Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора

Там,където се събуждам щастлива.

Здравейте,

Въпроса ми е към мамите със секцио- вчера видях в болницата приятелката ми, която на 5.07 роди със секцио. Малко ме смути факта, че корема й беше, все едно е в 6 месец бременна. Това нормално ли е?

За съжаление, тя изтърпя доста мъки, докато се роди големият малък Тимоти / 4450 гр/. Нейният лекар има голяма вина, че не е натиснал докторите за секцио по-рано- вднага след определената дата 20.06, ами я е оставил да се мъчи до 5.07 , като са знаели, че няма да минат без операция / тя е 1.50- филипинка- те имат малки телца, а бебето- великанче- метнало се на тати- типичен висок холандец/...Много трудно им се откъсват операциите от сърцето....Тя горката още се съвзема, но тати е редом до нея по 24 часа и прави всичко за бебето, което е непрекъснато до тях.

Сега ще напиша нещо интересно, което за първи път видях. Тъй като, тя няма много кърма и бебето се дохранва. Но не с биберон, ами с малка чашка. Новата теория е, че бебето не трябва да свиква на 2 две еднакви неща по форма, тъй като може да започне да предпочита биберона пред гърдата. Та по този начин се стремят , явно, да им вдъхнат любов към мамината гърда. Ще видим дали това действа, но на мен ми беше странно.....
Цитирай

Варна

Kалинка,
корема при различните жени различно се прибира...
А това с чашката...може би наистина е някаква голяма новост...и на мен ми се вижда странно, и честно казано не бих правила детето си опитно зайче...
Цитирай

София

Да, нормално е това за корема. Аз на изписването на 7-ия ден бях с гащеризона за бременни и си изглеждах бременна.

За метода с чашката...по-добре с лъжичка. С тази чашка като нищо може да се задави бебешончето.
Цитирай

Sofia

Raзмера на корема няма връзка с начина на раждане.
Колкото по-голям е коремът през бременността, толкова по-бавно се прибира, логично е.
Аз и двата пъти бях с малко коремче, в 9м.  мислеха че съм в 7м., и много бързо ми се прибра,
10 дена след ражданията (2 нормално и 1 секцио) не ми личеше че съм била бременна изобщо.
Цитирай

София

Нормално е. Няма защо да се притесняваш - та тя е родила едва преди 3 дни - все пак на мускулите и кожата са им нужни време, за да се възстановят във вида преди неколкомесечното деформиране.

Цитат
бебето се дохранва. Но не с биберон, ами с малка чашка

А бебето как се справя с чашката Confused  За него не е ли трудничко? Горкото детенце Sad
Цитирай

Добрич

В болницата в Добрич, докато бебетата са в детското отделение, също не ги захранват или дохранват с биберони. Използват за началото нещо като тръбички и директно им вливат млякото в хранопровода (вярно, че в началото млякото не е повече от 10-20 ml, обаче ми изглеждаше много страшничко). После съм виждала да ги хранят и директно от гърловината на шишето!?!
Целта им е бебетата да не свикват с биберона, а да се научат да сучат.
Е, при нас не се осъществи великата идея, но това е друга тема.
Аз също съм раждала два пъти със секцио, но за разлика от Karen, не само че не ми се прибра корема, ами и все още е доста по- голям, отколкото беше когато забременях за втори път.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

По повод коремите...  Cool
Кумът ми като видял кумата след раждането попитал:"Скъпа-ти сигурна ли си,че си родила....?!?!?!"  Rolling Eyes
 Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy
Цитирай
Първо честито бебче на прятелката ти.
Да е здрав Тимоти и много радост да им носи.
А за корема си е съвсем нормално. Дори и да не е раждала чрез секцио. Първият път бях стресирана от вида си след като бебето излезе. Мислех, че вътре има още едно и те не го вадят Wink  Laughing . Поне вторият път не се шашках за това Smile  Cool
Цитат
бебето се дохранва. Но не с биберон, ами с малка чашка. Новата теория е, че бебето не трябва да свиква на 2 две еднакви неща по форма, тъй като може да започне да предпочита биберона пред гърдата.

В това има малко логика ама знам ли. Тук пък препоръчват след като детето навърши 6 месеца да му се дават течностите (мило мляко, вода, сок) от чашите с представки.
Цитирай

Добре де, после как се прибира тази разтегната кожа??
Цитирай
Цитат на: Теодора

Полека лека Теди. Възвърща се през първите 10-тина дена в предишен размер (или около де) Тук дават и едни лифлетчета със специални упражнения за целта( което определено не включва коремни преси Wink )
Цитирай

София

Цитат на: Теодора

Трудно.
Мускулите с гимнастика, кожата с масаж и кремчета.
Цитирай

Sofia

Аз родих в края на април и все още имам малко коремче. Но на 7-я ден бях с огромен корем от желе- люшкаше се навсякъде:-) И незнам откога мога да започна с гимнастиките за възвръщане на форма Confused
Цитирай
Цитат
Аз родих в края на април и все още имам малко коремче. Но на 7-я ден бях с огромен корем от желе- люшкаше се навсякъде И незнам откога мога да започна с гимнастиките за възвръщане на форма

Ако продължаваш да кърмиш избора от упражнения не е много голям Sad
Цитирай

Sofia

Цитат на: Honda
Цитат
Аз родих в края на април и все още имам малко коремче. Но на 7-я ден бях с огромен корем от желе- люшкаше се навсякъде И незнам откога мога да започна с гимнастиките за възвръщане на форма

Защо ?
Цитирай
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: Honda
Цитат

Защо ?

Ми защото едва ли ще й е приятно като почне да подскача, да бяга, да прави упражнения с лице към земята да й тече кърмата (на мене поне ми беше нерпиятно) Embarassed  Sad
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора