Завишен AST-стрептококова инфекция моля помогнете ми

  • 24 868
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 166
През февруари дъщеря ми която е на 7г изкара скарлатина,след това и правиха изследване и всичко беше наред.Малко след това започнаха да се бели кожата на пръстите на краката от долната страна.Тъй като е с диабет реших ,че е защото беше с малко завишени стойности на кръвната захар.Но преди една седмица изкара много тежък стоматит-имаше около 60 афти в устата.След като се излекувахме  пръстите на ръцете започнаха да се белят зверски-всеедно е имала мазоли който са се спукали и след това излеза нова кожа а старата се люпи.Личната лекара назначи гърлен секрет  и AST-резултата е 400единици при норма 100,личната лекарка не си вдига телефона за сега,нали е петък вечер...но когато взимах резултата лаборантката ме попита "Колко е голямо детето,защото това AST се прави за откриване на стрептококова инфекция която причинява ревматизъм...Моля ако някой се е сбълсакал с този проблем или знае нещо да пише.Ще полудея до понеделник докато се появи лекарката ни.Тя когато ни даде направленията ми каза че това  е страптококова инфекция,която не е доизлекувана след прекараната  скарлатина през февруариМоля Ви помагайте!

# 1
  • Мнения: 5 531
Мила успокой се. Да АСТ е завишено, но това не означава непременно ревматизъм или артрит. При моите деца показателите са били много завишени. АСТ е показател за налична или прекарана стрептококова инфекция, каквато вие сте изкарали реално. Така че това което бих те посъветвала като начало е да пуснете една кръвна картина с С реактивен протеин, ново АСТ, за да сте сигурни че няма грешка, утайка, гърлен и носен секрет за да видите дали има в момента налична инфекция или възпалителен процес, или това е резултат от прекараната Скарлатина. Ако резултатите са положителни, ще ви изпишат АБ по антибиограма, която ще изготвят ако секретите са положителни.

# 2
  • Мнения: 166
Marychery,много ти благодаря за бързия отговор.Днес ни взеха и гърлен секрет,но не и носен.В понеделник ще отида при личната да искам да пусне и другите неща.Тя днес като ни даде направленията ми каза ако е положителен резултата да почнем АБ-Оспен,но незнам или да чакам и гърления секрет и антибиограма,но те ще са готови в сряда.Странно е ,че на малкия пръстчетата на краката също започват да се белят,но при него АСТ е отрицателен,но той не искара скарлатината,затова чакам и неговия гърлен секрет.Още веднъж благодаря за успокоението Hug

# 3
  • Мнения: 5 531
Луси, аз съм на мнение че АБ трябва да започнете след като видите антибиограмата. При последният рецидив на синът ми на артрита когато отново беше със стрептокок в гърлото, и на нас ни изписаха Оспен на изуст. Ние си изчакахме обаче антибиограмата и се оказа че стрептокока не е чувствителен на Оспен. Така че, най добре е да видите първо антибиограмата.

# 4
  • Мнения: 166
Ами и аз така мисля-да изчакаме антибиограмата,,то тя явно бая време си е седяла с тази инфекция-за да почне да се бели така кожата...
Marychery,а как се разбира дали детето има артрит или ревматизъм,аз съм се притеснила,защото тя от един месец обяснява,че я болят краката,дори отказав да кара колело понякога...При вас как са го открили.Извинявам се за многото въпроси но ми е пълна индия,а и след ужаса който изживях кагато и откриха диабета просто се побърквам-дано да е напразно.
Много ти благодаря още веднъж  bouquet

# 5
  • Мнения: 433
lussi17 защо свързваш беленето на краката и ръцете с АСТ-то?На мен като малка всяка година ми се белеха и казваха ,че е липса ма нещо си ,но съм забравила.И аз мисля ,че е най-добре да изчакате антибиограмата.Мен при АСТ 1600 ме лекуваха с инжекции Бензацилин,но до колкото знам вече не е в употреба ,а и е ужасно болезнен.Нямах болки в ставите и го открих случайно при направено изследване по моя самоинициатива след неправилно лекувана херпангина с Оспамакс.Така,че по-добре си изчакайте антибиограмата.Успех  bouquet

# 6
  • Мнения: 478
lussi17,
ревматизъм и автоимунитет се изследват трудно, тъй като лабораторните тестове не са достатъчно специфични, лабораторните тестове доказват заболявания едва у 70% от ревматично/автоимунно болните, тоест хората може да са болни а да не може да се разпознаят от кой вид са антителата им, но общото е - данни за възпаление - мекотъканни и ставни болки и примерно утайка или CRP в пъти повишена.
Не се паникьосвайте от сега, изчаквайте си спокойно изследванията.
Дръжте си в домашната аптечка крем от сорта на 'диклак', в случай че някоя нощ детето го заболят ставите повече.
И аз от личен опит съм на мнение, че е нужна антибиограма по която да се пие антибиотика, примерно при моят стрептокок излезна резултат с резистентност към 5 антибиотика!, след като бях пила 10 дни бензопеницилин(аугментин/амоксиклав).
 Моят стрептокок ме скова след една вирусна инфекция - Инфекциозна Мононуклеоза, може вашата 'херпангина' да е била нещо такова - EBV инфекциозна Мононуклеоза или CMV цитомегаловирус. Тези вируси са особено потенциални за автоимунитет при някои чувствителни хора с чувствителна имунна с-ма. Смята се че болшенството хора ги минават като грип в детска възраст и затова не се обръща особено внимание.

# 7
  • Мнения: 5 531
Луси, щом детето има болки в крачетата, си вземи талонче и го заведи на детски ревматолог. Това е първото което трябва да направиш. Иди заедно с готовите резултати от изследванията. Основните изследвания са кръвна картина с АСТ, С реактивен протеин и утайка и преглед при ревматолог.
При моите артрита започна с болки в крачетата, баткото не можеше да стъпва болеше го, на малката и се поду коляното. АСТ при Мария беше 1600, при Минко 800. Лекуваха ги с АБ по антибиограма, и съответните антивъзпалители лекарства - Нурофен или Фелоран, Диклак, Волтарен, но след преглед при специалист.

# 8
  • Мнения: 166
Момичета безкрайно Ви благодаря.Тази сутрин и взеха С реактивен протеин,и ревматоиден фактор,дежурната лекарка не беше написала утайка,но нищо,ще чакам тези неща да излязат и антибиотик за сега не давам-когато станат всичките изследваня.Колкото до беленето на ръцете-то е много странно,все едно е имала мазоли ,който са се спукали и излиза нова кожа,а старата се бели на големи парчета и то само по вътрешната страна на пръстите на ръцете и кракета.Казахе ми,че стрептокока унищожава витамин Н/биотин,при липсата на който започават проблеми с кожата.Ами това е ще чакаме,дано тези изследваня са добре.Още веднъж благодаря на всички Hug

# 9
lussi17, преди години имах същите стойностти на  AST. В крайна сметка, след доста ходене по лекари /като през това време развих ревматоиден артрит/ се оказаха....... сливици!!! Седмица по късно ми ги извадиха и всичко приключи! Да Peaceно и при Вас нещата се разминат така безболезнено!

Успех!  newsm10  
 

# 10
  • Мнения: 145
аз също често съм с високо АСТ и са м9и правени много изследвания! Много неща са ти казали, няма нужда повтарям, но за твое успокоение ще ти кажа 400 стойност на АСТ не е ревматоидна Simple Smile Упсех дано всичко се оправи бързо Simple Smile

# 11
  • Мнения: 166
Момичета,днес излязоха резултатите-ревмафактора е отрицателен,С реактивния протеин е 4 Simple Smile,значи само АСТ е завишен слава богу,но ръцете продължават да се белят-падат парчета кожа,а от долу има нова,утре ще идем на лекар пак,тази седмица стойностите и на кръвната захар бяха малко високи-като че има възпалителен процес,личната каза,че и било зачервено гърлото,но кагато и да го погледнем е така,и мисля да я заведа и на УНГ.
Благодаря Ви  bouquet

# 12
  • Мнения: 145
радвам се, че си се поуспокоила! много здраве ви желая   bouquet

# 13
  • Мнения: 478
lussi17,
както вече стана на въпрос 3 показателя не потвърждават нито отхвърлят диагнози. Има и мекотъканни и полиендокринни автоимунитети!
Настоявайте за консултации с ревматолог и ендокринолог.
Това белене на кожата да не се окаже също на автоимунна реакция, единственият начин да се каже е чрез вземане на материал и изследване, всичко останало като 'гледане на око' и 'почесване по умните глави от доцентите лекари' е чисто 'врачкуване'.

показатели за автоимунни състояния има много, най-популярни са:
антитела специфични за ставен ревматизъм,
антитела специфични за системни автоимунни синдроми(лупус - Ana скриникг -> ana профил),
антитела специфични за ендокринен автоимунитет (щитовиден автоимунитет - TAT, MAT, Trab   ... автоимунни полиендокринни синдроми ....),
антитела специфични за нервна с-ма
.....

# 14
  • Мнения: 3 116
Люси, характерното за скарлатината е беленето на кожата, особено по крайниците. Това е най-добрия начин да разбереш че детето ти наистина е изкарало скарлатина. Това го знам защото при дъщеря ми имаше съмнения за скарлатина и тогава лекаря каза че ако се обели кожата значи е скарлатина, мисля че някъде около 10-14 ден трябваше да започне беленето. Иначе АСТ-то би трябвало да започне да спада лека-полека, но спада бавно.


Другото е че скарлатината не създава имунитет, да не би да я е повторило  Thinking

Моят съвет е ако имаш притеснения, виждам че си от София, отиваш в Педиатрията. Там са добри и са денонощни  Hug

Общи условия

Активация на акаунт