«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

»скам бебе
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
30-44 от 56 отговора

—офи€

ћнени€: 8
«начи спора стигна до никъде,защото аз си мислех,че са поне 8-9 дни,а опонента ми твърдеше 1-2.
ќтносно при€телите ми те мислеха,ама като всички на тази възраст не с точната глава(иначе са много добри момчета)
÷итирай

32∞ 6′ N, 34∞ 49′ E

ћнени€: 2 501
ѕо-скоро опонентът ти е бил прав - см€та се, че има около 2-3 дни в месеца, в които може да се забременее. ѕроблемът е, че кога са тези 2-3 дни можем да установим само с лекарски преглед - фуликометри€, прослед€ване с ултрасаунд. «а това реално риск има по вс€ко време, жена с редовна менструаци€ (24-34 дневен цикъл) приблизително между 10-€ и 20-€ ден е най-фертилна (т.е. способна да забременее)  Peace

«а предпазване от бременност ползвайте презарватив - методът на "сигурните дни" е доказан като неефективен и не се препоръчва от много, много години насам  Peace
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 250
«а да се забременее е необходимо жената да бъде в овулаци€ .“€ обикновенно настъпва на 14 ден  броено от първи€ ден на последната ти менструаци€.–азбира се може и да настъпи и по рано и по късно не точно на 14 ден.ќвулаци€та трае около 12 - 24 часа .¬ месеца пон€кога може да настъп€т и две овулации.”спех Hug
—поред това един, два дни! ј аз си мислех, че е един ден! bouquet
÷итирай

ћнени€: 491
 ѕрочетете това http://www.bg-mamma.com/site/content/view/8/37/ smile3525
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 1 497
ћоже да се забременее в 2 -3 дни, но фактически "опасни" са 5-6.
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 250
ћоже да се забременее в 2 -3 дни, но фактически "опасни" са 5-6.
ј баба ми е забремен€ла, когато е била в цикъл! —транно! bouquet
÷итирай

—офи€

ћнени€: 638
ќвулаци€та е 1 пиков ден и два около него .. значи стават 3 Peace
ќтносно оцел€ването на сперматозоидите, знаете, че те са "големи гадинки" Crazy и се спр€ват и през останалото време, ако не им се пречи, тоест ако киселиността на влагалището е намалена и не ги убива.

√олеми глупости ...  Laughing Ќали, за да има оплождане, нещо си тр€бва да се оплоди. ѕри положение, че н€ма €йцеклетка какво точно ще се оплоди, или ти си мислиш, че по вс€ко време има на разположение зр€л фоликул  Laughing
÷итирай

между два континента

ћнени€: 568
ќвулаци€та е 1 пиков ден и два около него .. значи стават 3 Peace
ќтносно оцел€ването на сперматозоидите, знаете, че те са "големи гадинки" Crazy и се спр€ват и през останалото време, ако не им се пречи, тоест ако киселиността на влагалището е намалена и не ги убива.

√олеми глупости ...  Laughing Ќали, за да има оплождане, нещо си тр€бва да се оплоди. ѕри положение, че н€ма €йцеклетка какво точно ще се оплоди, или ти си мислиш, че по вс€ко време има на разположение зр€л фоликул  Laughing

≈, айде сега чак пък глупости...  Rolling Eyes ћомичето е имало предвид, че сперматозоидите оцел€ват (теоретично) до 5 дни в благопри€тна среда в търпеливо чакане на €йцеклетката. “ака оплождане може да настъпи н€колко дни след полови€ акт..., когато настъпи овулаци€та.

ћного пъти вече съм казвала, че според статистиките най-големи шансове за забремен€ване има при полов акт в дните преди овулаци€та, отколкото в ден€ на овулаци€та... “оест, въпреки че н€ма на разположение €йцеклетка в момента на полови€ акт, пак е възможно от същи€ да се постигне зачеване  Peace
÷итирай

ћнени€: 221
јйде и аз да се намес€ в спора - яйцеклетката живее и е годна за оплождане до 45 часа след овулаци€. —перматозоида - до 72 часа. “олкова. Ќе си го измисл€м, казал ми го е гинеколог.
÷итирай

раставичка €йцеклетката н€ма как да се оплоди след овулаци€та понеже т€ умира , и започва нова фаза наречена лутеална фаза Peace
÷итирай

между два континента

краставичка, тук никой нищо не си измисл€! ѕросто сподел€ме кой какво е прочел и чул  Flutter

—игурна съм, че вс€ка лаборатори€ и вс€ко изследване в различните страни и десетилети€ ще дадат различни отговори на зададени€ от автора въпрос. “очно защото физическите характеристики на всеки човек са силно повли€ни от начина му на живот, гените, имунитета, расата, климата и т.н.

»ма мъже, чиито спермита оцел€ват само два часа  Sad “ова, обаче, не означава, че тр€бва да приемем, че в месеца може да се забременее само два часа... » тъй като н€ма как да знаем на наши€ партньор войниците до колко издръжливи са (освен, ако не сме направили спермограма), то тогава е редно да приемем за възможни дни на забремен€ване максимални€ брой дни, за които се знае от научни изследвани€ (тоест 5)... ћалко веро€тно е да се забременее от акт 5 дена преди овулаци€та, но е възможно (разгледайте графиките към fertiltyfriend и ще се убедите).

олкото до €йцеклетката, това което аз съм чувала/чела е, че живее и е годна за оплождане до 12-24 часа след пукането на фоликула. Ќе съм срещала в научните статии период от 48 часа(още по-малко от 45 часа  Mr. Green)

÷итирай

ћнени€: 221
 раставичка €йцеклетката н€ма как да се оплоди след овулаци€та понеже т€ умира , и започва нова фаза наречена лутеална фаза Peace

ќвулаци€та е процеса на пукане на фоликула и отдел€нето на €йцеклетката от него. —лед това отдел€не €йцеклетката е годна за оплождане известен период от време (аз знам за 48 часа /извин€вам се за печатната грешка по-горе/).
–азбира се, за всеки е индивидулано, но въпроса на темата е колко дни в месеца може да се забременее - отговора е точно в този период след овулаци€та, през който €йцеклетката е годна за оплождане. Ќ€ма значение кога е била овулаци€та или колко дена преди или след това сперматозоидите са попаднали на м€стото и колко време те издържат там.
÷итирай

между два континента

явно интерпретираме въпроса на автора на темата по различен начин и от там идва разликата в отговорите ни  Flutter

≈стествено, че зачеването се осъществ€ва тогава, когато и €йцеклетката и сперматозоидите са по едно и също време на едно и също м€сто, в това спор н€ма. —поред мен, обаче, авторът питаше точно за дължината на фертилни€ прозорец, тоест в колко дни от месеца полови€т акт носи потенциален "риск" от забремен€ване...  ато пример беше посочена "злочестата"  Crazy съдба на негови при€тели, които уж заобиколили овулаци€та, а работата пак станала...

¬ отговор на така разбрани€ от мен въпрос, посочих като главен виновник за такива "грешки" заблудата, че щом в момента н€ма €йцеклетка в наличност, значи н€ма опасност от зачеване  Peace
÷итирай

раставичка ти май не разбираш че без да си в овулаци€ н€ма как да забременееш , а отговора е €сен в дните около овулаци€та /ко€то е 12 - 24 часа /, примерно пет се прави секс по често за да може да се оплоди  €йцеклетката  . sun
÷итирай

¬арна

ћнени€: 526
гол€м спор ей Smile

€йцеклетката живее до 24 часа (максимум). ≈ƒ»Ќ—“¬≈Ќќ тогава може да бъде оплодена.  ј  ќ√ј са ти€ 24 часа е по-сложни€т въпрос:)

ога е овулаци€та, колко време ще оцеле€т сперматозоидите..кога е най-подход€що да се прави секс с цел забремен€ване или незабремен€ване.  “ова са нещата на които по-трудно може да се даде категоричен отговор и от които зависи в крайна сметка крайни€ резултат:)

« ѕоследна редакци€: нд, 19 юли 2009, 11:30 от nlight »
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
30-44 от 56 отговора