Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора
Мили мами ,моля за малко информация относно спиралите. (Но не за хормоналните)
Какви има?
Колко струват в България и колко струва поставянето на такава?
Някой имал ли е проблеми със спиралата?
Моля споделете вашия опит, че съм в голяма дилема  Rolling Eyes
Благодаря  Hug
Цитирай

Записвам се да следя,че и мен ме интересува темата. Мисля да си слагам и лекаря ми ми препоръча Мирена.
Цитирай

Записвам се да следя,че и мен ме интересува темата. Мисля да си слагам и лекаря ми ми препоръча Мирена.

Мирена е хормонална. Аз също се интересувам от другия вид. Спомням си навремето АГ-то, при което ходих отказа да ми сложи, заради опасност от сраствания, но не знам дали са основателни тези страхове newsm78
Цитирай

здравейте аз доскоро имах спирала държах я 3год и тази год май месец я махнах сега се ровя да прочета нещичко за др видове защото малко се замислям дали да си сложа

аз бях със копер т малко се страхувах да си сложа по скъпа защото винаги има опасност от това да я  изхвърли организма ,но напоследък преди да я махна цикъла ми съвсем се промени и реших да я махна .Бях на спермициди докато мъжът ми беше тук но трябва вече да измисля нещо
« Последна редакция: Съб., 11 Юли 2009, 15:57 от AnMary »
Цитирай

Не всеки организъм приема спиралата, може да я изхвърлиш след няколко дни. Доколкото знам цикълът е по-обилен, когато си със спирала, а някои жени получават и кървене между циклите. За срастванията знам, че се получават когато не я махнеш в указания срок.Поставянето е към 50 лв.
Цитирай

наистина има прокървявания между циклите и цикъла е по удължен но др поважно което е че постоянно имаш бяло течение и няма оправия каквото и да правиш но не забременях с нея а а з и мъжът ми изобщо не се пазим

явно всеки различно я понася ,а за тази мирена ми е малко странно как такаа ще съм без цикъл ще ми липсва част от мен,  от моето тяло не мога да си го представя
« Последна редакция: Съб., 11 Юли 2009, 15:56 от AnMary »
Цитирай

Аз също съм със спирала -вече втора година!
Първата година наистина имах силно засилен кръвоизливи при цикъл -но вече нямам. нормално си ми е четери дни. а беше 7!
За бяло течение -нямам! А ще я махам догодина -като стане на три!
Но незнам с каква спирала съм вече. забравих!
Цитирай

Аз съм с Нова Т от 3 години. Купих я за около 50 лв, още 30 ми взеха за поставянето. Като преди това си направих всички изследвания. Нямам проблеми с нея, чак не ми се иска да я сменям.

наистина има прокървявания между циклите и цикълът е по -удължен, но др. по-важно, което е, че постоянно имаш бяло течение и няма оправия каквото и да правиш
Трудно ми беше да разбера горенаписаното, само не разбрах какво общо има бялото течение и трябва ли да се притеснявам, че го нямам?
Цитирай

напоследък преди да я махна цикъла ми съвсем се промени и реших да я махна
когато цикъла се скъсява и става по-обилен , това е показател, че трябва да се махне - ако не, се получават сраствания...
на мен за поставяне и махане ми взеха по 15 лв. Ползвах Купър Т - отначало имах доста обилен цикъл , но след няколко месеца се нормализира...сега чакам 4-5 цикъла от изваждането й, за да си сложа нова...
Цитирай

Здрвеите..моми4ета инересува ме боли ли при слагането на спиралата .4увала сам 4е боли много Благодаря
Цитирай

Здрвеите..моми4ета инересува ме боли ли при слагането на спиралата .4увала сам 4е боли много Благодаря
Мен не ме е боляло. Не знам кой предизвиква тези съмнения у повечето жени?
Цитирай

напоследък преди да я махна цикъла ми съвсем се промени и реших да я махна
когато цикъла се скъсява и става по-обилен , това е показател, че трябва да се махне - ако не, се получават сраствания...
на мен за поставяне и махане ми взеха по 15 лв. Ползвах Купър Т - отначало имах доста обилен цикъл , но след няколко месеца се нормализира...сега чакам 4-5 цикъла от изваждането й, за да си сложа нова...
Аз съм с Нова Т от 3 години. Купих я за около 50 лв, още 30 ми взеха за поставянето. Като преди това си направих всички изследвания. Нямам проблеми с нея, чак не ми се иска да я сменям.

наистина има прокървявания между циклите и цикълът е по -удължен, но др. по-важно, което е, че постоянно имаш бяло течение и няма оправия каквото и да правиш
Трудно ми беше да разбера горенаписаното, само не разбрах какво общо има бялото течение и трябва ли да се притеснявам, че го нямам?
а според теб задължително ли е да го имаш,ти как мислиш?
Цитирай

абе не е кой знае каква болка,но все пак си наболява не е нищо фатално.
Цитирай

абе не е кой знае каква болка,но все пак си наболява не е нищо фатално.
когато си сложих спирала получих обилно бяло течение .Когато отидох на поредния преглед при гинеколог ,той ми обясни ,че течението ми е заради спиралата.Каза ми ,че за да се излекувам трябва да я махна,иначе няма оправия.
Цитирай

И аз съм с Нова-Т. Сложих я преди четири години и половина. Струваше 60 лв. май. Количеството кръв по време на мензис ми се увеличи, но пък дните станаха по-малко. И обикновено няколко дни след цикъла има някакво остатъчно течение - от него много се бях уплашила, но ми казаха, че при наличие на спирала е нормално.
Иначе не я усещам и не съм имала проблеми с нея.
А това, че много боляло при поставяне - аз го усетих като по-силна болка по време на мензис. Продължи няколко секунди и това беше. Но всеки си има праг на болка.
Цитирай

1-14 от 16 отговора