Орален хормонален контрацептив - Lindynette

  • 912
  • 14
  •   1
Отговори
  • Хасково
  • Мнения: 995
Момичета, някой от вас използвал ли е този препарат Lindynette? Предписа ми го моята геникоожка, но искам да попитам, ако някой го е пил да сподели впечатления!
Като всеки хормонален препарат /и не само /като прочетеш листовката и ти настръхват косите! То само противопоказания и пак и пак...противопоказания!
Благодаря предварително!

# 1
линдинет е може би най новият пепарат на пазара с много ниско съдържание на хормони препаратът е добър но е от скоро на пазара така че много отзиви не мога да кажа .все пак зависи от това как ще го понесе вашия организъм и от това дали сте взимали преди това други орални контрацептиви

# 2
  • Хасково
  • Мнения: 995
Вземала съм преди да родя Диане 35. Тогава го понасях добре, не пълнее даже отслабнах и се чувствах чудесно!
Дано и този вид ми влияе положително!

# 3
  • Мнения: 133
скъпа да ти кажа,че с тези контрацептиви всичко е много индивидуално,така че зависи от организма ти как ще ги понесе.

# 4
  • Мнения: 376
Здравей , вчера бях на преглед и ми го изписаха и на мен.
 Ти започна ли да го пиеш , как се чувстваш , има ли някакви странични ефекти при теб ???  Понеже го водят нов препарат , би ли казала каква нова цена са му сложили ???

# 5
  • Мнения: 6 243
Единственото, което мога да кажа по темата е, че моята гинеколожка ми го препоръча, ако все пак реша да мина на орална контрацепция. Според нея в момента това е най-добрият вариант за хапче. Но как ще се чувстваш, е строго индивидуално, разбира се.

# 6
  • Мнения: 376
Според нея в момента това е най-добрият вариант за хапче. Но как ще се чувстваш, е строго индивидуално, разбира се.
И според моята е така , но понеже още не съм ги почнала исках да видя дали при други за момента има странични ефекти. Ще пиша, като започна да ги пия.

# 7
  • Мнения: 6 243
Ще е добре да споделиш впечатленията си. На мен спиралата нещо не ми понесе и ако някой ден, след пет- шест години, дъщеря ми все пак реши да спре да суче, може би ще трябва да почна да пия хапчета. Ако още имам останали яйцеклетки, разбира се Mr. Green

# 8
  • Мнения: 376
Ако още имам останали яйцеклетки, разбира се Mr. Green
Ще имаш , няма къде да ходят. Защо не ти понесе спиралата , какво ти е ???
Колко е голяма твоята сладурка та си се притеснила , че още суче ???
Непременно ще пиша как ми понасят , първо трябва да си изпия Дуфастона и да изчакам да ми доиде та да ги почна хапчетата .

# 9
  • Мнения: 182
На мен също сега ми ги изписаха - като до сега 4 месеца пиех Ясмин но не ми понесоха нещо и от този месец почвам Линдинет. Като гледам май всички ще почваме няма някой с опит с този вид Thinking

# 10
  • Мнения: 1 413
Ето, споделям опит Wink гинеколожката ми беше предписала ясмин, но ми се видя много скъп и аптекарката ми предложи Линдинет. Първия месец имах леко зацапване, но след това всичко си е окей. Единственият "проблем" е, че трябва да си го поръчам в някоя аптека-за половин ден го доставят, защото е съвсем нов препарат и го няма в наличност в аптеките. Цената е около 10 лв. и мисля, че наистина е нискодозиран и добър контрацептив.

# 11
  • Мнения: 376
Ето, споделям опит Wink гинеколожката ми беше предписала ясмин, но ми се видя много скъп и аптекарката ми предложи Линдинет. Първия месец имах леко зацапване, но след това всичко си е окей. Единственият "проблем" е, че трябва да си го поръчам в някоя аптека-за половин ден го доставят, защото е съвсем нов препарат и го няма в наличност в аптеките. Цената е около 10 лв. и мисля, че наистина е нискодозиран и добър контрацептив.
Благодаря за инфото , дано и на мен ми подеиства добре !!! Grinning

# 12
  • Хасково
  • Мнения: 995
По отношение на цената въобще не е скъп 7,30 лв.
по отношение как ми действа НЕЗНАМ уж ми дойде и аз започнахда го пия /първия месец  се започва от първия денана цикала/ и на следващия ден нямам нищо! Така почти цяла седмица после ми зацапа наново и сега съм си все едно в цикъл....! Чакам да ми свърши, ако свърши де ... и ще ходя на лекар!
Никой от вас не пише за такива странични ефекти моля Ви успокойте ме, че това може и да е  нормално!
Пила съм и други противозачатъчни преди да забременея никога не ми е ставало така.

# 13
  • Мнения: 1 413
Къде го намери само за 7 лв. - в София ли си? А както писах и аз имах зацапване през целия първи месец на прием, после си ми дойде на 4-тия ден след спирането на приема, почнах следващата опаковка от 5-тия ден на М и никакви проблеми не съм имала-вървя си по схема 4-ти месец. Мисля, че няма основания за притеснение, но ако си решила, посъветвай се с гинеколога си.

# 14
  • Хасково
  • Мнения: 995
Къде го намери само за 7 лв. - в София ли си?
Не не съм от София от Хасково съм тук имаме една верига от аптеки, която продава много евтино!
Дано и при мен нещата се нормализират!

Общи условия

Активация на акаунт