Ще раждам във Варна ПОМОГНЕТЕ!!!!!!!

  • 14 389
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 250
А в АГ-то на гордия тати можеш да покажеш бебето само през прозореца  Wink А горе го пускат ,ако си плати или има познати (лекар,акушерка или президента)  Wink
Племенницата ми се роди в Окръжна и я видях минути след като се беше родила  Laughing А аз лично ще раждам в Майчин дом (живот и здраве) ще си платя,но според мен си заслужава.Ако все пак размисля(в което се съмнявам) ще отида в Окръжна болница. Wink

# 16
И аз раждах в Окръжна преди 14 дена и понеже бях без уговорка нито пък познавах някого там ,бях страшно изненадана от доброто отношение ,но то не беше само към мен а към всички.А точно в този момент наистина е много важно да се почувстваш спокоен и в сигурни ръце ,за да можеш да се отпуснеш и да си изживееш пълноценно този  важен момент.Аз раждах при д-р Николов и съм му много благодарна за вниманието и за това че останах с толкова хубави спомени .Желая ви леко раждане и много радост с малките слънчица!

# 17
  • Мнения: 8 769
Ако се насочиш към окръжна болница в никакъв случай не допускай Д-р Румяна Николова край себе си!!!!! Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation

# 18
  • Мнения: 3 927
всеки ще ти препоръча това, от което е доволен - лекар, или акушерка, или дори дюшека на леглото Wink (някъде някой беше казал, че в Окр. б-ца пружините висяли до земята Wink ).
важното е ти да си спокойна. а лекарите си значт работата. с пари или без пак ще родиш най-хубавото бебче Simple Smile

всичко хубаво!

# 19
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Taneto
всеки ще ти препоръча това, от което е доволен - лекар, или акушерка, или дори дюшека на леглото Wink (някъде някой беше казал, че в Окр. б-ца пружините висяли до земята Wink ).
важното е ти да си спокойна. а лекарите си знаят работата. с пари или без пак ще родиш най-хубавото бебче Simple Smile

всичко хубаво!



Тане, права си Laughing Всеки ще препоръча това от което е най-доволен. Като мен - Майчин дом.

# 20
  • Мнения: 5 500
Но, slance64, ако имаш пари, искаш удобства и внимание което не си и сънувала, таткото да е до теб през цялото време /ако той иска и издържи де/, и не на последно място квалифицирана помощ - Майчин дом. Ако искаш да се разминеш с по-малко пари или рискуваш с никакви, момичетата са ти казали.
Леко раждане ти желая Wink  Sign Exclamation

# 21
  • Мнения: 101
Мила Радина, мислех, че форума е за да си идказваш собственото мнение и няма ограничение какво можеш да кажеш или не ако съм сбъркала поправиме и повече няма да пища докато не науча правилата. Ти си имаш мнение аз също и мога да пиша колкото си искам, а ако те дразня толкова много просто не чети.
Като слушам за познатите ти акушерки дето ти разказвали разни неща се чудя аз къде съм раждала, защото не видях нищо нередно в болницата нито аз нито останалите, които раждаха там.
И да вярно е, че от където и да е ще доведат бебето в Аг, но е важно и ти да си до бебето си, което няма как да стане ако си в друга болница.
Колкото до високата смъртност, трябва да си наясно, че когато поемаш бебетата на целия район няма как да не е висока.
Смятам да приключа и да не продължавам този глупав спор, защото както каза всеки има право на мнение. Моето просто се различава от твоето и това не е повод да се караме или да искаме да мислим по един и същ начин.
Желая ти лека бременност и още по леко раждане.

# 22
  • Мнения: 5 250
bobolinaaa разбира се ,че ти имаш мнение ,което можеш спокойно да си го кажеш.А и неискам да се карам с теб ,пък и с когото и да било.Вече няколко твои постинга започват с това,че АГ-то имало такова специално отделение за бебета(което разбира се не го оспорвам),но съгласи се на нас ни предстой да родим скоро и неискаме да четем за това къде, какво отделение има(защото като всяка майка настояща или бъдеща ние искаме децата ни да са живи и здрави),а не да мислим като ги родим къде ще ги преместят.Мен лично ме дразни точно това,защото едва ли не като родя в Майчин дом(Окръжна болница) бебето ми ще е обречено(да не дава Господ),понеже няма такова детско отделение.Не се сърди моля те,не съм искала да се заяждам ,нито да те обиждам.
Поздрави и всичко най,най ти желая  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 101
Радвам се, че се разбрахме. Съжалявм, че съм ви разстроила не ми беше това целта. Аз нямах намерение да раждам в АГ именно заради слуховете, които се носят, но по стечение на обстоятелствата реших да е там. Благодарна съм на Бог, че везх точно това решение, защото наистина за последен път казвам, че за моето дете щеше да бъде фатално. Просто, когато ти се случи нещо такова ти се иска да предупредиш всички и ако могат те да го избегнат. За съжаление не се съобразих, че мога да ви натоваря с това. Понякога лошите преживявания ни карат да мислим повече за себе си и за собствените си проблеми.
Приятен и слънчев ден на всички

# 24
  • Мнения: 672
Цитат на: Taneto
важното е ти да си спокойна. а лекарите си значт работата. с пари или без пак ще родиш най-хубавото бебче Simple Smile
всичко хубаво!

Хубаво е бремените да чуят окуражаващи думи.Пожелавам на всички,който очакват своите бебета леко раждане и много добро настроение!
Поздрави!

# 25
  • Мнения: 1 187
Преди 9 месеца родих в АГ-то. Честно казано останах разочарована, недоволна и тресяща се от нерви след това което изживях 4 дена там. Родих с уговорка и заради това избрах тази болница. А и заради това, че бебчовците са в една стая с майката. Това бяха двата ми мотива за избора. Детенцето ми се роди трудно и два дни беше в прехваленото детско отделение на кислород където не ме допуснаха да я видя, въпреки молбите и сълзите ми... Какви грижи са положили за нея незная... Видимото за мен беше инфекцията на очичките, която по-късно разбрах че е прихванала там!!!  Повечето акушерки се държаха нагло и смазващо за една родилка. Ако не си във ВИП стая, си на равно с циганките и те третират като такава. На изписването си Вики имаше още кръв по косичката си (защото се роди с 2 см. коса) откъдето съдя колко "добре" са я къпали тези 4 дни престой. А на майката до мен детенцето беше цялото с "бялата мазнина" (извинете ме за невежеството) с която се е родило и никой не пожела да го изчисти два дни, защото било много мазно, а за да се изчисти трябвали памук и някакъв разтвор.  Shocked  Това е недопустимо.... Една акушерка удари главата на моето детенце в кантара, да - беше от невнимание, но от този миг нататък бдях над детето си като орлица и не допусках да се доближават до него много много - аз си я повивах и преобличах. На изписването ни така откъснаха пъпчето на Вики, че едва успокоих малката си новородена душичка.... Бащата видя дъщеричката си чак на изписването, защото не можеш да свалиш бебето три етажа с асансьора, а и ако не си "кихнал" на някой парички, той не може да се качи при теб и бебчо. Денят на изписването ми беше един щастлив ден в моят живот!


Пожелавам на всички майки в очакване - Леко и Безпроблемно раждане и най-красивите и Здрави бебета на света.... Сърдечни поздрави!

Виктория

# 26
  • Мнения: 1 187
Щях да забравя нещо много важно - хигиената!
    ---- Когато те местят от родилна зала в стаята си покрита с едни чаршаф, с който те покриват след раждането. Със същият този чаршаф, ако сметнат че не е много кървав изкарваш целият си престой в болницата. Креватчето на детето не е повито и ако решите да раждате там, ви съветвам да си носите няколко чифта пелени за да ги ползвате като чафшавче и обличане на мизерно засеченото одеалце. Детенцето може да повърне и заради това са ви нужни няколко чифта пелени. Лъзглавниците нямат калъфки!
    ++++ Стаята се минава с мокър парцал всяка сутрин. Има топла вода през цялото време. Банята и тоалетната се ползват от 4 жени разположени по 2 в два съседни бокса.....

Ако се сетя още нещо и ви интересува - ще допълня.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 4 818
О, боже!! Истина ли говориш, че при такива условия сте оцелели!?!? Shocked  Shocked  Rage  ..... нямам думи....
То бива бива ,то съм чувала немарливост...
Впрочем в Окръжна болница,когато раждах раздаваха анкетни карти-за впечатления и оплаквания... може пък някой да ги чете! В АГ не дадоха ли?
Немога  да си представя какъв ужас си преживяла кламерче... #Puppy dog  покъртителна история... много взех да се вайкам, но смятам за безобразно отношението в АГ към родилки и бебета. Чувала съм и други истории,но както го описваш.  Shocked ..
 За жалост май дамо с оплакванията ще си останем. Няма кой да предприеми радикални действия да промени системата.

# 28
  • Мнения: 5 250
И след разказа на Кламерче(чувала съм и много други такива) ми кажете как може все още да има майки който да искат да раждат там  Thinking Нямам думи  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation

# 29
  • Мнения: 134
И аз съм за Окръжна болница .Родих на 16.06. и съм много доволна от отношението към мен и моя Гошко.Раждах точно 30 минути и всичко беше толкова бързо че не разбрах много какво става. Баща му го видя почти веднага след раждането(той ме докара с колата и чакаше в коридорчето пред родилното) даже чу виковете ми когато ми правиха епизиотомия.

Общи условия

Активация на акаунт