В тази криза се ПЛЕТЕ: бримка-дупка, вместо две /44/

  • 108 141
  • 285
  •   2
Отговори
# 165
  • Мнения: 498
Писах, писах и всичко ми се изтри!

Много съм впечатлена от всички неща, които показахте напоследък, поздравления!

Специални поздрави за Фиф и майка и! Потничето на малката ми е фаворит.

Стейси болерото ти се е получило чудесно!

venividivince рокличката е страхотна!

Герданът на Амели е много шик!

Бебешките неща на TIHA VODA са сладурски. С нетърпение ще чакам шапки.

dodo_fit мого готино зелено!

Ето и моите нови неща.

Една шапка и в комплект с терлици и играчка за подарък на малка принцеса:

 

новите играчки

  

Детайл № 1 от бъдещата кукла - едната половинка от главата


Последна редакция: вт, 14 юли 2009, 17:25 от Snejana_G

# 166
  • Мнения: 3 550
Не знам от кой брой е, не помня. Ето по-подробни снимки от домашния ми компютър:
http://media.snimka.bg/3645/013544971-big.jpg
http://media.snimka.bg/3645/013544971-big.jpg
http://media.snimka.bg/3645/013544972-big.jpg

Аз правя Printscreen, пействам в Paint и изрязвам с Photoshop и така ми се повишава качеството.

Намерих, от 492.

# 167
  • Мнения: 102
Steisi много си мила!Благодаря за бързия отговор  bouquet

# 168
  • Мнения: 4
...

новите играчки

  

...

 Hug Hug Hug


Страхотно!!! Grinning
искам да съм малка и да си играя...

# 169
  • Мнения: 3 550
А в залисията забравих да поздравя Снежи за новата колекция играчки и за тази весела шапка.
......... и съм пуснала два пъти линк към една и съща схема. Това е горната част:
http://media.snimka.bg/3645/013544977-big.jpg

Извинете ме за хаоса, който причиних!

# 170
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Аз пък за малко да ги пропусна с тия редакции, добре че беше dodofit да цитира. Браво Снежи   bouquet
Аз също съм намислила в най скоро време да се пробвам с някоя играчка за бебе, но мисля вътре да и сложа кутийка от шоколадово яйце пълна с нещо да дрънка. Това ви го казвам и като идея за вас, ако някой не се е сетил преди мен де  Wink А ако някой пък ми даде идейка какво да представлява самата играчка ще съм благодарна. Едно е ясно че ще е много шарена, но искам да е удобна за хващане от съвсем малка ръчичка. Представям си я също и да може да се закача за нещо да виси, например за активна гимнастика. Изобщо е в процес на измисляне. newsm78

# 171
  • Мнения: 9 903
идеята за тракащата кутийка е много добра. ами като оплетеш яйцето, това ще ти е тялото. Нагоре глава на човече или животно, отстрани крачета и ръчички, или лапички....
или, като оплетеш яйцето, около него изплети листа като на цвете.
а може да съединиш 2-3 оплетени яйца за гъсеница.
Може да се комбинира и със здраво захванати едри дървени топчета.
а оплетеното яйце може да е глава на човече/животно/ с изразителни очи и уста, а тялото и крайниците да са меки и дълги.
може също оплетеното яйце да е пънчето на гъба, а отгоре да закрепиш пълна с памук гугла.

# 172
# 173
  • Мнения: 471
Супер темичка !  bouquet
късно ви открих за жалост Sad , но всичко е поправимо Simple Smile
Аз съм една бъдеща плетачка, която не може да плете  Tired
Така че моля ви кажете ми някой сайт или списание как да се научи м да плетем

ПП: нито майка ми нито баба ми плетат... само свекървата но от нея не искам да се уча

Като за начало мисля да почна с един шал.... че най лесно ми се вижда

Mami ne ни се отваря библиотеката а виждам че има интересни темички Sad

Последна редакция: вт, 14 юли 2009, 22:09 от Alizarina

# 174
  • Мнения: 17
Здравейте !Отдавна не сам влизала ,но имах страшно много работа,от време на време само хвърлях по едно око но на бързо .Искам да ви помоля за идеи за пуловер за мен и блуза за детенце поръчах си прейда от Статекс и Хобиярн и немога да измисля нищо ooooh! това е за мен за пуловер 09 код http://www.stenliyarn.com/index.php?page=shop.product_details&am … mart&Itemid=8 и това за детенце за блуза или жилетка http://www.hobiyarn.com/bebeshki%20prejdi/sekerim%20bebe.html 102 десен .Моля ви даите някакви идеи  Thinking

# 175
  • в баира
  • Мнения: 861
Snejana_G Hug

Много ми хареса мишлето:

# 176
  • Мнения: 1 172
е,хе, моя гердан сериозно ще се мултиплицира, само да не ми влизате в пазарната ниша,че иначе ще трябва да ви гоня за комисионна Laughing

Още един съвет по повод пълнежа на топчетата - не забравяйте,че стиропора е неустойчив на натиск. Има риск детето да ви се метне на врата като куче коли,както прави Ива, или  по някакъв друг начин да притиснете неволно гердана и топчето ще се сплеска и начупи. Имам богат опит с коледните играчки тази зима Sad за мен най-добрия варинт си остава дървото, според мен не е тежко, варианта заместител са ми старите гердани на майка и баба от пластмаса. Едно време много са били модерни,със сигурност всяка от вас може да изрови нещо вкъщи, имайки предвид,че аз изрових у майка цяла кутия от чаши за водка,пълна с такива гердани.

В момента плета само гердани,така че скоро от мен нищо ново няма да видите Laughing

За заинтересованите да споделя на пл. Славейков има една сергия,на която продават стари списания, има "Топ плетки" по 0,50лв, купих вчера 4 броя от тази година за майка,тя ги харесва,а и няма интернет жената. Освен това си купувам пак от там едно испанско списание за ръкоделие общо, има изумителни идеи за пачуър,бродерия,плетене на една и две игли, гоблени и какво ли още не,с невероятни схеми за цена от 3лв. Забравих му името,но ще поровя малко в нета,може да го намеря онлайн.

# 177
е,хе, моя гердан сериозно ще се мултиплицира, само да не ми влизате в пазарната ниша,че иначе ще трябва да ви гоня за комисионна Laughing

Още един съвет по повод пълнежа на топчетата - не забравяйте,че стиропора е неустойчив на натиск.


Amelly, нави ме! Laughing Почвам и аз да плета топки за гердани.

"Стиропорените" топчета не са точно от стиропор - достатъчно са плътни и няма как да се смачкат от дете без инструменти;-). Материалът е "СТИРОФОМ", според сайта на "Слънчоглед".
Освен друго ги пипнах - идеални са!

 Simple Smile

# 178
  • Мнения: 884
Испанското да не е Лаборес-ако е то ,прекрасно е! И от него ли има стари броеве на ниска цена? Любимо ми е.А навремето имаше едно немско-Хандарбайт се казваше, то пък беше толкова креативно за времето си...

# 179
  • Мнения: 197
Да, аз пък се сещам за едно руско списание с всякакви ръкоделки, което може да си свалите  Flutter Казва се журнал "Ручная работа" има страхотни неща!

Общи условия

Активация на акаунт