Днес трябваше да закарам свекърва ми до центъра .Оказа се ,че има място за паркиране точно срещу магазина за прежди LaughingНе устоях и се снабдих с два вида.Сега ще мисля какво да започна.

 Имам една молба - опитах се да открия описанието на "пчелни клетки" или "шкембе" , но не успях, моля , помогнете ми!Благодаря предварително!

# 127
  • Мнения: 3 550
Ванче, не се засягай, моля те.  Hug Ами, трудно се плете вискозната коприна на М и ПС. Много закача на кукичката. В началото - повече, като посвикнеш - по-малко, но закача. Освен това плетивото ужасно се разтяга. Когато го завърших, топът беше по-къс, спомням си. Днес видях притежателката му и тя ми каза, че се е разтеглил до над коленете.
Току-що приключих едно болеро от вискозната коприна на Статекс. Е, нищо общо нямат. Още от началото си тече като вода между пръстите ти и никаква засечка до края. Нямам впечатления как е на разтегляне. Ще споделя по-късно като го понося.

# 128
  • Мнения: 1 608
Додо, аз перифериите ги правя с нисък пълнеж/или там каквато е плетката, но да няма наметки/ с двоен конец и с два пъти поне по-тънка кука. Стои кораво.
Да споделя за едно магазинче за всякакви кинкалерийни чудесийки. Имаше необичайни и много интересни неща в това число и плетени топчета и камбанки. Намира се на ул. Три уши точно зад синдикалния дом.

# 129
  • Мнения: 3 550
В събота завърших тази блуза. Снимката е лоша, но по-нормалната снимка от собственичката може да се забави, а исках и аз да покажа нещо. После ще зокажа и облечена.
http://media.snimka.bg/3635/013524674-big.jpg
А това болеро врътнах за 2 дни и половина. Няма кой да ме снима, та облечено - по-нататък.
http://media.snimka.bg/3635/013524675-big.jpg

Очертава се нов конкурс - за плажни чанти. Крайният срок е утре! Побързайте чантоплетачки да грабнете наградите. Аз чанти не плета, но им се радвам. Grinning Едва днес видях новината, като се опитвах да кача снимки в снимка.бг.
http://www.tialoto.bg/igra-tialoto.php



# 130
  • Мнения: 0
Steisi - гледам, че и ти си се развихрила  Joy Доста неща показа напоследък, не се чудете само на моята производителност  Joy Болерото най-вече ми хареса. Ще чакам да го видя облечено.
Нещо взех все повече да харесвам плетените бижута. Amelly - имам предвид гердана ти. Много е хубав.

# 131
  • Мнения: 9 903
и аз харесах гердана.
И болерото на стейси.

разплетох двуседмичен труд, ащото преждата ми не беше подходяща. Тази вечер си купих за чанта немерсеризиран памук - тире за основа. Каква е тази основа?

# 132
  • Мнения: 12
описанието на "пчелни клетки" или "шкембе"
1р. плетеш 2-3 крайни после - прехвърляш 1л с наметка, 1 оп. и повтаряш до края
2р. и всички опакови редове- плетеш опако, а наметката само я прехвърляш без да я изплиташ
3р и всички лицеви - прехвърляш без да изпл. 1 лице с наметка, изплиташ следв. бримка заедно с наметката от предния ред опако.
много бърза и благодарна плетка особено с дебела прежда  Sunglasses

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 203
описанието на "пчелни клетки" или "шкембе"
1р. плетеш 2-3 крайни после - прехвърляш 1л с наметка, 1 оп. и повтаряш до края
2р. и всички опакови редове- плетеш опако, а наметката само я прехвърляш без да я изплиташ
3р и всички лицеви - прехвърляш без да изпл. 1 лице с наметка, изплиташ следв. бримка заедно с наметката от предния ред опако.
много бърза и благодарна плетка особено с дебела прежда  Sunglasses
fri_flyt,благодаря!  bouquetсамо ей това не го разбирам "1р. плетеш 2-3 крайни" newsm78

# 134
  • Мнения: 4
Amelly и Steisi , вчера минах през "Слънчоглед" и видях стиропорени топки, които са супер за пълнеж на плетен гердан - леки са, могат да се мокрят и не са скъпи.

=^._.^= , ще ми се да продължа плетката с наметки и по периферията. Ще пробвам и дано да не разплитам. Вчера си купих две макарички корда по 20m, нямаше повече в магазинчето, значи ще я заплета през 2-3 реда.


Ето го зеленото нещо


 Mr. Green

Още зелено...

 Sunglasses

Последна редакция: вт, 14 юли 2009, 07:38 от dodofit

Общи условия

Активация на акаунт