Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
60-74 от 94 отговора
По дебелите книги пише,че понякога в криза някои от бизнесите процъфтяват и се правят много пари.Хайде Дай Боже и нашите бизнеси да са от тези , за които говорят... Praynig
Цитирай

Здравейте, от доста време ви чета но все не се решавам да пиша.Един път само се вписах за да мога да ви следя.Имам самочувствието на артистичен човек и се впечатлявам от доста неща.Също така мога да кажа за себе си че няма нещо с което да съм се заела и да не съм го изпипала до съвършенство.Хайде стига с хвалбите имам желание да си отворя магазин за опаковане на подаръци.В Бургас аз поне знам един такъв и от там имено се запалих.Но не ми е ясно едно трябва ли да се плащат някъкви такси на общината или на камарата на занаятчиите?Ако някой е на ясно моля да ми помогне!
Благодаря предварително!
Цитирай

Такси за какво? Регистриран занаятчия ли си?
Може да греша, но си мисля, че това си е просто магазин и се отваря по каналния ред .
Успех!
Цитирай

да, това е нормален магазин. Регистрираш си фирма и може да започваш. Всеки счетоводител ще ти каже стъпките от там нататък,
meri_zajo, този магазин от който си се запалила да не до подлеза на Операта  newsm78
Цитирай

meri_zajo, разгледай това за начало - Старт на малък бизнес (I част) http://mhlegal.eu/bgblog/startirane-na-biznes-v-bulgaria/ и http://myhappypond.com/2009/10/няколко-важни-съвета-за-стартиращите/. Аз също определям себе си като креативна личност и обажавам такива магазинчета за декорация, изпълнени със сувенирни и най-различни съкровища. Бих била щастлива да мога да правя малък бизнес с това свое хоби.
И аз предполагам, че визираш магазинчето в подлеза на Операта, но има и други подобни местенца в Бургас.  Smile

Здравейте, от доста време ви чета но все не се решавам да пиша.Един път само се вписах за да мога да ви следя.Имам самочувствието на артистичен човек и се впечатлявам от доста неща.Също така мога да кажа за себе си че няма нещо с което да съм се заела и да не съм го изпипала до съвършенство.Хайде стига с хвалбите имам желание да си отворя магазин за опаковане на подаръци.В Бургас аз поне знам един такъв и от там имено се запалих.Но не ми е ясно едно трябва ли да се плащат някъкви такси на общината или на камарата на занаятчиите?Ако някой е на ясно моля да ми помогне!
Благодаря предварително!
« Последна редакция: Съб., 31 Окт. 2009, 15:01 от ilinayor »
Цитирай

Meжду другото,информацията за старт на малък бизнес малко е поостаряла.За ООД вече не се иска начален капитал 5 000,а 2 лв.Най-добре тия неща ги прави с добър счетоводител.Иска се договор за управление и разни други неща.Не е трудно.
Цитирай

Искам и аз най-накрая да се похваля като жена която превръща хобито си в бизнес.
« Последна редакция: Нед., 21 Февр. 2010, 14:34 от Дивиана »
Цитирай

Здравейте! Сега виждам тази тема, прочетох последните страници и искам да се присъединя към идеята за онлайн магазин за ръчно направени неща. Видях, че има 2 или 3 такива сайта, не знам кой откога действа и какъв е резултата за тези, които са се регистрирали там, но искам да попитам какви са условията да се включи човек към такъв сайт, какви са законовите процедури да съществува сайта и т.н.
И една идея /ако вече не е направено/ - може би трябва да направим списък с желаещите да се включат в подобен сайт.
Цитирай

Tiya, условията за всеки сайт са различни. Успехът на всеки включил се - също.
Аз съм в екипа на единия сайт. При нас може да се включи всеки  харесващ ръчно изработените неща и занаяти човек. Да продава може всеки пълнолетен.

На мен лично списъкът ми се вижда излишен. Просто се включваш където ти хареса. В нашия случай - се регистрираш в сайта и това е всичко Smile Bg-mamma въприема публикуването на линкове като реклама, поради което не мога да го публикувам. Google може да ти помогне - портал за занаяти.
Цитирай

Искам и аз най-накрая да се похваля като жена която превръща хобито си в бизнес. За тези които се интересуват повече информация долу в WWW

Много успехи ти желая!!!
Добавете нещо в "за нас" Smile
Цитирай

Искам и аз най-накрая да се похваля като жена която превръща хобито си в бизнес. За тези които се интересуват повече информация долу в WWW

Много успехи ти желая!!!
Добавете нещо в "за нас" Smile
Да ще добавим, но сайта е все още е в процес на разработка!
Цитирай

Няма нищо по хубаво от това!!!!
Цитирай

ilinayor ,много благодаря ще го разгледам с най голямо удоволствие!Визирам магазинът на Краставицата защото там е настоящата ми работа и постоянно съм там! Laughing Laughing Laughing
Цитирай

Здравейте,имам желание да си отворя шивашко ателие но нещо се притеснявам а имам такова желание ,моля някай който е минал по този път да ми даде съвет.
Здравей !  Аз имах такова ателие преди десетина години.Може би трябваше да се насиля и да  устоя в един доста продължителен , труден период, за да се утвърдя.Аз обаче не издържах, а и не исках да работя сама.Само от поръчки не се печелеше, а  да зареждаш сам магазини е трудно.Нямам грам търговски нюх, за сметка на  таланта WinkМоже би прекалено бързо се отказах.Понастоящем съжалявам много, но, какво да се прави.Инъче идеята е хубава, стига да има печалба в тия времена.Клиентела трудно се събира.Освен това трябва и да е платежоспособна.
Цитирай

Близо до нас има ателие. Не трябва голямо помещение, но освен обикновена машина, си трябва и оверлог. Повечето поръчки са за поправки - ципове, стесняване, скъсяване или обратното. Мястото трябва да е по-оживено, за да го забележат хората. Може и машина за копчета - тик-так, или метални за дънки - да сложиш. Ако искаш да шиеш изцяло нови неща, може би да сложиш манекен, облечен с твои неща, за да ги забележат  newsm78 . Идва времето на баловете и може би сега е момента да те видят и забележат. Моя приятелка, в малък град, казва, че това й е жътвата  Laughing. Тя почна в модно ателие, с други, после се отдели, като си взе клиентките с нея.
Цитирай

60-74 от 94 отговора