Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пловдив

Zdraweite, otdavna ne sam pisala, no to i problemat mi ne e mradnal. Kakto i da e, ta na vaprosa - veche sam na 26 godini i veche mnogo, mnogo mi se ste bebence. Jiveia s priiatelq si ot dve godini i ot blizo 6-7 meseca se opitvame da imame bebe i tuk idva goliamoto NO. Ot kakto se pomnia da imam cikal ne mi e idval redovno. Roditelite mi zapochnaha da me vodiat po doktori ot 13 godishna vazrast i blizo 5 godini s izvestni prekasvania pih hormonalni preparati, kato efektat beshe edin i sasht cikalat mi ne se regulura. Samo da poiasnq che mi praviha edna kamara izsledvania i se okaza che vsichko mi bilo nared i mai problemat mi bil v glavata, t.e. kato sam pod naprejenie i ne mi idva. Da de ama az oste sam studentka i naprejenie dal Bog. Sluchva mi se da niamam cikal po 2-3 meseca. Poslednia mesec iuli pih primulut-nor zashtoto ne mi beshe doshlo 4 meseca. I prosto ne znam kakvo da pravia sega pak mi zakasniava, toest ne mi doide avgust mesec, a nali uj sam ok kakvo da pravia az ne poga da ne se pritesniavam zashtot prosto sam takava i dali vaobshte v tov e problema. Taka de az ste sam zabolekar sled godina i sam dostatachno hladnokravna, ne izpadam v isterii i tqm podobni. abonirana sam edin vid za ginekologichen pregled vseki mesec ama faida - nie. nito znam koga imam ovulacia nito ia useshtam i ciklite mi sa edni  shantavi. Kak ste go napravim tova bebence ... a pak az kak da vi kaja znam che imam bebeta v men koito iskat da sam im mama, ama pusto da ostane kak da ia napravim taia magiq. Molia vi daite mi niakakv savet, mnogo saveti... Crying or Very sad
Цитирай

Пловдив

Мила, мисля че е най-добре да си намериш подходящ лекар, който да се заеме с теб, а не просто случаен гинеколог.Не знам откъде си, и при кой лекар си ходила досега. Тук момичетата ще ти препоръчат към кого да се обърнеш и какво точно да направиш.. Като начало, трябва да се види защо аджеба има такива аномалии в цикъла. Оттам- ако има проблем, да се действа по него Smile Само няма да се притесняваш, всичко е поправимо ако се оправи навреме Wink
Можеш да прочетеш и много информация в Библиотеката на форума- една от първите важни теми по-горе Love
Цитирай

София

Пиши на кирилица.
Аз лично на латиница не чета.
Цитирай

софия

Мога само да ти кажа , че НАИСТИНА не бива да се тревожиш и изпадаш в паника . Лично аз имам редовен цикъл , но най -добрата ми приятелка има същият проблем като теб . От мига , в който за първи път и е дошъл цикъла той никога не е бил редовен . И тя е ходила по доктори , изследвания още от малко , лекарства инжекции , до като пие хапчета -има редовен цикъл , после пак е така на 3-4 месеца . В годината има цикъл около 4 пъти само . Просто някой от мъжките хормони и е с по - високи стойности от нормата и има някакъв хормонален дисбаланс . Тя е омъжена от 9 години и за тези девет години си има едно живо и здраво детенце , което сега е на 7 години , в момента е бременна . Забременявала е 5 пъти за тези 9 години , но за съжаление има друг проблем при нея -от генетично естество , който няма нищо общо с твоят проблем и за това няма да се спирам на него . Въпросът е , че няма никакъв проблем да забременееш , просто живей си живота с приятелят си , бъдете си заедно , мисли за това по - малко и то ще си дойде .
Цитирай

Sofia

Пиши на кирилица.
Аз лично на латиница не чета.

Подкрепям !
И аз си спестявам тая мъка .
Цитирай

София

Моля те , пиши на  кирилица .Иначе и аз както Морена и Лали нищо не мога да прочета  ooooh!
Цитирай
Уо, аз съм същата от както се помня, но сега съм бременна (въпреки, че се получи чак след 1 г. и 8 месеца опити). Важното е, че стана - ще стане и при теб - това да не те притеснява. Все пак, обаче, живеем в 21 век. Щом искаш дете отиди на гинеколог (по възможност предварително проучен - тук във форума ще ти препоръчат добри, ако уточниш от къде си) и сподели проблема си. Има лекарства, които регулират цикъла и подпомага забременяването. И най-важното - успокой се, ще стане - можеш да си сигурна.
Цитирай

СОФИЯ

И аз съм така откакто се помня - е .имам и две дечица, има лекарства които регулират цикъла и предизвикват отделяне на яйцеклетката, освен това с ехограф проследяват овулацията. просто си намери подходящ лекар, има толкова центрове по стерилитет в страната!
Цитирай

Ето ви "превод":

"Здравейте, отдавна не съм писала, но то и проблемът ми не е мръднал. Както и да е, та на въпроса - вече съм на 26 години и вече много, много ми се ще бебенце. Живея с приятеля си от 2 години и от близо 6-7 месеца се опитваме да имаме бебе и тук идва голямото НО. От както се помня да имам цикъл не ми е идвал редовно. Родителите ми започнаха да ме водят по доктори от 13 годишна възраст и близо 5 години с известни прекъсвания пих хормонални препарати, като ефектът беше един и същ - цикълът ми не се регулира. Само да поясня, че ми правиха една камара изследвания и се оказа, че всичко ми било наред и май проблемът ми бил в главата т.е. като съм под напрежение и не ми идва. Да де, ама аз още съм студентка и напрежение дал Бог. Случва ми се да нямам цикъл по 2-3 месеца. Последния месец юли пих Примолут-нор, защото не ми беше дошло 4 месеца. И просто не знам какво да правя. Сега пак ми закъснява т.е. не ми дойде август месец, а нали уж съм о.к. какво да правя аз не мога да не се притеснявам, защото просто съм такава и дали въобще в това е проблема. Така де, аз ще ставам зъболекар след година и съм достатъчно хладнокръвна, не изпадам в истерии и тям подобни. Абонирана съм един вид за гинекологичен преглед всеки месец, ама файда - не. Нито знам кога имам овулация, нито я усещам и циклите ми са едни шантави. Как ще го направим това бебенце... апък аз как да ви кажа знам, че имам бебета в мен, които искат да съм им мама, ама пусто да остане как да я направим тая магия. Моля дайте ми някакъв съвет, много съвети...."

И аз като другите ще те посъветвам да си намериш свестен лекар. Не може такива закъснения да се дължат на нерви, просто не е възможно! Хормони някой изследвал ли ти е? Проследявали ли са дали имаш овулация?
Цитирай

София

Направи си пълни изследвания. Отиди на ендокринолог за начало.
Цитирай

Пловдив

Момичетата вече са ти отговорили, аз ще го повторя - намери си добър гинеколог, да ти направи освен онези купища изследвания, които вече си правила, и точно тези, които са необходими при тебе (напр. фоликулометрия, та да знаеш имаш или нямаш овулация).

И още нещо много важно - "проблемът ми бил в главата" също се лекува. Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.