Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 321 отговора

Австрия, Виена

Здравейте,

Винаги ми е била много интересна темата за смесените бракове. Много често се замислям за предимствата и недостатъците да си женен за чужденец и честно май много е трудно да се отговори на въпросът Чужденец или Българин.

Аз лично съм ужасно раздвоена когато трябва да отговоря на въпроса: БГ или Чужденец... Понякога манталитета на много чужденци, (особено германци/австриици ми е толкова труден за разбиране. НО какво да се прави, израснали сме в различни страни с различни норми на поведение и разбирания за това "Как да се държим в обществото"....)

От друга страна, пък и като се позамисля как мнозинството бг мъже не се и досещат сами да помогнат на жените си с къщна работа и ми става много мъчно, защото ние жените не би трябвало да сме робини на когото и да е било.

Само моля ви не коментирайте от гледна точка, ако не беше мъжат ми чужденец още шях да си мизерствам в БГ... Това за мен не е семейство, ако бракът е по сметка...

« Последна редакция: пн, 29 авг 2005, 23:20 от Jule »
Цитирай
Абе Жуленце. Я давай каквото ти сърце казва Flutter Flutter.
Разкажи, разкажи за какво иде реч Hug Love
Цитирай

От друга страна, пък и като се позамисля как мнозинството бг мъже не се и досещат сами да помогнат на жените си с къщна работа и ми става много мъчно, защото ние жените не би трябвало да сме робини на когото и да е било.
Аааа, мои4кия не е такъв  Laughing И ако кръшне в тази посока  newsm29 newsm66

А по темата - за мен няма зна4ение произхода. Свестни мъже има навсякъде  Very Happy Както и простаци   Confused
Цитирай

Австрия, Виена

Хей Хондичка,

Абе нали сам безработна от 1ви Август та се чудя с какво интересно да си уплътня времето:)) Ако то има нещо да се случва вие с Лаура ще сте първите да го научите спор няма. Остави другата ама Лаура откога ме е заврънкала нейната перличка да ми става шаферка, с най-голямо удоволствие ама няма май да е скоро...Smile) Една друга приятелка и тя ме врънка за същото ама като чух че щерка и на (11) заявила на майка си, Тази година ще ми е първата целувка, догодина първия секс ....Smile)) и аз си викам то с това темпо тези малките май аз на тях ще стана шаферка...

...Ама да не сменяме темата нали така?!?...Smile)

Абе Жуленце. Я давай каквото ти сърце казва Flutter Flutter.
Разкажи, разкажи за какво иде реч Hug Love
Цитирай
.....

...Ама да не сменяме темата нали така?!?...Smile)

...
Да де да  Very Happy
Пък шаферки да искаш. И аз две мога да бутна, ама и мамите с младежи да дадат нещо де Crossing Arms. Кой ще ухажва наште госпоици Laughing
Цитирай

На пода

Ами аз съм направила своя избор: Чужденец. Но държа да кажа Че не съм е омъжила за Чужденец, а тоЧно за определен Човек. Ако беше българин и беше полуЧил същото възпитане и се държеше към мене по същия наЧин, пак щях да се омъжа за него.

Честно да ти кажа аз бях с много силни предубеждения към смесените бракове. Но нали знаеш, никога не казвай 'НИКОГА'. И аз така говорех Че никога няма да се омъжа за Чужденец, но като ми дойде сляпата неделя, на омъжих се. ИнаЧе мъжът ми е немец и не мисля Че разликата в манталитета е толкова голяма. Е, има разлиЧия, но и за някой от Бургас да се бях се омъжила сигурно пак щяхме да имаме разлика в манталитета.  Laughing
Цитирай

Germany

Аз не разбрах какво точно трябва да коментираме newsm78 Embarassed
Пред мен не стоеше въпроса българин-или-чужденец, а това ли е човекът с когото искам да прекарам остатъка от жовота си. Не съм си избирала мъжа по  националността му.
Също не мога да коментирам и предимствата и недостатъците на мъжа-чужденец, защото нямам база за сравнение, т.е. досега не съм живяла с българин и незнам как е.

Цитат
Аз лично съм ужасно раздвоена когато трябва да отговоря на въпроса: БГ или Чужденец...

А защо ти се налага да отговаряш на въпроса?? Имаш избор в момента и се чудиш или??? Ами попитай сърцето си Wink
Цитирай

Austria

Не мисля, че е толкова важно дали мъжът е българин или чужденец. Много по-важно е дали говорите на един език, дали се смеете по едно и също време на едни и същи неща, дали той продължава мисълта ти и ти неговата, дали ти се обажда, когато мислиш за него, дали учи български, за да може да си говори с майка ти, дали слуша българска музика, за да те зарадва и....още много други подобни неща. Ако сте сродни души националността е абсолютно без значение.
За протокола омъжена съм за чужденец, не намерих в БГ човек, с когото да се разбираме по-добре.
А малките разлики в културата и манталитета обикновено са повод за смях, а не за скандали.
Цитирай

Германия

не знам националността до колко е от значение, според мен е по-важно в какви условия е израстнал и как е бил възпитаван.
Цитирай

Домати не останаха.

чужденец, но като моя.  Wink Има различни чужденци, затова уточнявам.
Цитирай

Мunich

чужденец, но като моя. Wink Има различни чужденци, затова уточнявам.

Българин като моя. Hug Има различни българи, затова уточнявам. Very Happy
Цитирай

Домати не останаха.

Явно си уцелила. Аз като цяло имам много лошо мнение за бг мъже като съпрузи. Като приятели, за чашка, за раздумка, за услуга да, но не и като съпрузи. На мен лично манталитета им не ми понася.
Цитирай

usa

Явно си уцелила. Аз като цяло имам много лошо мнение за бг мъже като съпрузи. Като приятели, за чашка, за раздумка, за услуга да, но не и като съпрузи. На мен лично манталитета им не ми понася.

ей че глупаво ми звучат такива обобщения...
Цитирай

UK

ако можех пак да избирам пак него щях да си избера Very Happyмъжа ми е чужденец,но както са ти казали по-горе кретени има навсякъде както и свестни хора. не съм го избирала по националност.за различията-има ги,учим се един от друг,забавно е.
Цитирай

Абе няма такова чудо - българин или чужденец! Просто има различни хора. Според мен зависи от самият човек  Wink

И в България и в чужбина има както ДОБРИ ..... така и ЛОШИ мъже....... както и жени  Laughing Зависи на какъв човек ще попаднеш.
« Последна редакция: ср, 31 авг 2005, 21:38 от kristal_97 »
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 321 отговора