ДЕВЕТИ КЛАС

  • 21 411
  • 230
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 197
Успешна да е следващата учебна година!
Ученолюбиви, влюбени, щастливи!

 smile3529     newsm51     newsm44
ЛИТЕРАТУРА за 9 клас:

1. Старогръцка литература:
- Старогръцки митове и легенди – Митология, Мит за Троянската война
- Илиада
- Антигона
2. Библията:
- Стар и нов завет
- Книга битие
- Евангелие от Матей
- Евангелие от Йоан
- Евангелие от Лука
3. Старобългарска литуратура:
- Пространно житие на Константин Кирил-философ
- Проглас към Евангелието
- Азбучна молитва
- За буквите
- Шестоднев
- Беседа против богомилите
- Ходене на Богородица по мъките
4. Египетски митове и легенди

# 1
  • Мнения: 1 210
УИЧ, благодаря!  bouquet
Маги имаше и "Прикования Прометей", както и "Едип цар". Май и още нещо, но като се прибера ще допълня.

# 2
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Ех, вече се чуствам наистина в девети клас. Hug
Като гледам повечето неща, без библията се четат за един ден. Друг е въпроса дали ще разберат нещо. Илиадата може би ще асимилират, защото ние сме изгледали поне няколко филма за троянската война.
Много ще ми е интересно да чуя какъв литературен анализ ще правят на Библията! Кой е главния герой и какво е искал да каже автора според маститите ни критици  Laughing
Чудя се по история какво се учеше в 9 клас? Или може би трябва да се чудя за осми? Някой има ли спомен?
Никой не ми отговори в предната тема, какво ниво покриха децата по основния език в 8 клас? Би трябвало да е еднакво навсякъде. Иска ми се да стигнем поне до първия сертификат по немски. Сега се е отдала на такъв мързел и четене на вампирски романи, че.. ooooh! 

# 3
  • Мнения: 901
В 1 АЕГ покриват B1 по Общата рамка, предполагам, че във всички езикови гимназии е така.
Що се отнася до изпитите на Кеймбридж, след B2 (девети клас) би трябвало да могат да вземат Първи сертификат.
По история се учи нещо около Римската империя  Embarassed или поне това чувах.

Вълшебнице, таз литературна революция и аз я изживях, когато бях на 16 обаче. Оцелях.
Нямам и сериозни поражения. Е, често си служа с някакви аргументи и сравнения, взети от нещо, което съм чела, но пък тъй като живея с бивш библиотекар, не оставам неразбрана.

Последна редакция: пн, 13 юли 2009, 16:54 от schreier

# 4
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Благодаря, schreier
Това означава, че трябва да изчакам поне още една година за да покрие и В2 + някакъв бърз курс за изчистване на недоразбрани/недоучени неща. Като я питам какъв и е проблема с немския ми се оплаква от някаква "РЕКЦИЯ НА ГЛАГОЛИТЕ"./няма правописна грешка/  Laughing Незнам, това колко е трудно в действителност. Немскоговорящите да кажат.
С английския, слава богу, нещата стоят по-добре. Чакаме разултати в края на месеца. Надявам се да имаме повод тогава с Цвети да почерпим. Поне виртуално

# 5
  • Мнения: 17
kato maika na osmoklasnik v AK y batko zavar6il nemskata moga da kaja,4e Rekciata e edno ot nai-trudnite ne6ta v nemskata gramatika...no se spraviat...

# 6
  • Мнения: 17
e,malkiat e ve4e devetoklasnik...zatova se vkliu4vam da sledia temata...no niamam kirilitca...

# 7
  • Мнения: 1 210
В 1 АЕГ покриват B1 по Общата рамка, предполагам, че във всички езикови гимназии е така.


Така е newsm10

И дано е литературна революция, въпреки, че тя винаги е чела. Това сега повече ми прилича на глад, неудовлетвореност, търсене...маниакалност... вглъбеност. Тя много се промени, лицето и се изопна, удължи, очите и са по- големи (сякаш) и гледат сериозно, трескаво, болнаво... Аз сериозно се притеснявам. Дано отмине. Всичко в неразумни граници ме плаши, а тя често и смело ги прекрачва.  

# 8
  • Мнения: 901
Цитирам: "Изучаващият немски език не може да пише и говори правилно, без да владее рекцията. Граматическото понятие рекция означава различният начин, присъщ на предлози, глаголи, прилагателни и съществителни имена, да се свързват чрез точно определена падежна форма."

# 9
# 10
  • Мнения: 3 479
Като немскоговоряща и аз да се изкажа за рекцията на глаголите Wink - има само един начин на справяне и то е учене наизуст. Не е толкова страшно, научава се Laughing

А пък сега да си кажа за моето гардже, дето вече догони татко си на ръст (186 см), в очакване сме да го догони и на акъл Crazy
Като свърши учебната година 10 пъти го подканих да даде списъка със задължителната литература, че да намеря книгите. Не ще, пази си го в тайна и това е Crossing Arms Аз пък му казах да се оправя сам тогава. Close Извадих само старогръцките митове и легенди и му ги тупнах на бюрото. Ако иска да чете, ако не иска аз няма да му ходя подир д..то и да го дундуркам. Имам си други двама за дундуркане Laughing

# 11
  • Мнения: 660
Блумче , доколкото си спомням в началото на годината директорката на ФЕГ обясни , че с наученото в 8 клас покриват А2+ , т. е. ниво близко до В1 , но не точно и все пак позволяващо им да учат други предмети на чуждия език .

Вълшебничке , днес на една моя близка сина , който сега завърши Френската са го приели в Сорбоната ! Ееееххх , мечтииии.... Дали ще доживея такава информация да плющи в съзнанието ми ?!

# 12
  • Мнения: 2 708
Благодаря, ви за включванията по мойте терзания Hug.

Дидка ти малко ме притесняваш, с това което си написала, защото то бива бива четене, ама това верно май малко в повече идва. Тия червени очи и репликата, че не се усмихва, най-ме притесняват. Дано не е точно така, както го описваш.

Ние пък, съм в другата крайност - на крайно спокойствие и лежерно поведение. Еееее и ние сме се нахъсали да изчетем всичко, та и отгоре, но не се лишава от излизанията за сметка на книгите, поне за сега. Човек да се чуди - кое е по-добро newsm78.... Абе крайностите не са хубаво нещо.

Колкото до Фелини,  Joy Joy Joy умрях да се смея, защото незнайно защо и Ива се е хакнала и на филми и музика, различни от съвременната. Не че не слуша и гледа и тях, но гледа на кг и стари филми. Даже влиза в спор в училище, защото някъв я бил питал кви са тия простотии дето гледала и тя му отговорила, че филмите не почват и не свършват с Терминатор и Хари Потър и че имало страшно достойни филми, които той никога не би разбрал, дори и да отдели от "ценното" си време hahaha hahaha hahaha и в резултат, горката Дидка, бяга от кака си като дявол от тамян, всеки пък като само усети, че почва да говори за братята Коен прим....... hahaha hahaha hahaha при нас всичко едва ли не почва и свършва с тях hahaha hahaha hahaha hahaha Шегувам се, пресилено го разказвам, но ако ви интересува нещо свързано с живота, творчеството и филмите на братята Коен - насреща сме hahaha Виждам, че и Фелини няма да ни се размине Joy Joy Joy

# 13
  • Мнения: 901
Хайде сега, човек има право и на малко "мирова скръб".

# 14
  • Мнения: 377
  bouquet
Уич, благодаря за темичката!  Hug

Ееех момичета, да взема да ви кажа как Мони възприема тез литературни творби от преди двайсетина и повече века, та да ви развеселя.  ooooh!
Та захвана се нашичкият да чете "Едип цар" и ето, че вечерта получавам разбор на произведението - разказ, съчетан с актьорско майсторство!  Mr. Green  Основното и най-съществено от цялото произведение било как сфинксът се метнал през скалата, когато човекът взел, че му отговорил правилно на гатанката!  ooooh!
Божее, как да ви опиша мятането на сфинкса през скалата  Shocked, не мога ...  Laughing Този мой циркаджия всичко превръща на майтап, а лошото, че и аз се хиля на простотиите му.   Rolling Eyes И после цяла вечер - "И сфинксът: Ти позна отговора! Фююю, бум през скалата!"

 ooooh!Какво ли я чака Антигона!? Mr. Green

Последна редакция: пн, 13 юли 2009, 19:39 от Бойчето

Общи условия

Активация на акаунт