ПриклЮ4енията на МакДиРок в Ъпсурдистан...

  • 2 551
  • 60
  •   1
Отговори
  • Italia
  • Мнения: 4 492
...или как и този път не пожелаха да направят детето ми българ4е. #Cussing out
Малко предистория:
одисеята запо4ва преди около година ,когато реШавам,4е е крайно време да узаконя пред българските власти раждането ( слу4ило се в Италия ) на дъЩеря ми ,българ4е по произход според Конституцията,бидейки аз и българска гражданка.
Отивам в обЩината  по местоживеене ,казват ми какво е необходимо и  аз бегом в Италия да оправям документи.
Правя си извле4ение от акта за раждане като под4ертавам,4е е за 4ужбина . Апостилирам го и го праЩам в Бг за превод и легализация.
Майка ми го взима и отива да Щурмува служба ЕСГРАОН на Леге 6 ( действието се развива в София ).Оказва се ,4е документите са,цитирам "перфектни,само дето пълномоЩното ви Госпожо е генерално пък то трябва да се направи друго ,специално за слу4ая".
Добре,минава известно време и аз хврък до Рим,посолството,за нов паспорт и заветното пълномоЩно.Обяснявам за какво ми трябва " Няма проблеми,ето ви бланка,дайте 7,50 евро" #Crazy и аз доволна и Щастлива литвам обратно към Милано със заветния лист хартия в ръце. След няколко седмици пълномоЩното хваЩа самолета за София и попада в ръцете на сестра ми. "Този път работата ни е в кърпа вързана" потривам доволно ръ4и4ки аз и о4аквам телефонното обаждане ,което да потвърди победата. " Да ама Не" както казваШе Петко Бо4аров.
"Госпожице ми то ,хубаво сестра ви е направила пълномоЩно ама то трябва да е и от двамата родители" #Crazy Те ти булка Спасов ден  ooooh! ( а досега сливи ли имахте в устата да го кажете  #2gunfire ).
Казвам си "Аз втори път до Рим не отивам. Като се върнем след морето Ще идем направо и няма да има нужда от пълномоЩно"  newsm78
Ре4ено,сторено.
Запътваме се сутринта с татко МакДиРок към заветната служба ЕСГРАОН на централната ули4ка Леге 6,хваЩаме едно ОК 921 21,Шофьорът пафка като комин,прозорците Широко отворени и се лее една 4алга ,ама ние доволни,та доволни не забелязваме ниЩо. Пристигаме,плаЩам ( Шофьорът си задържа 1 лев4е отгоре плЮс закръгляване на сметката,Щото " Неам дребни",но ние дори не го забелязваме).
Стигаме в заветната стая 206. Една много лЮбезна дама ни посреЩа в своя много уЮтен и озеленен кабинет и аз се размазвам от гордост пред мъжа ми,4е най_после сме попаднали на държавен служител с главно "Г". След по_малко от 5 мин,отново " ДА,ама НЕ".
" Ама какъв е тоя акт за раждане,бе,мила. Ми то тука пиШе само имената на родителите и дата,място и 4ас на раждане на детето". "Еми вие какво пове4е искате" си мисля аз.
"Ми ние откъде да знаем,4е то4но този МакДиРоков е баЩата на детето,то в Италия сигурно има стотици като него".
4енето ми увисва,опитвам да преведа на мъжа ми ,който за три стотни от секундата вади паспорта си,в който го има детето със снимка,място,дата на раждане и тям подобни,абе официален документ.
"Кво е тва,бе"пита ме дамата. "Ми паспорта на баЩата,който удостоверява ,4е той е онзи,баЩата от акта" пелте4а аз и съЩевременно превеждам.
"4е тоя паспорт може и да е фалШив,аз откъде да знам" скръства ръце дамата.
Държа да отбележа,4е мъжът ми е един завидно кротък,спокоен и най_ве4е търпелив 4овек. Е да,ама при поредното идиотско изказване на лелката той ско4и и тръгна да си ходи. " Добре,вие ДНК проба ли искате" пъШкам безпомоЩно аз.
"А,не, ама може да отидете при един нотариус тука и мъжът ви да декларира на български,4е той е баЩата,един вид да признае детето"
Онзи ми ти МакДиРоков като 4у това и пяна му излезе на устата. Заяви ми,4е той няма намерение на никого ниЩо да доказва,4е е доволен,4е детето му няма да стане гражданин на Ъпсурдистан , държавата в която европейските паспорти ги обявяват за фалШиви и официалните документи ( с апостил ) ги ползват за тоалетна хартия.
Оказва се в последствие,4е майка ми е била при съЩата тази дама,която дале4,не е била толкова лЮбезна с нея,но затова пък и е погледнала документа,сире4 акта и е казала" Да,това е Ок,само пълномоЩното да си оправите" ?!? Зна4и един път е ОК а втория път не #Cussing out #2gunfire #Cussing out
На мен ми останаха срамът,ядът,безсилието, сълзите и въпросът " ЗаЩо все на мен.....". ( Спестих ви доста от цялата трагикомедия,заЩото и без това стана цял ферман,за което се извинявам Embarassed :cry

# 1
  • UK
  • Мнения: 1 334
ега ти олигофрените #Cussing out на мен ми искаха акта за раждане на мъжа ми,аз казах,че такова изискване не съм прочела в закона.издадоха ми акт за раждане,в който бащата на детето е Джон ама не е ясно от коя държава идва,защото не съм представила акта му за раждане. това с признаването на детето ми прилича малко на лично отношение на недоспала и недоволна от живота служителка,а не на законово изискване.ама знам ли може и да греша newsm78. не си го слагай на сърце те и без друго нали искат да карат българите с двойно гражданство да избират едното или другото та може това егн да се окаже излишно.

# 2
  • Мнения: 4 212
Направо зву4и като криминале тва. Но да ти кажа, 4е и аз си мисля, защо все на мен.Скоро ми се разигра същата трагедия само 4е в по лек стил. Прав е татко МакДиРоков, не има трябват български граждани в България. Това е.
Чак и аз се нервирма всеки път като 4ета такива безо4ия  Close
Няма да се ядосваш, понеже вси4ко си остава за "твоя сметка".

# 3
  • Мнения: 2 452
...или как и този път не пожелаха да направят детето ми българ4е. #Cussing out
Малко предистория:
одисеята запо4ва преди около година ,когато реШавам,4е е крайно време да узаконя пред българските власти раждането ( слу4ило се в Италия ) на дъЩеря ми ,българ4е по произход според Конституцията,бидейки аз и българска гражданка.
Отивам в обЩината  по местоживеене ,казват ми какво е необходимо и  аз бегом в Италия да оправям документи.
Правя си извле4ение от акта за раждане като под4ертавам,4е е за 4ужбина . Апостилирам го и го праЩам в Бг за превод и легализация.
Майка ми го взима и отива да Щурмува служба ЕСГРАОН на Леге 6 ( действието се развива в София ).Оказва се ,4е документите са,цитирам "перфектни,само дето пълномоЩното ви Госпожо е генерално пък то трябва да се направи друго ,специално за слу4ая".
Добре,минава известно време и аз хврък до Рим,посолството,за нов паспорт и заветното пълномоЩно.Обяснявам за какво ми трябва " Няма проблеми,ето ви бланка,дайте 7,50 евро" #Crazy и аз доволна и Щастлива литвам обратно към Милано със заветния лист хартия в ръце. След няколко седмици пълномоЩното хваЩа самолета за София и попада в ръцете на сестра ми. "Този път работата ни е в кърпа вързана" потривам доволно ръ4и4ки аз и о4аквам телефонното обаждане ,което да потвърди победата. " Да ама Не" както казваШе Петко Бо4аров.
"Госпожице ми то ,хубаво сестра ви е направила пълномоЩно ама то трябва да е и от двамата родители" #Crazy Те ти булка Спасов ден  ooooh! ( а досега сливи ли имахте в устата да го кажете  #2gunfire ).
Казвам си "Аз втори път до Рим не отивам. Като се върнем след морето Ще идем направо и няма да има нужда от пълномоЩно"  newsm78
Ре4ено,сторено.
Запътваме се сутринта с татко МакДиРок към заветната служба ЕСГРАОН на централната ули4ка Леге 6,хваЩаме едно ОК 921 21,Шофьорът пафка като комин,прозорците Широко отворени и се лее една 4алга ,ама ние доволни,та доволни не забелязваме ниЩо. Пристигаме,плаЩам ( Шофьорът си задържа 1 лев4е отгоре плЮс закръгляване на сметката,Щото " Неам дребни",но ние дори не го забелязваме).
Стигаме в заветната стая 206. Една много лЮбезна дама ни посреЩа в своя много уЮтен и озеленен кабинет и аз се размазвам от гордост пред мъжа ми,4е най_после сме попаднали на държавен служител с главно "Г". След по_малко от 5 мин,отново " ДА,ама НЕ".
" Ама какъв е тоя акт за раждане,бе,мила. Ми то тука пиШе само имената на родителите и дата,място и 4ас на раждане на детето". "Еми вие какво пове4е искате" си мисля аз.
"Ми ние откъде да знаем,4е то4но този МакДиРоков е баЩата на детето,то в Италия сигурно има стотици като него".
4енето ми увисва,опитвам да преведа на мъжа ми ,който за три стотни от секундата вади паспорта си,в който го има детето със снимка,място,дата на раждане и тям подобни,абе официален документ.
"Кво е тва,бе"пита ме дамата. "Ми паспорта на баЩата,който удостоверява ,4е той е онзи,баЩата от акта" пелте4а аз и съЩевременно превеждам.
"4е тоя паспорт може и да е фалШив,аз откъде да знам" скръства ръце дамата.
Държа да отбележа,4е мъжът ми е един завидно кротък,спокоен и най_ве4е търпелив 4овек. Е да,ама при поредното идиотско изказване на лелката той ско4и и тръгна да си ходи. " Добре,вие ДНК проба ли искате" пъШкам безпомоЩно аз.
"А,не, ама може да отидете при един нотариус тука и мъжът ви да декларира на български,4е той е баЩата,един вид да признае детето"
Онзи ми ти МакДиРоков като 4у това и пяна му излезе на устата. Заяви ми,4е той няма намерение на никого ниЩо да доказва,4е е доволен,4е детето му няма да стане гражданин на Ъпсурдистан , държавата в която европейските паспорти ги обявяват за фалШиви и официалните документи ( с апостил ) ги ползват за тоалетна хартия.
Оказва се в последствие,4е майка ми е била при съЩата тази дама,която дале4,не е била толкова лЮбезна с нея,но затова пък и е погледнала документа,сире4 акта и е казала" Да,това е Ок,само пълномоЩното да си оправите" ?!? Зна4и един път е ОК а втория път не #Cussing out #2gunfire #Cussing out
На мен ми останаха срамът,ядът,безсилието, сълзите и въпросът " ЗаЩо все на мен.....". ( Спестих ви доста от цялата трагикомедия,заЩото и без това стана цял ферман,за което се извинявам Embarassed :cry


Така както се пиша патриотка (без да съм от най-върлите българолюбци, но си обичам отечеството) няма да направя детето си български гражданин точно поради тази причина. Аман от бюрокрация; аман от глупости! За да я направя английски поданник ни беше нужен 1 месец, към 100$ и няколко документа (2 снимки, актове за раждане на Изабела и баща и и свидетелството ни за брак, т.к. тя се води мое дете Laughing, а получава гражданството на баща си). При първата визита (около 20 минути) оставихме документите, а при втората и тя толкова си получихме новия папорт. Можеше и по пощата да стане, но посолството е в центъра на Отава и ни е удобно за ходене.
Нямаше грубо отношение, нямаше недоверие, нямаше нищо. Те слепи ли са тези служители; не виждат ли какви хора са отишли да си регистрират детето като БЪЛГАРЧЕ? Толкова ли са много българчетата, за да ги отхвърляме с лека ръка? Аз сега се чудя дали да си удължавам българския паспорт, защото само като си помисля какво ме чака и ми се отщява....

# 4
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Маймунка,ти ми събра о4ите:искали са акта за раждане на мъжа ти  #Crazy Зна4и не съм видяла вси4ки страни на медала  ooooh!
Мъжът ми съЩо ме попита " А каква аджеба е ползата от това ЕГН като се напъваме толкова" и аз взех да пелте4а  Embarassed
Стана ми криво ,4е те разиграват като маймуна и те обиждат вся4ески и се 4увстват велики  #Cussing out #2gunfire #Cussing out
Мъжът ми каза,4е Ще попита адвоката си дали не може да ги съди,затова,4е са си позволили да проявят съмнение относно истинността на паспорта му  Confused
ЗаЩо други успяват да направят вси4ко без особено трудности а при мен все удря на камък,ама ,4е съм карък  Sad

# 5
  • Мнения: 636
То хи4 не е смешно, но как се посмях  Joy

Прав си е мъжът ти да се сърди... ние може да сме свикнали да оправдаваме такова поведение, но той защо е длъжен да търпи?!

Все го удряме на 4ест и патриотизъм - детето да си има Бг гражданство, но аз първа бих изхвър4ала от кабинета... Ве4е ми омръзна да се надявам, 4е "нещата в Бг ще се оправят". Извинете за песимизма. Остава ни да се посмеем.

# 6
Мале Миленски, тия са успели да ти скапят почивката. Представям си как се е чувствал половинката ти. #Crazy
Но нищо, НИЩО не ме учудва, което да произлиза от българската бюрокращина Confused

# 7
  • Spain
  • Мнения: 3 750
абе макДирок4е ,явно дълго време не си "усещала " роднатадействителност ,а добре до6ла от Абсурдландия .
 аз не 4е съм си блъскала главата наскоро , но имаме подобен слу4аи с баща ми ,само 4е за други неща - зна4и тои  е пенсионер и съвсем слу4аино нау4ава 4е има правото да направи едно безплатно пътуване  по света . та ре6ават с майка ми и пи6ат - по4ва , москва , санкпетербург, финландия - градове някакви в скандинавските държави . отива да му го заверят - Оба4е този път забравили бутилката и бонбоните  и секретарката казала - е ,ама вии кво сте направили - кви са тез скандинавии- мандинавии - 6ефа няма да го удобри - и задраскала каквото били писали !!?!?! секретарката?!?!?
 а се оказва 4е други хора са обиколили цяла европа ,ама неисе ..моя баща хем опитен , хем забравил. ТА така МАКДИРОК4Е 50лв , бутилка уиски, бонбонки , парфюм4е ..това ни е държавата и админисрацията не си поплюва .иска6 ли нещо да стане - подарък трябва да носи6 .ЕИ забравила си .да види6 как вси4ки докумети щяха да са ти наред , 4е и няма6е да има нужда от тях  Wink

# 8
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Мале Миленски, тия са успели да ти скапят почивката. Представям си как се е чувствал половинката ти. #Crazy
Но нищо, НИЩО не ме учудва, което да произлиза от българската бюрокращина Confused
Ааааа,това не успяха да направят,заЩото ние за късмет отидохме след морето,но въпреки това гор4илката в устата ми и резила си остават Sad

# 9
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ама тогава къде са снимките ,я бързо пускаи да зяпаме !!!!!!

# 10
  • Мнения: 4 629
Мъжът ми каза,4е Ще попита адвоката си дали не може да ги съди,затова,4е са си позволили да проявят съмнение относно истинността на паспорта му  Confused

Точно така нека мъжът ти да ги съди. Подайте и жалба за отношението на съответната служителка към шефа й. Напълно разбирам чувствата ти, защото и аз съм се сблъсквала с подобно отношение и то винаги около документи с които по някакъв начин е бил свързан мъжа ми. Тея "служителки" като видят чужденец и явно всячески се стараят да покажат колко са велики и как само от тях зависи дали ще ти направят документите. Като че ли нямаме закони, в които пише какво се изисква да представиш, за да  ти бъде изваден даден документ #Cussing out

# 11
ама тогава къде са снимките ,я бързо пускаи да зяпаме !!!!!!
Така де. Дай да пооплакнем оченца, пък на другото просто кажи МАЙНАТА му. Не си единствената. Сигурно не си първата нито последната, която се връща така разочарована от "кадърни" и "знаещи" служители

# 12
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Като че ли нямаме закони, в които пише какво се изисква да представиш, за да  ти бъде изваден даден документ #Cussing out
( Леле Бамби като ти видя дупето и ми светват о4ите пък не съм мъж  Wink )
Оказа се,4е май нямаме закони,заЩото сестра ми е питала въпросната дама " Е,хайде кажете ми да про4ета къде пиШе 4ерно на бяло какво то4но се изисква за да се направи ЕГНто и за да дойдем следваЩия път с "изрядни " документи" Лелката казала"Ми то не го пиШе,аз Ще ви кажа"  #Cussing out

# 13
..."Ми то не го пиШе,аз Ще ви кажа"  #Cussing out
Другият път въпросната дама може и книга да е издала Crazy #Crazy

# 14
  • Italia
  • Мнения: 4 492
ама тогава къде са снимките ,я бързо пускаи да зяпаме !!!!!!
Така де. Дай да пооплакнем оченца, пък на другото просто кажи МАЙНАТА му. Не си единствената. Сигурно не си първата нито последната, която се връща така разочарована от "кадърни" и "знаещи" служители
Хрис,снимките се "пекат" в момента и Ще ви ги поднеса топли топли  Twisted Evil Това на майтап. Свалени са ве4е на топа на мъжа ми , 4е аз оЩе съм без комп ( срам,срам) а и в нас сме на дайал ъп оЩе  Embarassed и Ще трябва да измисля къде да се зака4а за мрежата за да ги метна да Шотса  ( тук от работата май няма да стане  Confused )
Тя и Веселинката ги 4ака отдавна,Ще гледам да се от4ета по_скоро  Wink

Общи условия

Активация на акаунт