Домашна хлебопекарна Мулинекс

  • 208 883
  • 242
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 194
Ааа извинявай за тъпия въпрос, но коя е програмата само за печене, че нещо и моето тесто не бухва както трябва, а всъщност каква мая ползвате- прясна или суха и каква марка
Не е тъп въпросът, трябва да мине време, за да му хванеш цаката.
Програмата за месене (тесто ) е 8, а тази за печене 12 за моя модел (от 160 лв). Ако си с по-скъпия модел, вероятно имаш повече програми. Погледни в книжката коя програма за какво е. Книжката има раздел на български език. Когато използвам програма 8 я спирам като спре месенето (след 20 мин) чрез продължително натискане на стартовия бутон. Причината е, че от време на време се включва перката (явно за да върти тестото) и пречи на втасването.
Бухването зависи от различни фактори. От голямо значение са температурата (по-високо, по-бързо) и времето (повече време, повече бухва). Аз използвам домашна закваска, която сама си правя. Има рецепти в Гугъл, ако те интересува. Иначе ползвах прясна мая, каквато намеря, но слагах по-голямо количество, отколкото в рецептата. Само че вкусът не ми харесва. Ако решиш да си правиш домашна закваска, имай предвид че втасването отнема повече време.
По отношение на рецептите, аз лично промених много неща. Слагам 200 мл. вода, 450 г. брашно, 50 мл. закваска, сол и никаква мазнина. Така ми харесва.
Сигурно сега ти звучи много сложно, но като му хванеш цаката и започнеш да мериш нещата с чаши (аз имам мерителна чаша, не използвам кантар), ще ти бъде по-лесно.
На мен ми отне към 2 месеца докато докарам нещата както ми харесват. Веднъж без да искам забравих да сложа мазнината и бях много доволна от резултата. Водата я намалявах, защото ми ставаше много лепкаво тестото. Вкусът на мая не ми харесваше и освен това се смята че е вредна и накрая я смених и пр.
Давай смело напред, докато уцелиш.
Много благодаря за информацията и за куража. Днес вместо суха сложих прясна мая, гледам, че засега е бухнало по- добре. Дано този път получа пухкав хляб, но няма да се отчайвам ще пробвам докато стане Simple Smile

# 76
  • София
  • Мнения: 4
Здравейте!
Аз също съм на Мулинекс - промоционална от миналата година за около 150лв и съм много доволен.
Все повече навлизат по магазините  немски готови смеси за най различни видове хляб. За разлика от българските те са направени точно за една доза 750гр хляб- не трябва да пресмятате нищо.
Аз използвам само тях - най вече Чабата. Картофеният хляб също е много хубав, тестото за пица също. Най голям избор има в ХИТ - за около 10-15 вида хляб. В момента са на промоция - 10-15%. В Пикадили също ги има, но избора е малък. Аз си ги взимам от Супермаг. Онлайн. Там също в момента тече промоция -
http://www.supermag.bg/promotions/%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%81-%D0%B … %D0%BD%D0%BE.html

Дано съм Ви бил полезен. Преди да започна с тях всеки път когато идваше време да правим хляб - кантар, сито ,брашна  1-2-3вида, мая и т.н. и ми се отщяваше.

# 77
  • Мнения: 0
И аз имам същия модел и съм МНОГО доволна. Готов хляб не съм купувала от миналата есен.
Не съм пробвала сладките хлябове, че нещо не съм фен, но програмите за месене на тесто - нещо невероятно е. За човек, който и една содена питка не може да забърка, това е върхът! Laughing
     Здравей и аз  имам муллинекс ххл но нещо не откривам точната рецепта или е от сорта ( чаша и половина или не пише на коя програма и с какво точно брашно се прави хляба.) Извинявайте предварително но моля за по точна рецепта.

# 78
  • Мнения: 1 274
   Здравей и аз  имам муллинекс ххл но нещо не откривам точната рецепта или е от сорта ( чаша и половина или не пише на коя програма и с какво точно брашно се прави хляба.) Извинявайте предварително но моля за по точна рецепта.
Най-добре е да използваш темата за рецепти за хляб с машина за хляб.

# 79
  • Мнения: 0
Здравейте дами, разглеждам хлебопекарните  мисля, че се спирам на  Хлебопекарна MOULINEX OW110131 ако някои има такава, въпроса ми е доволни ли сте и лесно ли се работи с нея ?   chef

# 80
  • Мнения: 0
И ние сме с хлебопекарна . Искам да попитам при вас разваля ли се ваничката за печене? При нашата вече два пъти се налага да вземаме нова, шишчетата /или не знам как се казват/, на които се поставят бъркалките след време започват да изпадат. Имаме я от около 3 год. и всеки ден я ползваме. Да не би нещо да не я ползваме както трябва  newsm78

Да, за една година употреба, в никакъв случай ежедневна/веднъж- дваж седмично/, и ние сменяхме контейнера поради същия проблем.

Момичета, а при мен е обратно! Някой да е имал проблем със "запичане" на гнездата на бъркалките?
Имаме Мулинекс 5020 от януари 2011, тази година през януари едното гнездо запече, занесах ваничката в сервиза и ми продадаха друга, тази не подлежала на ремонт. Днес и новата ваничка запече. Някаква идея от къде да намеря във Варна качествена ваничка?
Надявам се някой да ме посъветва по-скоро, че я ползваме всеки ден и без нея ... не  ми се мисли да купувам готовите"хлябове"

# 81
  • Мнения: 242
Нашата е Moulinex OW 5023 - тази с багетите. Ползваме я вече една година, не сме купували хляб оттогава. Освен хляб, правя в нея още тесто за кифлички, мекици и пица, козунаци също. Twisted Evil
Моята хлебопекарна е същата и е от скоро. Опитах да направя козунак от 750 гр. и не се получи нищо. Много сладко, клисаво и дебело два пръста. Спазила съм рецептата 100% и не знам къде е проблемът. Бихте ли ми помогнали?

# 82
  • Мнения: 101
Здравейте дами, разглеждам хлебопекарните  мисля, че се спирам на  Хлебопекарна MOULINEX OW110131 ако някои има такава, въпроса ми е доволни ли сте и лесно ли се работи с нея ?   chef
Здравей,
Аз имам  такава хлебопекарна, само че във вариант инокс. Много съм доволна! От декември хапваме само домашен, мек, уханен хляб! За Велиден омесих и пекох козунаци на цялата рода - пробвах и вътре да ги пека - стават супер! Ако още не си решил - не се колебай - взимай си тази машинка!

# 83
  • Мнения: 0
Здравейте дами, разглеждам хлебопекарните  мисля, че се спирам на  Хлебопекарна MOULINEX OW110131 ако някои има такава, въпроса ми е доволни ли сте и лесно ли се работи с нея ?   chef
Здравей,
Аз имам  такава хлебопекарна, само че във вариант инокс. Много съм доволна! От декември хапваме само домашен, мек, уханен хляб! За Велиден омесих и пекох козунаци на цялата рода - пробвах и вътре да ги пека - стават супер! Ако още не си решил - не се колебай - взимай си тази машинка!
Вече се здобихме с нея и аз съм много доволна, я сега разкрий рецептата за козунак, че какви ли не вариянти не пробвахме все нещо ни куцаше, да не говорим че бухваще до небесата хахахах  Rolling Eyes  Joy

# 84
  • Мнения: 1 274
Здравейте дами, разглеждам хлебопекарните  мисля, че се спирам на  Хлебопекарна MOULINEX OW110131 ако някои има такава, въпроса ми е доволни ли сте и лесно ли се работи с нея ?   chef
Здравей,
Аз имам  такава хлебопекарна, само че във вариант инокс. Много съм доволна! От декември хапваме само домашен, мек, уханен хляб! За Велиден омесих и пекох козунаци на цялата рода - пробвах и вътре да ги пека - стават супер! Ако още не си решил - не се колебай - взимай си тази машинка!
Вече се здобихме с нея и аз съм много доволна, я сега разкрий рецептата за козунак, че какви ли не вариянти не пробвахме все нещо ни куцаше, да не говорим че бухваще до небесата хахахах  Rolling Eyes  Joy
Има специална тема за рецепти за машина за хляб. Там има и различни рецепти за козунаци.

# 85
  • Мнения: 7 987
Да ви питам... в инструкцията пише тавичката да се мие с гореща вода, а на друго място пише да не се използват домакински почистващи препарати.... това нали не означава, че не мога да мия тавичката с препарат за съдове?

# 86
  • Мнения: 419
Аз да се оплача как се изложих вчера и се чудя дали заради хлебопекарната или заради себе си. Исках да направя питка и на моята хлебопекарна програмата за месене на тесто е 11. Обаче е дадена рецепта за тесто за пица и аз реших, че ще стане и за питка, защото у нас понякога правим пици с обикновено тесто и се получават доста добре, може и да съм се заблудила, че няма голяма разлика между тестото за пици и за питки Thinking. По едно време, някъде малко след час от началото на програмата, видях, че тестото е втасало и е изпълнило кофичката, обаче си казвам, ще чакам края на програмата, хората са си изчислили как трябва да е. Обаче като свърши програмата, тестото отгоре беше хванало лека коричка, като го хванах да го извадя, хем много леко докосвах, беше изключително меко, странно меко, не както тесто, което аз си замесвам да е с мекотата на мекото на ухото. Прехвърлих го в тавичка и така го оставих да се пече - един милиметър не се надигна при печенето и после на вкус не беше твърдо, но определено не беше и много вкусно, някак степано беше. Къде съм сбъркала?

# 87
  • Варна
  • Мнения: 975
Духче, според мен грешката ти е че си изчакала програмата до края. При мен програмата месене + втасване е 1ч. и 25 мин., а в рецептата по която аз правя питка ( от книжката към машината ) пише тестото да се извади 25 мин. преди края на програмата, оформя се питката и се изчаква повторно втасване, правила съм доста питки по този начин и провали не е имало. Преди да сложиш питката да се пече във фурната сложи купичка с вода и я загрей ( фурната ) на 220 С. за 5 мин., а питката намажи с малко водичка, намали градусите на 210 С. и печи до готовност ( около 30 мин. ). Моята рецепта е 430 мл. вода, 5,5 с.л. зехтин, 2,5 ч.л. сол, 720 гр. брашно и 4,5 ч.л. мая.

# 88
  • Мнения: 419
Благодаря. Сигурно точно така се е получило като съм изчакала края на програмата - като превтасало беше тестото. Обаче пекох на 180 градуса, другия път ще направя както казваш.

# 89
  • Сливен
  • Мнения: 295
Духче, аз правя питка точно на програма за пица - 1час и 25 мин., вадя сплитам, оставям да втаса  повторно около 30 мин и изпичам. Досега провал съм нямала. Може би защото не си изчакала повторното втасване знам ли newsm78. Успех следващия път.  chef

Общи условия

Активация на акаунт