В тази криза се ПЛЕТЕ: бримка-дупка, вместо две /44/

  • 108 134
  • 285
  •   2
Отговори
# 225
  • Мнения: 4
KIKI_nik, радвам се с теб!! Grinning

ето ти едно юначе



# 226
  • Мнения: 0
dramatea - ако ти харесва как се получава плетката си плети смело. Аз по принцип не гледам какво пише по етикетите  на преждите - нито като номер на иглите, нито дали е за една кука или за две. Пробвам, даже си имам една кука - средна дебелина и май плета предимно с нея. Тя си ми е най-удобна. С по-тънките прежди става по-рехава плетка, а с по-дебелите прежди - по-сбита (по-дебела)  Laughing Зависи какво искаш да ти се получи.
А иначе - от номера и букви на куките нищо не разбирам  Joy
Малко със закъснение да отбележа:
TIHA VODA - много сладки бебешки комплектчета, особено вторите лигавничета са се получили супер.

Snejana G - и аз съм фенка на мишока  Hug

Последна редакция: сб, 18 юли 2009, 13:34 от zoo

# 227
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
... направих верига от  магазини за ръчни плетива и  прежди за сега в  северозападна  България. Вече имаме  сайт  чрез който тези прежди могат да  стигнат и  до вас - www.estefan.eu
Надявам се  да   сме  ви от  полза Simple Smile

За да сте ни от полза, казвайте какви са условията, за да продаваме във Вашите магазини!



който желае може да продава и при нас. В момента условията: качваш, продаваш с директна връзка с клиента и 20% от цената отиват за благотворителност.

ето и моята последна плетка /вече по-голяма, но само толкова снимана/

Последна редакция: сб, 18 юли 2009, 17:57 от арт мама

# 228
  • Мнения: 0
арт мама - преждата ми изглежда интересна. Ако може да я покажеш по-отблизо, когато имаш време. Така върху шарения десен не се вижда много добре.

# 229
  • Мнения: 498
арт мама може ли подробности за творението ти, интересно е и като прежда и като плетка.

KIKI_nik аз плета такъв модел терлици. Също много удобни са ми тези пуловерчета.
Ето отново:

Тук да ни видите как плетем с дъщеря ми

Също и тази блузка не съм показвала


Куклата, която правя си има вече следните детайли:

тяло                                         ръце                                                    краче

   


П.С. направих безброй редакции, но нещо ми се бъзика компютъра и се презастраховам като публикувам от време на време  Confused

Последна редакция: сб, 18 юли 2009, 17:54 от Snejana_G

# 230
  • Мнения: 440
.. за номерацията на иглите и еквивалентите й в различните страни. За чаната трябва кука "H" в американската номерация. И аз отивам да търся "H", обаче продавачката ми каза - с цифрички са тука:) Не успя да помогне, та ако е възможно някоя от Вас да ме ориентира. Плета с номер 2 в момента, но не съм съвсем сигурна дали е това ...
Важното е на теб да ти харесва как става плетката - освен ако модела не изисква да спазиш точно дебелина на преждата и на куката. Ако искаш покажи модела, за да се ориентираме. Иначе за куките - на повечето е изписано колко са дебели. Основните метални са от номер 0 поне до 22. Най-дебелата е с номер 0 - дебелина 2,1 мм. След това има и по-дебели - едни цветни метални или пластмасови - 3 мм, 4 мм, и така - поне до 8 мм.
Snejana_G, много сте сладки така двете   bouquet Мечтая и аз за тези дни.
арт мама, шалът изглежда интересно. Триъгълен, нали? Цветът е страхотен, незнам каква е преждата и какъв състав е. Чакам да го покажеш, като го завършиш. Peace
Някой плел ли е с прежда Ася - която е 100 % памук и с прежда Дива - с 10% вълна и 90 акрил на габровските производители? Моля за впечатления, че се замислям дали да си поръчвам, все пак цените са по-изгодни. Другия вариант е да заложа на малки количества с по-високи цени директно в магазина за прежди.

Последна редакция: сб, 18 юли 2009, 16:15 от venividivince

# 231
  • Бургас
  • Мнения: 133
Snejana_G   благодаря
 
Много е сладка малката принцеса

# 232
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Мерси!
Триъгълен /и вече висок над 2 педи Simple Smile/ плетката е просто листо с два реда дупки.
Като кача нова снимка, ще я сменя в предния пост.
Смених я.

Последна редакция: нд, 19 юли 2009, 13:54 от арт мама

# 233
  • Мнения: 4

Цитат
...
Та има един въпрос... за номерацията на иглите и еквивалентите й в различните страни. За чаната трябва кука "H" в американската номерация. И аз отивам да търся "H", обаче продавачката ми каза - с цифрички са тука:) Не успя да помогне, та ако е възможно някоя от Вас да ме ориентира. Плета с номер 2 в момента, но не съм съвсем сигурна дали е това  newsm78... .

dramatea
, ето ти таблици за преобразуване ТУК! и ТУК! на номерацията на иглите за плетене.

още

и още

не знам коя ще се отвори при теб

 Simple Smile

# 234
  • Мнения: 54
Страшно благодаря на всички за помощта! Оказа се, че търсеното H е 5мм, а аз съм с 2... Но все пак на мен ми допада как става засега и няма да започвам отначало:) Междувременно продължавате да показвате красоти... поздравявам ви и съвсем благородно завиждам за уменията!   bouquet  bouquet  bouquet

# 235
  • Мнения: 197
Момичета, в духа на творенията на Амели, щеше ми се да ви покажа това
http://crochetclub.net/blog/2009/07/18/vyazanye-busy/

# 236
  • Мнения: 1 608
Някой скоро да е попадал из сайтовете на мотиви с лалета?

# 237
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Kiki_Nik, ако още не си започнала с терличките, предлагам ти и този вариант:



аз в момента ги плета (единият е изплетен, в момента плета втория) и модела е страшно лесен, дори за начинаещ като мен. Видях ги в равелри-то и толкова ми харесаха, че си купих схемата - ако някой прояви интерес ще я кача за сваляне.

# 238
  • Мнения: 4
докато търсех едни мечешки обувчици, намерих тези

http://www.flickr.com/photos/marinoie/3549923452/in/photostream/

http://www.flickr.com/photos/aworthyimage/1259836903/in/photostream/




Kiki_Nik, да показваш какви си ги избрала и сътворила за юначето.

ето ги мечките



 Sunglasses

 Simple Smile

# 239
  • Мнения: 118
Здравейте момичета.
 Поздравявам ви за страхотните неща, които плетете. Отдавна ви следя темата и се възхищавам  Hug
Мен също много ме увлича плетенето. Плела съм елементарни неща - пуловерчета за мен обикновенни плетки, шалчета и т.н ... но съвсем не съм на вашето ниво.
Сега съм се амбицирала да плета бебешки терлички, защото октомври месец ще ставам леля Simple Smile
Има мн време до октомври , но аз така отдалече ... Simple Smile
 може ли някой да ми обясни ред по ред как се плетат терлички. Благодаря ви предварително  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт