Сополи, кашлица - настинахме! Дайте съвет за сироп.

  • 6 528
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Мами, сигурно темата е дискутирана, но нямам време да чета много назад, защото съм при детенце...  Sad

Има сополи, текат като река. От вчера.  Тази нощ кашля, сутринта също. Няма Т.
След малко ще идем при лекаря, но дотогава искам вашето мнение за:

1. Подходящ сироп за кашлица?
2. Може ли чай с мед, както при големите (и колко мед)?

Досега не е боледувал изобщо (чукам на дърво, и незнам какво да направя).
Ако знаете нещо друго ефикасно за лечение на настинка в начална фаза, казвайте, приемам всякакви мнения...

# 1
  • Мнения: 5 228
Сутрин и вечер по един осцилококцинум в малко водичка - при нас обикновено действа много ефикасно.  За меда не знам - не се препоръчва да се  дава преди годинка. Подходящи сиропи за кашлица са Проспан и Стодал.
Пожелавам ви бързо оздравяване!

# 2
  • Мнения: 3 777
Хустажил е билков сироп.

# 3
  • Мнения: 5 577
Ох, забравих да кажа, че сме почти на годинка, зна4и ставаме вече за сипор.

Сега тъкмо чета резултати от търсачката, пишат за Вентолин, но доколкото разбрах той е и при Т.

Ох, Ал Бънди е писала че така от кашлича са открили възпалено уше на дъщеря й... Cry
Стреснах се, отиваме към болницата...

Ох, дано да е само от това, че малко стоя на течение....

Мерси момичета, за отговорите, ще видя какво ще изпише педиатърката, и ще сравня с вашето мнение.   bouquet

# 4
  • Мнения: 5 246
При тези симптоми които описваш доктора ни изписва един куп лекарства(вентоли,мукоплан,виброцил...) , но след като няма Т аз не му ги давам  Naughty А пие по една ампула витамин Ц и правя промивки с физиологичен разтвор.Според моите наблюдения,когато му дам сироп за кашлица, тя става 2-3 пъти по силна, та чак се дави.Същото е и с капките за нос, ако му слагам от тях хремата продължава доста по дълго.Това е мое мнение никого не ангажирам с него  Wink

# 5
  • Мнения: 5 577
правя промивки с физиологичен разтвор.

Може ли да помоля за още малко инфо тук  Embarassed Embarassed Embarassed
Както казах, много съм боса по отношение на леченията...чак ме е срам. Винаги отминавам тези теми, и съм неподготвена сега, когато имам нужда.

Ние тръгваме след около 20 мин, ще пиша после какво са решили докторите.

Открих доста информация с търсачката, дано модераторите не се карат, но  като съм притеснена и няма време...

А, нещо друго, моля ви кажете ми някакъв добър термометър!
Който да отчита добре, точно, защото ние имаме 2 и не стават за нищо...

# 6
  • Мнения: 5 246
Правя промивки на нослето с физологичен разтвор: пълня спринцовка с разтвора и му я впръсквам в едната ноздра, след това в другата и всичко си изтича  Peace После с пипета му капвам по малко вит. Ц в носа, а останалото го изпива Wink

# 7
  • Мнения: 3 777
Вентолин се изписва при свирене в дробовете.

Изумявам как сами си назначавате лечение на детето!!!!

# 8
  • Мнения: 5 246
Вентолин се изписва при свирене в дробовете.

Изумявам как сами си назначавате лечение на детето!!!!

Ами той си е доста силен, а при условие, че докторите го изписват "за всеки случай" не бих го давала.
Последния път като ходихме на д-р и той каза, че синът ми бил здрав, но щял да му ги изпише все пак  Shocked
Е кажи ми как да давам лекарства  newsm78

# 9
  • Мнения: 5 577
Вентолин се изписва при свирене в дробовете.

Изумявам как сами си назначавате лечение на детето!!!!

О не, не аз в ниакъв случай няма да дам нещо без лекарката да е казала, но все пак искам да съм информирана, да знам...

# 10
  • Мнения: 3 777
Да но тук ще получиш поне 20 различни видове лекарства и за мен става по объркващо.

Майка ми е фармацевт, колкото и да сме боледували винаги е избягвала да ни дава лекарства, твърдо против е, отслабват организма, освен другите странични ефекти.

Сега се радвам че Педито предписва на бебо хомеопатия и билкови такива.

Ако искаш виж http://citroseptbg.hit.bg/index1.htm

Ползвах го за бебо на 7 месеца, страхотно бързо му подейства, пресече кашлицата и сополите още на втория ден.
Но пак го съгласувай с ПеДиТо.

# 11
  • Мнения: 1 455
Абсолютно съм съгласна с мниението на Слънце. Аз също съм против лекарствата, особено по-силните. Самолечението с такива препарати е изключително опасно.
Ще ти кажа какво правя аз когато малките имат някакви първи симптоми на настинка. Ползвам физиологичен разтвор, когато нослето е запушено и дишането е затруднено. Давам чайчета с мед (има специални билкови, безобидни за деца ,против кашлица - Бронхо и Мащерка, но трябва да видиш дозировката за деца). Оксцилококсциум не ни помага, но виж Парагрип (хомеопатично е) действа безотказно и веднага. Напълно безопасно е и става за бебета. Дава се през час докато се подобри състоянието, после приемите се разреждат.
Цитросепт също е много добро, но доста горчиво и аз го давам много трудно. Децата ми го усещат независимо в какво го разреждам и много се мръщят.
Дано съм ти била полезна.
поздрави и бързо оздравяване

# 12
  • Мнения: 2 952
Само не разбирам защо още не  сте питали  доктора.Най-логи4но е ,  дори по телефона .

# 13
  • Мнения: 5 577
Сега се върнахме от преглед.

Гърлото ни е съвсем леко зачервено, няма нищо надолу (Слава Богу).
Изписа ни сироп Сумертолим и капки Ксилометазолин.

Витамин Ц и чайове.
Ако се задълбочи кашлицата - Стодал.

Ще дам отзиви за сиропите след няколко дни.

Стискайте палци.

Суметролима четох, че някой мами мислят че е АБ?
Педи каза, че не е.
Абе да помогне.

Последна редакция: пт, 02 сеп 2005, 12:06 от Вергилия

# 14
Pri nas sumetrolimat ne pomogna,a sinat mi daje povarna...


prosto spodeliam/dano pri vas da pomogne/.Uspeh!!!i barzo opraviane!

Общи условия

Активация на акаунт