Страшни истории и градски легенди

  • 294 761
  • 639
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 841
Сетих се за Жоро Павето. истински случай, сериен убиец от София. Не знам обаче точно кога са се развивали действията, вероятно преди няколко деситилетия.
Та увивал човекът едно паве в опаковъчна хартия, такава каквато навремето ползвали за колбаси и сирене, слагал го в мрежичка и сновял рано-рано сутрин. Павето досущ изглеждало като голяма бучка сирене.
Причаквал самотни жени по спирките, тръгнали за работа с първите превозни средства и с павето ги убивал. Удрял ги по главата.
не е бил сериен убиец , изобщо , само една от ударените жени е починала , защото е била по-възрастна ,  
удрял ги е , събличал ги е , без да ги насилва , след като арестуват Жоро Павето случаите спират , така че точно той си е извършителят,  а , не е ''синът на някой партиен деец "


Не си цитирала правилния човек  Joy Това не е мое мнение, а мнение, с което изразявам КАТЕГОРИЧНО НЕСЪГЛАСИЕ  Joy Поразучи как точно се цитира, моля  Peace

# 61
  • Мнения: 9 899
след като арестуват Жоро Павето случаите спират , така че точно той си е извършителят,  а , не е ''синът на някой партиен деец "


е помисли малко, дали ще оставят сина на партийния деец да продължи да млати жените  Rolling Eyes важното е било да се обяви друго име.

# 62
  • Мнения: 3 874
след като арестуват Жоро Павето случаите спират , така че точно той си е извършителят,  а , не е ''синът на някой партиен деец "


е помисли малко, дали ще оставят сина на партийния деец да продължи да млати жените  Rolling Eyes важното е било да се обяви друго име.

Добре. Само едно предположение? Какво биха могли да направят партийното синче? С него в такъв случай пък какво се случва?

# 63
  • Мнения: 60
това е бил психично болен човек , по-точно с умствено увреждане - виж му всичките действия - удря жени и ги разглежда голи , защото не е способен на полов акт , , такъв ли е бил синът на партийния деец и кой е бил той , като кажеш А , кажи и Б , другото са си градски легенди

иначе такива приписвания стават и сега - помня един случай с полицейски шеф в Разлог , в който психоболната дъщеря обвинява две момчета , че искат да я изнасилят , докато й помагат , в полицията пребиват двете момчета , след време се оказа , че била шизофреничка и уби сестра си ...
или един друг случай , в който 10годишно дете преби брутално една 2годишно , тогава обвиниха един психоболен , след време 10годишното уби свой връстник и си призна и за първото престъпление ..но това са си доказани случаи , иначе другото са легенди

# 64
  • Мнения: 9 899
че да не съм била там? Просто така се прави.

# 65
  • Мнения: 4 841
това е бил психично болен човек , по-точно с умствено увреждане - виж му всичките действия - удря жени и ги разглежда голи , защото не е способен на полов акт , ,

Чел(а) ли си материалите по делото? Участвал(а) ли си в следствените действия? Откъде си толкова сигурен(на) какво точно се е случило, та чак и какво е разглеждал?  newsm78

Това не е тема за издаване на присъди, а за градски легенди. Тоест - непотвърдени неща.

Съществуването на живия човек, набеден и осъден за извършените от "Жоро Павето" нападения не е легенда, а факт. Затова се противопоставих на включването му между легендите.
Че е послужил за изкупителна жертва, обаче, Е легенда, и именно затова я споменах в темата.

Някой май не прави разлика между легенди и действителност...

# 66
  • Мнения: 39
Моята мома цял ден гледа абажура дали се клати.Тя стана сутринта и стана много претпазлива. Laughing #Crazy Crazy

# 67
  • Мнения: 39
Преди малко нашата мома отиде на CBA и ми каза:
-Мамо ,видях призрак Shocked! 1countingsheep

# 68
  • Мнения: 4 585
Темата е "Страшни истории и градски легенди". Въпросът е какви са функциите на "и"-то в заглавието.
Ако се тълкува като логическо И, от Булевата аргебра, историите трябва да са хем страшни, хем градски легенди.
В разговорната реч обаче съюзът И предполага тълкуване: Темата е за страшни истории и освен тях, и за градски легенди.
Само е ясно, че селските легенди и веселите истории нямат място в темата.

# 69
  • Мнения: 984
Селската легенда, която разказах Е страшна история.

Освен това какво ти пука...разказваме си тука, само дето спам се е навъдил.

# 70
  • Провинция
  • Мнения: 509
Темата е за истории и легенди,не за проучвания по случая с Жорката Павето.То ако тръгнем да изследваме всеки деец,демон,Дама Пика или каквото и да е,не знам,по-добре да идем в няой форум по криминалистика

# 71
  • Мнения: 1 217
Легендата за червените ботушки я разказваха децата, още като бях на 10, тогава го наричаха " страшен виц ". А павето също е вид градска легенда, от най-най-страшните. Като си представя колко майки и баби са треперали от страх и ужас заради него не виждам какво толкова пречи споменаването му в темата. Ето, дори научихме, че има вероятност да е жив и здрав. Добре е да го знаем ,мисля.
А, Хайдут Велко, ти остави старите хора.
Съжалявам ако съм прозвучала подигравателно. Знам, че старите хора са мъдри ( поне повечето, които познавам ) и младите сме за никъде без тях, днес дори го казах на една бабка.

# 72
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 223
Хърбърт Уелс "Невидимият човек". И аз препоръчвам книгата, не филма.
Подкрепям. Наистина е добра.

Присъединявам се с удоволствие. Peace

# 73
  • Мнения: 389
Наскоро бях в компания късно навън вечерта и ми разказаха 2-3 случки, истински, ама направо да ти се изправи косата.

Разказа ми ги внучката на един лекар, който като млад е отговарял за район от няколко села около Благоевград, където по времето на турското робство е имало много кланета. Цели махали опустели. Години след това, по комунистическо време хората още виждали и чували разни странни неща. Говорели за тях като за "сенки".

Една нощ, зимно време човека се прибирал с коня между селата и видял една баба, която вървяла край пътя и носела дърва. Спрял до нея и й подвикнал да се качи, да не ходи пеша в студа, а тя вдигнала глава и той просто се вцепенил - жената имала суха, пергаментова кожа и две дупки вместо очи. Пришпорил коня и тръгнал напред да бяга, но колкото пъти се обръщал назад, тя била съвсем близко. Станало му съвсем чоглаво и като приближил един кръстопът, лекар човек и нерелигиозен ама се прекръстил. В този момент сянката профучала покрай него и изчезнала.

# 74
  • Мнения: 11
Bellaly дай още няколко истории, ако знаеш. Wink

На няколко километра от селото имаме паметник на партизаните, които са починали там преди 50-55 год. Когато преди бабите и дядовците са се връщали от овчарниците или от работа малко по-късно и са минавали от там, много често са се случвали странни неща. Подобно на историята на Рони Бо един мъж се връщал от някъде с коня си в тъмното и пътят му минавал от там където е паметника. Малко по-нататък от това място е имало една слива. Когато бил вече близо до нея, тя започнала толкова силно да се друса, че конят се е уплашил и се е върнал обратно и горкият човек е трябвало да мине през друг път.
Баба ми е разказвала и още подобни истории, но вече съм ги забравила.

Веднъж бяхме малки на около 12-13год., аз и още 3 мои приятелки отидохме там вечерта към 7 часа да си играем. Обаче видяхме, че идват едни кучета и решихме да си тръгваме. Една от приятелките ми е по-малка от нас, уплаши се и тръгна преди нас. След няколко минути и ние тръгнахме след нея. Както си вървяхме чухме храстите от горната страна на пътя да се движат. Ние си помислихме, че е момичето което тръгна преди нас и почнахме да викаме: "Не си мисли, че ще ни уплашиш, ние не сме бъзливи като теб." и тогава чухме някакъв звук, все едно че зад храстите имаше нещо много голямо и тежко и тичаше. Но ние пак не се уплашихме. Когато се прибрахме и кво да видим - момичето, което тръгна преди нас се беше прибрала вече. Попитахме я кога се е прибрала, а тя каза че преди около 10 мин. се е прибрала. Ах!  Shocked Ние не и повярвахме и питахме майка и, тя потвърди, че е така. Ние тогава вече се уплашихме, а и плюс това вече се стъмваше... Така и не разбрахме какво беше това, но след това вече не ходихме там след 5 часа.

Общи условия

Активация на акаунт