ПОМОЩ!!! СПРЯ ДА НАДДАВА

  • 2 845
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 277
Моля ви помогнете ми имаме следният пролем: от 10 дена детето ми е ного неспокойно когато суче, намали продължителността на сукането от 20 на 10 минути и вкрайна сметка се оказва, че за 9 дена е наддал само 150 грама. Опитах да го храня по-често и от двете гърди, но резултата беше по-лош сега е още по неспокоен и постоянно реве от глад,а гърдите не успяват да се напълнят достатъчно за по-кратък период от 3 часа. По съвет на педиатърката ми каза да опитам да дохранвам две хранения с 30 мл. HIP HR ако желае да го приеме и утре да отидем на пробно кърмене. Много съм отчаяна опитах каквили не храни и течности за стимулиране на лактацията, чайове за лактация и няма никакъв ефект. Изпитвам голямо чувство на вина, че бебчо не мога да го храня и се чувствам не пълноценна майка.

# 1
  • Мнения: 713
jen, не бързай да се смяташ за непълноценна мама и не се паникьосвай. не пишеш колко е голямо бебето, на поискване ли го храниш, даваш ли му вода, има ли колики и храниш ли го нощем.

# 2
  • Мнения: 713
Ей сега видях, че е на 2 мес с малко, извинявай. И все пак за да е пълна картинката пиши за другите неща, за които попитах и още колко беше наддало детето на предишното измерване и как наддава на сантиметри? Не гледай табличките за наддаване, които са за средно ниво на наддаване, всяко бебе си наддава различно. Изглежда ли бебето добре - кожа с нормален тургур и стои ли повече време будно от преди? Ако не е толкова фрапираща разликата в наддаването, наддава повече на сантиметри и е в добро здраве, не се притеснявай толкова и  изчакай следващото теглене(мерене, което да е след 5-6 дена да речем. Важното е да не отслабва.
Разгледай темите назад, скоро имаше една подобна за бебета на вашата възраст, които вече смятат света за много интересен и нямат време за ядене Grinning .
Това, че не ти се пълнят гърдите както в началото не означава, че нямаш достатъчно кърма. Просто не се складира вече така ами започва да се произвежда в момента. Правилно си започнала да кърмиш по-начесто - така ще стимулираш лактацията. Кърми на 2 часа, така дори да нямаш достатъчно кърма както мислиш, бебо няма да е толкова гладен на следващото хранене. Може да плаче от колики или пък трябва да го оригнеш при смяната на гърдите или като заплаче по време на кърмене. Изчакай го докато оригне и тогава го сложи пак да суче.
На следващото хранене започвай с гърдата, с която сте свършили на предишното заради  млякото, което идва по-назад. То е по богато на мазнини и е по-хранително. Първото мляко от гърдата е по-рядко.
Кърми нощем, когато го чуеш, че си смуче палчето или сумти и мрънка, не давай вода и други неща, които само да му пълнят излишно стомаха.
Ако дохранваш, детето може да се откаже съвсем от кърменето защото е по-лесно с биберон, а и кърмата ще ти намалее до количеството, което бебето все още иска да суче от теб. НЯМА да ти се увеличи по този начин.
Бебо суче вече по-кратко защото е порастнал и заякнал. Нормално е храненето с възрастта да се съкрати по време. Аз не съм пила никакви чайове и ала бала и си имам кърма, но някои мами казват, че помага така че продължавай. Поне е течност, а ти имаш нужда от течности и почивка. Използвай всяка възможност за дрямка и се храни добре.
Ами за това се сещам сега. Ако има нещо друго или други мами могат да помогнат - питай и успех, не се травматизирай излишно сама мила. Нещата ще се оправят.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 823
Здравей Jen
Anan ти е дала много добри съвети,напълно подкрепям казаното от нея.Най-важното е да не се отчайваш.И в никакъв случай да се чувстваш виновна.Аз имах много голям проблем ,когато бебка ми обяви т.нар."кърмаческа стачка".Просто отказа да суче.Много трудно преодолях проблема,но с много упоритост и подкрепата,която получих във форума,всичко се оправи.Момиченцето ми също наддаваше малко и аз също много се бях стреснала.Педиатърката и веднага ме посъветва да започна да я дохранвам,но аз знаех,че това ще е началото ,на края на кърменето.Може би ме спаси нощното хранене.При вас проблема всъщност не е такъв,но продължавай да бъдеш упорита,пък и според мен си имаш достатъчно количество кърма.Явно тия съмнения за достатъчното количество кърма,ги изпитва всяка кърмачка Sad Давай да суче по-често ,като ако не кърмиш нощем,обезателно го прави.И пий поне по 2 литра течности.Не слушай GP-то.Те си знаят една съща песен и я повтарят непрекъснато,без да се поинтересуват какъв е точно проблема.Относно пробното кърмене,по-добре не го прави.Така само може да притесниш повече.Просто бъди уверена в себе си.Продължавай с кърменето и отиди да претеглят мъничето ти след 2 седмици.Поздрави от нас и пиши пак Grinning

# 4
  • Мнения: 277
Храним се нощем, вода почти не пие и не  мисля че е по неспокоен от преди освен това пълни памперсите и с ако и с пико редовнол Аз вече опитах да му дам формула но той я отказава. Първите месеци наддаваше по 1200 грама на месец и по 5см., а сега и на см. не е пораснал за последните десет дена.

# 5
Аз питах, питах и забравих за пикото и акото да питам пууу. Сетих се и влизам да пиша ако някой  все още не е писал. jen, щом си пълни памперсите значи си папка нормално. Не се притеснявай, на следващото теглене сигурно ще е наддал повече от преди. Нали няма някакви признаци за недобро здраве?
А пък за пълноценните майки - всичко става, а и успешното кърмене не е най-важният признак за пълноценност нали.  Пиши какво става после, моля те ако имаш възможност. Не знам защо ама взимам присърце като чета за проблеми и когато след това няма новини се чудя какво става с бебоците. То сигурно на майките не им е до това. Поздрави от нас  Grinning

# 6
  • Мнения: 713
ииии пак забравих госта съм аз

# 7
  • Мнения: 3 042
Не се шашкай толкова с това наддаване! Най-важният показател за развитието на детето е ръстът , а не теглото! При болест теглото може и надолу да тръгне, но ръстът- не. Важно е детето да е жизнено, контактно, и най-вече здраво!
Пожелавам ти го!

# 8
  • Мнения: 3 379
Цитат на: jen
Моля ви помогнете ми имаме следният пролем: от 10 дена детето ми е ного неспокойно когато суче, намали продължителността на сукането от 20 на 10 минути и вкрайна сметка се оказва, че за 9 дена е наддал само 150 грама. Опитах да го храня по-често и от двете гърди, но резултата беше по-лош сега е още по неспокоен и постоянно реве от глад,а гърдите не успяват да се напълнят достатъчно за по-кратък период от 3 часа. По съвет на педиатърката ми каза да опитам да дохранвам две хранения с 30 мл. HIP HR ако желае да го приеме и утре да отидем на пробно кърмене. Много съм отчаяна опитах каквили не храни и течности за стимулиране на лактацията, чайове за лактация и няма никакъв ефект. Изпитвам голямо чувство на вина, че бебчо не мога да го храня и се чувствам не пълноценна майка.


Здравей Jen, знаеш, че преди няколко дни и аз пуснах тема, която беше горе-долу същата... При нас само че той от 10-15 минути намали на 5-7, т.е. пак двойно. Също така започна да реве - суче няколко минути и после започна да пуска гърдата и да реве и не иска да засуче...  Sad Плаках с него няколко пъти, давам го на мъжа ми да го успокоява, за да забрави, че е плакал в мен и пак го слагам на гърдата, а той само като го поставя в поза "кърмене" и започва рев, ужас. Аз се чувствах отблъсната от собственото си дете Cry , представям си какво ти е и на теб  Cry  Мислех си, че се отбива (т.е. такива предположения ми изказаха), че нямам достатъчно кърма, че съм яла нещо гадно и не му харесва, че му е топло... И какво ли още не  Confused

Въпросът е, че всъщност той не го прави на ВСЯКО кърмене. На нощните - в 3 и в 6 часа, суче добре, вечер след банята също горе-долу добре, само че заспива бързо, храних го две вечери и в 24.00 (той никога не е ял по това време) - пак сука добре. Някой път и през деня си яде ОК. Но на някои хранения ми прави страхотни номера и просто се виждам в чудо.

Искам да ти кажа, че установих, че най-вероятната причина е комбинация от това, че му е много топло и съответно е раздразнетелен (защото на нощните е по-хладно и суче добре, освен това вечер си заспива веднага, а през деня е голям зор докъто заспи) и факта, че вече го отвличат разни неща наоколо и не му се "работи" за яденето (защото на нощното почти спи, не се оглежда и суче съсредоточено, а и поради факта, че някой път през деня седи и ми се хили от гърдата и ту захапва, ту пуска). Фатк е също, че на тази възраст бебетата вече изсукват много по-бързо необходимото им количество (защото вече са се специализирали), затова и намаляват времетраенето на храненето.

Въпреки това и аз като теб се притеснявам (както и всяка кърмачка предполагам) и ми се плаче всеки път, когато той се разплаче. Обвинявам се, че аз нещо не правя както трябва и т.н. А всъщност това състояние на духа най-много подтиска рефлекса на слизане на млякото - ако знаеш като суче и пусне как тече като фонтан от мен, а като се притесня от рева му и го дам на баща му, а аз гледам да се изцедя - нищо не излиза от мен  Cry  Cry

Не съм го водила да го теглят още, защото последното теглене беше на 1-ви и искам да минат поне 10 дни, но мисля утре или във вторник да го заведа, поне наддаването да видя как върви.

А, между другото не съм и помислила за дохранване. Днес изцеждах в лъжичка и му давах така кърма, но на третата мъжичка той започна да плюе и аз го оставих - явно просто не е бил гладен. Той спря да пие и толкова вода - не изпива 100 гр на ден, а преди си ги изпиваше, че и повече понякога. А и аз гледам да не му давам, за да суче повече. Храня го на 2-2.5 часа, но понякога откарва по доста повече - например 4. Иначе е весел и засмян и изглежда съвсем здраво и право бебче, каквото си го знам  Simple Smile

Изводът ми е, че реве, когато НЕ ИСКА да яде, а не когато ИСКА - колкото и парадоксално да звучи.  Wink

Не знам дали ти помогнах много, защото и аз не знам какво да правя точно. Дано поне ти е утеха, че не си само ти.

# 9
  • Мнения: 277
Да се отчетем по нашият проблем. Вчера бяхме на пробно кърмене и юнака изпапа 140 грама с което притесненията за количеството на кърмата ми изчезнаха въпреки че след това ядене пак реве като гладен 2-3 минути и после се успокоява до следващото хранене след 3 часа. Проблемъте че за последните 6 дена не е наддал и един грам. Не ми стига всичко но е и болен с хрема и червено гърло и така жално се оплаква, че ще ми се скъса сърцето. За сега няма температура но от носа му текат реки. След пет дена пак ще ходя да го мерим кажете ми как е възможно да изяжда 7 пъти на ден по около 100 грама и да не наддава

# 10
  • Мнения: 385
Цитат на: SZA


Изводът ми е, че реве, когато НЕ ИСКА да яде, а не когато ИСКА - колкото и парадоксално да звучи.  Wink



Много правилен извод! И при нас беше така на тази възраст. Просто започна да яде с по-малки темпове. При нас сутрин изобщо нямаше апетит, но затова пък след 16ч. и особено преди заспиване и сега изяжда количества, които съм се чудила къде ги побира.

# 11
  • Мнения: 713
jen, съжалявам, че бебчо е болен Sad . Пожелавам ви бързо да оздравее и най-после да порастне като гъба. Сигурно се е готвел за някакво голямо израстване, но тази изстинка може и да  го задържи малко. Ще чакаме пак новини

# 12
  • Мнения: 6 155
Не се притеснявай толкова за това наддаване. Моят юнак също за период от 2седмици не беше качил и грам, въпреки, че си ядеше. Е, бях си изкарала ъкъла  Neutral Face  Но следващите 2 си навакса с растежа.
 Сега и той намали времетраенето на яденето от 15мин. на 5-6 през деня, но нощно време си хапва както трябва. Започна да се разсейва много - само да чуе, че някой говори и край с яденето. Върти се да оглежда стаята, слухти и в един момент пуска цицата и започва да ми се хили и плези Laughing  Аз съответно се опитвам да му я бутна обратно в устата, но това е "мисия невъзможна" Wink За това го оставям на мира - щом не ще няма да яде, чакам да по изгладнее до следващото ядене. И като че ли сутрин не е толкова гладен.
  То ние имаме моменти, в които не ни се яде, пък какво остава за бебоците Wink

Бързо да оздравявате и много, много да папкате Wink

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: jen
Да се отчетем по нашият проблем. Вчера бяхме на пробно кърмене и юнака изпапа 140 грама с което притесненията за количеството на кърмата ми изчезнаха въпреки че след това ядене пак реве като гладен 2-3 минути и после се успокоява до следващото хранене след 3 часа. Проблемъте че за последните 6 дена не е наддал и един грам. Не ми стига всичко но е и болен с хрема и червено гърло и така жално се оплаква, че ще ми се скъса сърцето. За сега няма температура но от носа му текат реки. След пет дена пак ще ходя да го мерим кажете ми как е възможно да изяжда 7 пъти на ден по около 100 грама и да не наддава

Знаеш ли, че товя често теглене само може да ни побърка. Изобщо не им вярвам на тези мерки и теглилки. Ами, че то зависи кога се мери бебето. Ако единият път е мерен точно след хранене- значи директно дава да кажем 100 грама отгоре. После ако е мерен гладен? И гол ли го мерите?
И още нещо, това че ти имаш по 140 грама кърма и отгоре, не означава, че бебето всеки път суче по толкова. Това е "лошото" на кърмените бебета, че никога не знаеш колко точно е изсукал.
А на ръст порасва ли? Това  е по- важно, както са ти казали и други мами.
Не се притеснявай, желая ви бързо оздравяване!

# 14
  • Мнения: 3 042
140мл хич не са малко Sign Exclamation Браво на вас, все така да си папкате Wink
Да не би бебето да се е дърпало защото му е запушено нослето и това му пречи да суче Neutral Face много е неприятно това с носа и ние сме го изпитвали унас със Сънчо, горкото гладно пък не може да суче както трябва, помогна ми Стеримар-а, както и помпичката за отпушване на нослето

Общи условия

Активация на акаунт