къпе ли се бебе след първа ваксина?

  • 9 451
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 028
днес ни биха първата ваксина, т.е. не съвсем първата (която се бие в болницата), а първата, която бие педиатърката. Тя каза, че бебчо може да се изкъпе, обаче аз четох, че не бива.

Мнения?

# 1
  • Мнения: 3 356
Рейче,не се къпе,а мястото на ваксината се налага с риванол.

# 2
  • Мнения: 280
А още по-добре е, ако си приготвиш предварително марличка с малко мед на нея и я сложиш върху мястото на ваксината - няма оток, няма зачервяване. На моето момиченце само такъв компрес слагам след ваксина.

# 3
  • Мнения: 3 777
Естествено че се къпе..

# 4
  • София
  • Мнения: 3 626
Как марля с мед? Медът загрява. Компрес за ваксинации се прави с риванол. Никакъв мед, спирт или ракия.

Иначе спокойно можеш да си къпеш бебето.

# 5
  • Мнения: 46 430
Не съм къпала, защото така се е уцелвало, педито нищо не е казвала по въпроса.

# 6
  • Мнения: 854
Точно за тази ваксина сефте чувам да не се къпе бебето Thinking Мисля, че вече за следващите - ДТК - не бива да се къпе. Ама на нас реално са ни правили досега само тази в болницата и после първата, а другите ще ги почваме сега, че беше с алергии детето. Но педито за некъпане не ми е споменавала. 

# 7
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Не помня педиатърката да ми е казвала нещо определено, но аз за всеки случай не съм я къпала. Един ден че няма да се изкъпе  не е кой знае какво.

# 8
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
След тази ваксина може да се къпе бебето. Тя е мускулна и няма проблем след трите ДТК знам, 4е се препоръчва да не се къпе бебето.

# 9
  • Мнения: 2 910
След ваксина никога не съм къпала Марти,наистина,ако един ден пропуснеш нищо няма да стане.В горещините я обливах като пазех много мястото,където е бита ваксината.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 242
За меда ми го каза педиатърката - компрес с риванол или мед.

# 11
  • Мнения: 1 613
Когато на нас ни слагаха ваксините ги питах и ми казаха, че няма проблеми да се мокри.

След всички ваксини съм я къпала и никога не съм й правила компреси.
Нямали сме проблеми.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999
Когато на нас ни слагаха ваксините ги питах и ми казаха, че няма проблеми да се мокри.

След всички ваксини съм я къпала и никога не съм й правила компреси.
Нямали сме проблеми.

И аз така. Нашето педи даже добави: "Като ти бият инжекция нали не спираш да се къпеш?"

# 13
и мен винаги са ме предупреждавали да НЕ къпя...

Общи условия

Активация на акаунт