Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 30 авг. 2005, 17:07 ч.

За минералните басейни

• 452
  • 11
  •   1
Отговори
  • София, Волуяк
Знам че бременните не трябва да взимат вана и да се къпят в минерални басейни Stop, но вредна е само горещата вода или минералната вода въобще?
Ако басейна е с минерална вода но не е горещ проблем ли е?
Предстои ми почивка в едно хотелче ас такъв басейн и с нетърпение чакам, но се притесних дали е позволено Thinking

# 1
  • софия
много топлата вода може да предизвика контракции, а на мин.басейни проблемът е, че не ги хлорират и въдят разно флора и фауна.
За мен лично бременна и басейн-това е авантюризъм.

# 2
  • софия
съгласна съм с  PolarFox.аз не бих влязла в минерален басейн.
 Rolling Eyes

# 3
  • София
Аз бях долу-горе в твойте семици като ходих на един team building от работата на Велинград... И там имаше басейни, джакузита, сауни... Добре, че знаех че съм бременна /по принцип късно разбрах/ и не влезнах в сауната, но принципно си влизах в басейна и в джакузито без никакъв проблем! И без никакви последствия.
Ако имаш голям мерак /като мен/ къпи си се!

# 4
  • София, Волуяк
А тампон не би ли помогнал?
Даже в някой от сайтовете за бременни препоръчваха тампон напоен със зехтин Rolling Eyes

# 5
  • Abu Dhabi
А тампон не би ли помогнал?
Даже в някой от сайтовете за бременни препоръчваха тампон напоен със зехтин Rolling Eyes

къде го този сайт?
Това ми изглежда още по-голяма авантюра.

# 6
  • София, Волуяк
Офф не мога да го намеря - както и да е и на мен ми се видя меко казано странно Shocked
мисля да се обадя на лекарката си да се консултирам и с нея
Благодаря ви за мненията и съветите:hug:

# 7
  • Кори Селести
Гаранция, че от минералния басейн в Якоруда нищо няма да ти стане:)
мисля, че ако не е много топла водата, няма страшно...

# 8
басейн и море са добре , само да не е Jакузи.или минерални  горещи извори ....горещината е опасна.Също и на педикюр - хладка  вода и по дълго време киснене на краката , ако не  ви се вижда корем4ето още , кажете на козмети4ката ....те сами питат де , но за по-сигурно. Peace

# 9
  • Варна
Аз лично ходех да плувам в басейн в началото на бременността, защото беше единственото физическо натоварване, което можех да върша.
После малко се поуплаших и спрях, защото чух за разни зарази /кожни болести/ във въпросния басейн.
Така че - зависи от басейна и хигиената в него.
За температурата - естествено не трябва да е горещ, но ти си знаеш.
В края на бременността си плувах само в морето - там не се хващат зарази Laughing
Инъче плуването по време на бременност наистина си е кеф, защото можеш да си правиш свободни движения без нищо да ти тежи. Та мисля, че и в следваща бременност бих се престрашила.

# 10
  • София
Минералната вода е чудесна среда за развиване на всякакви гъби, буби и пренасяне на болести.
По принцип басейните не се препоръчват, но пък зависи от хигиената, която се поддържа.
Лично аз не съм се къпала в басейн от мнооого години. В такъв с минерална вода- само веднъж и ми беше за урок Wink

# 11
  • София, Волуяк
Мерси на всички за отговорите Hug
Къпах се Laughing
Водата беше доста хладка, но много чист басейна... много приятно, за съжаление почивката свършииии Cry

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт