Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

Преди час отидох да видя бебка и установих, че е много топла  Sad ! Измерих температурата беше 39.8 !
 Дадох панадол и по съвет на педиатъра правя компреси от оцет и вода! След час ще дам и течен аналгин ! Ако някой, може да ми каже още някакъв начин за бързо сваляне на температура,  ще ви бъда задължена! Забравих да кажа че става въпрос за дете на 11 месеца!
« Последна редакция: сб, 03 сеп 2005, 09:32 от star »
Цитирай

вляво от асансьора

Стар,при нас компресите не вървяха.Пълнех леген с хладка(не студена вода),потапях му крачетата и обливах телцето доколкото ми позволи.Ако искаш пробвай.Мноого е гадно,разбирам те....милата,дано се оправи Praynig
Цитирай

вляво от асансьора

Абе че съм тъпа doh-забравих да кажа,че и оцет слагах в легена,то иначе няма см.
Цитирай

Варна

Нурофен или я увиваш с мокър чаршаф(студена вода),като пазиш областа на сърцето!
Къде мериш Т?
Цитирай

вляво от асансьора

Още нещо се сетих-свещичка може,стига да няма разстройство,много по-бързо действа от Панадола,който пък на нас тогава,въобще не ни помагаше Sad
Цитирай

Варна

Мерих в дупето, 40.3 беше  Sad

Сега спадна малко 38.8 ! Вече съм по- спокойна! Възможно ли е да е слънчасала  newsm78 ? Охххх.....
Цитирай

Варна

Още нещо се сетих-свещичка може,стига да няма разстройство,много по-бързо действа от Панадола,който пък на нас тогава,въобще не ни помагаше Sad

Ами разтроена е малко заради зъбките и педито каза, че от свещички няма смисъл ! При вас от какво беше Джиджи ?
Цитирай

СОФИЯ

Моята един път ми е правила такава темп. в продължение на 2 дни обаче. Ту сваляше до 38.5, ту я качваше над 39.5.  От Панадола получи разстройство и обрив, а и доста бавно действаше, та педито ми препоръча Нурофен. Наистина той сваля доста бързо, но се пие през по - продължително време. Слагах и мокри кърпи с оцет на главичката и мокри чорапки пак с оцет на крачетата, та да не я увивам с чаршафи - виждаше ми се тогава доста варварско. И кърпите, и чорапките изсъхваха за отрицателно време на нея от високата темп.
Дано се пребори организма сам по - бързо, та да не се изтощи милата.
Цитирай

вляво от асансьора

Ами честно да ти кажа,така и не ни разбраха Confused.Първо казаха,че е от летните вируси,после като се прибрахме във Варна,нашето педи каза,че е бактериална инфекция,а накрая се сдобихме и със зъб,така че незнам newsm78
Обаче палечка как е?Отпаднала ли е или свежарка?Раздразнителна?Марти буквално само скимтеше(нямаше сили направо да плаче) и спеше само на корема ми.Много се бях изплашила.Дано не е нищо сериозно,а скоро да има нова "перличка" в устата!
Цитирай

Наскоро и ние имахме екстремни изживявания с Т, звънях на Соколова - бъркаш 1 белтък, 1 ч.л. сода за хляб и 1 с.л. оцет. Това са маже по тялото и лицето, на Светлин му помогна. Преди това цяла нощ съм сваляла с мокри кърпи, но след 10 минути той пак я качва на 39  ooooh!
Най-добре я заведи на лекар да я прегледат комплексно, нашето беше вирус и мина бързо - за 2-3 дена. Първата нощ беше най-големият зор. ooooh!
Цитирай

Варна

Бяхме при др. Соколова! С Херп- Ангина сме ! Добрата новина е, че ще се лекуваме с хомеопатия и ще минем без антибиотик ! Снощи след като смъкнахме Т, не е вдигала толкова висока ! Пазете дечковците, целувки  Love! Благодаря на всички за съветите!
Цитирай

София-България, Израел - където си поискам

херпангина не се лекува с антибиотик. Гърлото, местата където има язвички се мажат с Гранофорин / мисля,че така се казва/ зелено на цвят. Не се притеснявай, за няколко дни минава.Много е неприятно, може да не иска да яде, но него насилвай.Бързо оздравяване!
Цитирай

Ще се оправите бързо, не се тревожи, щом е паднала Т.
Пийте хапчелъка и се пазете!  bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.