Домашна хлебопекарна Мулинекс

  • 208 884
  • 242
  •   2
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 842
Здравейте, спряхме се на две хлебопекарни на Мулинекс. Интересува ме някой има ли опит с тези модели и ако може отзиви? Как става хляба с тях, развалят ли се бързо машините при постоянна употреба? Ако може хубави рецепти за: пълнозърнест хляб и кекс.
Това са моделите:MOULINEX OW 3501
Скрит текст:
и MOULINEX OW-311E
Скрит текст:
Благодаря за помощта предварително! Peace

# 196
  • Мнения: 7 987
Ами то тук само се говори, че на Мулинекс често се налага да им се сменят казанчетата и други "консумативи". За рецепти има специална тема. В книжките с инструкции също има рецепти и за хляб и за кекс. Всичките са хубави, според мен. Мулинекс си имат и отделна книга с рецепти, които обаче са малко по-нестандартни.
Разбрах къде са уплътненията.

# 197
  • Мнения: 550
Вече и аз горд собственик на Мулинекс  newsm44

# 198
  • Мнения: 1 842
Ами то тук само се говори, че на Мулинекс често се налага да им се сменят казанчетата и други "консумативи". За рецепти има специална тема. В книжките с инструкции също има рецепти и за хляб и за кекс. Всичките са хубави, според мен. Мулинекс си имат и отделна книга с рецепти, които обаче са малко по-нестандартни.
Разбрах къде са уплътненията.
Благодаря за отговорите. А колко често се сменят казанчетата, колко стува едно казанче? И какви са тези други консумативи и на каква стойност са ориентировъчно? Интересува ме защото мисля да я ползвам всеки ден поне по веднъж. Peace Чудя се, коя от двете е по-добрия избор!? Защото чета че за две години се скапват: което в мен поражда въпроса това много ли е или малко и колко време и колко често е ползвана тази машина и най-вече как, че се е развалила?! newsm78 А може би при честа употреба е нормално в рамките на 2 г. нещо да се износи в машината. Peace Все пак вечни неща няма.

Последна редакция: сб, 12 апр 2014, 13:06 от Съншайн

# 199
  • Мнения: 7 779
А колко често се сменят казанчетата, колко стува едно казанче?
тук и производителя не може да ти помогне. Laughing
ако не  използваш много често машината , ако не печеш в нея , ако не месиш тежки теста, ако не правиш сладко в нея вероятно ще ти изкара по-дълго време.  но имаме много АКО  Joy

# 200
  • София
  • Мнения: 102
А колко често се сменят казанчетата, колко стува едно казанче?
тук и производителя не може да ти помогне. Laughing
ако не  използваш много често машината , ако не печеш в нея , ако не месиш тежки теста, ако не правиш сладко в нея вероятно ще ти изкара по-дълго време.  но имаме много АКО  Joy


Убедила съм се, че електроуредите са въпрос и на късмет. Аз имам Мулинекс отпреди почти 4 години и му смених казанчето на 3-тата година, защото го надрах с едни сухи чушки. Иначе щеше да изкара още време. Моето казанче струваше 27 лв (за Мулинекс 3000).

# 201
  • Мнения: 3
Аз днес си поръчах ето тази: http://www.bg.moulinex.com/Products/breadmakers/OW6101.aspx
Утре ще пристигне и се надявам да остана доволна.

# 202
  • Мнения: 1 842

Убедила съм се, че електроуредите са въпрос и на късмет. Аз имам Мулинекс отпреди почти 4 години и му смених казанчето на 3-тата година, защото го надрах с едни сухи чушки. Иначе щеше да изкара още време. Моето казанче струваше 27 лв (за Мулинекс 3000).
Благодаря! За съжаление се отказахме за сега. Но поне ориентировъчно знам как стоят нещата. Peace
Весели празници!  bouquet

# 203
  • Мнения: 3 020
Здравейте, и аз тук при вас в търсене на "нашата" хлебопекарна  Grinning
Много обичам да меся всякакви неща, но не ми остава време и по-точно малките и големите вкъщи не ми оставят време за месене.  Grinning

Отдавна се чудех дали да настоявам пред мъжа ми, че преди години бях повдигнала въпроса и свекито веднага ни "посъветва", че не си струвало, хващало дебела коричка и т.н  Crazy Пък и аз се чудех дали е добре да си имаме такова изкушение вкъщи  Grinning, но сега съвсем се навих, още повече голямата като поиска козунак или питка, а не мога да я спретна набързо, та машината ще ми е голяма отмяна.

Обаче ми се иска някаква не много скъпа до 180-200 лв. Гледам, че най-вече се купуват Мулинекс, и аз се спрях на такава, но тук постоянно чета, че често им се сменят консумативи. И при другите ли марки е така? И моля, посъветвайте ме за какво най-вече да гледам и кое е важно да знам при избора на хлебопекарна, че както мъжът ми не иска, остава да избера нещо погрешно и веднага ще ме почне "нали ти казах"  ooooh! Laughing

# 204
  • Мнения: 86
Помощ! Тръгнах да правя кекс в хлебопекарната (Moulinex OW 5023) и нещо се побърка тая машина.Пищи/Писука като луда, екрана избледня, едва се вижда номер програма и се изписва E01.Видях в нета че това е грешка от прегряване и я оставих да изстива, въпреки че не е работила и не е нагряла. След 20мин, пробвам отново - пак пищи и работи само 12 програма за печене. Не мога да пусна 14 програма за кекс или друга с месене/бъркане. Отново дава грешка E01. Пак оставям да изстине, че беше нагряла от включването на 12 програма. След 20мин вече дава грешка HHH. Тя пак е за прегряване. Електрониката ли е заминала ? В София от кой от сервизите (в гаранция е) сте доволни? Цялата платка ли ще ми сменят, уреда ли ще ми сменят, ще ми удължат ли гаранцията? Каква е процедурата след като не работи? Извинявайте за многото въпроси, но се притесних. Sad

# 205
  • Мнения: 7 779
изключи я от контакта и я остави да преспи. Утре я пусни отново.

# 206
  • Мнения: 86
Машината преспа, и сега всичко е наред и в нея се готви кекс. Тези грешки не са ли индикация за проблем с електрониката?
През декември изтича гаранцията, да не спре тотално да работи след като свърши гаранцията.

# 207
  • Мнения: 7 779
Машината преспа, и сега всичко е наред и в нея се готви кекс. Тези грешки не са ли индикация за проблем с електрониката?
тези грешки са индикация преди всичко ,че трябва да почерпиш  hahaha
а относно това , кога ще се гътне електрониката ...  то си е като жената.  ако знаеш кога една жена ще ти свърши работа  значи знаеш много. за съжаление по-голяма е вероятността да уцелиш 6-ца от тотото , отколкото да уцелиш жена или електроника ще ти свършат работа.  Joy

# 208
  • София
  • Мнения: 613
Здравейте, от вчера си имаме машина Мулинекс 6000, не смея да я пусна все още, защото не знам в какъв ред се сипват съставките и не искам да объркам нещо и след това да изхвърлям- не обичам да изхвърлям храна.
Кажете ми, моля, как се борави със суха мая и как с прясна. Доколкото разбрах има нещо от рода- маята да не се сипва при мокрите съставки. Как тогава?

# 209
  • Мнения: 7 987
Нямаш ли книжка към машината?

Общи условия

Активация на акаунт